Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!:)

Καναμε και εμεις β επιπεδου και η μικρουλα μος ειναι καλά!!!!!!!!! Την ζαλισαμε την γιατρο γιατι δεν αλλαζε θεση με τπτ:)ειναι και πεισματάρα!!!:):) 4 ωρες εκανε η γιατρος για να τα δει όλα!!!!!

Μαρτζυ μου μην φοβασε σκεψου μονο οτι θα παρεις αγκαλια αυτο που επιθυμουσες τοσα χρονια!!! :):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες β επιπέδου; Πιστεύω πως σπάσατε τα ρεκόρ όλων των εποχών και χωρών!!!!

Είναι καλά η μικρούλα μας; Μπραβο το κορίτσι μας!!!! Τώρα θα σου έφυγε ένα πολύ μεγάλο άγχος, ε;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου ολες φοβομασταν για την γεννα... ειναι ο φοβος για το αγνωστο. Ολα ομως θα πανε μια χαρα και η μπουμπου θα ειναι τελεια!!!!!!

Μαγδα 4 ωρες????Ζωη να εχει το ζουζουνακι σου αλλα δειχνει χαραχτηρα...χαχαχαχα

Μανου μου μια χαρα θα τα παει η κορουλα σου σττη θεση σου θα εκανα καθε μερα παρτυ...!!!! (μακαρι να ειμαστε ολες τυχερες μανουλες και να εχουμε ΚΑΛΑ παιδια που θα τα καμαρωνουμε συνεχεια!!!)

Δομνα μου μια χαρα ο μπεμπακος ξερει την δουλεια του ζιζακι και αγιος ο Θεος....

Λοιπον κορες σημερα ειχα γενεθλια εκλεισα τα 28.... Το καλυτερο δωρο ομως μου το εκανε ο γιατρος ειχα ραντεβου και μου εβγαλε τον γυψο!!!!!! Βεβαια ακομα δεν μπορω να περπατησω στηριζομαι με τις πατεριτσες αλλα τουλαχιστον το παταω και μου ειπε πως καθε μερα θα ειμαι και καλυτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!:):)

Αννούλα μου Χρονια Πολλα:):):) Πολύχρονη με υγεια και ευτυχία:):)!!!! Αντε παει και ο γυψος τωρα σιγα σιγα θα γιάνει:):):)

Ναι η μικρουλα μας ειχε πλάτη και δεν γυρνουσε με τπτ!!! Πηγαμε στις 12:30 και τελειωσαμε 4 και κάτι!!!! Η αληθεια ειναι απο τα πατηματα στην κοιλία μου (απαλά ηταν) πιαστηκα λιγο και με τραβαν οι συνδεσμοι δεξια στο ισχυο οταν σηκωνομαι για λιγα λεπτα!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τις όμορφες!!!!!!!!!

Μάγδα μου μπορεί να σπάσατε όλα τα ρεκόρ,αλλά χαλάλι στο κορίτσι σου,κοίτα τώρα να ηρεμήσεις και να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου.

Μάρτζι μου λογικό να έχεις μια αγωνία,αλλά μην ανησυχείς κούκλα,κι εκείνη την ώρα η φύση ξέρει να κάνει τη δουλειά της!!!!

Δόμνα μου,νομίζω οτι δικαίως λέω κάθε φορά τον μικρό σου πρίγκηπα,ξέρει τι κάνει το παιδί,έχει πιάσει το νόημα της ζωής;)χόρτασε τον χάδια και φιλιά.

Αννούλα μου πολύχρονη κι απο εδώ κόπελα μου,να ζήσεις και να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν!!!Και σιδερένια,να προσέχεις τωρα!!!!

Κουκλίτσες μου να σας ευχηθώ απο τώρα Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα,γιατί δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ.Να περάσετε όμορφα,οικογενειακά κι οτι ποθεί η καθεμιά σας,να συμβεί εύχομαι ολόψυχα!!!!!Πολλά φιλιά :-P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Χάθηκα εδώ και 3 μέρες διότι ο κακομοίρης ο μπεμπάκος μου ταλαιπωρείται ακόμη με τα φλέγματα στο λαιμό του.. Προχθές το βράδυ ήταν δραματική η κατάσταση. Κάθε μισή ώρα το μωρό πεταγόταν από τον ύπνο του διότι πνιγότανα από τα φλέγματα. Εννοείται ότι πεταγόμουν κι εγώ μαζί του και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου.. Αφού είδα και αποείδα πήρα πάλι χθες την παιδίατρο τηλέφωνο και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε γιατί όλος ο κόσμος είναι με μύξες είναι πολύ ορός στα ρουθουνάκια και να τον κοιμίζουμε στο καρότσι αφού βάλουμε λίγο πιο ψηλά την πλάτη γιατί τελείως ανάσκελα ζορίζεται πολύ.. Προσπαθήσαμε να το κάνουμε αυτό χθες το βράδυ αλλά ο μπέμπης δεν βολευόταν στο καρότσι. Αποτέλεσμα ... κοιμήθηκε όλο το βράδυ μπρούμητα στην κυριολεξία πάνω μου.. Όταν ανέφερα στην παιδίατρο ότι μπρούμητα δεν έχει πρόβλημα ο μικρός και ότι τον παίρνω και κοιμόμαστε μαζί μου είπε ότι θα μάθει στην αγκαλιά.. Ε, προκειμένου να ταλαιπωρείται το μωρό μου και να μην κοιμάται κανείς, ας μάθει.. Αν δεν τον πάρω τώρα αγκαλίτσα πότε θα τον πάρω;

Σήμερα πήγα στον ΟΑΕΔ για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας.. Για να δούμε τι θα πάρουμε και από κει. Ο καιρός είναι τόσο ζεστός εδώ που χθες τον είχα μόνο με το ζιπουνάκι.. για πρώτη φορά βγάλαμε μπρατσάκια και μπουτάκια έξω και πραγματικά ήταν για φάγωμα!

Μάρτζι μου εγώ δεν πρόλαβα να φοβηθώ για τη γέννα. Δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου και ο μικρός μας έπιασε εξ απροόπτου και δεν μου άφησε κανένα περιθώριο. Εγώ θα σου ευχηθώ να έρθει η μικρή σου με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία για σένα και για κείνη. Εννοείται ότι περιμένω μηνυματάκι ότι γέννησες!

Αννούλα πολύχρονη κι ευτυχισμένη. Όντως νομίζω το ότι έβγαλες τον γύψο είναι το καλύτερο δώρο που μπορούσες να πάρεις. Πρόσεξε όμως μην ξεθαρρέψεις απότομα..

Μανού Καλό Πάσχα, να περάσετε υπέροχα και να έχετε τέλεια αποτελέσματα από το κοριτσάκι σου!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ κ απο μενα

ουφ πολυ ζεστη κανει αυτεσ τισ μερεσ κ ολο εξω στην αυλη την βγαζουμε....

δομνακι βαλε ορο με το κιλο ετσι θελουν...αλλα εμενα τα βοηθαγε κ ο υγραντιρα πααααρα πολυ....δοκιμασε τον δεν χανεισ κατι!

μαγδα κοντευεισ κ εσυ πο πο πωσ περναει ο καιροσ :rolleyes:

μαργκι κ εγω πολυ χεσμεντε@σ ειμαι κ σε ολεσ τισ εγκυμοσινεσ ολο αυτο σκεφτομουν:tongue: πωσ θα γενισω..θα πονεσω? ποσο θα πονεσω? κ αν τα κανω πανω μου απο το σφυξιμο? αχαχαχα κ πανω μου τα εκανα κ πονεσα πολυ αλλα παλι το ξανακανα κ μαλιστα 3 φορεσ ;);):tongue::tongue:....μη μασασ εμεισ οι γυναικεσ ειμαστε φτιαγμενεσ για 'πονουσ'.....τι να πω ψεματα οτι δεν ποναει! ενταξει παιδι θα κανεισ αλλα ειναι τοσο διαφορετικοσ ο πονοσ που δεν σου αφυνει περιθορια να σκεφτεισ κ πολλα!ολα θα ερθουν μονα τουσ κ ουτε θα σε νοιαζει εκεινη την ωρα πωσ και τι! ολα καλα θα πανε αρκει να εχεισ καλεσ μαιες κ καλη διαθεση ! οι 9 μηνεσ λενα γι αυτο ειναι ,γιανα μπορουμε να το χονεψουμε αυτο που ζουμε κ αυτο που θα ερθει...φιλια


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Το χθεσινό μας βράδυ ήταν πολύ καλύτερο διότι κοιμήσαμε το μικρό στο καρότσι και τις περισσότερες φορές μπρούμητα και ευχαριστήθηκε ύπνο ο μικρούλης μου. Το βράδυ βέβαια του φόρεσα ένα φορμάκι και δεν τον σκέπασα ούτε με το σεντόνι γιατί νομίζω ότι είναι ακόμη νωρίς να τον έχω το βράδυ μόνο με το ζιπουνάκι. Ξύπνησε το πρωί, έκατσε 1 1/2 ώρα ξύπνιος και τώρα κοιμάται στον καναπέ και πάλι μπρούμητα!

Σήμερα δε νομίζω να τον βγάλω καθόλου έξω τώρα το πρωί διότι η ώρα είναι 9.30 και ήδη έχει ζέστη! περιμένω κιόλας ένα δέμα από την πεθερά μου με κούριερ και πρέπει να είμαι σπίτι!

Καλή Πρωτομαγιά κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου θα δεις τωρα που εχει ζεστη θα φυγουν και τα φλεματάκια!!! Υπομονη και περαστικα σας!!!

μανού μου να περασετε υπέροχα!!!

Θενα μου πως εισαι??? τα παιδια???

Μαρτζυ μου τι γινετε πως παει η μικρη???

Εμενα η μικρη ειναι ακομη κατω και με πιεζει σε τραχηλο και ουροδοχο, αφου ξαπλωνω μπας και ανεβει αλλα τπτ αυτη!!!! αληθεια ποτε ανεβαίνουν πάνω από τον αφαλό???? Εγω την νιωθω μεσα στην λεκάνη.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου! Τι μου κανετε; καλό μήνα σε όλες σας!

Δόμνα περαστικά στον μικρούλη! Θα περασουν τα φφλεματάκια σιγά σιγά!

Θένα μου, πονάει ε; Αλλά εσύ έκανες τρία, οπότε ξεχνιέται ο πόνος μπροστά στα αγγελουδάκια μας, ε;

Μάγδα, εμένα χαμηλά είναι όλο τον καιρό! Οσοι με έβλεπαν και με βλέπουν κάνουν σχόλια πως η κοιλιά μου είναι χαμηλά! Υπομονή όμως! Είπαμε....τα δεχόμαστε όλα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τα δεχομαστε!!! αυτα ειναι χαρούμενα!!! Απλα λεω να ανεβει η σκατουλα για να ειναι αυτη πιο ανετα!!!:):):)

Μαρτζυ μου ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρό!!! Αντε απο εβδομαδα νομίζω θα σκασει μυτη η μικρη σου:):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Τρίτη πάλι non stress! Πηγαίνω στο νοσοκομείο τώρα, όχι στο ιατρείο! Δεν ξέρω αν θα κάνω και κανενα υπέρηχο την Τρίτη! Μία φίλη μου μου είπε πως τώρα θα κάνω ξανά υπέρηχο όταν θα ειναι να γεννήσω!

Λες, Μάγδα μου, να έρθει μες στην επόμενη βδομάδα; Σήμερα με έπιασε ένας οξύς πόνος στην δεξιά πλευρά της μέσης κι είπα θα μείνω (τόσος πόνος)! Αλλά δεν ήταν πόνος γέννας! Μάλλον ήταν πιάσιμο γιατί με έπιασε όταν πήγα να σηκωθώ από τον καναπέ στον οποίο ήμουν ξαπλωμένη για 15 λεπτά! Σκέφτομαι πως αν αυτός ο πόνος με πανικόβαλλε, τι θα κάνω με τους πόνους της γέννας, εοε; Εχει να πέσει πολύ γέλιο! Αλλά είπαμε : όλα για τα παιδιά μας!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σασ

καλη ανασταση να εχουμε κ μετο καλο να ερθουν στην ωρα τουσ κ τα αλλα μωρακια....

μαργκι μου φτανει η ωρα σου:tongue: λεσ να γεννησεισ στισ 10 του μηνα! τοτε εχει γεννεθλια κ ο ιασονακοσ μου,κλεινει τα 3:rolleyes:....το γλυκο μου το μωρο μεγαλωνει κ γινετε παιδακι αλλα εγω ακομα μωρο τον βλεπω σε συγκριση με τα μεγαλα!δεν ξερω αν οι ταυροι ειναι ετσι αλλα ο ιασονασ ειναι τοοοσο καλοσ τοοοσο γλυκοσ τοοοσο γουτσου γουτσου που κανενα απ τα μεγαλα δεν ηταν ετσι,ακομα κ η δαναη που την ειχα για χαδιαρα δεν ειναι ουτε στο ελαχιστο οσο αυτοσ.....μα ειναι κ τοσο αστειο παιδι...τι να σασ λεω μπορω ωωωρεσ να μηλαω για τον ιασονα:tongue: ......δεν θελω να αδικο κ τα μεγαλα αλλα καμια σχεση:tongue:

καλα να περασετε ολεσ

μακια


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α, ρε Θένα, χαζομανούλα!!! Δεν ξέρω πως είναι τα μικρά ταυράκια, πάντως τα μεγάλα είμαστε καλά παιδιά!

Καλή ανάσταση να έχουμε κορίτσια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...