Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γυρισα κι εγώ! Αχ, κορίτσια μου, πόσες ώρες έκατσα! Πάω, μπαίνω σχεδόν αμέσως! Μπορει να ήμουν στο n.str και μιαμιση ώρα και η μικρή καμία κινητικότητα! Με βγάζουν, με στέλνουν να πιω χυμό και μία σοκολάτα, ξαναγυρίζω, κάθομαι άλλη μία ώρα στο μηχάνημα και τα τελευταια 20 λεπτά άρχισε να ψιλοκινείται....Αφήστε, το άγχος που πέρασα δεν λέγεται!

Τι μου είπε τώρα ο μαιος! Πως ως την Πέμπτη έχουμε καιρό! ΑΝ δεν έρθει, θα πάω στο νοσοκ για νον στρες, θα με στείλει στη μαιευτική να με δει ο γιατρός κολπικά και αν όλα είναι καλά, θα μου δώσουν παράταση και κάθε 2 μέρες μέχρι να κλείσω και την 41η εβδ θα με πηγαίνω να με βλέπουν! Αμέσως μετά εισαγωγή! Αν κρίνουν πως πρέπει να γίνει εισαγωγή νωρίτερα, θα το κάνουν!

Γυρίζοντας σπίτι, με περίμενε το φύλλο πορείας! Με επίταξαν κι εμένα λοιπόν.....Δεν γινόταν βέβαια να μην με επιτάξουν.....Πήρα στη 2βαθμια, μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου! καλύπτομαι απόλυτα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σασ κοριτσια

εγω εδω...εσεισ?μαργκι και εσυ εδω? χιχι σε πιραζω.......εγω κ στισ 3 γεννεσ επερνα μερεσ κ πηγαινα με ραντεβου και προκληση! ισωσ καλυτερα ετσι γιατι εχεισ χρονο να καλλωπιστείς κ να σου κανουν κ τα απαραίτητα στην κλινικη....

εφτιαχνα μαλλια ξυριζόμουν κτλ έπαιρνα τα πραγματακια μου κ κυρια εγω ,μου καναν κ το κλύσμα κ περιμενα σαν κοτουλα αχαχαχαχα

φιλια παω να μαζεψω τα μικρα απ την αυλη!


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σας.

Προχθές το βράδυ γύρισα από το χωριό αλλά ο μπέμπης αυτές τις μέρες είναι πολύ ανήσυχος και δεν μου αφήνει χρόνο για τίποτε. σήμερα είναι κάπως καλύτερα και ελπίζω να μου αφήσει χρόνο το βράδυ να σας γράψω αναλυτικά. φιλιά πολλά


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά επέστρεψα!

Πέρασα 10 όμορφες μέρες στο χωριό και νομίζω ήταν το καλύτερο Πάσχα που έχω περάσει. Είχα το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου και όλα τα αισθανόμουν και τα ζούσα αλλιώς. Μπορεί να μην κατάφερα να πάω στην περιφορά του επιταφίου (τον είδαμε όμως ζωντανά μιας και πέρασε μπροστά από το σπίτι μας με το Δομνινάκι στην αγκαλιά μου να κοιμάται).. Μπορεί να μην κατάφερα να πάω στην Ανάσταση μιας και 23.30 το βράδυ το Δομνινάκι θήλαζε, όμως την Ανάσταση την έζησα σε όλο της το μεγαλείο όταν ο αντρούλης μου με το άγιο φως σταύρωσε την εξώπορτα του σπιτιού μας..

Είμαι ευτυχισμένη και παρόλη την κούρασή μου (διότι πιστέψτε με, παρόλο που το μωρό μου είναι τόσο μικρούλη, η κούραση που δημιουργεί η φροντίδα του είναι απίστευτη), μπορεί το κορμί μου να έχει πιαστεί από τις αγκαλιές όμως νιώθω γεμάτη..

Γυρίσαμε την Κυριακή το βράδυ αλλά από την Κυριακή το βράδυ μέχρι και χθες το πρωί το Δομνινάκι ήταν τόσο ανήσυχο που πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο. Δεν καθόταν πουθενά, έκλαιγε σπαρακτικά με το παραμικρό, έδειχνε ανικανοποίητο και ήθελε συνέχεια να είναι στο στήθος.. Δεν κοιμόταν καθόλου (αυτό ήταν το χειρότερό μου).. τέλος πάντων, η παιδίατρος είπε ότι είναι από την αλλαγή περιβάλλοντος και την ταλαιπωρία του ταξιδιού συν του ότι μπορεί να είναι και πονάκια. Του ξανάρχισα πάλι τις προβιοτικές σταγόνες για το εντεράκι του που τις είχαμε σταματήσει και δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο πάντως χθες και σήμερα είναι πολύ καλύτερα..

Όπως καταλαβαίνετε δεν είχα καθόλου χρόνο.. Τώρα μόλις κοιμήθηκε λίγο και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω τα νέα μας.. Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτε.. Εύχομαι μόνο να είστε όλες καλά και πολύ σύντομα να έρθει και η δική σας Ανάσταση!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου χαιρομαι που περασες καλά!!!!! Παντα να περνας καλά!!!:):):) Φιλάκια στον κούκλο:):)

Μαρτζυ τι εγινε???? Δεν εδωσες παρόν!!!! Μηπως εσκασε μυτη η μικρή???? Ευχομαι να μπεις και να μας πεις οτι εχεις αγκαλιά το ονειρό σου!!!!:):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουλιτσες μου καλημερα,βρισκομαι στην ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι η μαρτζι μας γεννησε προχθες με καισαρικη την κορουλα της κι ειναι μια γλυκα!!!!Νεοτερα θα σας εχω αργοτερα που θα της τηλεφωνησω.

Μαρτζι μου να σου ζησει η νεραιδενια σου,να ειναι γερη και καλοτυχη,καλο σαραντισμο να εχετε κοριτσακι μου!!!!!!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

To φανταστικα!!!!!:):)

Μαρτζυ μου γλυκια να σου ζησει η πριγκιπέσσα σου να ειναι γερη και ευτυχισμένη!!!!:):):)

Καλό σαραντισμό να εχετε:):):)

Αχ συγκινηθηκα... περασαν τοσα χρονια:):):)

Κοπέλα μου δωσε ενα φιλακι και απο εμενα στην μπουμπου σου!!!!!!:):):)

Μανουνιτα περιμενω νεα....

Ολο κλαιω με το παραμικρο!!!!!!!!:oops::oops::tongue::tongue:

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσια:P


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΡΓΚΙΙΙΙΙΙΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙ

ΑΧ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΕΙΑ Κ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ:rolleyes::rolleyes:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Μόλις τώρα κοιμήθηκε ο μικρός παπαγάλος μου και βρήκα λίγο χρόνο να μπω διότι οποιαδήποτε ώρα της μέρας και αν είναι ξύπνιος απαιτεί την αμέριστη προσοχή μου. Τον λέω "παπαγάλο" διότι η αγαπημένη του στάση είναι στον ώμο μου και μάλιστα θέλει να κοιτάει και έξω από το παράθυρο. Το αριστερό μου χέρι κοντεύει να πάθει τενοντίτιδα από το βάρος του.. Την προηγούμενη Δευτέρα τον ζυγίσαμε και είχε φτάσει τα 4.840 και είναι μόλις 2 μηνών.. Σε 3 βδομάδες είχε πάρει 1 ολόκληρο κιλό μόνο με θηλασμό και η παιδίατρος φαντάζομαι αστειευόμενη μου είπε ότι πρέπει να του κάνουμε δίαιτα.. Προσπάθησα κάποιες μέρες να του δώσω κιντερτέ αλλά που τύχη.. μου το έφτυνε στη μούρη.. Σήμερα όμως απηύδησα διότι δεν με άφηνε να κάνω βήμα και συνεχώς γκρίνιαζε.. του έφτιαξα λοιπόν και πάλι κιντερτέ διότι μου είναι αδύνατον να τον έχω όλη μέρα στο στήθος μιας και ούτε πιπίλα παίρνει και ήπιε 30 γραμμάρια.. μετά έπεσε ξερός για ύπνο.. Για να δούμε πως θα πάει αυτή η τακτική..

Προσπαθώ να βάλω σε τάξη ότι εκκρεμότητες έχω.. Με τη δουλειά, με τους γιατρούς, με τον ΟΑΕΔ και αν τα καταφέρω θα φύγω την μεθεπόμενη βδομάδα για το χωριό. Δεν βρίσκω το λόγο να κάθομαι στην Αθήνα όταν το παιδάκι μου μπορεί να είναι στον καθαρό αέρα και μέσα στο πράσινο. Είναι και τα αδέρφια μου μόνιμα στο χωριό τώρα, υπάρχουν και πολλοί καλοί γειτόνοι και έτσι θα έχω κάποιον να ανταλλάσσω καμιά κουβέντα. Εδώ είμαι όλη τη μέρα κλεισμένη στο διαμέρισμα εκτός από κάποιες ελάχιστες ώρες που θα βγάλω τον μπέμπη βόλτα στον πεζόδρομο ή θα πάω σούπερ μάρκετ ή σε κάποια τράπεζα. Βέβαια από αύριο λογικά θα μπορώ να παίρνω και το αυτοκίνητο να πηγαίνω το μωρό καμιά βόλτα αλλά δεν συγκρίνεται το χωριό με την Αθήνα, συγκρίνεται;

Τη Δευτέρα έχω να πάω στον γυναικολόγο να με δει μετά τη γέννα. Φαντάζομαι ότι όλα είναι εντάξει, απλά θα το επιβεβαιώσουμε.

Την Τρίτη έχω κλείσει ραντεβού με τη συμβολαιογράφο για κάτι διαδικαστικά για τη μητέρα μου και την Τετάρτη θέλω να πάω τον μπέμπη στο γιατρό να κάνει τα πρώτα εμβόλια.. Την Πέμπτη λέω να πάω από τον ΟΑΕΔ μια βόλτα να δω τι γίνεται με την συμπληρωματική παροχή μητρότητας και ίσως το Σάββατο φύγω.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπουμπούκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαργκι μου να σου ζησει η μπουμπουκα σου να ειναι γερη, ευτυχισμενη και τυχερη στη ζωη της!!!! Να ειστε και εσεις γεροι και δυνατοι να την καμαρωνετε καθως θα μεγαλωνει και θα σας γεμησει με στιγμες ευτυχιας και χαρας!!! Καλο σαραντησμο κοπελα μου!!!!

Δομνινα μου οτι καλυτερο αν μπορεις να πας το παιδι στο χωριο.... Θα κανετε τις βολτες σας στον καθαρο αερα!!!! Φτου φτου ο μπεμπακος μεγαλωνει μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα,χθες τελικα δεν καταφερα να μιλησω με τη μαρτζι,γιατι οταν της τηλεφωνησα θηλαζε τη μπουμπου και σηκωσε η μητερα της,το τηλεφωνο.Ε μετα δεν ξαναπηρα,να μην ενοχλησω,θα την παρω σημερα.

Δομνινα μου,μια χαρα μεγαλωνει ο πριγκηπας σου,κι αν νομιζεις οτι θα ειστε μια χαρα στο χωριο,να μην το σκεφτεσαι καθολου κοπελα,οτι καλυτερο για το μωρο σου!!!

Αννα,τι κανεις κοπελα μου,πως παει το ποδι σου;Ολα καλα,επανηλθες στην καθημερινοτητα σου;

Εγω μια χαρα,λιγο τρεξιμο και πολυ διαβασμα αυτη τη βδομαδα,μιας κι η κορη μου τη Δευτερα δινει επιτελους το τελικο τεστ,αντε να τελειωνει το πουλακι μου,και να χαλαρωσει και να ξεκουραστει.

Καλο Σ/Κ,να περασετε ομορφα!!!!!!!!!!!:-P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Ο μπέμπης μου κοιμάται δίπλα στον πατέρα του που παίζει playstation και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω λίγα πραγματάκια για τη Μάρτζι μας μιας και μίλησα μαζί της χθες. Όλα καλά πήγαν τελικά γιατί το κορίτσι μας σήκωσε πίεση (έφτασε και το 22) κατά τη διάρκεια της καισαρικής.. μάλλον λόγω του φόβου της και της αναστάτωσης και φοβήθηκαν οι γιατροί για προεκλαμψία.. Δεν έκανε επισκληρίδιο, οπότε λογικά της έκαναν ολική και από το χειρουργείο βγήκε στις 12 το βράδυ της Τετάρτης οπότε χθες και όχι την Πέμπτη της βγάλανε τον καθετήρα και τον ορό. Πονούσε αρκετά και δεν είχε πάρει αγκαλίτσα ακόμη την κόρη της μιας και στο νοσοκομείο της είπανε ότι καλύτερα θα ήταν να βγάλει πρώτα τον ορό για να μην τη δυσκολέψει.. μακακίες κατά τη γνώμη μου.. έτσι η μικρή έτρωγε με μπιμπερό αν και προσπάθησε η Μάρτζι μας να της δώσει στήθος. Της είπα να βάζει τη μικρή στο στήθος όσο περισσότερο γίνεται και να σταματήσει το μπιμπερό τώρα που είναι νωρίς και να μην απογοητευτεί αν δεν έχει γάλα αμέσως.. Εμένα προσωπικά το γάλα μου ήρθε την 6η μέρα και μέχρι τότε ο μπέμπης τρεφόταν με το πρωτόγαλα και δυο φορές του έδωσα και ξένο.. Την άκουσα πολύ ευτυχισμένη και χαρούμενη και πραγματικά της αξίζει.. Το πιθανότερο είναι ότι θα βγουν αύριο από το μαιευτήριο..

Τα δικά μας τα νέα.. Ο παπαγαλάκος μου κοιμήθηκε σερί 5ωρο χθες το βράδυ αφού όλη τη μέρα μου είχε βγάλει την πίστη.. αφού κοιμήθηκε τόσο όμως τον συγχωρώ. Μετά μου ξύπνησε φρέσκος φρέσκος στις 3.30 το πρωί και μας πήγε 5.30 για να ξανακοιμηθεί. Όμως κοιμήθηκε μέχρι τις 8.30 όπου και έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.30. Ξύπνησε, έπαιξε με τον πατέρα του, αλλάξαμε πάνα και μετά έφαγε πάλι λίγο και τον ξαναπήρε ο ύπνος μέχρι και τώρα..

Θα περιμένουμε να ξυπνήσει και θα πάμε να πάρω παπούτσια διότι δεν έχω ούτε ένα ζευγάρι καλοκαιρινό και μετά θα πάμε στο νονό του για να πάρουμε τη μηχανή που την έχουμε αφήσει για σέρβις.

Μανού με το καλό το κοριτσάκι σου να δώσει το τελευταίο μάθημα και να περάσει από τις πρώτες.

Αννούλα σίγουρα το χωριό δεν συγκρίνεται με τίποτε με την Αθήνα.. ας όψονται οι διάφορες εκκρεμότητες..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...