Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γλυκά συγνώμη που χάθηκα αλλά είχαμε περιπέτεια με τον μικρούλη μου όπως σας ενημέρωσε και η Μάρτζι.. Τον τσίμπησε κάτι στην παραλία.. έντομο που ήταν μολυσμένο και του δημιούργησε τρομερό πρήξιμο στα ποδαράκια. Ευτυχώς τον άρπαξα και τον πήγα αμέσως νοσοκομείο που μας κρατήσανε 2 μέρες και μας ταράξανε στην κορτιζόνη. Βλέπετε ο μικρούλης μου ήταν μόλις 4 μηνών και 10 ημερών και φοβηθήκανε για τα χειρότερα. Βγήκαμε σχετικά γρήγορα αλλά η κορτιζόνη του έφερε εκνευρισμό και σε συνδυασμό με τα δοντάκια μας που έχουν αρχίσει να μας ενοχλούν είχαμε πολλή γκρινια.. οπότε που καιρός.

Τώρα είμαστε πολύ καλύτερα και ευτυχώς έχουμε επανέλθει στον παλιό καλό μας εαυτό.

Μαγδούλα έφτασε ο καιρός. Σε λίγο θα κρατάς τη ζαχαρένια σου στην αγκαλιά σου..

Μάρτζι μου τέλεια η μικρή σας.. Φουλ ανάπτυξη!

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να περνάτε υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες! Να μας έχει καλά η Παναγίτσα μας! Να φυλάει τα μωράκια μας!

Μάγδα μου, με το καλό να γεννήσεις! Πλησιάζουν οι μέρες! Είσαι στη μαμά σου ε; Γιαυτό και χάθηκες!

Μανού, δεν γυρίσατε ακόμη; Ελπίζω να περνάτε καλά!

Δόμνα, εσύ ξέρω πως θα αργήσεις να επιστρέψεις! Τυχερούλα! ΑΠολαμβάνεις ήλιο και θάλασσα! Ποιος στην χάρη σας! Φιλιά στον μπέμπη!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!

Και εμεις γεννησαμε μια μικρουλα μπεμπα 2800!!!! Βιαστηκε κσι βγηκε στης 36 εβδομαδες!!!!

Τωρα παιδευομαι με τα θηλαστρα και τον θηλασμο γιατι δεν εχω πολύ γαλα 30 ml την αντληση!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Magda μου να σας ζήσει η μικρούλα σας!!!! Να είναι γερή και δυνατή!

Βιάστηκε το κοριτσάκι μας, ε; Αλλά αφού όλα πήγαν καλά, δεν πειράζει!

Να το παλέψεις με το θηλασμό. Βάζε συχνά τη μικρή στο στήθος! Επίσης άφηνε να γεμίσει καλά το στήθος και μετά να αντλείς!

Σε φιλώ!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

μαγδουλα να σου ζησει η λιονταρινα σου:D:D:D

τι ευτυχια τωρα ,κλαματα σκ@τουλακια και εμετουσ αχαχαχαχα πλακα κανω:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ακομα και αυτα εχουν τη γλυκα τουσ :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εμεισ καλα στισ 26 παμε κεφαλονια για 4 μερεσ,αυτεσ ειναι οι διακοπεσ μασ!!

καλα πηγαιναμε και κυριακεσ αλλα δεν ειναι το ιδιο.....

φιλια σε ολεσ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Αρμεγομαι και ειπα να γραψω ενα μνμ!!!!!:-):smile:

Η διατροφη με προβληματιζει .... εαν το γαλα μου ειναι θρεπτικο... εαν ειναι αρκετο.... αληθεια σε ποσες μερες πρεπει να ανακτησουμε το βαρος που χασαμε????

Γεννηθηκαμε 2810 βγηκαμε απο την κλινικη 2570 και τωρα ειμαστε 10 μερες μετα 2700!!!! Πως το βλεπετε???

Σκεφτομαι να δωσω ενα γευμα συμπληρωμα!!!!

Μαρτζυ μου την βαζω συχνα στο στηθος!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Magda μου, να επιμείνεις με το θηλασμό και να την θηλάζεις συχνά. Αλήθεια γιατί αρμέγεσαι; μήπως δεν πιανει στήθος; Αν πιάνει κανονικά, σταμάτα το άρμεγμα και δίνε συνέχεια στήθος!

Δεν ξέρω τι σε συμβούλεψε η παιδίατρος. Εμένα η δική μου είχε πει πως, αν βλέπω βρεγμένες πάνες 6 τουλάχιστον φορές τη μέρα, και συχνά κακάκια που να είναι χρώματος μουσταρδί με σποράκια μέσα, πάει να πει πως τρέφεται καλά! Μην ανησυχείς για το πόσο θρεπτικό είναι το γάλα σου. Το μητρικό γάλα είναι θρεπτικότατο και το καλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις στο μωρό σου!

Οσον αφορά το βάρος της μικρής σου δεν ξέρω να σου πω. Αυτό θα το ρωτήσεις στην παιδίατρο. Μην αποφασίσεις μόνη σου για συμπλήρωμα. Εγώ θα σου έλεγα να μιλησεις και με σύμβουλο θηλασμού. Εμένα με είχε βοηθήσει πολύ μία στο Πανεπιστημιακό που την πήρα πολλές φορές τηλ και με καθοδήγησε!

Πολλά φιλάκια στη μικρη!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι άλλο!

Θα αφήνεις τη μικρή να θηλάζει από το ένα στήθος για όσο θέλει. Ακόμη και 20-25 λεπτά! Μην την αλλάζεις στήθος στο 10λεπτο ή 15 λεπτό όπως κάνουν πολλά κορίτσια!( Τα πρώτα 10 λεπτά να ξέρεις πως το γάλα βγαίνει αραιό και το μωρό ξεδιψά. Από εκεί κι επειτα βγαίνει πιο παχύ και χορταίνει!) Μετά θα την βάζεις στο άλλο στήθος! Να γράφεις την ώρα που έφαγε και πόσο έφαγε από το δεξί πόσο από το αριστερό. Στον επόμενο θηλασμό θα ξεκινάς από το στήθος από το οποίο έφαγε λιγότερα λεπτά!

Εγώ κάνω ακόμη και τώρα κάθε μέρα την εξής λίστα:

Ωρα Δεξι Αριστερό τσισα κακα

Με βοηθάει πολύ. Κάθε φορά που πάω να θηλάσω κοιτάω να δω από πού θήλασα την προηγούμενη φορά για να μην την ξαναβάλω στο ίδιο στήθος!

Κι ενώ στις πρώτες 6 εβδομάδες είπα "τα παρατάω" γιατί έτρωγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ, τώρα διαπιστώνω πόσο καλά έκανα που δεν σταμάτησα! Απίστευτη ευκολία. Τώρα δεν τρωει συνέχεια και τρώει λιγότερο. Μπορεί να χορτάσει και στα 6 λεπτά!

Ελπίζω να βοήθησα λίγο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μαρτζυ μου!!!!

Η μικρη κανει 3-4 φορες μουσταρδυ κακακια και βρεχει σιγουρα 6 πανες!!!!

Με προβληματιζει που μερικες φορες δεν χορτενει με τπτ!!! Μπορει να θελει να ειναι και 2 ωρες πανω στο στηθος γι' αυτο αναρρωτιεμαι εαν χορτενει!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, και η δική μου στην αρχή ήταν ΣΥΝΕΧΕΙΑ πάνω στο στήθος! Είχα κι εγώ την ίδια απορία, μέχρι που την ζυγίσαμε και είδα ότι μια χαρά έπαιρνε βάρος!

Να την ζυγίσετε σύντομα για να δείτε αν παίρνει το βάρος που πρέπει!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα μου να σου ζησει το κοριτσακι σου,να το χαιρεστε,να ειναι παντα γερο,καλοτυχο και καλοφωτισμενο.Καλο σαραντισμο να εχετε,μαμα και κορη.

Εμεις επιστρεψαμε χθες οριστικα απο το εξοχικο,τελος οι διακοπες.Μια χαρα περασαμε,δοξα το Θεο,καλα να ειμαστε και του χρονου.

Τωρα τα κεφαλια μεσα,καθενας στο ποστο,ο συζυγος στη δουλεια,εγω στα "βαρετα" οικιακα,κι η μικρη σιγα-σιγα στα βιβλια της.

Μαρτζι μου σημερα ειναι η επετειος σας ή καπου εδω γυρω αν θυμαμαι καλα.Να ζησετε κοπελα μου,να ειστε γεροι κι ευτυχισμενοι,αν κι ειμαι σιγουρη πως η φετινη επετειος σας θα ειναι απο τις καλυτερες,μιας κι εχετε στην αγκαλια σας το αγγελουδι σας.

Θενα μου καλα να περασετε στην Κεφαλλονια,τι μου θυμισες τωρα,εκει πηγαμε γαμηλιο ταξιδι,ειναι απλα υπεροχα.

Δομνινα μου καλη συνεχεια στις διακοπες σας,και φιλια στον πριγκηπα σου.

Καλα να περνατε αγαπημενες μου,αν και ειμαι σιγουρη πως αυτο συμβαινει,αφου περνατε ωρες με τα μωρακια σας!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανου μου, τι μνημη είναι αυτή που διαθέτεις!!!!Ναι, έχουμε επέτειο σήμερα! Πού το θυμήθηκες, βρε θηρίο;

Χαίρομαι που περάσατε καλά!!!!

Καλό χειμώνα να έχετε!

Οντως ήταν η πιο όμορφη επέτειος!!!!

Σας φιλώ γλυκά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Mανουνιτα μου σε ευχαριστω!!! Παει και αυτο το καλοκαιρι:):):)

Μαρτζυ μου να ζησετε παντα ευτυχισμενοι, με υγεια!!!!!!

Εμεις πινουμε το γαλατακι της μαμας αλλα απο της 2000 εως της 12 το βραδυ δεν χορτενει με τπτ!!! θελει να ειναι πανω στο στηθος, το αδειαζει τελειως!!! Αφου τη μερα προσπαθω να βγαλω με το θηλαστρο 80 μλ για να εχω να της τα δινω κατα της 2330 προκειμενου να κοιμηθει!!!!! Κατα τα αλλα παμε καλα με το θηλασμο!!!! Θηλαζει οποτε ξυπναει για οσο θελει!!! Το βραδυ ξυπναμε μετα της 2300 στης 300 με 400 και μετα 600 με 700!!!!

Θενα καλες διακοπές:):):) Πως τα περασατε????


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

ηρθα περασα πολυ ωραια

ερωτευτικα την Αντισαμο την πιο ομορφη θαλασσα εβερ :mrgreen:

τωρα τα κεφαλια μεσα!!!

φιλια στα ζουζουνια


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...