Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Τον Μύρτο δεν τον ερωτεύτηκες; Εγώ τρελαίνομαι για αυτήν την παραλία, αλλά μόνο να την βλέπω, όχι να μπαίνω γιατί φοβάμαι επειδή είναι βαθιά! Το πολύ πολυ να κολυμπήσω μέσα στην σπηλιά!

Στην Αντίσαμο γυρίστηκε το Μαντολίνο του λοχαγού κορέλλι! Δεν την επέλεξαν τυχαία την παραλία αυτή! Κατεβαίνοντας η θέα είναι υπέροχη! Εμείς, όταν πήγαμε, δεν την χαρήκαμε την παραλία, γιατί δεν ξέρω τι είχε συμβεί και είχε πετρελαίο. Είχαμε γίνει χάλια και χαλαστηκαμε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά μια πολύ γρήγορη καλησπέρα σε όλες σας..

Καταρχήν να ευχηθώ στη Μάγδα μας τα καλορίζικα για τη γέννηση της πριγκήπισσάς σας.. Δεν πειράζει που βιάστηκε κι ήρθε νωρίτερα. Κι εγώ στην 36η βδομάδα γέννησα και μια χαρά πήγαν όλα. Το βάρος που παίρνει η μικρή σου είναι τέλειο και μην ανησυχείς καθόλου.. Το συμπλήρωμα να το ξεχάσεις.. δεν σου χρειάζεται. Τους πρώτους 2 μήνες είναι λογικό και επόμενο το μωρό να είναι συνεχώς στο στήθος. Ρυθμίζει την παραγωγή σου και θέλει να παίρνει όσο το δυνατόν περισσότερο βάρος.. Είμαι σίγουρη ότι πολύ γρήγορα θα βρείτε τους ρυθμούς σας και πραγματικά μη σταματήσεις το θηλασμό..

Προσωπικά πιστεύω πως είναι το καλύτερο δώρο για το μωρό αλλά και για τη μαμά ο θηλασμός.

Εμείς είμαστε 5.5 μηνών και συνεχίζουμε ακάθεκτοι τον θηλασμό. Πριν 2 βδομάδες που ζυγιστήκαμε ήταν 7.200 και έχουμε λίγες μέρες που ξεκινήσαμε και το μήλο και σήμερα ξεκινήσαμε και τη μπανάνα.. Προς το παρόν την τρώει όλη την φρουτόκρεμα.. Σκοπό βέβαια δεν έχω να του ξεκινήσω σύντομα το κρέας και το κοτόπουλο.. Προς το παρόν θα συνεχίσω να προσθέτω φρούτα και όταν πάμε στην Αθήνα κατά τις 22 του μήνα θα μιλήσω με την παιδίατρο και θα δω πως θα προχωρήσουμε!

Ένα θα πω.. Ο μικρός έχει τρελλάνει κόσμο!

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα..

Μόλις μπορέσω θα ξαναμπώ!

Καλό φθινόπωρο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο φθινοπωρο:-) μαργκι δομνινα και μαγδουλινι μου,να χαιρεστε τα μωρακια σας!!! Εγω δεν εχω τοσο ευχαριστα νεα,μιας κι αποφασισαμε μετα απο πολλρς συζυτησεις με το συζυγο να χωρισουμε. Επισκεφτηκαμε κι οι δυο μαζι εναν παιδοψυχολογο για να μας καθοδηγησει στο πως να το χειριστουμε με τη μικρη.τωρα ετοιμαζουμε σιγα σιγα το πατρικο μου οπου θα μεινω.,Ισως ειναι καλυτερα ετσι,ειχαμε παψει να ειμαστε ζευγαρι και το φταιξιμο ηταν και των δυο κ πιοπολυ δικο μου. Το κσλοκαιρι περασα υπεροψα... Αυτα τα νεα μου θα διαβασω τα δικα σας κι επανερψομαι


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ευχές σας!!!!

Μηλίτσα απο την μια χαρηκα που σε διαβασα αλλα απο την αλλη στεναχωρηθηκα!!! Ευχομαι να ειναι για καλό δικο σας!!!! Καλή δυναμη!!!! Εαν θελεις να μπαινεις να βλέπουμε τι κανεις!!

Δομνινακι καλά τι το ταίζεις τον μπεμπη και χοντρενει πες μας το μυστικο γιατι εμεις ειμαστε μικροκαμομένες:):)

Το προσπαθω με το θηλασμο, θηλαζουμε αποκλειστικά και το βραδυ που κοιματε βγαζω 90μλ και τα δινω μετα το βραδυνο θηλασμο που δειχνει οτι δεν χορτενει!!! Μπορει να καθισει και 3 ωρες στο στηθος!!!!

Ελπιζω να αυξηθει η παραγωγη μου μιας και θηλαζουμε σιγουρα ανα 2 ωρες!!!! Παιρνω και χαπια μαγιας μηπως βοηθησουν λιγακι:):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα.

Μηλιτσα μου απο καιρο περιμενα να μπεις και να μας πεις τα νεα σου,μιας κι οταν ειχαμε επικοινωνησει μεσω sms το καλοκαιρι,ειχα ψιχανεμιστει πως κατι δεν πηγαινε καλα....το μονο που εχει σημασια κοπελα μου,ειναι να κανετε αυτο που ειναι καλυτερο για εσας και την οικογενεια σας.Κι αν αυτο ειναι το διαζυγιο,τοτε ναι,ευχομαι να το εχετε σκεφτει πολυ σοβαρα και να εχετε παρει τις σωστες αποφασεις.Να ειστε διπλα στο παιδι σας,αυτη τη στιγμη θα σας χρειαστει οσο ποτε,η κινηση να πατε σε παιδοψυχολογο,ειναι η καλυτερη,αυτος ξερει....να ξερεις οτι ειμαι εδω,οποτε χρειαστεις να μιλησεις σε καποιον.Να προσεχεις πολυ τον εαυτο σου και να μην ξεχνας οτι αξιζεις τα καλυτερα.

Απ'οτι βλεπω οι μωρομανουλες περνουν αποκλειστικα το χρονο τους με τα μπεμπε κι εκεινα μεγαλωνουν γερα κι ευτυχισμενα.Να περνατε καλα,και να μας λετε τα νεα σας.

Για μενα σημερα ειναι μια ιδιαιτερη μερα,μιας και το κοριτσι μου ξεκιναει το γυμνασιο.Αγιασμος σημερα στη γερμανικη σχολη,πραγμα που σηματοδοτει το τελος μιας εποχης(αυτης του δημοτικου)και το περασμα στον κοσμο των "μεγαλων".......ευχομαι να εχει καλη σχολικη χρονια,καλη προοδο και κυριως χαρουμενα και ανεμελα μαθητικα χρονια!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Το Σάββατο ζύγισα τον μπέμπη.. έφτασε τα 7.800, δηλαδή σε 2 βδομάδες πήρε 600 γραμμάρια! Του κάνει πολύ καλό η θάλασσα, ο καθαρός αέρας και η φρουτόκρεμα.. Δεν έχω σκοπό να του αρχίσω σύντομα το κρέας και τα λαχανικά.. αφού παίρνει τόσο βάρος με τον θηλασμό και τα φρούτα δεν βρίσκω το λόγο!

Μαγδούλα έτσι ειναι στην αρχή ο θηλασμός.. τρώνε συνέχεια και όσο θέλουν.. όσο περνάει ο καιρός όμως θα δεις ότι είναι τρομερή ευκολία..

Μηλίτσα λυπάμαι πολύ που χωρίζετε αλλά ίσως είναι καλύτερα έτσι και για τους δυο σας.. Χαίρομαι πολύ που αποφασίσατε να επισκεφτείτε παιδοψυχολόγο.. Αυτοί ξέρουν καλύτερα αλλά να ακολουθήσεις και το ένστικτό σου.. Εύχομαι το μέλλον σας να είναι ζαχαρένιο..

Κορίτσια θέλω να πάω στην Αθήνα.. κουράστηκα στο χωριό.. μου λείπουν οι φίλες μου και θέλω να είμαι και με τον άντρα μου... κάνω υπομονή 2 βδομάδες ακόμη και μετά φεύγουμε για Αθήνα..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, γεια σας! Είχα να μπω καιρό γιατί ο άντρας μου έλειπε κι είχε πάρει κοτά τον υπολογιστη!

Μηλίτσα, πολύ λυπήθηκα με τα νέα σου! Ελπίζω να έχετε πάρει την πιο σωστή απόφαση για σας και το παιδί! Ευχομαι να πάνε καλά από εδώ και πέρα τα πράγματα και να ηρεμήσεις ψυχικά!

Μανου, καλή σχολική χρονιά να έχει το κοριτσάκι σου! Μακάρι να συνεχίσει την λαμπρη πορεία που είχε και στο δημοτικό και να σε κάνει υπερήφανη καθημερινά!

Δόμνα, γύρισες Αθήνα; Πολύ μεγάλωσε ο μπέμπης! Εμάς η ζουζούνα πριν από 20 μέρες που την ζυγίσαμε είχε φτάσει στα 5900 κι είχε ψηλώσει αρκετά! Θα την δούμε τώρα σε καμία 10αριά μέρες! Εχει αρχίσει να γελάει και τρελαίνομαι! Καταλαβαίνει σχςδόν τα πάντα. Μας κοιτάει στα μάτια, χαμογελάει, γκρινιάζει όταν απομακρυνόμαστε από κόντα της, τι να σας λέω τώρα. Τα ξέρετε από τα δικά σας παιδάκια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ..

Επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας οπότε ας πω σε όλες σας καλό φθινόπωρο!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι αλλά επειδή έλειπα 3 ολόκληρους μήνες και ο άντρας μου όλο αυτό το χρονικό διάστημα ήταν μόνος του καταλαβαίνετε πως βρήκα το σπίτι.. Οπότε πλακώθηκα χθες και σήμερα στις δουλειές και την Τετάρτη περιμένω και την κοπέλα για να κάνουμε μια σούπερ γενική αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Αισθάνομαι τόσο όμορφα που γύρισα σπίτι μου..

Σιγά σιγά θα ετοιμαστούμε για τη βάφτισή μας και πρέπει να προσαρμοστούμε και στο χειμερινό πρόγραμμα μιας και 4 Νοέμβρη πάω για δουλειά.. Ναι, ναι.. πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα.. τώρα κάποια στιγμή πρέπει να πάω στη δουλειά για να κανονίσουμε τι ωράριο θα δουλεύω μιας και το να ξαναγυρίσω 11-7 (το παλιό ωράριο) το αποκλείω.. Ο μικρός 8 η ώρα κάνει μπάνιο και 8.30 κοιμάται οπότε αν γυρίσω στο παλιό δεν θα τον βλέπω καθόλου όλη μέρα.. Εγώ θα προτείνω να πηγαίνω 10-6 για να τον θηλάζω το πρωί πριν φύγω αλλά και για να προλαβαίνω έστω και μια ωρίτσα να είμαι μαζί του το βράδυ..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλούμε γλυκά.. τώρα ελπίζω να μας βλέπετε περισσότερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο φθινόπωρο Δόμνα!

Πώς πέρασε έτσι ο καιρός, ε; Πάντως πρέπει να περάσατε ένα όμορφο Καλοκαίρι εσύ και ο μικρός! Αλήθεια, πότε είναι η βάφτιση;

Γυρνάς και στη δουλεια σύντομα! Προσπάθησε να επιδιώξεις να κάνεις το ωράριο που μας είπες, γιατί όντως θα χάνεσαι με τον μικρό! Ποιος θα στο κρατάει το παιδί όσο εσύ θα δουλεύεις; Εχεις άτομο;

Τα βράδια ο μικρός σου ξυπνάει ή το πάει σερί ως το πρωι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πήγαμε χθες στην παιδίατρο.. Ο μικρός μεγάλωσε πολύ.. Είναι 8.380 και 72 πόντους ύψος και αυτό μόνο με το γάλα της μανούλας και λίγο φρούτο.. Σήμερα θα ξεκινήσουμε το βιολογικό γιαουρτάκι το απόγευμα και σε καμιά δεκαριά μέρες χορτόσουπα.. Έκανε και 2 εμβόλια το μικρό μου και δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου.. Πυρετό δεν μου έκανε και μου είναι μέσα στην τρελλή χαρά.. πολύ γελαστό και καλόβολο μωράκι.. όλοι έχουν να το λένε αυτό!

Μάρτζι μου η βάφτιση θα γίνει στις 20 Οκτωβρίου ανήμερα της γιορτής του.. Είμαστε τυχεροί και φέτος η συγκεκριμένη μέρα πέφτει Κυριακή οπότε μας βολεύει απίστευτα!

Καλά περάσαμε αλλά κουράστηκα πολύ διότι όλα τα έκανα μόνη μου μιας και ο σύζυγος από τις 20 Ιουλίου που τελείωσε η άδειά του πηγαινοερχόταν όλα τα σβκ... Την πεθερά εννοείται ότι δεν την ήθελα μαζί μου..

Δεν μου φτάνει που θα μου κατσικωθούν όλο το χειμώνα με τον πεθερό μαζί μιας και αυτή θα μου κρατάει το παιδί, να την είχα και το καλοκαίρι; Άσε που χθες είπε στο γιο της ότι θέλουν να φέρουν το κρεβάτι τους γιατί δεν τους βολεύει λέει ο καναπές - κρεβάτι που έχουμε στο δωμάτιο.. Και τι να τον κάνω τον καναπέ; να τον πετάξω; Αν θέλει ας βολευτεί στον καναπέ - κρεβάτι.. Αλλιώς θα είναι η κατάσταση μόνιμη...

Εσύ πότε πας δουλειά; Φαντάζομαι τον Σεπτέμβρη του 2014!

Ο μικρός μου κοιμάται γύρω στις 8 με 8.30 για βράδυ, ξυπνάει γύρω στις 2 για φαγητό και μετά ξανακοιμάται μέχρι τις 7.30 περίπου..

Εσείς πως τα πάτε;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, δόμνα μου, υπομονή χρειάζεται να έχεις με τα πεθερικά στο σπίτι, κοπέλα μου! Εδώ εγώ με τους γονείς μου να μένουν από κάτω και πάλι είναι στιγμές που μου έρχεται να ουρλιάξω από τα νεύρα έτσι όπως τους αρέσει να έχουν γνώμη για όλα!

Για το κρεβάτι έχεις δίκιο. Απαξ και το αποκτήσουν, τέλος! Θα είστε μόνιμοι συγκάτοικοι.......

Πολύ μεγάλωσε ο μπέμπης σου! Μπράβο το αγόρι μας!

Εμένα η μικρή κάνει μπάνιο γύρω στις 8 με 8.30 και συνήθως ξυπνάει κατά τις 3.30 και μετά πάλι στις 7 με 8! Είναι και φορές που την κάνω μπάνιο στις 9 και τότε του δίνει και καταλαβαίνει! Μπορεί να ξυπνήσει και στις 5.30! Γενικώς τα βράδια είναι υπναρού.....Κοιμάται και δεν μας ενοχλεί παρά ελάχιστα! Να, σήμερα σηκώθηκε μια στις 3.30 μετά στις 7.30 και μετά ξανακοιμήθηκε μέχρι 10.....Αλλά τόσο που κοιμάται το βράδυ πού να την κολήσει ύπνος τη μέρα! Εκεί δεινοπαθώ. Κοιμάται μόνο στην αγκαλια μου μετα το θηλασμό. Μόλις την βάζω στο κρεβάτι της, ξυπνάει.........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι μου σου έστειλα φωτό στο e-mail σου.. Περιμένουμε εντυπώσεις..

Όσο για τον ύπνο τη μέρα.. Όλα τα μωρά έτσι είναι.. Όσο μεγαλώνουν τόσο λιγότερο κοιμούνται τη μέρα.. Εμένα ο μπέμπης πλέον μέσα στη μέρα ζήτημα είναι να μου κοιμηθεί 2 ωρίτσες.... ή αν τύχει καμιά φορά κοιμάται και το μεσημέρι πάνω από μια ώρα αλλά σπάνια..

Συνήθως θα ξυπνήσει 7 με 8 το πρωί, θα θηλάσει, θα πάρει έναν υπνάκο γύρω στις 9 με 9.30 για κανένα μισάωρο, θα φάμε φρούτο, θα παίξουμε, θα πάει μεσημέρι, θα ξαναθηλάσει και μετά ίσως κοιμηθεί... με το που θα ξυπνήσει θα φάει το γιαούρτι του και αυτό ήταν. Μετά το βράδυ κατά τις 8.30 νάνι πάλι. Σήμερα κοιμήθηκε στις 8.30 ξύπνησε στις 3 το πρωί και μετά πάλι στις 7...

Ο άντρας σου τι λέει για την κόρη; του έχει πάρει το μυαλό φαντάζομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

φιλακια πολλα στα μωρα και στισ μαμαδεσ

μηλιτσα λυπαμαι πολυ αλλα ισωσ καλυτερα για ολουσ ετσι,το λεω ωσ παιδι χωρισμενων γονιων;)

εμεισ καλα αν και αρχισαμε τισ μυξεσ και το βηχα:mad:

ο αντρασ μου εκανε επεμβαση απο ριξη αχιλλιου τενοντα και θα ειναι σπιτι ολη μερα για 3 μηνεσ περιπου!!!καλο η κακο αυτο θα δειξει:confused::tongue:

πολλα φιλια σασ σκεφτομαι αλλα χρονοσ πουθενα


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, τις είδα τις φώτο κι έχω απαντήσει! Θα τα πω κι εδώ για να το δουν όλες!

Ο Δομνινάκος είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!! Να τον χαίρεστε!

Ο άντρας μου έχει ξετρελαθεί με την κόρη! Του μοιάζει κιόλας και κοκορεύεται σε όλους! Σήμερα έδειχνε σε κάτι θείες μου μια φωτογραφία του που είναι 6 μηνών και είναι ίδιος με την μπέμπα! Οσο του έλεγαν αυτές ότι είναι ολόιδιοι, άλλο τόσο αυτός φούσκωνε από περηφάνεια!

Σε γενικές γραμμές πάντως είναι κακοδιάθετος λόγω ανεργίας αλλά και επειδή του σπάνε πολλές φορές τα νεύρα οι δικοί μου! Αλλες φορές έχει δίκιο, άλλες πάλι ξεφεύγει και γίνεται άδικος! Πολλές φορές μαλώσαμε για τους δικούς μου! Δεν ξέρω κι εγώ τι στάση να κρατήσω! Τεσπα!

Θένα, εσένα θα κάτσει 3 μήνες σπίτι, εμένα κάθεται 3 χρόνια και δεν άντέχω άλλο! Πλέον λέω να βρει δουλειά όχι για να μπει ένα ευρώ στο σπίτι, αλλά για να φύγει, να ξεσκάσει και να βρει τον εαυτό του, που κάπου είναι κρυμμένος τώρα τελευταία!

Περαστικά στον άντρα σου!

Σας φιλώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...