Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Δομνα μου, θα σου πω τι γίνεται! Εχουμε το μπανάκι της αλλά δεν μπορούμε να το βάλουμε μέσα στην μπανιέρα, γιατί και οι δυο μας έχουμε πρόβλημα με τη μέση και δεν μπορούμε να σκύβουμε για να την κρατάμε! Ετσι το βάζουμε (τις σπάνιες φορές που την κάνουμε εκεί μπάνιο) πάνω στο πλυντήριο....Ο άντρας μου την κρατάει από μασχάλες κι εγώ την σαπουνιζω (τα κανουμε γρήγορα μωρέ γιατί φοβόμαστε μην μας κρυώσει - δεν έχουμε θέρμανση μέσα στο μπάνιο). Δίπλα έχω μια λεκανίτσα με χλιαρό νερό και με ένα κανατάκι την ξεπλένω! Ε, παιδεύομαι πάρα πολύ και δεν το φχαριστιέμαι καθόλου! Ετσι, την κάνουμε σαν να είναι βρεφάκι στα γρήγορα γρήγορα και τελειώνουμε! Η καημένουλα μας. δεν έχει χαρεί ακόμη το νεράκι, να παίξει, να τσαλαβουτήσει κτλ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εσύ το μπανάκι του πού το τοποθετείς; εχεις βάση ή το βάζεις μέσα στην μπανιέρα;

Το συγκεκριμένο μπανάκι έχει βάσεις οι οποίες ακουμπάνε στα πλάγια της μπανιέρας και το μπανάκι στερεώνεται πάνω τους. Δίπλα στην μπανιέρα είναι η λεκάνη της τουαλέτας οπότε μας βολεύει διότι καθόμαστε εκεί και έτσι είμαστε στο ίδιο ύψος. Γεμίζουμε τη μπανιέρα με νερό, τον βάζουμε μέσα, τον βρέχουμε με το ντους, τον σαπουνίζουμε και μετά τον αφήνουμε να τσαλαβουτήσει όσο θέλει. Ύστερα τον ξεπλένουμε πάλι με το ντους και τον σηκώνουμε όρθιο για να τον τυλίξουμε με την πετσέτα.. Κι εγώ από μέση άστα.. με έχει αφήσει η ίδια η μέση προ πολλού!!

Στο χωριό το σπίτι έχει ντουσιέρα και έτσι αναγκαστικά ακούμπαγα την μπανιέρα στο πάτωμα και ήμουν στα γόνατα.. ένα σου λέω.. κάθε φορά μου έπαιρνε τουλάχιστον 10 λεπτά για να μπορέσω να ισιώσω το κορμί μου κάθε φορά που τον σήκωνα..

Όσο για τη θέρμανση στο μπάνιο... εμείς επειδή δεν ανάψαμε πέρισυ καλοριφέρ αλλά ούτε και φέτος έχουμε σωθεί με ένα αερόθερμο. Το βάζουμε 10 λεπτά πριν κάνει μπάνιο το μωρό και γίνεται φούρνος.. νομίζω ότι το αερόθερμο είναι η λύση και για σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μπανάκι έχει βάσεις οι οποίες ακουμπάνε στα πλάγια της μπανιέρας και το μπανάκι στερεώνεται πάνω τους. Δίπλα στην μπανιέρα είναι η λεκάνη της τουαλέτας οπότε μας βολεύει διότι καθόμαστε εκεί και έτσι είμαστε στο ίδιο ύψος. Γεμίζουμε τη μπανιέρα με νερό, τον βάζουμε μέσα, τον βρέχουμε με το ντους, τον σαπουνίζουμε και μετά τον αφήνουμε να τσαλαβουτήσει όσο θέλει. Ύστερα τον ξεπλένουμε πάλι με το ντους και τον σηκώνουμε όρθιο για να τον τυλίξουμε με την πετσέτα.. Κι εγώ από μέση άστα.. με έχει αφήσει η ίδια η μέση προ πολλού!!

Στο χωριό το σπίτι έχει ντουσιέρα και έτσι αναγκαστικά ακούμπαγα την μπανιέρα στο πάτωμα και ήμουν στα γόνατα.. ένα σου λέω.. κάθε φορά μου έπαιρνε τουλάχιστον 10 λεπτά για να μπορέσω να ισιώσω το κορμί μου κάθε φορά που τον σήκωνα..

Όσο για τη θέρμανση στο μπάνιο... εμείς επειδή δεν ανάψαμε πέρισυ καλοριφέρ αλλά ούτε και φέτος έχουμε σωθεί με ένα αερόθερμο. Το βάζουμε 10 λεπτά πριν κάνει μπάνιο το μωρό και γίνεται φούρνος.. νομίζω ότι το αερόθερμο είναι η λύση και για σας!

Και εμεις ετσι κανουμε μπανιο την μπουμπου:):):) Τωρα εχει αρχισει να το χαιρετε:):):)

Μαρτζυ συγχαρητηρια για τα δοντακια:-D:grin:

Αληθεια βαλατε τα μικρα στα δοματια τους???? Σκεφτομαι να την χωρισω μετα τις γιορτες και απο τωρα στεναχωριεμαι:confused::confused:

Το αεροθερμο καει αρκετα εγω σκεφτομαι στο δωματιο της την λυση του θερμοπομπου


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα! Ολά καλά! Εφτασε στα 6815 ( από 6385) και στους 68 πόντους! Το τι κλαμα έριξε, ρε κορίτσια! Δεν μπορούσε η κοπέλα να την εξετάσει! Να τρεχει ποτάμι το δάκρυ! Κι όταν έκανε το εμβόλιο εκεί μας άκουσε όλη η γειτονια!

Σε 15 μέρες αρχίζουμε φρούτα και ρυζάλευρο! Σιγά σιγά θα βάλουμε και την χορτόσουπα! Ολα τα είδη θα τα δοκομάζουμε ένα- ένα είπε! Για 3 μέρες μόνο μήλο, τις επόμενες 3 αχλάδι και μήλο, τις επόμενες μπανάνα κοκ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε!

Σας γράφω πλέον από το γραφείο όπου επέστρεψα ύστερα από 8.5 μήνες απουσίας.. Εντάξει, άλλη αίσθηση πια.. Ο μικρούλης μου μου λείπει ήδη τρελλά αλλά τι να κάνουμε, αφού πρέπει να δουλέψουμε..

Το καλό είναι ότι επιτέλους έχω και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.. κάτι είναι κι αυτό.. Στο γραφείο είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα... και πολύ μου αρέσει αυτό..

Ο μικρούλης μου τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο τα βράδια.. Τι εννοώ.. Κοιμάται σερί από τις 8.30 μέχρι τις 12 με 1 το πρωί και από κει και πέρα ξυπνάει σχεδόν κάθε 1.30 ώρα όπου θηλάζει και ξανακοιμάται.. Αυτό με έχει βγάλει λίγο εκτός προγράμματος αλλά τι να κάνουμε.. τουλάχιστον εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλίτσα, εκείνος κοιμάται μακάρια και εγώ η χαζομαμά τον χαζεύω..

Μαγδούλα εγώ τον έβαλα σε χωριστό δωμάτιο από 3 μηνών.. βέβαια μετά όλο το καλοκαίρι κοιμόμασταν πάλι μαζί διότι στο χωριό η κούνια ήταν στο δωμάτιό μας και μετά όταν γυρίσαμε στην Αθήνα είχα τα πεθερικά μου έναν ολόκληρο μήνα στο σπίτι μου.. Τώρα όμως φύγανε οπότε το προηγούμενο σβκ φτιάξαμε και το δωμάτιο του μωρού. Από το πρώτο βράδυ που τον έβαλα εκεί κοιμήθηκε ανενόχλητος.. και είναι ο χώρος του.. τέλος..

Όσον αφορά το αερόθερμο.. το χρησιμοποιούμε μόνο για το μπάνιο. Εμείς πέρισυ βολευτήκαμε με σόμπα υγραερίου και μάλλον έτσι θα τη βγάλουμε και φέτος. Αν δούμε τα πολλά κρύα θα ανοίγω το air-condition στο δωμάτιο του μωρού.. Ευτυχώς έχω νυχτερινό ρεύμα και έτσι θα γίνεται κάποια οικονομία.

Μάρτζι μου πολύ ψηλή η κουκλάρα σας.. Εμείς που είμαστε 2 μήνες μεγαλύτεροί σας και είμαστε 70 πόντους! Από βάρος όμως σας τρώμε.. είμαστε κοντά 9 κιλά.. Εμένα περιέργως δεν έχει αντιδράσει καθόλου περίεργα με τη γιατρό.. ίσα ίσα που της κάνει τρελλά χαμόγελα και νάζια μιλάμε.. και ούτε κλάψαμε και καθόλου στο τελευταίο εμβόλιο.. Μάλιστα κατορθώσαμε να της βγάλουμε το στηθοσκόπιο από τα αυτιά και να το πάρουμε στα χέρια μας και γελούσαμε διότι ήταν μεγάλο κατόρθωμα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε!

Σας γράφω πλέον από το γραφείο όπου επέστρεψα ύστερα από 8.5 μήνες απουσίας.. Εντάξει, άλλη αίσθηση πια.. Ο μικρούλης μου μου λείπει ήδη τρελλά αλλά τι να κάνουμε, αφού πρέπει να δουλέψουμε..

Το καλό είναι ότι επιτέλους έχω και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.. κάτι είναι κι αυτό.. Στο γραφείο είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα... και πολύ μου αρέσει αυτό..

Ο μικρούλης μου τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο τα βράδια.. Τι εννοώ.. Κοιμάται σερί από τις 8.30 μέχρι τις 12 με 1 το πρωί και από κει και πέρα ξυπνάει σχεδόν κάθε 1.30 ώρα όπου θηλάζει και ξανακοιμάται.. Αυτό με έχει βγάλει λίγο εκτός προγράμματος αλλά τι να κάνουμε.. τουλάχιστον εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλίτσα, εκείνος κοιμάται μακάρια και εγώ η χαζομαμά τον χαζεύω..

Μαγδούλα εγώ τον έβαλα σε χωριστό δωμάτιο από 3 μηνών.. βέβαια μετά όλο το καλοκαίρι κοιμόμασταν πάλι μαζί διότι στο χωριό η κούνια ήταν στο δωμάτιό μας και μετά όταν γυρίσαμε στην Αθήνα είχα τα πεθερικά μου έναν ολόκληρο μήνα στο σπίτι μου.. Τώρα όμως φύγανε οπότε το προηγούμενο σβκ φτιάξαμε και το δωμάτιο του μωρού. Από το πρώτο βράδυ που τον έβαλα εκεί κοιμήθηκε ανενόχλητος.. και είναι ο χώρος του.. τέλος..

Όσον αφορά το αερόθερμο.. το χρησιμοποιούμε μόνο για το μπάνιο. Εμείς πέρισυ βολευτήκαμε με σόμπα υγραερίου και μάλλον έτσι θα τη βγάλουμε και φέτος. Αν δούμε τα πολλά κρύα θα ανοίγω το air-condition στο δωμάτιο του μωρού.. Ευτυχώς έχω νυχτερινό ρεύμα και έτσι θα γίνεται κάποια οικονομία.

Μάρτζι μου πολύ ψηλή η κουκλάρα σας.. Εμείς που είμαστε 2 μήνες μεγαλύτεροί σας και είμαστε 70 πόντους! Από βάρος όμως σας τρώμε.. είμαστε κοντά 9 κιλά.. Εμένα περιέργως δεν έχει αντιδράσει καθόλου περίεργα με τη γιατρό.. ίσα ίσα που της κάνει τρελλά χαμόγελα και νάζια μιλάμε.. και ούτε κλάψαμε και καθόλου στο τελευταίο εμβόλιο.. Μάλιστα κατορθώσαμε να της βγάλουμε το στηθοσκόπιο από τα αυτιά και να το πάρουμε στα χέρια μας και γελούσαμε διότι ήταν μεγάλο κατόρθωμα!

Σας φιλώ γλυκά!

Ακριβως τα ίδια κένει και η δική μου! Εχει κανά 2 εβδομάδες που με έχει ταράξει τα βραδια και τη μέρα δεν τρωει με τοσο ορεξη.

Καλή αρχη στη δουλεια Δομνα! Εγω πάντως από τωρα σκεφτομαι πώς θα γυρίσω...........δεν με πειραζει να πηγαινω για δουλεια. Με πειραζει και με προβληματίζει η δουλεια που πρεπει να κάνω σπίτι :-( Απορώ κι εγώ πώς θα τα βγάζω πέρα με την προετοιμασία μαθημάτων και τη μικρή να θέλει φροντίδα και προσοχή! Μακάρι να μπορούσα να έμενα στο σχολείο ως τις 4 να ετοίμαζα τα μαθήματά μου και μετά να γύριζα σπίτι χωρίς να έχω την έγνοια να δουλέψω! Κι έτσι όπως είναι διαμορφωμενοι οι χώροι στο σχολείο είναι δύσκολο να δουλέψει κανείς και στο κενό του, μιας και δεν έχει το γραφείο του να πάει να εργαστεί! Αφήστε που στα κενά θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο, πχ πέρασμα απουσιών, πρωτόκολλο, ενημέρωση γονέων............Ουφ! Και μετά μας λένε τεμπέληδες......Οχι ότι δεν είναι πολλοί από εμας, αλλά υπάρχουν κι αλλοι τόσοι που βλέπουν σοβαρά τη δουλειά τους και που στο τέλος αυτοί θα πληρώσουν τα σπασμένα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι μου είμαι σίγουρη πως θα τη βρεις τη λύση.. Όταν με το καλό γυρίσεις θα επιστρέψεις στο σχολείο που ήσουν πριν μείνεις έγκυος ή θα καταφέρεις να πάρεις απόσπαση για τα Γιάννενα;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, έχουν γίνει λίγο δύσκολα τα πράγματα τώρα και πραγματικά δεν ξέρω πώς να κινηθώ! Ενώ παλιοτερα οι νομοί ήταν χωρισμένοι σε ζώνες (α, β, γ, δ, όπου α τα σχολεία της πόλης και των τριγύρω χωριών, β τα πιο απομακρυσμένα και πάει λέγοντας) τώρα πλέον οι νομοί έχουν ενοποιηθεί! Τι σημαίνει αυτό; Πως ενώ μπορούσα να κάνω αίτηση μετάθεσης για α ή β ιωαννινων με σκοπό να είμαι κοντά στο σπίτι μου και να μην επιλέξω καθόλου γ και δ που είναι σχολεία που απέχουν και 2 ώρες και με πολύ επικίνδυνο δρόμο, τώρα πλέον, αν κάνω αίτηση για μετάθεση είμαι υποχρεωμένη να δηλώσω όλο το νομό, πράγμα που σημαίνει πως μπορεί να με στείλουν μέσα στο νομό, αλλά σε πολύ απομακρυσμένα σχολεία! Σε αυτή την περίπτωση την έχω πατήσει! Θα είμαι όλη μέρα στους δρόμους. Δεν ξέρω λοιπόν τι να κάνω! Να μείνω στο σχολείο που είμαι τώρα, να νοικιάσω εκεί, να πάρω μαζί άντρα (μιας και δεν δουλεύει) και παιδί και να είμαι στο σπιτάκι μου 2 η ώρα το μεσημέρι (με όλα τα κατά του να μένεις σε ενοίκιο και πολύ μικρό χωριό) ή να το ρισκάρω να κάνω μετάθεση κι αν με πάρουν κάπου στα Γιάννενα να το πάρω απόφαση να ξυπνάω από τις 5 και να γυρίζω σπίτι 4 το απόγευμα, πτώμα στην κούραση, με δουλειά να ετοιμάσω για την άλλη μέρα και με ένα μωρό να με ζητά;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά λαμβάνοντας υπόψη την ηλικία της μικρής σου και του γεγονότος ότι ο άντρας σου δεν δουλεύει θα επέλεγα το να μείνω στο σχολείο που είσαι τώρα. Το ρίσκο του να μετατεθείς σε σχολείο μακριά από το σπίτι σου στα Γιάννενα είναι πολύ μεγάλο και το να είσαι όλη μέρα στους δρόμους ειλικρινά δεν θα βοηθήσει κανέναν.. Θα είσαι ένα κουρέλι και τα νεύρα σου κρόσσια με αποτέλεσμα αυτό να έχει αντίκτυπο στο παιδί..

Ο άντρας σου όμως είναι διατεθειμένος να ασχολείται όλη μέρα με το παιδί; Αυτό πρέπει να λάβεις υπόψη σου ως επί το πλείστον..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ προσωπικά λαμβάνοντας υπόψη την ηλικία της μικρής σου και του γεγονότος ότι ο άντρας σου δεν δουλεύει θα επέλεγα το να μείνω στο σχολείο που είσαι τώρα. Το ρίσκο του να μετατεθείς σε σχολείο μακριά από το σπίτι σου στα Γιάννενα είναι πολύ μεγάλο και το να είσαι όλη μέρα στους δρόμους ειλικρινά δεν θα βοηθήσει κανέναν.. Θα είσαι ένα κουρέλι και τα νεύρα σου κρόσσια με αποτέλεσμα αυτό να έχει αντίκτυπο στο παιδί..

Ο άντρας σου όμως είναι διατεθειμένος να ασχολείται όλη μέρα με το παιδί; Αυτό πρέπει να λάβεις υπόψη σου ως επί το πλείστον..

Λέει πως θα μπορέσει! Αλλά θα μπορέσει; Αλλο να το λες κι αλλο να το κάνεις! Και με προβληματίζει ιδιαίτερα που το χωριό που είναι το σχολείο είναι πολύ πολύ μικρό, δεν έχει τίποτα : μόνο σπίτια, σχολείο κι εκκλησία!

Αλλά και να πάρω μετάθεση και να είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είναι μανικι! Μας έκαναν αυτή την αλλαγή με τις περιοχές γμτ! Αλλιώς θα δήλωνα α και β ιωαννινων και αν την έπαιρνα τη μετάθεση καλώς, αν όχι πάλι καλώς. Τώρα κοινώς μας ισοπέδωσαν...:(


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου έχεις αρκετό καιρό μπροστά σου να το σκεφτείς καλά το ζήτημα.. Και στην τελική κάνε αυτό που θες εσύ πραγματικά λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι το παιδί του χρόνου τον Σεπτέμβρη (που ουσιαστικά θα ξεκινήσεις δουλειά) θα κοντεύει σχεδόν 1.5 χρονών.. Μακάρι να έχει βρει κάτι ο άντρας σου μέχρι τότε για να μην έχεις καθόλου δίλημμα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν βρει δουλειά, τότε να δεις σε τι δίλημμα θα είμαι! Γιατί το ότι θα κάνω τα χαρτιά για μετάθεση δεν σημαίνει κιόλας πως θα την πάρω ακόμη και για το πιο απομακρυσμένο σχολείο του νομού! Οπότε στην περίπτωση που βρει δουλειά ο άντρας μου θα πρέπει (αν δεν πάρω μετάθεση ή απόσπαση) ή να αφήσω τη μικρή εδώ να την έχει αυτός και οι γονείς μου ή να πάρω τη μάνα μου μαζί να πάμε στο χωριο για να κρατάει τη μικρή ( αυτό το σενάριο είναι ό,τι καλύτερο για μένα). Ελα όμως που η μάνα μου μού το ξέκοψε από τώρα πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έρθει μαζί μου! Οπότε εγώ τι να κάνω; Να παρακαλάω να μην βρει δουλειά ο άντρας μου; Είναι δυνατόν; Από τη μια λέω αντε να βρει επιτέλους δουλίτσα και από την άλλη σκέφτομαι τι θα γίνει του χρόνου και αγχώνομαι!

Τεσπα! Εχεις δίκιο. Εχω ακόμη χρόνο μπροστά μου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Χρειάζομαι επειγόντως χάπια Yutopar, έχουν αποσυρθεί από τα φαρμακεία και δεν τα βρίσκουμε!!!

Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τα χρειάζεται πια, παρακαλώ πολύ να επικοινωνήσει μαζί μου σε πμ

Είναι ανάγκη!!!!!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...