Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες μου και καλή σχολική χρονιά να έχουμε!

Λέω να έχουμε διότι κι εμείς από Δευτέρα ξεκινάμε παιδικό σταθμό!! Είναι κατενθουσιασμένος.. Πήγαμε την Τρίτη για να πούμε τις τελευταίες λεπτομέρειες και κάτσαμε πολύ λίγο.. Μετά έκανε παράπονα στη γειτόνισσα. Επί λεξεί της είπε :"Πήγαμε σήμερα στο σχολείο αλλά δεν με άφησαν να δω τα παιδάκια"...

Σήμερα βέβαια ήρθε η γειτόνισσα να τον πάρει να πάνε στον αγιασμό και της λέει: "Θα πάμε σχολείο αλλά μόνο για να παίξουμε μπάλα"..

Οπότε όπως καταλαβαίνετε ο Θεός και η ψυχή του!

Συμπεθέρα εγώ θα σου έλεγα ότι δεν πας καθόλου καλά που με 38 βαθμούς σκέφτεσαι τα χειμωνιάτικα.. Αντί να σκεφτείς το μπάνιο του σβκ...

Μανού μου κι εγώ πριν κάνω τον Γεράσιμο είχα ρωτήσει στο Κέντρο Βρεφών Μητέρα για εθελοντική εργασία.. Επειδή δεν είχα κάνει οικογένεια ακόμη δεν μου επιτρεπόταν.. Αν όμως βρεις κάτι στα μέτρα σου είμαι σίγουρη ότι θα σε βοηθήσει πάρα πολύ σε όλους τους τομείς.. Ότι θες πάντως εγώ είμαι εδώ.

Κοριτσάκια η αδερφή μου γεννάει την Τρίτη που μας έρχεται.. Η μικρή Αγγελίνα μας έρχεται στις ζωές μας και είμαι τόσο χαρούμενη.. Εννοείται ότι θα πάω να τη βοηθήσω λίγες μέρες και ανυπομονώ.. το σκέφτομαι συνέχεια και χαίρομαι τόσο πολύ που θα ξαναμυρίσω μωρουδίλα!

Μία μου τα μέρη της Μάρτζι είναι υπέροχα.. Ελπίζω να περάσετε όμορφα και να αποκομίσετε όμορφες αναμνήσεις!

Φιλιά πολλά σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη σχολικη χρονια σε μικρους και μεγαλους!!!!

Τωρα τα νεα μου ειναι περιεργα, ο τραχηλος εξαληφθηκε, εχω διαστολη θελει πολυ ξαπλα για να παρω 2 βδομαδες, το μωρο επειδη εδω και 3 εβδομαδες εχω σταματησει την ασπιρινη παιρνει μονο 100 γραμμαρια την εβδομαδα τωρα ειναι 2300. Υπομονη και ξαπλα απο εμενα


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα φιλενάδες μου!

Ο μικρός μου πήγε σήμερα πρώτη μέρα στον παιδικό σταθμό.. Τα πρώτα δευτερόλεπτα ήταν μαζεμένος και ντροπαλός.. Το αμέσως επόμενο λεπτό όμως ξεθάρρεψε, με ρώτησε αν μπορεί να πάει στα παιδάκια και άνοιξε την πόρτα. Εκείνη την ώρα ήρθε άλλο ένα παιδάκι και του λέει: "Έλα παιδάκι, πάμε μέσα".. και εξαφανίστηκε.. Η ώρα είναι 11.30 και ακόμη δεν έχουν πάρει τηλέφωνο τον σύζυγο να πάει να τον πάρει.. οπότε περνάει καλά..

Η αδερφούλα μου γεννάει αύριο και ανυπομονώ να μυρίσω και να πιάσω λεχούδι.. Πότε ήταν και ο δικός μου τόσο μικρούλης;;;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Καλή αρχή στον μικρό σου κι εύχομαι να συνεχίσει χωρίς προβλήματα.

Μάγδα, όλο καλά θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη πως ο μπέμπης θα βγει στην ώρα του.

Μανου μου, καλώς όρισες. Να ασχοληθείς με τον εθελοντισμό. Σίγουρα θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

Εμείς έχουμε έρθει στο χωριό και μακάρι να περάσει καλά αυτός ο χειμώνας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μίνα μου λογικά τώρα έχεις γίνει ξανά θεία! Να σας ζήσει! Πώς είναι μαμά και μωρο;

Μάγδα μου, πώς είσαι;

Νόρα...τι σύμπτωση! Κι εγώ σκέφτομαι τις ντουλάπες και στενάζω...από τώρα!!!

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου!

Πριν λίγο έμαθα ότι έγινα θεία για 4η φορά σε μια ξανθιά μπουμπού 2.800 παρακαλώ.. Μαμά και μωρό χαίρουν άκρας υγείας.. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!

Ο δικός μου 2η μέρα παιδικό σήμερα και ήταν πιο μαζεμένος από χθες.. Λογικό μου φαίνεται.. Ας πάει καλά για όλες μας αυτός ο χειμώνας!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλές μου φίλες!

Δομνίνα μου, να σας ζήσει η ξανθιά μπουμπού! Πόσο χαίρομαι που, όταν με το καλό έρθει και ο μπέμπης της Μάγδας, θα γεμίσουμε πάλι με μικρά μωρουδάκια!

Καλή χρονιά και στο Γερασιμάκο μας, που ξεκίνησε τον παιδικό. Ετοιμαστείτε για καινούριες φιλίες, προσκλήσεις σε πάρτι και ένα σωρό δραστηριότητες, που θα σας κάνουν να τρέχετε συνέχεια. Τον φαντάζομαι με το μικρό του σακίδιο, να πηγαίνει στο πρώτο του "σχολείο" και θυμάμαι τα δικά μας. Βρε κορίτσια, πώς περνάνε έτσι τα χρόνια....

Μάγδα μου, είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε κατ' ευχήν και οι αγωνίες αυτές θα ξεχαστούν στη στιγμή. Περιμένουμε να μάθουμε τα ευχάριστα!

Νόρα και Vasdeli, έχω ήδη αρχίσει να πλένω και να μαζεύω τα πολύ καλοκαιρινά ρούχα και, πάνω που νόμιζα πως είμαι "του γιατρού", σας διάβασα και παρηγορήθηκα.

Δυστυχώς, μαζί με το φθινόπωρο, με θυμήθηκαν οι πόνοι μου και υποφέρω όπως η Νόρα (περαστικά!!). Βλέπετε, έχω κόψει τα φάρμακα εδώ και δύο μήνες, αφού τα σταμάτησα αναγκαστικά λόγω της γαστρεντερίτιδας και δεν θέλησα να τα συνεχίσω γιατί είναι πολύ "βαριά" και, αν διαβάσει κανείς το φυλλάδιο με τις παρενέργειες, σίγουρα θα τρομάξει. Το pilates δε, στο οποίο έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου, θα ξεκινήσει προς το τέλος του μήνα (!!@#@!).

Αρχίζω να κοιτάζω με ζήλια τα μπαστούνια στο δρόμο. Ιδίως αυτό με τα 3 πόδια, θαύματα θα κάνει - άσε που έχει και ρυθμιζόμενο ύψος.

Πολλά φιλιά σε όλες σας.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Μία μου, διάβασα αυτό που γράφεις για τα μπαστούνια κι με έκανες να γελάσω πολύ. Θυμήθηκα λοιπόν ένα τελεμάρκετινγκ που είδα το πρωί, το σκεφτόμουν όλη μέρα και γελούσα μόνη μου. Πρόκειται για το "έξυπνο μπαστούνι"............Αχ, κορίτσια, αν το δείτε, πραγματικά θα με θυμηθείτε......

Πέρα από την πλάκα, περαστικά. Κι εγώ έχω θέμα με τη μέση μου τις τελευταίες εβδομάδες.

Δόμνα μου, να σας ζήσει η μικρή μπουμπού! Να είναι γερό και δυνατό μωράκι σας εύχομαι.

Εγώ σήμερα βαρέθηκα πάρα πολύ. Δεν περνούσε με τίποτα η ώρα, βρε κοπέλες. Τη μικρή δεν την έχω εδώ και μου έχει λείψει τόσο πολύ......Με τον άντρα μου είμαστε μαζί και αναρωτιόμασταν τι να κάνουμε να περάσει η ώρα μας. Πήγαμε λοιπόν μία βόλτα σε ένα χωριουδάκι, ανάψαμε ένα κεράκι σε μία πανέμορφη εκκλησία, αλλά παρατημένη, αγοράσαμε κρέατα και επιστρέψαμε.

Πώς θα περάσει η χρονιά;;;; Έλεγα να γράψω τη μικρή στον παιδικό σταθμό, αλλά να σας πω τι με κρατάει; Φοβάμαι τις ιώσεις κι έτσι απομονωμένοι που είμαστε εδώ δεν το αντέχω να θέλω να τη δει γιατρός και να χρειάζεται να τρέχω μία ώρα μακριά σε τόσο δύσκολο δρόμο. Από την άλλη δεν έχει βγάλει την πάνα. Αλήθεια, Δόμνα, από όσο θυμάμαι ούτε εσείς βγάλατε πάνα. Πώς και τον δέχτηκαν; Μήπως τον έχεις βάλει σε ιδιωτικό;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Μαρτζυ μου υπομονη μονο μπορεις να κανεις, μακαρι να γινοταν κατι και να μην χρειαζοταν να πατε στο χωριο. Παντως ο παιδικος ειναι καλη λυση για το παιδι για να παιζει.

Δομνινα μου καλη πρωτη σχολικη χρονια.

Νορα και Μια περαστικα σας.

Βασδελη ευχαριστω για τις πληροφοριες σημερα μπηκα στο μηνα μου και την Παρασκευη θα μπω στις 36 εβδομαδες, μετα θελω να πιστευω οτι δεν θα χρειαστουμε θερμοκυτιδα, την Παρ εχω γιατρο μακαρι να μην εχει μεγαλωσει η διαστολη.

Εχθες το βραδυ ειχα τσιμπιματα στον τραχηχο και εννιωθα ενα τσουξιμο, τωρα ειμαι καλα.

Μανουνιτα τι κανεις;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για την ανηψιά μου.. Να είστε όλες καλά! Ανυπομονώ να πάω αύριο να την πάρω αγκαλίτσα.. Έχω να πιάσω νεογέννητο από τότε που γεννήθηκε ο Γεράσιμος και μου έχει λείψει τόσο πολύ!

Σήμερα που λέτε ο μικρός ξεκίνησε με σοβαρό ύφος και κροκοδείλια δάκρυα να λέει από το σπίτι "Δεν θέλω να πάω σχολείο".. Τον πήρε ο πατέρας του αγκαλιά και πήγανε και μόλις είδε τη δασκάλα του που του είπε ότι τα παιδάκια έχουν ήδη βγει στην αυλή και τον περιμένουνε έφυγε τρέχοντας! Οπότε καταλαβαίνετε..

Μάρτζι μου σωστά κατάλαβες. Σε ιδιωτικό τον έχω γράψει διότι με ΕΣΠΑ δεν πληρούσαμε τα κριτήρια.. όσον αφορά στο δημοτικό παιδικό σταθμό τα αποτελέσματα δεν έχουν βγει ακόμη αλλά και να βγουν χλωμό να μας πάρουν.. Την πάνα δεν την έχουμε βγάλει ακόμη αν και κατανοεί πλήρως πότε κατουράει και πότε κάνει κακά του.. Δεν θέλω να τον πιέσω όμως.. Θεωρώ ότι αφού πάει σε ιδιωτικό δεν υπάρχει λόγος να βιαστούμε..

Πιστεύω ότι ο σταθμός είναι ότι καλύτερο για τα παιδάκια.. Κάνουν φίλους, εκτονώνουν την ενέργειά τους και μαθαίνουν πραγματάκια που όση καλή διάθεση κι αν έχουν οι γονείς τους είναι λίγο δύσκολο να τους μάθουν..

Προσωπική μου γνώμη είναι να πάρεις την μικρή μαζί σας. Το παιδί πρέπει να είναι με τους γονείς του. Καλοί οι παππούδες και οι γιαγιάδες αλλά δυστυχώς θα δεις ένα τελείως διαφορετικό παιδί όταν ξανασμίξετε.

Τώρα, όσον αφορά τις ιώσεις, είτε τώρα είτε αργότερα θα τις περάσει..

Μαγδούλα μου με το καλό κοριτσάκι μου να πάρεις τον μπέμπη αγκαλίτσα. Έχω δυο κουβερτούλες μπλε, μια πικέ και μια πιο χοντρή. Θες να στις στείλω; έτσι για το καλό; Αν θες στείλε μου με μήνυμα τη διεύθυνσή σου και από βδομάδα στις στέλνω γιατί αύριο θα πάω στην αδερφή μου.

Μία μου μη μιλάς για πόνους.. Εγώ ξαπλωμένη είμαι και πονάει όλο μου το κορμί.. δεν ξέρω τι να κάνω.. Και εφόσον έχουμε περιορίσει κατά πολύ τα έξοδα για να μπορεί ο Γεράσιμος να πηγαίνει σταθμό, έχω περιορίσει τη γυναίκα που ερχόταν για καθάρισμα σε μια φορά το μήνα και την κοπέλα που μου κάνει φυσικοθεραπείες σε 2 φορές το μήνα.. Μήπως να μαζευτούμε όλες μας να κάνουμε γκρουπ; Έτσι θα μας κάνουν καλύτερη τιμή!

Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα φιλεναδιτσες...

Ποσο χαιρομαι με την εγκυμοσύνη της Μάγδας...

Τελικα βγηκε γουρλιδικο το καφε μας,γεμισε μωράκια...

Δομνινα να σας ζήσει η μπουλουκα...

Καλο φθινόπωρο και καλη σχολικη χρονια σε μαμαδες.και.παιδια

Η δικη μου πηγαίνει εκτη..

Τον Αυγούστο.ειχαμε παει στο νησί...γυρισαμε ανανεωμένες

Φέτος πρωτη χρονια που δεν πηγα στον

αγιασμό...ντρέπεται και.δε θελει να.τη.

συνοδευω...μεγαλωσαμε..

Καληνυχτα κι όνειρα γλυκά


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα, καλή σχολική χρονιά να έχει το κοριτσάκι σου και καλό χειμώνα σας εύχομαι. Είδες τι γουρλίδικο που ήταν το θεματάκι σου, που το εγκατέλειψες όμως;;;; Γιατίω δεν μπαίνεις πιο συχνά, βρε κορίτσι;;; Εστω μια φορά το μήνα να μας θυμάσαι.........σε παρακαλώ.

Δόμνα μου, εννοείται πως θα την πάρω μαζί μου τη μικρή. Την έχω αφήσει λίγο στους γονείς μου για να τακτοποιηθούμε πρώτα εδώ και μετά να τη φέρω. Θα το σκεφτώ για τον παιδικό. Πιστεύω πως και του χρόνου να ξεκινήσει, ε! δεν χάλασε κι ο κόσμος.

Μάγδα, πώς είσαι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημέρα!!

Μαγδουλα μας τι γινετε???

Μαρτζι μου μηπως να παιρνανε οι δικοι σου και τη δικια μου μικρη???

Δεν παλευετε πια!!! Μ εχει σκασει δεν θελει να φαει δεν θελει ν αλλαξει κυκλοφοραει ξυπολητη!!! Ελεος πια δεν μπορω ν ασχολουμε μαζι της συνεχεια εχω και τη μεγαλη. Ασε δε τα τσισα κ το σκ.... που μαζευω και σφουγγαριζω και πλενω. Μια μερα ετσι και μια μερα αλλιως με την πανα.

Τα γιογιο τα εχω σε παραταξη συν και ενα καθισματακι τουαλετας. Μια ωρα πλενουμε τα δοντια και αλλη μια ωρα πλενουμε τον απ αυτο μας. Ο αντρας μου γελαγε χτες γιατι φορουσε κολαν και βρακι τα εκανε επανω της και ευτυχως λεει το παντελονι απορροφησε τις διαρροες και δεν ειχαμε να σφουγγαρισουμε.

Μηλιτσα καλως ορισες καλη σχολικη χρονια!!!

Δομνινα μου περιμενουμε τα νεακια της μπουμπουκας!!!

Εγω συν ολα τα προβληματα μου με γαργαλαει και ο λαιμος μου γιατι στη δουλεια το αιρκοντισιον δουλευει λες και εχουμε καυσωνα εξω.

Αυτα τα λιγα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε!

Επέστρεψα κι εγώ λοιπόν από την Πάτρα κι ο μικρός μου δεν με άφηνε από την αγκαλιά του.. Σας έχω πει ότι τον λατρεύω;;; Ε λοιπόν σας το ξαναλέω! Τις μέρες που έλειπα ξύπναγε κατά τις 4 το πρωί και πήγαινε στον πατέρα του. Χθες το βράδυ όμως που ήρθα εγώ δεν ξύπνησε. Άρα αισθάνεται ασφαλής όταν είμαι εγώ σπίτι!

Τα νέα από τη μικρή.. Η μικρή είναι μια γλύκα αλλά δυστυχώς μια μέρα πριν βγει η αδερφή μου με το μωρό από το νοσοκομείο το βάλανε στη λάμπα και το βγάλανε μόλις χθες όπου και την παρέλαβε η αδερφή μου. Η αδερφή μου είχε σκάσει από τη στενοχώρια της αλλά ευτυχώς από χθες που πήρε το μωρό όλα καλά. Δεν θα σας πω τι συνθήκες επικρατούν στα δημόσια νοσοκομεία.. Ένα θα σας πω και θα καταλάβετε. Σε όλη τη μαιευτική πτέρυγα υπήρχε μόνο 1 θήλαστρο και αυτό όχι νοσοκομειακό και δεν υπήρχε αποστειρωτής!!! Τραγικά τα πράγματα..

Πονάω παντού.. πλάτη, μέση, χέρια.. βλέπετε στην Πάτρα πήγα για να βοηθήσω την αδερφή μου και αυτό ακριβώς έκανα μιας και η πεθερά της αγρόν ηγόραζε.. Τέλος πάντων.. θα δω τι θα κάνω..

Τα νέα τα δικά μας είναι ότι ξεκαθάρισα στον άνδρα μου ότι δεν θέλω να φύγω για εξωτερικό και πως καλό θα ήταν να αρχίσει να ψάχνεται εδώ.. Για να δούμε αν το κατάλαβε..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nora μου, εμείς έχουμε σταματήσει εντελώς την προσπάθεια με την πάνα, αφού βλέπω ότι αντιδρά. Όταν θα είναι έτοιμη, μας είπε η γιατρός, θα την βγάλει μέσα σε 2 μέρες. Οπότε δεν αγχώνομαι.......Όχι, ψέματα! Αγχώνομαι που δίνω τόσα λεφτά στις πάνες.......

Δόμνα, τελικά δεν θες να πας έξω, ε; Λογικό μου φαίνεται. Ούτε εγώ θα ήθελα να φύγω. Ελπίζω να βρει κάτι καλό εδώ πέρα ο άντρας σου.

Ο δικός μου θα ξανακάνει την νταντά για φέτος, αλλά ελπίζουμε από την Ανοιξη και μετά να μπορέσει να βρει καμία δουλειά σε ξενοδοχείο στην βόρεια Ελλάδα, μιας και ξέρει πολύ καλά τα βουλγάρικα και τα ρώσικα και, ως γνωστό, η Χαλκιδική "βουλιάζει" από τουρίστες που έρχονται από αυτές τις χώρες. Ελπίζει λοιπόν ότι αν στείλει παντού βιογραφικό, κάποιος θα ενδιαφερθεί να του προσφέρει μία δουλειά. Μακάρι να γίνει αυτό.

Η μικρή συνεχίζει να μένει με τους δικούς μου. Την πήρα τηλ σήμερα και την άκουσα τόσο χαρούμενη, τόσο ευτυχισμένη. Να τρέχει και να ουρλιάζει μες στην χαρά, βρε κορίτσια. Να μιλάω με την μάνα μου και να ακούω τη μικρή να τραγουδάει........Το μωράκι μου. Τουλάχιστον περνάει καλά. Μαθαίνει και "ηπειρώτικες" λεξούλες όμως.....Την ακούω και, από τη μία, μού ερχεται να τραβήξω τα μαλλιά μου, ενώ από την άλλη έχει τόση πλάκα που με το ζόρι κρατιέμαι να μην γελάσω........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...