Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλά εσένα πρέπει να σου δώσουμε βραβείο για το χιούμορ σου!

οι admins πρέπει να το σκεφτούν πολύ σοβαρά να καθιερώσουν κάτι!

επί του μείζονος θέματος τώρα, είδες λοιπόν πόση πρέπει να είναι η γλυκοζυλιωμένη; γι' αυτό λέω ότι δε με παίρνει! εντάξει είναι εντός των φυσιολογικών, γι' αυτό δεν κάνω ινσουλίνη, αλλά είναι τσιμπημένη.

να ρωτήσω και κάτι χαζό αν γνωρίζει καμία:

αυτό που λένε ότι στο διαβήτη παίζει ρόλο η κληρονομικότητα,

παίζει ρόλο να επηρεάζεται και από την πεθερά, λόγω γονιδίων μέσω πατέρα στο μωρό, οπότε και στην κύηση;

ντάξει, μη βαράτε, είπα χαζή ερώτηση, απλά από το σόι μου διαβήτη δεν έχει κανείς!

εμεις εχουμε επισης. εχει ο μπαμπας μου, ειχε ο παππους μου, εχει ο αδελφος του μπαμπα μου κ η πρωτη ξαδελφη μου εμφανισε διαβητη κυησης - εμεινε εγκυος βεβαια στα 33, εγω ειμαι 28-

φοβομουν κ γω, αλλα η καμπυλη πηγε ανελπιστα καλα... αρα , προς το παρον, τη γλιτωσα...

τα γονιδια, ειναι γονιδια! ο πατερας φερει γενετικο υλικο αρα ολα παιζουν! παντως, διαβητης κυησης δεν ειναι τοσο σπανιος ωστε να το αποδωσεις μονο στο γονιδιο.


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ζηλεύω, κι εγώ σε αυτό είχα καταλήξει από έρευνα στο internet, μου άρεσε πολύ, αλλά έχω θέμα με το πορτ μπαγκάζ και δεν είμαι 100% σίγουρη οτι χωράει... πήγα κι εγώ ανατέλλω σήμερα για καρότσια αλλά δεν το είχε αυτό να το δω από κοντά... Όσο για την μπέμπα, μην αγχώνεσαι, μάλλον την κοίμησες με τις βόλτες σου... δες πως θα είναι την υπόλοιπη μέρα!

Εμείς το είδαμε πάντως.... Το έχει σαν εκθεσιακο!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επεστρεψα...

Πήγα στον γιατρο μου εχθες ειδαμε την καμπυλη ζαχαρου (ήταν πολυ καλη) καναμε και υπερηχο και μου ειπε οτι ειναι κανονικοτατη η μικρη μου (32 εβδομαδα 1,800γρ) δεν ειναι μεγαλη και οτι ο υπερηχος του νοσοκομειου ειναι οτι ναναι.... και να μην ξαναπάω παρα μονο οταν μπω στο μηνα μου και με τις οδηγίες του, οποτε γενναω μετα τις 2 Ιουνιου... καθολου νωρητερα μου ειπε. :)

Αληθεια βαλιτσα ετοιμασατε ή οχι ακομη?

δεν ξερω τι να κανω ο αντρας μου ολο λεει οτι ειναι νωρις....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αγγελίνα!!!! Όλα καλά λοιπόν!!!!! Ε κοίτα για μας είναι λίγο νωρίς αν σκεφτείς ότι είμαστε μετά τς 20/6!!! Τώρα και ο καθένας έχει τους ρυθμούς και τους χρόνους του!!! Εγώ πχ έχω αρχίσει και ψάχνω πιζαμούλες για μένα με κουμπάκια για το θηλασμό!!! Αλλά για βαλίτσα είναι πολύ νωρίς ακόμη!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως κοριτσια 5 Μαιου μπαινω στο μηνα μου και λογω του οτι παω με καισαρικη, γυρω στις 18 με 20 Μαιου θα γεννησω, αν δεν υπαρξει τιποτα απροοπτο... Παντως την βαλιτσα μου δεν την εχω φτιαξει ακομα!


QFy6p3.png
Link to comment
Share on other sites

μεγειες!!!!!

για σκουντα τη λιγο να τη ξυπνησεις!!!

δεν πηγα βολτα...εφαγα σουβλακι κ caprice Κ βουλιαζω στον καναπε...

καλέ συ; όλο κουλουράκια και πουράκια μου είσαι; χάρηκες με την καμπύλη και πήρες φόρα! λυπήσου μας κι εμάς τις στερημένες!

μουντάκι με το καλό να τα χαρείτε!

ε, όχι και βαλίτσα από τώρα!

αυτό νομίζω ούτε η καρδούλα που είναι η πιο οργανωτική απ' όλες μας δεν το έχει κάνει!

εντάξει τα πραγματάκια με την οποία θα τη γεμίσουμε κι εγώ σιγά τα εφοδιάζομαι, αλλά μέχρις εκεί.

α! και μια συμβουλή που μου έδωσαν, νομίζω πολύ χρήσιμη:

όσες σκοπεύετε να κρατήσετε το 40ήμερο και δεν θα έχετε κάποια συγγενή σας να σας τα πάρει, εφοδιαστείτε με πολλές σερβιέτες!!! οι άντρες μας (τουλάχιστον ο δικός μου) δεν πρόκειται να μας πάρουν ούτε με σφαίρες, οπότε όπου βρείτε προσφορά ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να κανωωω...ειχα μια βδομαδα να φαω! Aν κ αυριο λεω να ζυγιστω......

Τρεμε πειραιααααα!

Ανάβαλέ το, εγώ μετά τα πουράκια την επόμενη μέρα ήμουν 700 γρ πάνω :roll: και όλη την υπόλοιπη μέρα είχα φάει πολύ συντηρητικά...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανάβαλέ το, εγώ μετά τα πουράκια την επόμενη μέρα ήμουν 700 γρ πάνω :roll: και όλη την υπόλοιπη μέρα είχα φάει πολύ συντηρητικά...

3 εφαγα η βαριομοιρη!!!! Ε ενταξει...θα πω οτι μεγαλωσε το μπεμπε!! Χα!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλέ συ; όλο κουλουράκια και πουράκια μου είσαι; χάρηκες με την καμπύλη και πήρες φόρα! λυπήσου μας κι εμάς τις στερημένες!

μουντάκι με το καλό να τα χαρείτε!

ε, όχι και βαλίτσα από τώρα!

αυτό νομίζω ούτε η καρδούλα που είναι η πιο οργανωτική απ' όλες μας δεν το έχει κάνει!

εντάξει τα πραγματάκια με την οποία θα τη γεμίσουμε κι εγώ σιγά τα εφοδιάζομαι, αλλά μέχρις εκεί.

α! και μια συμβουλή που μου έδωσαν, νομίζω πολύ χρήσιμη:

όσες σκοπεύετε να κρατήσετε το 40ήμερο και δεν θα έχετε κάποια συγγενή σας να σας τα πάρει, εφοδιαστείτε με πολλές σερβιέτες!!! οι άντρες μας (τουλάχιστον ο δικός μου) δεν πρόκειται να μας πάρουν ούτε με σφαίρες, οπότε όπου βρείτε προσφορά ....

γιατι σερβιέτες? με τρομάζεις...

εγώ πάντως το μόνο που τρεμω απο τα της γέννας είναι το κόψιμο, τον πόνο δεν τον φοβαμαι καθολου. είναι απαραιτητο να μας κόψουνε, ξέρετε? αηδιαζω στην ιδεα..

θα παει καταρχην καμια για φυσιολογικο?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανάβαλέ το, εγώ μετά τα πουράκια την επόμενη μέρα ήμουν 700 γρ πάνω :roll: και όλη την υπόλοιπη μέρα είχα φάει πολύ συντηρητικά...

εμενα η σοκολατα μου κανει καουρες. και είναι το μοναδικο που μου κανει καουρες. μπορει να κατεβασω φουλ καυτερη σαλτσα με μακαρόνια και δεν καταλαβαινω τιποτα αλλα η σοκολατα με πεθαινει.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι σερβιέτες? με τρομάζεις...

εγώ πάντως το μόνο που τρεμω απο τα της γέννας είναι το κόψιμο, τον πόνο δεν τον φοβαμαι καθολου. είναι απαραιτητο να μας κόψουνε, ξέρετε? αηδιαζω στην ιδεα..

θα παει καταρχην καμια για φυσιολογικο?

Ε θα χουμε ροη για 40 μερες περιπου μετα.

Φυσιολογικα θελω κ γω..αρκει να συνεργαστει κ το μωρο βεβαια!!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...