Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Αχ σ ευχαριστω στρουμφιτα!!

Τωρα αυτο με τους εμετους σου με απογοητευσες λιγο.... Αλλα ελπιζω!

Αυριο τελευταια μερα και απ τα ουτροτζεσταν, που ελπιζω να επαιξαν κι αυτα καποιο ρολο...

Ειμαι σιγουρη πως μολις το αντικρυσω θα τα ξεχασω ολα.....μην σου πω πως τα εχω ηδη ξεχασει!!!

Αχ...καλή μου...μην απογοητεύεσαι!!! Σκέψου έτσι θετικά...ότι μπορεί να είναι από τα ουτροτζεσταν! Στην τελική αυτό να είναι το μόνο πρόβλημα!!!

Μη νομίζεις κι εγώ απογοητεύομαι ώρες και φορές, αλλά μετά σκάω ένα πλατύ χαμόγελο και σκέφτομαι ότι το μικρούλι μου είναι μια χαρά!:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βαγια μου....πατριδα!!!:D:D:D ευχομαι να εισαι καλα εεεε?

Στρουμφιτα μου, ενταξει εχουμε τα πανω μας κ τα κατω μας αλλα τι να κανουμε?? ορμονες ειναι αυτες!!! Μωρακια θα κανουμε!!

Παντως αισθανομαι πολυ καλυτερα απ οτι στην αρχη... Στις αρχες εκλαιγα συνεχεια, φοβομουν να παω μεχρι το μπανιο....ποσες φορες πηρα κλαιγοντας την γιατρο μου να πανα με δει γιατι ειχα ανασφάλεια για το πως ειναι το μωρακι μου.....

Τωρα ειμαι πολυ καλυτερα κ αισιοδοξη!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εύη εύχομαι όλα αυτά να αποτελούν παρελθόν σε λίγο....οι ζαλάδες και οι εμετοί, ντε!

Από που είσαι;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!κ γω εγκλειστη!γενικως ανεργη κ επειδη το μωρακι μου πιαστηκε χαμηλα,δεν κανω δουλειες,ουτε περπαταω,εχω κ θυρροειδη κ πολλα παραπανω κιλα.παιρνω φολικο κ σιδηρο κ ουτροτζεσταν.πολυ κουραση κ νυστα,λιγο ξινιλες τις τελευταιες μερες,κ πριν καμια βδομαδα ζαλαδες.ημερολογιακα ειμαι 9εβδ,αλλα το μωρουλι στον υπερηχο βγαινει 7εβδ+4ημ,λογω μεγαλου κυκλου.προχθες ακουσα την καρδουλα.ειναι το πρωτο κ ειμαι 27.ελπιζω να μη σας κουρασα..vasdeli σε θαυμαζω που περιμενεις το τεταρτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα ειμαι στον ενα εμετο την μια/δυο/τρεις μερες... Παλι καλα λεω!

Απο Χαλκιδικη ειμαι!!

Xαλκιδική, ε; ΚΑι ποιος δεν έχει κάνει διακοπές εκεί.... Σαν παιδί με την οικογένειά μου είχαμε κάνει διακοπές στη Χανιώτη! Και πριν 4-5 χρόνια είχαμε πάει με την δική μας πλέον οικογένεια(τότε είχαμε μόνο 2 παιδιά) στην Βουρβουρού.....Ακόμη θυμάμαι το Καρύδι!:D

γεια σας κοριτσια!κ γω εγκλειστη!γενικως ανεργη κ επειδη το μωρακι μου πιαστηκε χαμηλα,δεν κανω δουλειες,ουτε περπαταω,εχω κ θυρροειδη κ πολλα παραπανω κιλα.παιρνω φολικο κ σιδηρο κ ουτροτζεσταν.πολυ κουραση κ νυστα,λιγο ξινιλες τις τελευταιες μερες,κ πριν καμια βδομαδα ζαλαδες.ημερολογιακα ειμαι 9εβδ,αλλα το μωρουλι στον υπερηχο βγαινει 7εβδ+4ημ,λογω μεγαλου κυκλου.προχθες ακουσα την καρδουλα.ειναι το πρωτο κ ειμαι 27.ελπιζω να μη σας κουρασα..vasdeli σε θαυμαζω που περιμενεις το τεταρτο!

Καλώς την! Βίκυ κι εσύ, ε;

Με το καλό σου εύχομαι, καλή μου! Πιάτηκε και το δικό σου σποράκι χαμηλά,ε; Σαν και το δικό μου...Την Τρίτη είναι να πάω στο γιατρό και ανυπομονώ!!! Εχεις και χαμηλό πλακούντα; Ή είναι νωρίς ακόμα...τι λέω....σε λίγο θα ξέρεις...

Τα ουτροτζαστάν τρλικά δίνουν και παίρνουν....εγώ βάζω πλέον μόνο κολπικά το βράδυ....

Να σου πω..ποτέ δεν με φανταζόμουν με 4 παιδια...στην πορειά προέκυψε!!! μου αρέσουν τόσο πολύ τα παιδια!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που εχεουμε συνδρομητικη κ βλεπω τπτ της προκοπης,διαβαζω παρα πολυ,αλλα τα τελειωνω γρηγορα.κ το ιντερνετ,σωτηρια.σημερα απο το μεσημερι που πηγε ο αντρας μου στη δουλεια ειμαι κλεισμενη στο δωματιο.μενουμε με τα πεθερικα μου απο τοτε που το μαθαμε κ για κανα μηνα ακομη,γτ το σπιτι που νοικιαζαμε ειχε κτ θεματακια,οποτε θα κανει ο καλος μου μετακομιση μονος..κ δεν εχω εδω καμια φιλη με μωρο,ολες ανυπαντρες,οι μανουλες-φιλες μακρια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Βικη καλως ηρθες!

Σας εχω νεα..... Οοοοοοχι κ πολυ καλα ομως! Χτες με το που ξυπνησα (στις 3 το μεσημερι) κ πηγα για κατουρημα και ειδα αιμα... Κοριτσια μου κοπηκαν τα ποδια. Τριτη φορα σ αυτη την εγκυμοσυνη. Και εκει που πηγαμε Δευτερα κ το ειδαμε κ ηταν ολα καλα κ η γιατρος μου υπερευχαριστημενη κ εγω πηρα λιγο τα πανω μου, σημερα υποτιθεται θα εκοβα κ τα ουτροτζεσταν.......

Παλι στην ακινησια συνεχιΩ τα χαπια κ παω αυριο το απογευμα να με δει αν κ δεν ειχε ιδιαιτερη ανησυχια ή δεν ηθελε να μου την περασει.

Δευτερα εχω κ ραντεβου για αυχενικη.

Κοριτσια μου εχω φοβηθει παρα πολυ. Μου εχουν κοπει τα ποδια. Πλεον εχω απελπιστει. Την Παρασκευη που ειδα το αιμα ημουν 12+1 και μου ειπε ισως να ειναι κ ορμονικο γιατι αρχισε να αναλαμβανει ο πλακουντας. Τις αλλες φορες που ειδα αιμα δεν ειχα ουτε καποιο αιματωμα στην μητρα ουτε καποια αποκολληση.

Εχω τεραστια αγωνια....μστειλτε μου μερικες θετικες σκεψεις...

Σας φιλω!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Βικη καλως ηρθες!

Σας εχω νεα..... Οοοοοοχι κ πολυ καλα ομως! Χτες με το που ξυπνησα (στις 3 το μεσημερι) κ πηγα για κατουρημα και ειδα αιμα... Κοριτσια μου κοπηκαν τα ποδια. Τριτη φορα σ αυτη την εγκυμοσυνη. Και εκει που πηγαμε Δευτερα κ το ειδαμε κ ηταν ολα καλα κ η γιατρος μου υπερευχαριστημενη κ εγω πηρα λιγο τα πανω μου, σημερα υποτιθεται θα εκοβα κ τα ουτροτζεσταν.......

Παλι στην ακινησια συνεχιΩ τα χαπια κ παω αυριο το απογευμα να με δει αν κ δεν ειχε ιδιαιτερη ανησυχια ή δεν ηθελε να μου την περασει.

Δευτερα εχω κ ραντεβου για αυχενικη.

Κοριτσια μου εχω φοβηθει παρα πολυ. Μου εχουν κοπει τα ποδια. Πλεον εχω απελπιστει. Την Παρασκευη που ειδα το αιμα ημουν 12+1 και μου ειπε ισως να ειναι κ ορμονικο γιατι αρχισε να αναλαμβανει ο πλακουντας. Τις αλλες φορες που ειδα αιμα δεν ειχα ουτε καποιο αιματωμα στην μητρα ουτε καποια αποκολληση.

Εχω τεραστια αγωνια....μστειλτε μου μερικες θετικες σκεψεις...

Σας φιλω!

Χαλάρωσε, κάνε θετικές σκέψεις, ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά!

Αυτό με το αίμα είναι πολύ σπαστικό...πόσο σε καταλαβαίνω...είναι ο καθημερινός εφιάλτης μου...να ψάχνομαι στην τουαλέτα....εγώ είχα δει μία αιμορραγία στις 5,5 βδομάδες και μετά κάτι καφετιά για 3-4 μέρες....ελπίζω να μην ξαναδώ και ελπίζω κι εσύ να μην ξαναδεις ποτέ...Περιμένουμε νέα αύριο!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευη εφοσον δεν ειχες αποκολληση τις αλλες φορες δεν φαινεται κτ σοβαρο.προσπαθησε να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται..εγω να πω την αληθεια δε θελω να κοψω τα φαρμακα,με αγχωνει μη γινει κτ μετα.μεχρι την αυχενικη θα συνεχισω με 2 χαπια,στην αρχη επαιρνα 4!κ το βραδυ μετα τα 2 επεφτα τεζα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια δεν σας ξεχασα απλα δεν ειχα ιντερνετ χτες.

Εχθες οπως σας εγραψα πηγα στην γιατρο μου, την κατεβασα Κυριακατικα στο ιατρειο της κ νιωθω λιγο ασχημα....

Δεν ειδα τιποτα το ανησυχιτικο, ολα καλα με το μωρακι μας..

Σημερα καναμε την αυχενικη, ευτυχως κ σ αυτη πηρα καλα αποτελεσματα και ολα ειναι πολυ καλα. Ουτε κ αυτος ειδε κατι που να τον ανησυχισε...

Οποτε συνεχιζω στα ουτροτζεσταν μεχρι 14η εβδομαδα, στην ξαπλα και αισιοδοξουμε για το καλυτερο!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλώσήρθες vikib με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!

ziu_zitsu τι έπαθες βρε κοπέλα μου; Πήγες για την αυχενική και είναι όλα καλά; Είδες το μιρκούλι; Κάτσε ξεκουράσου και ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού κ όλα θα πάνε μια χαρά!

Κορίτσια μου εγώ έλειπα για ένα επαγγελματικό ταξίδι με τον άντρα μου και γυρίσαμε χθες αργά. Περάσαμε πολύ καλά, αλλά η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα. Είχα πάρει βέβαια την άδεια του γιατρού, αλλά κάτι που δεν με βόλευε το κρεβάτι του ξενοδοχείου, κάτι που δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ το φαγητό...περίμενα πως και πως να γυρίσω σπιτάκι μου!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν σας ξεχασα απλα δεν ειχα ιντερνετ χτες.

Εχθες οπως σας εγραψα πηγα στην γιατρο μου, την κατεβασα Κυριακατικα στο ιατρειο της κ νιωθω λιγο ασχημα....

Δεν ειδα τιποτα το ανησυχιτικο, ολα καλα με το μωρακι μας..

Σημερα καναμε την αυχενικη, ευτυχως κ σ αυτη πηρα καλα αποτελεσματα και ολα ειναι πολυ καλα. Ουτε κ αυτος ειδε κατι που να τον ανησυχισε...

Οποτε συνεχιζω στα ουτροτζεσταν μεχρι 14η εβδομαδα, στην ξαπλα και αισιοδοξουμε για το καλυτερο!!

Άντε μπράβο ρε παιδί!!!!:D

Όλα καλά!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Τι καιρός είναι αυτός;;; Απαπαπαπα.....

Ήλιος το πρωί, βροχή και κρύο το απόγευμα....

Εμείς εδώ είμαστε μια χαρά! Κλωτσάμε, πρέπει να έχει ανέβει προς τα πάνω. Σήμερα φτιάξαμε φακές να φάμε, ακόμα δεν έχω χωνέψει, αλλά όσο μπορώ και το κρατάω τόσο το καλύτερο.

Επίσης νύστα....πολύ νύστα....κάθε μεσημέρι πρέπει να κοιμηθώ μια ωρίτσα οπωσδήποτε γιατί αλλιώς γκρινιάζω και κουτουλάω!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Είχαμε καμία επίσκεψη στο γιατρό; Εμείς περιμένουμε την Τετάρτη να πα΄με και θέλω τόοοοοσο πολύ να δω τη μικρούλα μου που θα έχει μεγαλώσει!:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...