Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ναι τις έχω δει τις τιμές στο genna.

Με το καλό να τους δεχτείς και να περάσετε τέλεια!!!!!

Σήμερα εκτός από ανάπαυση έχω και κρύωμα, μπούκωμα, βήχα, φτέρνισμα κλπ κλπ κλπ.... Είχα δηλώσει να πάω και στο σεμινάριο για τον θηλασμό την Κυριακή και σήμερα τους ενημέρωσα και το ακύρωσα :(.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Τα νέα μου....το κρύωμα συνεχίζει, πέρασα ένα Σαββατοκύριακο κλεισμένη και κουκουλωμένη στο κρεβάτι, αλλά ευτυχώς έχει αρχίσει να υποχωρεί.

Vasdeli μου πώς τα περάσατε; Τα ευχαριστήθηκες τα ζουζούνια σου;

Πολύ ησυχία στο καφέ μας αυτές τις μέρες....

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μικράκια σας!

Φιλιά πολλά πολλά!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αχ! ναι! Ήταν ένα γεμάτο ΠΣΚ!!! Αλλά κράτησε λίγο, να πάρει!:tongue:

Κατά τα άλλα ένα βηχάκι έχω και ελπίζω να μείνει μέχρι εκεί....ευτυχώς δεν έχω πυρετό!!! Μόνο λίγο βαρύ το κεφάλι μου....

Ο φασολάκος χοροπηδάει συνέχεια!!!:D:D:D:D:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Χοροπηδάει συνέχεια ε;;;; Κι εμένα η μικρή δεν κάθεται καθόλου όλη μέρα. Ευτυχώς το μεσημέρι έχει μεσημεριανή σιέστα αλλά και πάλι εκείνη με ξυπνάει. Κάνουμε πρόβα φαίνεται για το μετά!!!!

Φαντάζομαι ότι κράτησε λίγο αλλά σκέψου ότι τους είδες, πήρες δυνάμεις και πολλή αγάπη κι ελπίζω να τους ξαναδείς μέχρι να γεννήσεις!

Για το βηχαλάκι ξεκίνα τίποτα ζεστά και χυμούς προληπτικά ;)


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Ξένια μου!

Ευτυχώς είμαι περδίκι και ο βήχας κόπηκε μαχαίρι.....:D

Την Πέμπτη ξαναέρχεται η οικογένεια για Κ. Δευτέρα!

Είμαι πολύ χαρούμενη!

Μέσα στην επόμενη βδομάδα πάω και για την Β' επιπέδου!:D

Εσύ; όλα καλά;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια vasdel!!!!ποιος την χαρη σου!!!

Οντως ησυχια το καφε μας!! Πολυ ξαπλα επεσε!

Εγω νομιζω ειμαι καλα!

Εχω απο χτες να κανω εμετο κ εχθες σταματησα κ τα ουτροτζεσταν. Δεν ξερω αν εχουν σχεση αυτα τα δυο....

Χτες εφαγα κ νομιζω καλα σε σχεση με οοοοοολο τον προηγουμενο καιρο!!

Το μωρακι εχω να το δω απο 3/2 και μου εχει λειψει.....μαλλον την Παρασκευη που μας ερχεται θα παμε να το δουμε, διαφορετικα μετα την καθαρά Δευτερα...

Σημερα χαλασε κ ο καιρος.. Κ λεγαμε να πηγαιναμε στην θαλασσα για καφεδακι αυριο....θα φανει!

Αλλο προβλημα... Κοριτσια εργαζοσασταν? τι γινεται με τις επιτροπες κ την απεργια των γίατρων του εοππυ;;; Καθε μερα παιρνω τηλεφωνα κ κανεις δεν ξερει τιποτα! Εχω κατι νευρα με τον υπουργουλη μας.....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελεια vasdel!!!!ποιος την χαρη σου!!!

Οντως ησυχια το καφε μας!! Πολυ ξαπλα επεσε!

Εγω νομιζω ειμαι καλα!

Εχω απο χτες να κανω εμετο κ εχθες σταματησα κ τα ουτροτζεσταν. Δεν ξερω αν εχουν σχεση αυτα τα δυο....

Χτες εφαγα κ νομιζω καλα σε σχεση με οοοοοολο τον προηγουμενο καιρο!!

Το μωρακι εχω να το δω απο 3/2 και μου εχει λειψει.....μαλλον την Παρασκευη που μας ερχεται θα παμε να το δουμε, διαφορετικα μετα την καθαρά Δευτερα...

Σημερα χαλασε κ ο καιρος.. Κ λεγαμε να πηγαιναμε στην θαλασσα για καφεδακι αυριο....θα φανει!

Αλλο προβλημα... Κοριτσια εργαζοσασταν? τι γινεται με τις επιτροπες κ την απεργια των γίατρων του εοππυ;;; Καθε μερα παιρνω τηλεφωνα κ κανεις δεν ξερει τιποτα! Εχω κατι νευρα με τον υπουργουλη μας.....

Γεια σου καλή μου!

Σαφώς και τα ουτροτζεστάν προξενούν στομαχικές διαταραχές και εμετούς....Το ρώτησα στον γιατρό μου και μου το επιβεβαίωσε! Όπως επίσης και υπνηλία φέρνουν.

Εγώ από τότε που σταμάτησα να τα καταπίνω σταματησα και τους εμετούς που με είχανε τσακίσει....τώρα βάζω ένα κάθε βράδυ ενδοκολπικά και όλα καλά!!!!

εγώ εργαζόμουν,ναι! Αλλά τώρα έχω μια τρίμηνη άδεια που δεν είχα πάρει από την γέννα του 3 παιδιού μου. Τελειώνει τέλη Μάρτη....μετά θα δω τι θα κάνω...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

vasdeli μου με το καλό η β' επιπέδου! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα! Όσο για την οικογένεια...δεν το συζητώ...Ομόνοια-Πατήσια έχουν κάνει το δρομολόγιο!Καλό όμως είνια γιατί βλέπεστε!

ziu_zitsu ευτυχώς που σταμάτησαν οι εμετοί. Ελπίζω να μην ξαναρχίσουν και να περάσεις μια καλύτερη περίοδο τώρα!!! Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου να δεις το μωρό...έχει περάσει καιρός απ'την τελευταία φορά. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω ούτε κι εγώ για τις επιτροπές και τις απεργίες των γιατρών καθώς είμαι με αυταπασχόληση και είναι διαφορετική η διαδικασία.

Τα δικά μου τώρα...παραγγείλαμε την κούνια για το μωρό! Τις 2 τελευταίες μέρες μετά από μια δουλειά που πήγα να κάνω άρχισα να πονάω πολύ χαμηλά, μίλησα με το γιατρό και μου είπε να παραμείνω ξαπλωμένη. Σήμερα ευτυχώς δεν πονάω και μπορώ να σηκωθώ.

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχουμε!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κ απο μενα..καλα ειμαι,δεν ειμαι αρρωστη πια,πηγα βολτα,σινεμα,μαγειρευω πιο συχνα κ μες στη βδομαδα θα μπουμε στο νεο μας σπιτι(νοικι φυσικα).αλλο,εσεις?μη μου κουραζεστε πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τελικά έκατσα στο κρεβάτι και χθες και σήμερα κι ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα!

Vasdeli μου τις σταμάτησα τις δουλειές! Μου τις έκοψε ο άντρας μου και σήμερα ομολογώ ότι του βγήκε λίγο ο πάτος να κάνει κάποιες δουλειές μετά τη δουλειά...

vikib χαίρομαι που είσαι κι εσύ καλά! Τελικά καταφέραμε και αναρρώσαμε όλες!!!:D:D:D Με το καλό να μπείτε στο καινούριο σας σπίτι και να το γεμίσετε με χαμόγελα και χαρές!!! Πήγες σινεμά; Είδες τίποτα καλό; Πήγες για την αυχενική;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βίκυ με το καλό να μπείτε στο νέο σας σπίτι!

Ξένια, καλά έκανες και ξεκουράστηκες!!!!

Εγώ έκλεισα Β επιπέδου το Σάββατο!!! Θα πάμε μαζί με τον καλό μου, επιτέλους!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

παρασκευη θα παρω να κλεισω ραντεβου για την αλλη τριτη.ειδα το μια χειμωνιατικη ιστορια,καλουτσικο,σαν παραμυθι..κ γω τον λυπαμαι τον δικο μου γτ στη μετακομιση δεν εκανα τπτ,ευτυχως ηταν οι γονεις,αλλα καταφερα να κανω τον αδερφο μου να μου ταξει δουλειες κ ετσι θα τον εκμεταλλευτω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

vikib επιστράτευσέ τους όλους για βοήθεια!:tongue::tongue::tongue:

vasdeli άντε με το καλό! Να μας πεις ευχάριστα νέα!!! Τι ωραία που θα είναι και ο άντρας σου μαζί!!!! Έχει καιρό να το δει οπότε θα χαρεί πάρα πολύ!!!!

Σήμερα πήγαμε μέχρι το Γαία για να δούμε τα δωμάτια και να πάρουμε τιμοκατάλογο. Είχε πάρα πολύ κόσμο, οπότε η εξυπηρέτηση έπασχε. Το τρομερό ήταν ότι κλειστήκαμε στο ασανσέρ και άργησαν λίιιιγο να έρθουν να μας βγάλουν....

Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...