Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες!! Κι εγω καλα... Μετραω μερες ποτε θα παμεωνα την δουμε την κοντεσσα μας!!

Vasdeli εσυ που το κατεχεις το θεμα β επιπεδου σου κανουν απο την κοιλια ετσι;; Καπου διαβασα για ενδοκολπικο ελεγχο του τραχηλου κ αναρωτιεμαι....

Τις σελιδες για τον θηλασμο ανεβασε τες εδω να τις δω κι εγω... Τελικα το οινοπνευμα το κοψα και ο Θεος βοηθος! Ειμαι μπερδεμενη αλλα φοβαμαι μην κανω κακο αντι για καλο...

Λεω στην γιατρο μου να μην το αναφερω.... Πιστευω πως ισως να στραβωσει.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!

Καλημέρα κορίτσια!

Πολύ χάρηκα που είστε όλες καλά!

Εγώ καλά, δόξα τω Θεώ! Σβήνω μέρες σαν τους φαντάρους!!!! Ο καιρός να περνάει....Ο πρινσελίνο μια χαρά είναι! Συνέχεια κλωτσάει, Δόξα τω Θεώ!

Βίκυ ό,τι θελήσεις και μπορώ με μεγάλη μου χαρά. Θα σου δώσω και ορισμένα σάιτ να μπεις και να συμβουλευτείς πιστοποιημένες συμβούλους θηλασμούς.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Γλυκιά μου για βάλε κι εδώ ή σε πμ τους συνδέσμους να παίρνουμε ιδέες και να ενημερωνόμαστε και οι υπόλοιπες!:D

Γεια σας μανουλες!! Κι εγω καλα... Μετραω μερες ποτε θα παμεωνα την δουμε την κοντεσσα μας!!

Vasdeli εσυ που το κατεχεις το θεμα β επιπεδου σου κανουν απο την κοιλια ετσι;; Καπου διαβασα για ενδοκολπικο ελεγχο του τραχηλου κ αναρωτιεμαι....

Τις σελιδες για τον θηλασμο ανεβασε τες εδω να τις δω κι εγω... Τελικα το οινοπνευμα το κοψα και ο Θεος βοηθος! Ειμαι μπερδεμενη αλλα φοβαμαι μην κανω κακο αντι για καλο...

Λεω στην γιατρο μου να μην το αναφερω.... Πιστευω πως ισως να στραβωσει.

Γειά σου ziu_zitsu!!! Έλα θα μετράμε όλες μαζί παρεούλα τις μέρες μπας και φύγουν πιο γρήγορα! Για β' επιπέδου που έκανα εγω ήταν κοιλιακός υπέρηχος και από εκεί και πέρα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι καλό θα ήταν να γίνει και η "ενδοκολπική" εξέταση για να μετρήσουν τον τραχήλο. Πάντως να σου πω την αλήθεια...οκ...δεν είναι επίπονη διαδικασία (όπως οι ενδοκολπικοί υπέρηχοι στην αρχή της εγκυμοσύνης), αλλά από την άλλη θεωρώ πως είναι απαραίτητο καθώς προσδιορίζονται και οι πιθανότητες πρόωρου τοκετού και ελέγχονται 1-2 πραγματάκια.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Γλυκιά μου για βάλε κι εδώ ή σε πμ τους συνδέσμους να παίρνουμε ιδέες και να ενημερωνόμαστε και οι υπόλοιπες!:D

Γειά σου ziu_zitsu!!! Έλα θα μετράμε όλες μαζί παρεούλα τις μέρες μπας και φύγουν πιο γρήγορα! Για β' επιπέδου που έκανα εγω ήταν κοιλιακός υπέρηχος και από εκεί και πέρα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι καλό θα ήταν να γίνει και η "ενδοκολπική" εξέταση για να μετρήσουν τον τραχήλο. Πάντως να σου πω την αλήθεια...οκ...δεν είναι επίπονη διαδικασία (όπως οι ενδοκολπικοί υπέρηχοι στην αρχή της εγκυμοσύνης), αλλά από την άλλη θεωρώ πως είναι απαραίτητο καθώς προσδιορίζονται και οι πιθανότητες πρόωρου τοκετού και ελέγχονται 1-2 πραγματάκια.

Την ενδοκολπικη, σου την εκανε ο υπερηχογραφιστης ή ο γυναικολογος σου;;; Δεν καταλαβα.... Sorry!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Την ενδοκολπικη, σου την εκανε ο υπερηχογραφιστης ή ο γυναικολογος σου;;; Δεν καταλαβα.... Sorry!

Όλα καλά, μην ανησυχείς!

Την β' επιπέδου την έκανα στο μαιευτήριο και ο υπερηχογραφιστής ήταν και γυναικολόγος και μου την έκανε εκείνος. Στην περίπτωση που δεν μου την έκανε, τότε πηγαίνοντας στον δικό μου γυναικολόγο θα μου την έκανε στο ιατρείο.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, μην ανησυχείς!

Την β' επιπέδου την έκανα στο μαιευτήριο και ο υπερηχογραφιστής ήταν και γυναικολόγος και μου την έκανε εκείνος. Στην περίπτωση που δεν μου την έκανε, τότε πηγαίνοντας στον δικό μου γυναικολόγο θα μου την έκανε στο ιατρείο.

Σ ευχαριστω πολυ!

Οποτε στην 20η εβδομαδα που θα παω στην γιατρο μου θα την ρωτησω και να δω τι θα μου πει...


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα είδα αίμα, 24η βδομάδα...σηκώθηκα το πρωί για τουαλέτα και είδα αίμα στο χαρτί, όταν σκουπίστηκα....από τότε είμαι ξάπλα συνεχώς και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, μετά από επικοινωνία με τον γιατρό μου....

Κάνω θετικές σκέψεις αλλά ώρες ώρες με παίρνει από κάτω...

Ίσως και μένα να ανέβηκε λίγο ο πλακούντας και γιαυτό να είδα αίμα....αχ, κάνω τέτοιες σκέψεις για να παίρνω κουράγιο...

Ευτυχώς από τότε δεν έχω ξαναδει αίμα, μόνο λίγα καφετια...τα οποία δεν μας απασχολούν, όπως είπε ο γιατρός μου...

Κάντε μια ευχή να τα καταφέρουμε,ο μπεμπούλης κι εγώ.

http://www.mitrikosthilasmos.com/

http://thilasmos.gr/index.htm

http://www.lllgreece.org/

Επίσης όσες έχετε φεισμπουκ ψαξτε την σελίδα του συνδέσμου θηλασμου la leche league καθώς και την ομάδα 'απανταχού θηλάζουσες'.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα αίμα, 24η βδομάδα...σηκώθηκα το πρωί για τουαλέτα και είδα αίμα στο χαρτί, όταν σκουπίστηκα....από τότε είμαι ξάπλα συνεχώς και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, μετά από επικοινωνία με τον γιατρό μου....

Κάνω θετικές σκέψεις αλλά ώρες ώρες με παίρνει από κάτω...

Ίσως και μένα να ανέβηκε λίγο ο πλακούντας και γιαυτό να είδα αίμα....αχ, κάνω τέτοιες σκέψεις για να παίρνω κουράγιο...

Ευτυχώς από τότε δεν έχω ξαναδει αίμα, μόνο λίγα καφετια...τα οποία δεν μας απασχολούν, όπως είπε ο γιατρός μου...

Κάντε μια ευχή να τα καταφέρουμε,ο μπεμπούλης κι εγώ.

http://www.mitrikosthilasmos.com/

http://thilasmos.gr/index.htm

http://www.lllgreece.org/

Επίσης όσες έχετε φεισμπουκ ψαξτε την σελίδα του συνδέσμου θηλασμου la leche league καθώς και την ομάδα 'απανταχού θηλάζουσες'.

Σου στελνω οοοοοοοση θετικη ενεργεια εχω! Ευχομαι να μην ειναι κατι ανησυχητικο και να πανε οολα καλα!

Θα πανε ολα καλα και θα τα πειτε με τον παιδαρο οταν ειναι η καταλληλη ωρα! Και ακομα δεν εχει ερθει!

Εσυ τωρα ξαπλα, οσο μπορεις ακινησια, ολα θα στα φερνουν ετοιμα, να εισαι οσο γινεται ηρεμη γιατι ο πιτσιρικος σε νιωθει και θα πανε ολα μα ολα πολυ καλα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα αίμα, 24η βδομάδα...σηκώθηκα το πρωί για τουαλέτα και είδα αίμα στο χαρτί, όταν σκουπίστηκα....από τότε είμαι ξάπλα συνεχώς και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, μετά από επικοινωνία με τον γιατρό μου....

Κάνω θετικές σκέψεις αλλά ώρες ώρες με παίρνει από κάτω...

Ίσως και μένα να ανέβηκε λίγο ο πλακούντας και γιαυτό να είδα αίμα....αχ, κάνω τέτοιες σκέψεις για να παίρνω κουράγιο...

Ευτυχώς από τότε δεν έχω ξαναδει αίμα, μόνο λίγα καφετια...τα οποία δεν μας απασχολούν, όπως είπε ο γιατρός μου...

Κάντε μια ευχή να τα καταφέρουμε,ο μπεμπούλης κι εγώ.

http://www.mitrikosthilasmos.com/

http://thilasmos.gr/index.htm

http://www.lllgreece.org/

Επίσης όσες έχετε φεισμπουκ ψαξτε την σελίδα του συνδέσμου θηλασμου la leche league καθώς και την ομάδα 'απανταχού θηλάζουσες'.

Καλή μου όλες οι ευχές, η θετική σκέψη και οι προσευχές μου μαζί σου! Θα κρατήσεις τον μικρό σου πρίγκιπα αγκαλίτσα όταν με το καλό έρθει η ώρα κι έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου!!! Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις κατά το δυνατόν, χάιδεψε την κοιλίτσα σου, κάτσε στο κρεβάτι να ξεκουραστείς κι εμείς θα είμαστε εδώ να τα λέμε.

Φιλιά πολλά πολλά!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα αίμα, 24η βδομάδα...σηκώθηκα το πρωί για τουαλέτα και είδα αίμα στο χαρτί, όταν σκουπίστηκα....από τότε είμαι ξάπλα συνεχώς και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα, μετά από επικοινωνία με τον γιατρό μου....

Κάνω θετικές σκέψεις αλλά ώρες ώρες με παίρνει από κάτω...

Ίσως και μένα να ανέβηκε λίγο ο πλακούντας και γιαυτό να είδα αίμα....αχ, κάνω τέτοιες σκέψεις για να παίρνω κουράγιο...

Ευτυχώς από τότε δεν έχω ξαναδει αίμα, μόνο λίγα καφετια...τα οποία δεν μας απασχολούν, όπως είπε ο γιατρός μου...

Κάντε μια ευχή να τα καταφέρουμε,ο μπεμπούλης κι εγώ.

http://www.mitrikosthilasmos.com/

http://thilasmos.gr/index.htm

http://www.lllgreece.org/

Επίσης όσες έχετε φεισμπουκ ψαξτε την σελίδα του συνδέσμου θηλασμου la leche league καθώς και την ομάδα 'απανταχού θηλάζουσες'.

ολη μου η θετικη σκεψη κ οι ευχες να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια από το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.

Τελικά είδα και χθες τα χαράματα λίγο αίμα και ο γιατρός μου συνέστησε εισαγωγή για καλό και κακό....

Είμαστε καλά, ο μπεμπούλης μου κι εγώ,μην ανησυχείτε! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ! Μου το ψιθύρισε η Παναγία μας,βλέπω απέναντι μου την εικόνα της και μου δίνει κουράγιο!

Δεν με νοιάζει να νοσηλευτω ως τέλους αρκεί να πάρω τον μπέμπη μου αγκαλιά.

Τώρα έχω μόνο κάτι καφετιά,ο γιατρός λέει δεν μας ανησυχεί....

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες!

__________________


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια από το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.

Τελικά είδα και χθες τα χαράματα λίγο αίμα και ο γιατρός μου συνέστησε εισαγωγή για καλό και κακό....

Είμαστε καλά, ο μπεμπούλης μου κι εγώ,μην ανησυχείτε! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ! Μου το ψιθύρισε η Παναγία μας,βλέπω απέναντι μου την εικόνα της και μου δίνει κουράγιο!

Δεν με νοιάζει να νοσηλευτω ως τέλους αρκεί να πάρω τον μπέμπη μου αγκαλιά.

Τώρα έχω μόνο κάτι καφετιά,ο γιατρός λέει δεν μας ανησυχεί....

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες!

__________________

Καλημέρα κοπέλα μου! Καλά έκανες και πήγες στο νοσοκομείο τουλάχιστον να είσαι υπό συνεχή παρακολούθησει κι έτσι να πάνε όλα καλά! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε μαμά και μπέμπης γιατί είστε μαχητές! Όλα καλά θα πάνε!!!

Φιλιά πολλά και σε εσένα και η σκέψη μας θα είναι μαζί σου!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο το Αλεξανδρα!

Το αιμα σταματησε αλλα θα μεινω για παρακολουθηση με δικη μου επιθυμια. Ειμαστε καλα και οι δυο μας,δοξα τω Θεω!

Σας φιλω ολες! :-*


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο το Αλεξανδρα!

Το αιμα σταματησε αλλα θα μεινω για παρακολουθηση με δικη μου επιθυμια. Ειμαστε καλα και οι δυο μας,δοξα τω Θεω!

Σας φιλω ολες! :-*

Καλησπέρα κοπέλα μου! Πολύ χαίρομαι που είστε και οι δύο καλά!!!

Επίσης καλά κάνεις και μένεις, ότι και να γίνει θα έχεις έναν γιατρό δίπλα σου...αχρείαστος να είναι και να πάτε σύντομα στο σπίτι!!!

Φιλιά πολλά πολλά!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!

Τι κάνετε; Πώς είστε; Τα μικρά σας;

Εχθές πήγαμε για το ντόπλερ και στη συνέχεια στο γιατρό. Η μικρή μας μεγάλωσε! Έφτασε τα 1550γρ και δόξα τω θεώ όλες της οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές!

Μόνο που βρήκαν ότι δεν αιματώνεται επαρκώς η μία μητριαία αρτηρία και μου εξήγησαν ότι αυτό οφείλεται σε ανεβασμένη πίεση λόγω άγχους, στρες κλπ και συνέστησαν να την μετράω τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα ώστε να μην υπερβαίνει η μεγάλη το 12, αλλά να μην είναι και 8. Επίσης ο γιατρός μας έδωσε ρητές οδηγίες για ηρεμία στο περιβάλλον που κινούμαι ακόμα και στον τρόπο που μου μιλούν! Σε περίπτωση που ανέβει η πίεση θα πρέπει να τον ενημερώσω και να κάνουμε εισαγωγή στο νοσοκομείο.

Αυτά μας είπαν, αλλά είδαμε και το μουτράκι της μικρούλας και πραγματικά ξεγνοιάσαμε!

Κατα τα άλλα, την Δευτέρα θα πάω στον ενδοκρινολόγο να με δει και την Τετάρτη θα έρθει η κούνια!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά, να μην κουράζεστε και να περνάτε όμορφα!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...