Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Κορίτσια, δόξα τω Θεώ,όλα καλά με την εξέταση Β' επιπέδου!!!!

Είμαι χαρούμενη....προχωράμε λοιπόν!

Οι υπόλοιπες; τι κάνετε;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Μπράβο vasdeli μου για την β' επιπέδου! Τον είδε και ο μπαμπάς τον μικρό πρίγκιπα; Αφού όλα είναι καλά προχώρα με θετικές σκέψεις κι ένα μεγάλο-τεράστιο χαμόγελο και κοίτα να ευχαριστηθείς τους δικούς σου τώρα το τριήμερο με πολλές αγκαλιές!

Εμείς πήγαμε χθες και πήραμε το καρότσι του μωρού με το καθισματάκι του αυτοκινήτου. Δεν έκανε καλή μέρα μιας κι έβρεχε σχεδόν συνέχεια, αλλά ήταν καλά. Γυρίσαμε μετά στο σπίτι και τα βγάλαμε αμέσως από τα κουτιά να τα ξαναδούμε και να ελέγξουμε ότι δεν έλειπε τίποτα. Με το που είδα το καθισματάκι με πήραν τα ζουμιά...

Σήμερα φτιάξαμε το φαγητό για αύριο και τώρα κάθομαι και απολαμβάνω τις κλωτσιές, μπουνιές, κεφαλιές και όλα τα σχετικά της μικρής!!!

Ααααα.....καλό μήνα να έχουμε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Vasdeli τελεια για την β επιπεδου!! Τωρα κοιτα να χαρεις την οικογενεια σου!!

Smurfita με το καλο κ τα υπολοιπα πραγματα που θα παρετε! Αν επιτρεπεται, ποιο καροτσι πηρατε;;;;

Εμεις καλα!!

Την Παρασκευη πηγαμε γιατρο. Και ειναι μπέμπα!!! Όπως θέλαμε και οι δυο!! Παθαμε ζημιά! Πριγκιπέσσα!! Τα βλεπω ολα ροζ απο την Παρασκευη!!

Ηταν υπερκινητικη!! Στην αρχη ηταν σε ενα σημειο της μητρας τοσο στριμογμενη που γελουσε η γιατρος!! Και μετα που την ενοχλησε, αρχισε να ταρακουνιεταινσυνεχεια! Μας ειπε ειναι πολυ καλο που κουνιεται....

Μου ειπε να αρχισω να βαΖω κρεμα για ραγαδες σε στηθος κ κοιλια και στις θηλες καθαρό οινοπνευμα...

Αυτά τα νέα μας!! Καλη καθαρά Δευτέρα αύριο!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Σαρακοστή να έχουμε!!!

ziu_zitsu τέλεια τα νέα σου!!! Με το καλό και η δική σας μπέμπα!

Εμείς μετράμε τις μερούλες...15 έμειναν μέχρι να πάμε για το ντόπλερ και να ξαναδούμε τη μικρούλα μας! Προς το παρόν στριφογυρίζει συνέχεια κι έχω την αίσθηση ότι έκανε τούμπα χθες. Όλο το βράδυ κουνιόταν και πεταγόντουσαν γρομπαλάκια δεξιά και αριστερά και πονούσα από τα τεντώματά της.

Την κούνια περιμένουμε να μας τη φέρουν στις 26 Μαρτίου, οπότε μέχρι τότε πρέπει να έχουμε φτιάξει όλα τα πράγματα στο δωμάτιο.

Όσο για το καρότσι, πήραμε το premaman pushchair duo giraffe σε μπεζ-σοκολά:http://www.premaman.ie/catalogue/walk/pushchairs/combi/0028194.htm

0028194.htm

0028194.htm


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ΚΑλό μήνα δεν είπα, καλή Σαρακοστή!!!!

Με γεια τα ψώνια Ξένια μου!!!! Με το καλό η μπεμπούλα σας!

Ziu-zitsu με το καλό και η δική σου μπεμπούλα!!!!

Άντε! Θα τα βλέπετε όλα ροζ!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω για το λινκ, αλλα η γιατρος μου ειναι πρωην μαια, δηλ. Εχει σπουδασει κ παραλληλα δουλευε μεχρι να παρω το πτυχιο της ιατρικης. Εχει μια Α εμπειρια κ δεν θα ηθελα να την αμφισβητησω....

Μετα εχω πετυχει κ δυο κοπελες στο ιατρειο της που μου ειπαν καλα που ηταν η Σοφια κ θηλασαμε.

Δεν ξερω τι να κανω.....ουφ!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για το λινκ, αλλα η γιατρος μου ειναι πρωην μαια, δηλ. Εχει σπουδασει κ παραλληλα δουλευε μεχρι να παρω το πτυχιο της ιατρικης. Εχει μια Α εμπειρια κ δεν θα ηθελα να την αμφισβητησω....

Μετα εχω πετυχει κ δυο κοπελες στο ιατρειο της που μου ειπαν καλα που ηταν η Σοφια κ θηλασαμε.

Δεν ξερω τι να κανω.....ουφ!

Είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού; Και σου είπε να βάζεις οινόπνευμα; Εντύπωση μου κάνει...:rolleyes:

Εσύ σαφώς και θα κάνεις ό,τι νομίζεις καλύτερο, μην πάρεις στραβά την παρέμβασή μου επί του θέματος αλλά επειδή έχω θηλάσει 3 παιδιά (τον τελευταίο μάλιστα 3 χρόνια) και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα πιστεύω ότι δεν είναι απαραίτητο να βάλεις οινόπνευμα στις θηλές σου....

Για την ακρίβεια νομίζω πως είναι λάθος συμβουλή, συγνώμη που το λέω...

Και να σου πω....δεν είναι κακό να αμφισβητούμε κάποιες φορές....κανείς δεν είναι παντογνώστης...είναι καλύτερα να διασταυρώνουμε απόψεις.

Σε όλες τις συναντήσεις του συνδέσμου θηλασμού που πήγαινα και πηγαίνω το ερώτημα είχε τεθεί(για το οινόπνευμα) και οι πιστοποιημένες σύμβουλοι(το τονίζω αυτό) είχαν απαντήσει πως δεν χρειάζεται...ίσα ίσα τις κάνει πιο ευθρυπτες...τις ξηραίνει....για την ακρίβεια μας είχανε πει ότι δεν χρειάζεται να βάλουμε τίποτα....

Ξέρεις πόσες λανθασμένες συμβουλές έχω ακούσει απο μαίες; Και από γιατρούς φυσικά...

Τέλος πάντων, το ξαναλέω....εσύ θα κάνεις ό,τι νομίζεις πιο σωστό. :D

Ααααα! Ξέχασα να σου πω...η Αγλαία Παπαδήμα που απαντά στο λινκ πο σου έβαλα είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού.

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/08/ibclc.html


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού; Και σου είπε να βάζεις οινόπνευμα; Εντύπωση μου κάνει...:rolleyes:

Εσύ σαφώς και θα κάνεις ό,τι νομίζεις καλύτερο, μην πάρεις στραβά την παρέμβασή μου επί του θέματος αλλά επειδή έχω θηλάσει 3 παιδιά (τον τελευταίο μάλιστα 3 χρόνια) και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα πιστεύω ότι δεν είναι απαραίτητο να βάλεις οινόπνευμα στις θηλές σου....

Για την ακρίβεια νομίζω πως είναι λάθος συμβουλή, συγνώμη που το λέω...

Και να σου πω....δεν είναι κακό να αμφισβητούμε κάποιες φορές....κανείς δεν είναι παντογνώστης...είναι καλύτερα να διασταυρώνουμε απόψεις.

Σε όλες τις συναντήσεις του συνδέσμου θηλασμού που πήγαινα και πηγαίνω το ερώτημα είχε τεθεί(για το οινόπνευμα) και οι πιστοποιημένες σύμβουλοι(το τονίζω αυτό) είχαν απαντήσει πως δεν χρειάζεται...ίσα ίσα τις κάνει πιο ευθρυπτες...τις ξηραίνει....για την ακρίβεια μας είχανε πει ότι δεν χρειάζεται να βάλουμε τίποτα....

Ξέρεις πόσες λανθασμένες συμβουλές έχω ακούσει απο μαίες; Και από γιατρούς φυσικά...

Τέλος πάντων, το ξαναλέω....εσύ θα κάνεις ό,τι νομίζεις πιο σωστό. :D

Ααααα! Ξέχασα να σου πω...η Αγλαία Παπαδήμα που απαντά στο λινκ πο σου έβαλα είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού.

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/08/ibclc.html

Δεν παρεξηγουμαι κοριτσι μου....

Εσυ καλα κανεις και μου τα λες ολα αυτα....

Πιστοποιημενη δεν πιστευω να ειναι... Θα μου το λεγε φανταζομαι..

Απλα δυσκολευομαι και δεν ξερω τι να κανω...

Πρωταρα ειμαι!!

Πρεπει να αποφασισω ομως τι θα κανω....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Βίκυ μου!

Εγώ χάθηκα τις 3 τελευταίες ημέρες γιατί είχαμε κομμένο το Internet λόγω βλάβης του ΟΤΕ εξαιτίας της κακοκαιρίας που είχε Πέμπτη και Παρασκευή και σήμερα αποκαταστάθηκε. Περάσαμε ένα Παρασκευοσαββατοκύριακο αποτοξίνωσης!

Επίσης είχαμε το αυτοκίνητο στο συνεγείο και μόλις σήμερα το πήραμε.

Μετράω τις μερούλες να περάσουν μέχρι στις 18 την άλλη εβδομάδα που έχουμε το ντόπλερ και θα δούμε τη μικρούλα μας!!! Πάντως σίγουρα θα έχει μεγαλώσει γιατί έχει δυναμώσει πολύ! Κλωτσάει και κουνιέται ολόκληρη και φαίνεται όλη η κίνηση ακόμη και έξω από χοντρό πουλόβερ. Το βράδυ ρίχνει και κάτι χορούς άλλο πράγμα! Ο άντρας μου συγκινείται συνέχεια που το αισθάνεται το μικράκι μας έτσι δυνατό και γενικά αισθανόμαστε καλά!

Μόνο χθες λίγο μου φάνηκε παράξενο που πήγα να τακτοποιήσω κάτι πιάτα στο σύνθετο και είχα καθίσει κάτω για να μη σκύβω και δεν είχα τη δύναμη να μεταφέρω πράγματα που πριν τα έκανα με μεγάλη άνεση...αλλά μου πέρασε!

Εσύ πώς είσαι; Πώς είναι ο μικρός πρίγκιπας;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρουσα κι εγω!!

Καλα ειμαστε κι εμεις! Εχει καμια βδομαδα που την αισθανομαι την μπεμπα. Καλα μην φανταστειτε, εσεις λετε για μπουνιες κ κλοτσιες και εγω νιωθω τις φουσκαλιτσες να σκανε κ χαιρομαι!!

Συνεχιζω να προσεχω κ να μην κανω δουλειες κ γενικα να προσεχω αλλα αφου ειμαστε αναιμακτοι ειμαστε μια χαρα! Αρχισα λιγο λιγο να κυκλοφορω κ μονη μου εξω.. Σημερα πηγα κ εκανα σφραγισμα στον οδοντιατρο. Ολα καλα. Ξεπριστηκα κ απο την ναρκωση!!

Την μπεμπα θα την δω τελος του μηνα κ μου φαινεται τοοοοοσο μακρυα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμας..πολυ χαρηκα με τα καλα σας νεα..ακομη δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι κ ειμαι στη νηστεια..καλο μηνα..καλη σαρακοστη..ελπιζω να φτιαξει λιγο ο καιρος..εδω ολα καλα,καναμε την πρωτη αυχενικη κ ολα πηγαν πολυ καλα.πολυ ζωηρο μωρακι!κ μεγαλο!σε ενα μηνα θα το ξαναδω!νομιζω μεγαλωσε κ η κοιλιτσα,αρχισα λαδακι..βικη θα χρειαστω τις συμβουλες σου για το θηλασμο οταν ερθει η ωρα με το καλο!ελπιζω να διαβασω νεα σας συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πολύ χάρηκα που είστε όλες καλά!

Εγώ καλά, δόξα τω Θεώ! Σβήνω μέρες σαν τους φαντάρους!!!! Ο καιρός να περνάει....Ο πρινσελίνο μια χαρά είναι! Συνέχεια κλωτσάει, Δόξα τω Θεώ!

Βίκυ ό,τι θελήσεις και μπορώ με μεγάλη μου χαρά. Θα σου δώσω και ορισμένα σάιτ να μπεις και να συμβουλευτείς πιστοποιημένες συμβούλους θηλασμούς.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...