Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Η διαρκεια της σαλπιγγογραφιας ειναι τοσοοοο συντομη που μεχρι να μπει το σκιαγραφικο, 1-2 λεπτα κραταει το δυσκολο κομματι.

Με 2 buscopan Και εγω πηγα 1 ωρα πριν την εξεταση, σε πανεπιστημιακο νοσοκομειο με παραπεμπτικο δωρεαν. Και πηρα και αντιβιωση για 5 μερες (την οποια την ξεκινησα μια μερα πριν την σαλπιγγογραφια).

Ο πονος ηταν για 2-3 λεπτα εντονος περιοδου αλλα μεχρι να πω στον γιατρο οτι ενοχλουμαι, τελειωσε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι,το ξεπερασα.εμεις φεβρουαριο θα κανουμε την δευτερη προσπαθεια μας,σε αλλο κεντρο κ με βιοψια την ιδια μερα της οωληψιας μας.αυτα.μεχρι τοτε,θα κανω εξετασεις για θρομβοφιλια,κ θα παρακολουθουμε το σπερμ.

χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!!! ευχομαι να πανε ολα καλα το φεβρουαριο.....επισης ευχομαι να ειμαι και εγω στην ιδια φαση τοτε για να κανουμε παρεουλα τις προσπάθειες μας!!!!!

την βιοψια ουρολογος θα την κανει σωστα????? γιατι διαβαζω διαφορα κουλα κατα καιρους!!!!!!

οτι θες μου λες ναι?????

φιλακια πολλα!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Η διαρκεια της σαλπιγγογραφιας ειναι τοσοοοο συντομη που μεχρι να μπει το σκιαγραφικο, 1-2 λεπτα κραταει το δυσκολο κομματι.

Με 2 buscopan Και εγω πηγα 1 ωρα πριν την εξεταση, σε πανεπιστημιακο νοσοκομειο με παραπεμπτικο δωρεαν. Και πηρα και αντιβιωση για 5 μερες (την οποια την ξεκινησα μια μερα πριν την σαλπιγγογραφια).

Ο πονος ηταν για 2-3 λεπτα εντονος περιοδου αλλα μεχρι να πω στον γιατρο οτι ενοχλουμαι, τελειωσε!

οκ....θα το αντεξω οποτε....που θα παει????? τοσες το εχετε κανει.....εγω θα κωλώσω????? οοοοοχι βεβαια!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!!! ευχομαι να πανε ολα καλα το φεβρουαριο.....επισης ευχομαι να ειμαι και εγω στην ιδια φαση τοτε για να κανουμε παρεουλα τις προσπάθειες μας!!!!!

την βιοψια ουρολογος θα την κανει σωστα????? γιατι διαβαζω διαφορα κουλα κατα καιρους!!!!!!

οτι θες μου λες ναι?????

φιλακια πολλα!!!!

σου ευχομαι να παν ολα καλα κ να πετυχεις με την πρωτη!!!ναι,ουρολογος θα την κανει,ειδικος που εχει ξανακανει βιοψια(γιατι δεν ξερουν να κανουν ολοι),απλα ο εμβρυολογος θα ειναι διπλα του να τα παρει τα σπερματοζ.κ τον ορχικο ιστο κ να τον παει στο κεντρο.την σαλπιγγογραφια την θες για να περασεις επιτροπη?εγω φοβομουν πολυ,τοπροηγουμενο βραδυ δεν κοιμηθηκα,αλλα οταν τελειωσε,λεω αυτο ηταν?δευτερολεπτα μονο ο πονος...κ αντιβιωση πρεπει να παρεις για να μην πανε τα μικροβια μεσα!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι να παν ολα καλα κ να πετυχεις με την πρωτη!!!ναι,ουρολογος θα την κανει,ειδικος που εχει ξανακανει βιοψια(γιατι δεν ξερουν να κανουν ολοι),απλα ο εμβρυολογος θα ειναι διπλα του να τα παρει τα σπερματοζ.κ τον ορχικο ιστο κ να τον παει στο κεντρο.την σαλπιγγογραφια την θες για να περασεις επιτροπη?εγω φοβομουν πολυ,τοπροηγουμενο βραδυ δεν κοιμηθηκα,αλλα οταν τελειωσε,λεω αυτο ηταν?δευτερολεπτα μονο ο πονος...κ αντιβιωση πρεπει να παρεις για να μην πανε τα μικροβια μεσα!

αχ ωραια....ησυχασα που θα σας την κανει ουρολογος. την απλή θα κάνετε ή με μικροκαμερα?????

σαλπιγγο για την επιτροπη θα κανω... για τι αλλο???? περναω στις 27 νοεμβριου.

εχω χαλαρωσει λιγο με την σκατοεξεταση ομως....νομιζω το πείρα απόφαση!!!!

αντε βρε.....λες να την κανουμε παραλληλα ????


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τι κανετε???σορυ που χαθηκα ... ελειπα για σαβατοκυριακο.

μαγισα τελικα θα σε περασω ....... μου ηρθε σημερα το απογευμα......αυριοο παιρνω να κλεισω ραντεβου!!!!!!

απο τη μια φοβαμαι .....αλλα απο την αλλη λεω ας ειναι καλα τ αποτελεσματα κι ας πονεσω και λιγο(ελπιζω)


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε???σορυ που χαθηκα ... ελειπα για σαβατοκυριακο.

μαγισα τελικα θα σε περασω ....... μου ηρθε σημερα το απογευμα......αυριοο παιρνω να κλεισω ραντεβου!!!!!!

απο τη μια φοβαμαι .....αλλα απο την αλλη λεω ας ειναι καλα τ αποτελεσματα κι ας πονεσω και λιγο(ελπιζω)

Και εγω περιμενω απο μερα σε μερα!!!!

Εγω εχω ξεφοβηθεί για κάποιο λόγο!!!!! Μαλλον το πείρα απόφαση γι'αυτο!!!!ε και να πονέσει.....θα περάσει!!!!!σιγα τα αυγά!!!!!

Ε;;;; Πως με βρίσκεις;;;;;χαχχαχαχα


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε???σορυ που χαθηκα ... ελειπα για σαβατοκυριακο.

μαγισα τελικα θα σε περασω ....... μου ηρθε σημερα το απογευμα......αυριοο παιρνω να κλεισω ραντεβου!!!!!!

απο τη μια φοβαμαι .....αλλα απο την αλλη λεω ας ειναι καλα τ αποτελεσματα κι ας πονεσω και λιγο(ελπιζω)

Χμ......τελικά δεν ξερω ποια θα προλάβει ποια....και εγω αδιαθέτησα αρα αν βρω ραντεβού παω την αλλη τέταρτη! Θα ειναι 9η μερα!για να δούμε ποια θα κερδίσει.....χιχιχιχι !!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χμ......τελικά δεν ξερω ποια θα προλάβει ποια....και εγω αδιαθέτησα αρα αν βρω ραντεβού παω την αλλη τέταρτη! Θα ειναι 9η μερα!για να δούμε ποια θα κερδίσει.....χιχιχιχι !!!!!

βρηκες ραντεβου? ποτε θα πας? εγω τελικα εκλεισα για την αλλη τεταρτη το απογευμα....καλα αποτελεσματα να εχουμε...!!!!!!!!!!!!!!!!!


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

βρηκες ραντεβου? ποτε θα πας? εγω τελικα εκλεισα για την αλλη τεταρτη το απογευμα....καλα αποτελεσματα να εχουμε...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχαχαχαχα......σε κέρδισα!!!!! Την αλλη τέταρτη 29/10 στις 12:30!!!!!!

Γιουπιιιιιιιι.......κερδισαααααααα!!!!!!

Χαχαχαχαχα.....καλη επιτυχία, χωρις πόνο και πολυ καλα αποτελέσματα και στις δυο μας!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελπιζω να εχουμε καλα νεα και οι δυο μας!!!!!!!

δε θελω αλλη απογοητευση......

χτες ανακαλυψα οτι εχω μικρες ωοθηκες.......αυριο θα παω για εξετασεις αιματος κι αν ειναι και αυτες χαλια μαλον παω για εμμηνοπαυση.

ξερεις τιποτα επι του θεματος??

εχωανοιξει κι αλλο θεμα αλλα ακομα καμια απαντηση.


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εχουμε καλα νεα και οι δυο μας!!!!!!!

δε θελω αλλη απογοητευση......

χτες ανακαλυψα οτι εχω μικρες ωοθηκες.......αυριο θα παω για εξετασεις αιματος κι αν ειναι και αυτες χαλια μαλον παω για εμμηνοπαυση.

ξερεις τιποτα επι του θεματος??

εχωανοιξει κι αλλο θεμα αλλα ακομα καμια απαντηση.

Σου εχω στείλει πμ.


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη δυναμη κοριτσια στις σαλπιγγογραφιες σας!!!ευτυχως εχει ισχυει 5 χρονια το χαρτι της σαλπιγγογραφια οσον αφορα την επιτροπη εξωσωματικης,οποτε δεν θα ξαναχρειαστει να την ξανακανουμε για τα επομενα 5 χρονια!!!!μαγισσα μιλησα με την κοπελα που σου ελεγα,ψαχνει να βρει το κωδικο της εδω στο παρεντσ,αν δεν το θυμηθει,θα γραφτεις εσυ στο ειμαι μαμα?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη δυναμη κοριτσια στις σαλπιγγογραφιες σας!!!ευτυχως εχει ισχυει 5 χρονια το χαρτι της σαλπιγγογραφια οσον αφορα την επιτροπη εξωσωματικης,οποτε δεν θα ξαναχρειαστει να την ξανακανουμε για τα επομενα 5 χρονια!!!!μαγισσα μιλησα με την κοπελα που σου ελεγα,ψαχνει να βρει το κωδικο της εδω στο παρεντσ,αν δεν το θυμηθει,θα γραφτεις εσυ στο ειμαι μαμα?

Ευχαριστουμεεεεεε.....

Αν και δεν θα χρειαστει!!!! Η πρωτη μας θα ειναι και η τυχερή (λεμε τωρα) χαχαχαχχα.....ε αντε για σένα η δευτερη!!!!!

Ευχαριστω κορίτσι μου! Ναι θα γραφτω αν δεν το βρει αν και δεν Τα παω καλα με την τεχνολογία....θα βρω άκρη πιστευω!!!!

Εσυ πως εισαι;;;;


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια....

στην καλλιεργεια κολπικου υγρου που εκανα βρέθηκε ουροπλασμα. την τεταρτη εχω σαλπιγγο. η γιατρος μου καθως και αλλοι δυο γιατροι που ρωτησα μου ειπαν πως μπορω να την κανω παρα το ουροπλασμα. εγω ανησυχω λιγακι . ξερει καποια κατι????


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...