Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Ξέρω, ξέρω!...

Μanini, περαστικούλια!

Νάτο και το καλόοοοοοοοο! Για πες! Με πόσες μέρες διατροφή? Και πόση ήταν η απώλεια?

Να ξέρεις ότι το σωστό θα ήταν να ζυγιστείς πριν φας, θα έδειχνε κατιτίς λιγότερο...

Καλέ, δεν ήταν για να ζυγιστώ... Την Παρασκευή ξεκίνησα... από βλακεία ανέβηκα... -1,6 σε δύο μέρες??? Και περιμένω και εμμηνορυσία!!! Απαπα, θα τρελαθώ!!! Αλλά κρατάω, με τη βοήθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Δυστυχως εγω δεν κρατηθηκα και εφαγα ενα κομματι μιλφειγ.

Σημερα υπεκυψα παλι σε λιγη (ευτυχως ) μαυρη σοκολοτα.

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες.

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

Τρόγωμαι με τα ρουχα μου. Αυριο θα παω να κανω αιτηση αποσπασης. (εκπαιδευτικος) και μου τι δινει η όλη κατασταση. Δουλευω 10 χρονια., επιτελους καταφερε ο συζηγος το Σεπτεμβρη να ερθει στα μερη του και τωρα δεν μπορω εγω να παρω μεταθεση. Ξερω δεν πρεπει να γκρινιαζω που εχω δουλεια, αλλα ..... Που θα μου πάει θα το διαχειριστω και αυτό. Τα ειπα και νιωθω κάπως καλύτερα.

Θελετε να κανουμε απο την αρχη αυτό με τον πίνακα??

Link to comment
Share on other sites

g.gifo.gifr.gifg.gifo.gifn.gife.gifs.gif

c.gifl.gifu.gifb.gif

1317736cv02832z1y.gif

Συγκεντρώσαμε χρήσιμες συμβουλές διατροφής και άσκησης, καθώς και διάφορα κολπάκια σχετικά με το θέμα μας, από προηγούμενες αναρτήσεις μας και για τη διευκόλυνσή σας.

Θα τα βρείτε στις αναρτήσεις:

απο Νο 13091 ως και 13103, 15021, 17802........ κ.α.

& λιστα 20733 / 24-5-2011

YMNOΣ :

ΤΑΙΝΙΑ :http://www.youtube.com/watch?v=SdWXnbanrHk

1) matri ετών 34 ύψος 1,63 αρχικό (1-3-2012) 63 τωρινό 59,2 Στόχος 55

:tongue::tongue::tongue:

funny-pig-custom-car-comedy-pic.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εσβησα καποιες παλιες που ακομη το παλευουν. Αλλα ηταν αδυνατο να κανω ελεγχο. Προσθετετε τον εαυτό σας. Αν καποια δεν ξερει ας μου στειλει να το κάνω εγω.

Θελετε να αλλαξουμε ή να προσθεσουμε κατι???

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα μαμησα λιγο. Εφεραν στη δουλεια κατι αρτοποιηματα και δε βοηθαει κανεις να τελειωσουν. Μια βδομαδα τωρα, τα βλεπω συνεχως μπροστα μου και φυσικα ...... τα τιμαω. Παλευω να σταθεροποιησω την απωλεια του ενος κιλου αλλα μαλλον το βλεπω να γυροφερνει στον πWπO μου!!!!!!

Καλέ άμα τρώς από δαύτα μόνο εσύ σούταρέ τα στα σκουπίδια να πάνε στο καλό! Πάρτα μαζί σου και δώστα στον πρώτο άστεγο που θα βρεις. Εξαφάνισέ τα!

Skybeam σε ευχαριστουμε!!!

Ειναι μια διατροφη που δεν λειπει τιποτα και μας βγαζει απο τον κοπο να μαγειρευουμε ξεχωριστα φαγητα!!!

Ξεκιναω με πολλα κιλα και ελπιζω να χασω έστω τα 15 απο αυτα!!!

Ξεκίνα εσύ και όταν αρχίσεις να χάνεις (αμέσως δηλαδή) δεν θα τη σταματάς τη διατροφή!

skybeam μαρεσε που λες οτι τοσκισες αυτες τις μερες και λεω και εγω οτι θα εχεις φαει πολυ!!(με βαση τα δικα μου μετρα!!)αλλα οκ εισαι πολυ λιγα κιλακια και γιαυτο σου φενονται πολλα!!αλλα δεν εγινε και τιποτα...

Έφαγα Χριστίνα, έφαγα! (κατά το Τρως Σούζυ, τρως!)

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, τι είπες τώρα!!!!! αμάαααν! δεν το είχα σκεφτεί έτσι ποτέ! μπλιαξ!!!

Είδες αηδία! Θα κάνεις πολύ καιρό να ξεφύγεις διατροφικά τώρα!

Καλέ, δεν ήταν για να ζυγιστώ... Την Παρασκευή ξεκίνησα... από βλακεία ανέβηκα... -1,6 σε δύο μέρες??? Και περιμένω και εμμηνορυσία!!! Απαπα, θα τρελαθώ!!! Αλλά κρατάω, με τη βοήθειά σας!!!

Wowwww! Εντυπωσιακό! Την πρώτη εβδομάδα, ανάλογα με τα κιλά που πρέπει να χάσεις, φεύγει κατιτίς παραπάνω. Μετά σταθεροποιείται σε πιο λογικά πλαίσια.

Δυστυχως εγω δεν κρατηθηκα και εφαγα ενα κομματι μιλφειγ.

Σημερα υπεκυψα παλι σε λιγη (ευτυχως ) μαυρη σοκολοτα.

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες.

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

STOP . Δεν θα φαω άλλες χαζομαρες

Τρόγωμαι με τα ρουχα μου. Αυριο θα παω να κανω αιτηση αποσπασης. (εκπαιδευτικος) και μου τι δινει η όλη κατασταση. Δουλευω 10 χρονια., επιτελους καταφερε ο συζηγος το Σεπτεμβρη να ερθει στα μερη του και τωρα δεν μπορω εγω να παρω μεταθεση. Ξερω δεν πρεπει να γκρινιαζω που εχω δουλεια, αλλα ..... Που θα μου πάει θα το διαχειριστω και αυτό. Τα ειπα και νιωθω κάπως καλύτερα.

Αποστασιοποιήσου! Δεν θα φας, δεν θα φας! Πάρε ένα λίτρο νερό δίπλα σου και πίνε συνέχεια! Σε κάνα δυο ωρίτσες θα φας βραδυνό εξάλλου, σωστά? Τι είναι μια δυο ωρίτσες, όπου νά' ναι βράδιασε!

Συγνωμη αν εσβησα καποιες παλιες που ακομη το παλευουν. Αλλα ηταν αδυνατο να κανω ελεγχο. Προσθετετε τον εαυτό σας. Αν καποια δεν ξερει ας μου στειλει να το κάνω εγω.

Θελετε να αλλαξουμε ή να προσθεσουμε κατι???

Ναι, αμέ, το ξανακάνουμε?

2) skybeam ετών 38,5 ύψος 1,67 αρχικό (30-3-2012) 70,5 τωρινό 63,3 Στόχος 55

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια...απ' ο,τι διαβαζω οι διαιτες καλα κρατουν κ το χασιμο των κιλών επίσης...μια χαρα τα πατε ολες πανω κατω!!!!! Καλες ειναι κ οι παρασπονδιες, χρειαζονται...λοιπον εγω κανω διατροφη κ αυτη την εβδομαδα, αφου την προηγουμενη μετα την Τεταρτη εφαγα λιγακι παραπάνω, ηπια και τα κρασακια μου την Παρασκευη. Απο αυριο παω κ για βαθμολογηση στις πανελληνιες οποτε θα ειμαι πολλες ωρες εκει κ μου ειναι ετσι πιο ευκολο να μην τσιμπολογω. Προσθέστε κ μενα στη λιστα σας:

Αnna1979 ετών:33 ύψος: 1,55 αρχικό βάρος: 84 τωρινό:57,5 στόχος:55


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εσβησα καποιες παλιες που ακομη το παλευουν. Αλλα ηταν αδυνατο να κανω ελεγχο. Προσθετετε τον εαυτό σας. Αν καποια δεν ξερει ας μου στειλει να το κάνω εγω.

Θελετε να αλλαξουμε ή να προσθεσουμε κατι???

Εγω ειμαι απο την προηγουμενη φουρνια γοργονων. Διαβαζοντας σας, νιωθω σα να ηρθε η επομενη γενια. Ειστε ολες νεες κοπελες, αλλες φρεσκιες μανουλες, αλλες οχι ακομη. Επειδη βλεπω πως πηγαμε ...παραπερα και ισως καποια στιγμη αποχωρησω κι εγω, θα ηθελα να σας πω δυο λογια για την ...ιστορια. Ισως με αυτον τον τροπο να κλεισω το κεφαλαιο των πρωτων γοργονων.

Πριν μερικα χρονια, υπηρχε ενα θεμα στο απλο parents, για διαιτα. Εκει μπηκαμε, καλη ωρα οπως κανετε εσεις τωρα και προσπαθουσαμε να βρουμε συμπαραστατες στην επιθυμια μας για απωλεια κιλων. Σιγα σιγα, καποια κοριτσια ξεχωρισαμε ως πιο τακτικες θαμωνες στη σελιδα,γνωριστηκαμε περισσοτερο και ανταλλασαμε πληροφοριες για σωστη διατροφη συνδυαζοντας την ψυχαγωγια μας.

Σας πληροφορω, πως χαρην τις γοργονες ΕΜΑΘΑ να τρεφομαι σωστα και να βαλω την ασκηση στη ζωη μου. Δεν εχει σημασια τι εχασα (απο κιλα). Αυτο που μετραει για μενα ειναι τι εμαθα και τι κερδισα μεσα σε αυτην την παρεα. Ανεκτιμητης αξιας!!!!!

Στη συνεχεια, και επειδη λεγαμε πολλα, μας προτειναν οι admins να ρθουμε στο cafe οπως και καναμε ανοιγοντας αυτη τη σελιδα. Εμεις ομως δεν μειναμε μονο εδω. Πηγαμε και παραπερα κανοντας μια ομαδα ... και καπου αλλου, και τα λεμε καθημερινα. Κοινωνικη δικτυωση που λενε.

Πριν 1,5 χρονο πραγματοποιησαμε την 1η γοργονοσυναντηση και εκτοτε εχουν ακολουθησει κι αλλες. Στο μεταξυ, ζουμε υπεροχες και οχι μονο εξελιξεις στην πορεια της ζωης της καθεμιας.

Ομως παραμενουμε γοργονες και ειμαστε περηφανες.

Στην αναρτηση με τη λιστα και την γοργονα, εχουμε γραψει τους αριθμους των αναρτησεων οπου θα βρειτε τις λεγομενες γοργονοσυμβουλες. Ειναι διαφορες συμβουλες, διατροφες κ.α. τα οποια συλλεγαμε και παραθεταμε προς ενημερωση των υπολοιπων. Αν εχετε την καλοσυνη, μπορειτε να τις επαναφερετε.

Τα links που συμπεριλαμβανονται ειναι επισης σχετικα με μας. Τα ανοιξατε??? Εχουν πλακα!!!

Το λεωφορειο, βρεθηκε για ...να ταξιδευουμε ...... ως ομαδα!!!!

Εγω δε θα γραφτω στη λιστα σας, οχι γιατι δεν καταδεχομαι αλλα γιατι πιστευω πως εκανα τον κυκλο μου και παραδιδω τη σκυταλη σε νεοτερα μελη. Αυτο που τωρα αναλαμβανει η matri, το εκανα συνηθως εγω.

Αν χρειαστειτε κατι απο μενα, απλα....ζητηστε το. Θα περιφερομαι εδω γυρω!!!!!!

Ευχομαι να εχετε επιτυχια ΟΛΕΣ στους στοχους σας και να ξερετε πως καθε στοχος στη ζωη, καθε επιτυχια που ερχεται μεσα απο τη σκληρη δουλεια, μας κανει πιο δυνατες.

Δειτε την υπογραφη μου!!!!!!! Και μην τα παρατατε ακομη κι αν κανατε ατασθαλιες κατ εξακολουθηση. Ο επιμενων νικα!!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μέρος από την αρχική λίστα

g.gifo.gifr.gifg.gifo.gifn.gife.gifs.gif

c.gifl.gifu.gifb.gif

1317736cv02832z1y.gif

Συγκεντρώσαμε χρήσιμες συμβουλές διατροφής και άσκησης, καθώς και διάφορα κολπάκια σχετικά με το θέμα μας, από προηγούμενες αναρτήσεις μας και για τη διευκόλυνσή σας.

Θα τα βρείτε στις αναρτήσεις:

απο Νο 21077 ως και 21095, 21104, 21321, 21466, 21660 & .............

YMNOΣ :

ΤΑΙΝΙΑ :http://www.youtube.com/watch?v=SdWXnbanrHk

Μέλη:

funny-pig-custom-car-comedy-pic.jpg


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

manini πράγματι και εγω εχω κάνει συνεδρίες και αγάπησα εμένα πάντα σε οτι γινόταν ένιωθα πως εγώ φταιω δενε ιχα την διναμη τισ αποψησ μου και έτρεπα σε φυγή χωρίς εξηγήσεις έχανα το δίκιο μου γιατί δεν ήθελα να πληγώσω τούς αλόης προτιμούσα ν πληγώνομαι εγω :cry::cry: και πάντα ζήτουσα συγνώμη και απολογουμουν για οτι γινόταν

πλεων έμαθα ν ξεχωριζω

τους ανθρώπους απο τα γαϊδούρια

και να επιλέγω εγω με ποιοσ θα ειμαι κοντά ... !!!

αχ βαλατε κ λιστα με τα κιλα εγω τι να γραψω τωρα ? η τοφαλα σημερα δεν κρατηθηκα εφαγα κορν φλεικσ με γαλα για βραδυ κ τσακισ ακ ενα μικρο κοματι σπανακοπιτα γρρρρρρρρρρρ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ψάχνοντας στο φόρουμ να δω εμπειρίες για το πως φεύγουν τα κιλά της εγκυμοσύνης έπεσα πάνω ...στις γοργόνες.

Η διατροφή της skybeam μου φαίνεται αρκετά καλή και βολική και την ξεκίνησα σήμερα μαζί σας! Άντε καλή επιτυχία σε όλες τις συντρόφισσες!

Να σας πω και δυο λόγια για μένα:

Είμαι 34, πριν από 2 μήνες γέννησα ένα κοριτσάκι που το λατρεύω :)

ύψος 166 εκ, κιλά 57 , στόχος αρχικός τα 55 που ήμουν όταν έμεινα έγκυος και απώτερος τα 52 που ήμουν μια ζωή μέχρι που έκοψα το τσιγάρο πριν από 4 χρόνια.

Το ξέρω δεν είναι πολλά κιλά αλλά εμένα μου φαίνονται βουνό γιατί δεν έχω ξανακάνει δίαιτα, αν και τρώω αρκετά σωστά είμαι πολυυυυ γλυκατζου. Ειδικά τώρα με τον αποκλειστικό θηλασμό όλο γλυκά θέλω να τρώω...


Dmlbp3.png

2CJNp3.pngYC6ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι που θέλω να χάσω α 5 ρημαδοκιλα:

1) Για να μου αρέσω

2) Για να ακούσω από τον άντρα μου αντί το "είσαι μια χαρά" το "είσαι μια κούκλα" που άκουγα παλιά

3) Για να μπω στα ρούχα μου και ειδικά στα παντελόνια μου

4) Γιατί είναι μια ευκαιρία να απεξαρτηθώ από τη σοκολάτα...κάτι που προσπαθώ χρόνια...(είναι δυνατόν να έχω κόψει το τσιγάρο και να μην μπορώ να κόψω τη σοκολάτα κορίτσια...όχι πείτε μου είναι?????)

5) Γιατί τα πολλά λιπαρά που τρώω τον τελευταίο καιρό είναι πολύ κακά για την υγεία μου και δεν μου προσφέρουν τίποτα


Dmlbp3.png

2CJNp3.pngYC6ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι επειδή θηλάζω αποκλειστικά η δίαιτα της skybeam μου φαίνεται ιδανική γιατί δεν χρειάζεται να αποκλείσω τίποτα από τη διατροφή μου, ούτε να μαγειρεύω ξεχωριστά μια που δεν έχω χρόνο...

Υπάρχει καμιά άλλη μανούλα που να θηλάζει στην παρέα ?? Με τις ακατάσχετες λιγούρες μετά τους νυχτερινούς θηλασμούς τι να κάνω, που μου έρχεται να φάω το ψυγείο όλο στην καθισιά μου??? Καμία συμβουλή??


Dmlbp3.png

2CJNp3.pngYC6ip3.png

Link to comment
Share on other sites

ααααχ γεωργία μου, πάλιωσα κι εγώ!!! Να είσαι εδώ κοντά, μην εξαφανιστείς! σε πεθύμησα ήδη!!!! Βρίσκεστε με τα κορίτσια? τι φοβερό, μπράβο :):):)

Για Θεσσαλονίκη δεν μας προέκυψε τελικά, κριμαααα

Εγώ θα ξαναμπώ στη λίστα, αλλά στεναχωριέμαι γιατί μόνο η ηλικία μου έχει αλλάξει, τα αλλα παραμένουν ίδια με την πρώτη καταχώρηση. μπουχουουουουυυυυυυυυυυυυυυυυυ

kalliopaki ετών 38 ύψος 1,66 αρχικό (30-04-2012) 66+ τωρινό 65? Στόχος 58

καλά ο στόχος είναι πρώτα τα 62 και μετά όσο κατέβει......

Lost εγώ θηλάζω, αλλά εμείς μεγαλώσαμε, μπήκαμε στις στέρεες κι έχουμε μόνο πρωί, βράδυ, πολύ βράδυ θηλασμούς. Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι η προτεινόμενη διατροφή όσον αφορά τις ποσότητες δεν σε καλύπτει σε αυτή τη φάση. Θα πρέπει να προσθέσεις γραμμάρια ή περί τις 300 θερμίδες, γιατί σε θέλουμε και αδύνατη αλλά και ακμαία!

Για τις βραδινές λιγούρες προτείνω λίγο γάλα να πίνεις και χορταίνει και καλό κάνει (αρκεί να μη δυσκολεύουν το μωράκι σου τα πολλά γαλακτοκομικά).

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να σας δώσω μερίδες φρούτων? Η παρακάτω λίστα αντιστοιχεί σε μια μερίδα φρούτου και προέρχεται από δικό μου παλιότερο διαιτολόγo. Zυγίστε χωρίς τη φλούδα:

αβοκάντο 30 γρ.

ακτινίδιο ή κίβι 1 μεσαίου μεγέθους

αποξηραμένα φρούτα διάφορα 20 γρ.

αχλάδι 150 γρ.

βανίλιες 100 γρ.

βερίκοκα 150 γρ. ζυγισμένα με κουκούτσι

γκρέιπ φρουτ 180 γρ.

δαμάσκηνα φρέσκα 100 γρ. με το κουκούτσι

κορόμηλα 100 γρ. ζυγισμένα με κουκούτσι

καρπούζι 200 γρ. καθαρισμένο,

κυδώνι 150 γρ.

κεράσια 100 γρ. με κουκούτσι

κυδώνι 150 γρ.

λωτός 100 γρ.

μάνγκο 60 γρ

μανταρίνι 100 γρ.

μήλο 100 γρ.

μούρα 100 γρ.

μούσμουλα 100 γρ. με κουκούτσι

μπανάνα 50 γρ.

νεκταρίνι 120 γρ. με κουκούτσι

παπάγια μισή κούπα

πεπόνι 180 γρ.

πορτοκάλι 100 γρ.

ροδάκινο 100 γρ. με κουκούτσι

ρόδι ωμό 50 γρ.

σταφύλια 60 γρ.

σύκα φρέσκα 100 γρ. με φλούδι

φράουλες 150 γρ.

Eγώ καμιά φορά αντικαθιστώ μια μερίδα φρούτου με ξηρούς καρπούς. Το ξέρω ότι δεν είναι σωστό γιατί παχαίνουν πολύ, αλλά είναι νόστιμοι οι άτιμοι! Αν κι εσάς σας αρέσουν να ξέρετε ότι μία μερίδα ξηρών καρπών είναι 28 γραμμάρια (προτιμήστε ανάλατους).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...