Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Πωπω, έχω 2-3 χρόνια που στην παραλία βγαίνω με κελεμπία!!! Λες φέτος να γίνει το θαύμα?????

Yπολόγισε 2 κιλά την πρώτη εβδομάδα + ένα κιλό για κάθε εβδομάδα μέχρι να πας διακοπές...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Ναι. Κάνε έναν κόπο να δεις τα link που σου παρέθεσα.

το ειδα ξεκινανε πεινεσ λεμε εγω κανω μαι δικη μου διαιατα χιχιχ εχω παρατηρησει δυσκολεσ ωρεσ ειναι απο 2 εωσ 6 το απογευμα εαν εκει δνε φαω τα αντερα μου μετα κρατιεμαι μια χαρα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσυ εισαι καλα ..2 με 4 ειναι οκ...αντε να σε πιανει λυσσα ομως βραδυ!!!εκει τι κανεις? Ασε που μπορεις να φας φρουτα οσα θελεις μεταξυ 2 με 6!

Να σε ρωτησω. Βλεπω στο τικερακι σου οτι θηλαζεις. Αυτο δε βοηθαει να χασεις βαρος?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι καλα ..2 με 4 ειναι οκ...αντε να σε πιανει λυσσα ομως βραδυ!!!εκει τι κανεις? Ασε που μπορεις να φας φρουτα οσα θελεις μεταξυ 2 με 6!

Να σε ρωτησω. Βλεπω στο τικερακι σου οτι θηλαζεις. Αυτο δε βοηθαει να χασεις βαρος?

στην αρχη ναι βοηθηε μετα κολησα και σαβουρωτρωω τωρα ποια


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ναι βοηθηε μετα κολησα και σαβουρωτρωω τωρα ποια

Βοηθαει μονο τον πρωτο καιρο να φανταστω? Το χω απορια γιατι προσεξα οτι λεει σχεδον 4 χρονια!!!!Αληθεια (ασχετο) αλλα δε σε δαγκωνει?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι 4 χρονια θηλασμος??πω...δυσκολο πραγμα ειναι αυτο..χαρα στο κουραγιο σου!να ρωτησω κατι σε οποια ξερει?αν καποια στιγμη η ζυγαρια κολλησει κανουμε αποτοξινωση??δηλ τρεις μερες μονο φρουτα?γιατι εγω(μαλλον λογω ορμονων)το παθαινω συχνα αυτο..


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

, εγώ έκανα για δύο μήνες ομαδικές συνεδρίες με ψυχολόγους... βοήθησε πολύ αν και γενικά η ψυχοθεραπεία είναι "επώδυνη" κατάσταση... τώρα το παλεύω μόνη μου αλλά είναι δύσκολο λόγω άγχους για πολλές καταστάσεις... πιστεύω πως αυτό που κάνουμε εδώ είναι μεγάλη βοήθεια!

Για να καταλάβετε, το πρωί μετά το ποστ μου και αφού έφαγα 1 μπανάνα, 1 κριτσίνι και 5-6 αμύγδαλα, κατάλαβα πως πρέπει να βάλω φρένο! Ενώ νωρίτερα ήμουν αρνητική! Μοιράστηκα όμως τα συναισθήματά μου και αυτό ήταν που με βοήθησε πιστεύω. Τώρα νιώθω καλύτερα (αν και απογοητεύτηκα που η μπάρα επιτρέπεται μόνο μια φορά την εβδομάδα σα γλυκό! Θα προτιμήσω ένα γαλακτομπούρεκο...χαχα). Μοιραστείτε λοιπόν! Κάνει καλό!!!

για πες μας κι αλλα. Μου αρεσουν αυτά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να ρωτησω κατι σε οποια ξερει?αν καποια στιγμη η ζυγαρια κολλησει κανουμε αποτοξινωση??δηλ τρεις μερες μονο φρουτα?γιατι εγω(μαλλον λογω ορμονων)το παθαινω συχνα αυτο..

Δεν ξέρω σε άλλες δίαιτες τι γίνεται, αλλά τρεις μέρες μόνο με φρούτα μου φαίνονται πολλές... δεν το έκανα ποτέ, αλλά αν θα το έκανα θα το κρατούσα μόνο μια μέρα.

Στη δίαιτα που παραθέτω, εάν κολλήσει η ζυγαριά, φροντίζεις το μεσημεριανό γεύμα σου (και το βραδυνό, αν φας το ίδιο) να είναι καθαρή πρωτεϊνη, δηλαδή 250 γρ. (και 125 το βραδυνό) κοτόπουλο ψητό ή βραστό, μπριζόλα χοιρινή ή μοσχαρίσια , ψάρι, κατσικάκι ψητό, τέτοια πράγματα. Όλα τα υπόλοιπα, πρωινό, τυρί, σαλάτες, φρούτα κ.λπ. τα ίδια. Το κάνεις αυτό λίγες μέρες και η ζυγαριά ξεκολλάει.

Link to comment
Share on other sites

peristeraki, χαίρομαι που είσαι κι εσύ νέα στην παρέα, να μη νιώθω και η μόνη καινούργια...

Κι εγώ προέρχομαι από διαιτολόγο, από το Σεπτέμβρη του 2010!!! Τόσα κιλά δεν κατάφερα να χάσω!!! Οπότε, μην το θεωρείς και λίγο!!!

Ξεκινάμε με όλη μας τη θετική ενέργεια και η επιτυχία είναι δεδομένη!!!

peristeraki 11 κιλα ειναι πολυ καλα και μπραβο σου!!!ειχα παει και εγω σε διαιτολογο παλια και πραγματικα ειναι κοροιδια να δινουμε τοσα λεφτα για να μας λενε αυτα που υπαρχουν γραμμενα σε βιβλια εδω και χρονια!!(γνωμη μου παντα).αυτο που θα με βοηθουσε εμενα ειναι ενας ψυχολογος αλλα που ναι τα λεφτα οεο???

!

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!

Κι εγώ κοροϊδία το θεωρούσα και λεφτά όντως δεν περισσεύουν για τέτοια πια,είναι πολυτέλεια...

Αλλά ο λόγος που πήγα ήταν για να με βάλει...στον ίσιο δρόμο!!

Φοβάμαι ότι θα ξαναβγώ όπου να 'ναι...

Αλλά θα προσπαθήσω πολύ για να μην...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα περιστερακι πολυ γελασα με αυτο που ειπες για τον ισιο δρομο!!!εδω ολες μαζι θα βαζουμε η μια την αλλη στον ισιο δρομο οταν παραστρατουμε θελω να πιστευω..skybeam σευχαριστω πολυ,οντως οι πρωτεινες ισως βοηθησουν..ειναι πολλες οι τρεις μερες οντως και οποτε το εχω κανει ζαλιζομαι.και τωρα με το μωρο δεν αντεχω να το ξανακανω!!φιλακια σε ολα τα κοριτσια και καλη μας συνεχεια!!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια εχετε δίκιο για τούς διαιτολόγους ψυχολόγους θέλουμε:tongue::tongue::tongue: και επειδή δεν εχουμε λεφτα ουτε για τουσ μεν ουτε για τουσ δε θα βοηθηθουμ ε μεταξι μασ ;)

λειπον εγω χτες πηγα καλα λιγο το βραδυ έφαγα αρνι με σαλάτα κ ενα μικρο παγωτό σημερα πολυ καλα αν κ εκανα τουρτα για τα γενεθλια του γιου μου δεν έγλυψα τιποτα ουφφφφφ

α για τον θηλασμο που λετε στα 4 αυτα χροναι εμεινα εγκυοσ κ γεννησα αλο ενα μπομπιρακι το οποιο ειναι τωρα 18 μηνων και θηλαζει κ αυτο


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...