Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Σύντομες ερωτήσεις, γιατί δεν έχω χρόνο να ανατρέξω στις παλαιότερες απαντήσεις:

Α) η κούπα 250 ml, αφορά τον καφέ, γάλα, αναψυκτικό? ή αφορά και τα χορταρικά, δηλαδή τα μετράμε ογκομετρικά, μέχρι 500 μλ? (κάπου είδα δύο κούπες σαλάτα, για αυτό ρωτάω)

Β) κάπου είδα να ζυγίζουμε τα υλικά του τοστ: δηλαδή τυρί 30 γρ, ψωμί 30 γρ, γαλοπούλα? ή δεν παίζει? επίσης, επειδή δεν είδα τοστ πουθενά, το τρώμε αντί φρυγανιάς και τυριού? ή το πάμε πχ 125 γρ τοστ για βράδυ ?

παιδιά εάν δεν χάσω αυτή την εβδομάδα δεν ξέρω κι εγώ τι θα γίνει!

Α) Αφορά το γάλα. Και τα χορταρικά. Είναι δυο κούπες τα ωμά πράσινα και τα χόρτα, μία κούπα τα μαγειρεμένα και από ντομάτα μπορείς να φάς μία μετρίου μεγέθους.

Β) Έτσι ακριβώς. 30 γρ. ψωμί και 30 τυρί. Αν συνδυάζεις πρωινό με βραδυνό ψωμοτύρι και σκοπεύεις το βράδυ να φας σαλατίτσα σκέτη, είναι 60 γρ. ψωμί και 60 τυρί. Αν έχεις μυζήθρα ή ανθότυρο, η μερίδα είναι 60 γρ. άρα οι δύο μερίδες 120 γρ. Η γαλοπούλα είναι μια μικρή... παρασπονδία! Και δεν ξεπερνάς τα 20-30 γρ., φροντίζεις να είναι βραστή, χαμηλών λιπαρών!

Τα 125 γρ. αφορούν το βραδυνό φαγητό, που πρέπει να είναι το ίδιο με το μεσημεριανό. Αυτά!

Νewbiee, κυκλοφορεί αυτό το περιοδικό στα περίπτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

κ γω στη διαιτα αυτη την εβδομαδα καθως την πριηγουμενη ξεφυγα αρκετα...μου εδωσε η πεθερα συνταγη για σπιτικο παγωτο το οποιο κ εκανα δις κ το οποιο το ξεσκισα κ τις 2 φορες....στο παγωτο δεν μπορω να αντισταθω...απαπα!!!!! ολα τα γλυκα μπορω να τα αποφυγω παγωτο με τιποτα...τεσπα, δε ζυγιστηκα να δω τι "τσιμπησα" αλλα θα κανω 2 βδομαδουλες διατροφη!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Νewbiee, κυκλοφορεί αυτό το περιοδικό στα περίπτερα?

Το περιοδικό shape είναι και είχε ημερολόγιο διατροφής από Πετρουλάκη και dvd yobo που συνδυάζει boxing και yoga ....είναι πολύ καλό και αν άκουσα καλά τις προάλλες είπε στην Μενεγάκη πως ετοιμάζει και 2ο τέτοιο dvd....

Anna1979 όλα μια απόφαση είναι πραγματικά! Εγώ είμαι γλυκατζού στο φουλ όμως!!!! και έχω καταφέρει πλέον και λέω όχι παρά μόνο σε ένα γλυκό την εβδομάδα και αυτό με πολύ προσοχή!


p1lpp3.pnghX5pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α) Αφορά το γάλα. Και τα χορταρικά. Είναι δυο κούπες τα ωμά πράσινα και τα χόρτα, μία κούπα τα μαγειρεμένα και από ντομάτα μπορείς να φάς μία μετρίου μεγέθους.

Β) Έτσι ακριβώς. 30 γρ. ψωμί και 30 τυρί. Αν συνδυάζεις πρωινό με βραδυνό ψωμοτύρι και σκοπεύεις το βράδυ να φας σαλατίτσα σκέτη, είναι 60 γρ. ψωμί και 60 τυρί. Αν έχεις μυζήθρα ή ανθότυρο, η μερίδα είναι 60 γρ. άρα οι δύο μερίδες 120 γρ. Η γαλοπούλα είναι μια μικρή... παρασπονδία! Και δεν ξεπερνάς τα 20-30 γρ., φροντίζεις να είναι βραστή, χαμηλών λιπαρών!

Τα 125 γρ. αφορούν το βραδυνό φαγητό, που πρέπει να είναι το ίδιο με το μεσημεριανό. Αυτά!

Νewbiee, κυκλοφορεί αυτό το περιοδικό στα περίπτερα?

αγγούρι κάνει γιατρέ μου? για το βραδυνό φτου, έφαγα τα σωστά γραμμάρια, αλλά διαφορετικό φαγητό από το μεσημεριανό, είχα ήδη μαγειρέψει για την επόμενη και είπα να κάνω αλλαγή!

Πολύ το ζύγι ρε παιδιά, αλλά εμένα με βοηθάει. ¨Ολα τα ζυγίζω, μόνο εγώ δεν ζυγίζομαι!

άντε καλά χασίματα να έχουμε.

Συνεχίζω με μικρή απόκλιση, θα σας τα γράψω μετά να με συμβουλέψετε, τώρα εργασία και χαρά

Link to comment
Share on other sites

αγγούρι κάνει γιατρέ μου?

Boσκή άφθονου αγγουριού, τσουβάλια πρασινάδες και τόνους χόρτα! (άμα πεινάμε παραπάνω μπορούμε να τρώμε τέτοια και κάνα έξτρα φρουτάκι). Αλλοίμονό μας!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αληθεια ειναι οτι εγω δεν ζυγισω καν τι τρωω...δεν εχω ζυγαρια φαγητου..δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι παρατραβηγμενο να ζυγιζω εγω το φαγητο που ειμαι 152 κιλα...αυτα μαλλον ειναι για τις αδυνατουλες της παρεας

!!!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Γοργόνα δε με λες, αλλά σε δίαιτα είμαι ... μια ζωή! Δε θα σας κουράσω με τα ψυχολογικά μου! Θα ήθελα μόνο να με βάλετε κι εμένα στην παρέα σας, μήπως και πάρω λίγη δύναμη να φτάσω το στόχο μου, που είναι τα 60 κιλά... 18 λιγότερα από όσο είμαι τώρα! Δε θέλω να πω πολλά σε αυτή τη φάση, δεν είμαι στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση! Το μόνο που ξέρω είναι πως θέλω να χάσω αυτά τα κιλά! Και πως από αύριο κιόλας, θα ξεκινήσω τη δίαιτα που προτείνει η skybeam, μιας και έχω βαρεθεί τα προγράμματα που έχω ήδη κάνει! Ελπίζω στην στήριξή σας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια (ελπιζω να μην θεωρηθει διαφημιση, το εχω ξαναπει και το εμαθα και εγω εδω απο καποια αλλη κοπέλα)

Εγω διαβαζω ενα βιβλιο που το λένε Η ψυχολογία τη δίαιτας.

Ταιριαζει σε οποια διαιτα/διατροφη κάνει κανεις. Εχει ενα προγραμμα 6 εβδομαδων και καθε μερα σου λεει να κανεις κάτι πχ

1η να γραψεις γιατι θες να αδυνατισεις και να το διαβαζεις 2 φορες τη μερα

2η να επιλέξεις διαιτα

3η να τρως καθιστος

4η τεχνικες να αντιμετωπιζεις τις βουλιμικες τάσεις

5η να εντωπίζουμε τις αρνητικες σκεψεις που μας κανουν να σαμποταρουμε τον εαυτό μας και να τις αντιπετωπιζουμε.

6η να βρειτε ενα συμβουλο στηρξης (πχ επαγγελματία ή ενα φίλο ή ενα φορουμ οπως εδω)

και πολλα ακομη . εμενα με βοηθάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Xτες είχα μια πολύ βαριά και δυσάρεστη υποχρέωση... ψυχολογία μηδέν και φυσικά ξέσπασα στο φαγητό. Έφαγα ό,τι νά' ναι ακόμη και παγωτό, ήπια ό,τι νά' ναι...

Παλεύω να ξεφουσκώσω και η τεράστια κοιλιά πρήστηκε πάλι! :( Σήμερα σαλάτες, φρούτα και μικρή μερίδα φαγητού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η αληθεια ειναι οτι εγω δεν ζυγισω καν τι τρωω...δεν εχω ζυγαρια φαγητου..δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αλλα νομιζω οτι ειναι παρατραβηγμενο να ζυγιζω εγω το φαγητο που ειμαι 152 κιλα...αυτα μαλλον ειναι για τις αδυνατουλες της παρεας

!!!

Μην το λες, κάνε μια αρχή κι εσύ. Μην "κολλάς" στο σημείο εκκίνησης που είναι διαφορετικό. Ο στόχος και η μέθοδος είναι ίδια για όλες: χάσιμο κιλών με σωστό και υγιεινό τρόπο!!!

εγώ κοριτσια δεν ζυγιζω αυστηρα τι τρωω.

Σήμερα ειχα μια ασχημη διαροφικα μερα. Ειναι διαφορα που με αγχώνουν. σιγουρα το φαι δεν ειναι λύση :-(

Κι όμως, εγώ με το ζύγισμα κατάλαβα πόσο μεγάλη μερίδα έτρωγα......

Κουράγιο, το φαγητό δεν είναι λύση, βάστα!

Καλησπέρα κι από εμένα! Γοργόνα δε με λες, αλλά σε δίαιτα είμαι ... μια ζωή!

Ελπίζω στην στήριξή σας!

Καλή αρχή, εδώ είμαστε για όλα!!!! Καλώς ήρθες, καλά χασίματα!!!!

Xτες είχα μια πολύ βαριά και δυσάρεστη υποχρέωση... ψυχολογία μηδέν και φυσικά ξέσπασα στο φαγητό. Έφαγα ό,τι νά' ναι ακόμη και παγωτό, ήπια ό,τι νά' ναι...

Παλεύω να ξεφουσκώσω και η τεράστια κοιλιά πρήστηκε πάλι! :( Σήμερα σαλάτες, φρούτα και μικρή μερίδα φαγητού...

Skybeam με βάση και το βιβλίο που αναφέρει η matri παραπάνω όταν μια μέρα το παρακάνουμε, μόλις το διαπιστώσουμε βάζουμε φρένο (δηλαδή ΔΕΝ λέμε ποτέ ε, αφού το παραχ#σ@ ας φάω και ότι έχει το ψυγείο) και συνεχίζουμε ακάθεκτοι το πρόγραμμα μας.

Μην κάνεις στερητικά σήμερα, συνέχισε! Η δίαιτά σου με έχει βοηθήσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις στερητικά σήμερα, συνέχισε! Η δίαιτά σου με έχει βοηθήσει πολύ!

Έτσι, να μου τραβάτε τ' αυτί!;)

Χαίρομαι πολύ που σ' έχει βοηθήσει η διαιτούλα... άντε καλή μας συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

manini καλωσηρθες και εδω ειμαστε για να σε στηριζουμε(και να μας στηριζεις φυσικα!!!)θα τα χασεις σιγουρα!!matri και εγω το πιστευω οτι η ψυχολογια παιζει τον βασικο ρολο στην διατροφη του ανθρωπου,ωραια προταση το βιβλιο,αν το βρω θα το παρω!!skybeam δεν πειραζει για μια μερα κοριτσι μου!αν και δεν ξερω ποσα κιλα θελεις να χασεις μια μερα δεν εβλαψε ποτε κανεναν...!!καλλιοπακι μουεχω κανει μια αρχη!ζυγιστηκα σημερα και εχω χασει 2,7 κιλα!σταγονα στον ωκεανο ειναι βεβαια αλλα εγω αισθανομαι ηδη καλυτερα!και δεν εχω κανει ακομα βουλιμικη κριση...αν και πολυ το φοβαμαι οτι κοντοζυγωνει η ωρα..!αλλα πραγματικα αυτο το προγραμμα της skybeam οτι τρως οτι μαγειρευεις η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα το κανω,οχι ακριβως αλλα στο περιπου και δεν ειναι καθολου κουραστικο!!φιλια σε ολες τις γοργονες!!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι καλησπερα!!μερεντα ε?εγω ειμαι του αλμυρου βασικα αλλα σε καταλαβαινω!!και εγω ειμαι σε διαιτα εδω και μια βδομαδα περιπου,ξεκινησα μονη μου.μετα βρηκα την διατροφη της skybeam και συνεχιζω.να δουμε αυτη τη φορα θα τα καταφερω????


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...