Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Στο τσακ ειμαι να ορμίξω σε κατι γλυκά που ειναι στο ψυγείο.

Πρεπει να αντισταθώ μεχρι το βραδύ.

Εγώ δυο μέρες τώρα τό'χω σκίσει. Χτες πήγαμε για τσιπουράκι, ήπια δυο 25νταράκια και τσίμπησα άτσαλα. Σήμερα μετά το πρωϊνό και το μεσημεριανό, λιγουρεύτηκα λουκανικοπιτάκια. Πήρα δύο από το φούρνο, τα έφαγα. Μετά ήθελα γλυκό. Άλειψα και δυο φέτες ψωμί με βούτυρο και μέλι... ελπίζω να το κλείσω το στόμα μου σερί μέχρι αύριο το πρωί που θα φτιάξω καφέ...

Α! Ζυγίστηκα κιόλας, ενώ έπρεπε να είμαι 63 ακριβώς σύμφωνα με το πρόγραμμα της δίαιτας, είμαι 63 μισό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Εγώ δυο μέρες τώρα τό'χω σκίσει. Χτες πήγαμε για τσιπουράκι, ήπια δυο 25νταράκια και τσίμπησα άτσαλα. Σήμερα μετά το πρωϊνό και το μεσημεριανό, λιγουρεύτηκα λουκανικοπιτάκια. Πήρα δύο από το φούρνο, τα έφαγα. Μετά ήθελα γλυκό. Άλειψα και δυο φέτες ψωμί με βούτυρο και μέλι... ελπίζω να το κλείσω το στόμα μου σερί μέχρι αύριο το πρωί που θα φτιάξω καφέ...

Α! Ζυγίστηκα κιόλας, ενώ έπρεπε να είμαι 63 ακριβώς σύμφωνα με το πρόγραμμα της δίαιτας, είμαι 63 μισό...

Κορίτσια καλησπέρα! Χτες δε μπήκα καθόλου γιατί ήμουν στο κρεβάτι με πυρετό και θα ξεκινήσω από τα δικά σας και μετά θα σας πω τα δικά μου! Skybeam, ξέρεις καλύτερα από τον καθένα μας πως δεν πειράζει να το ρίξουμε λίγο έξω, αρκεί να μην το παρακάνουμε! Η διαιτολόγος μου μου έλεγε πως όταν κάνουμε παρασπονδία, έχουμε 2 μέρες μπροστά μας για να τη διορθώσουμε... άρα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια εχετε δίκιο για τούς διαιτολόγους ψυχολόγους θέλουμε:tongue::tongue::tongue: και επειδή δεν εχουμε λεφτα ουτε για τουσ μεν ουτε για τουσ δε θα βοηθηθουμ ε μεταξι μασ ;)

λειπον εγω χτες πηγα καλα λιγο το βραδυ έφαγα αρνι με σαλάτα κ ενα μικρο παγωτό σημερα πολυ καλα αν κ εκανα τουρτα για τα γενεθλια του γιου μου δεν έγλυψα τιποτα

Μπράβο μαμαλευτερακι που δεν έγλυψες από την τούρτα! Εγώ δε θα κρατιόμουν με τίποτα! Όσο για τους ψυχολόγους, αυτό που με μάθανε είναι να μιλάω! Και αυτό που κάνουμε εδώ είναι ο καλύτερος τρόπος!!! Keep going!

Link to comment
Share on other sites

για πες μας κι αλλα. Μου αρεσουν αυτά

Μακάρι να μπορούσα σε ένα ποστ να σου πω όλα όσα "έμαθα" σε αυτές τις συνεδρίες! Το σίγουρο είναι πως αγάπησα λίγο περισσότερο τον εαυτό μου (που δεν αγαπούσα καθόλου πριν) , έμαθα να ακούω και να μιλάω, να λέω "όχι" σε ότι δε μου άρεσε και να είμαι πιο ήρεμη δίνοντας προτεραιότητα στα πιο σημαντικά...

Φυσικά, αν μπορώ να σου λύσω κάποια συγκεκριμένη απορία, μπορείς να με ρωτήσεις... Αυτό πάντως που έχω να σας συμβουλέψω είναι να μοιράζεστε και να μη γκρινιάζετε (όσο γίνεται).

ΥΓ Ελπίζω να κρατήθηκες και να μην έφαγες το γλυκό... αν πάλι όχι, χαλάλι!!!

Α! Και τώρα θυμήθηκα και πως η διαιτολόγος μου στη γιορτή της με κέρασε ένα σοκολατάκι (λίγα λεπτά πριν την "ψυχολογική" συνάντηση) Τους έλεγα πως ένιωθα τύψεις και όλοι με κορόιδευαν (και η διαιτολόγος) γιατί αυτό δε θεωρείται δα και τόσο σοβαρή παρασπονδία. Ακόμα και ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις μπορεί να σε παχύνει, αλήθεια σας λέω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!

Κι εγώ κοροϊδία το θεωρούσα και λεφτά όντως δεν περισσεύουν για τέτοια πια,είναι πολυτέλεια...

Αλλά ο λόγος που πήγα ήταν για να με βάλει...στον ίσιο δρόμο!!

Φοβάμαι ότι θα ξαναβγώ όπου να 'ναι...

Αλλά θα προσπαθήσω πολύ για να μην...

Το παν είναι να έχεις ψυχολογία! Αν ξέρεις τον σωστό τρόπο, ο διαιτολόγος χρειάζεται για να κάνει τον μπαμπούλα! Αν όμως το θες πραγματικά, μπορείς και μόνος σου!!!

Νομίζω πως με αλληλουποστήριξη από όλους μας εδώ, είναι πιο εύκολο να παραμείνουμε πιστοί! Keep walking and talking!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τώρα τα δικά μου... Χτες όλη μέρα με πυρετό γιατί το Σάββατο έπινα καφεδάκι στο μπαλκόνι με το κοντομάνικο ενώ ο καλός μου φορούσε δύο μπλούζες και ζακέτα!!! Το 'φαγα το κεφάλι μου... Τέλος πάντων! Όρεξη πολλή δεν είχα, κυρίως γιατί δεν είχα γεύση... Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και αφού έφαγα το πρωινό μου, ζυγίστηκα... 76,8!!! Μη με γελούν τα μάτια μου???? Τι χαρά Θεέ μου? Και περιμένω και να αδιαθετήσω σήμερα-αύριο...

Φυσικά πήρα τα πάνω μου!!! Αλλά δε 8α ξαναζυγιστώ είτε μέχρι την Παρασκευή (που κλείνω εβδομάδα) είτε μέχρι να τελειώσω με την έμμηνο ρύση!!! Κορίτσια, σας αγαπώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Skybeam, ξέρεις καλύτερα από τον καθένα μας πως δεν πειράζει να το ρίξουμε λίγο έξω, αρκεί να μην το παρακάνουμε! Η διαιτολόγος μου μου έλεγε πως όταν κάνουμε παρασπονδία, έχουμε 2 μέρες μπροστά μας για να τη διορθώσουμε... άρα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις!!!

Ξέρω, ξέρω!...

Μanini, περαστικούλια!

Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και αφού έφαγα το πρωινό μου, ζυγίστηκα... 76,8!!! Μη με γελούν τα μάτια μου???? Τι χαρά Θεέ μου? Και περιμένω και να αδιαθετήσω σήμερα-αύριο...

Φυσικά πήρα τα πάνω μου!!! Αλλά δε 8α ξαναζυγιστώ είτε μέχρι την Παρασκευή (που κλείνω εβδομάδα) είτε μέχρι να τελειώσω με την έμμηνο ρύση!!! Κορίτσια, σας αγαπώ!!!!

Νάτο και το καλόοοοοοοοο! Για πες! Με πόσες μέρες διατροφή? Και πόση ήταν η απώλεια?

Να ξέρεις ότι το σωστό θα ήταν να ζυγιστείς πριν φας, θα έδειχνε κατιτίς λιγότερο...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα σε ένα ποστ να σου πω όλα όσα "έμαθα" σε αυτές τις συνεδρίες! Το σίγουρο είναι πως αγάπησα λίγο περισσότερο τον εαυτό μου (που δεν αγαπούσα καθόλου πριν) , έμαθα να ακούω και να μιλάω, να λέω "όχι" σε ότι δε μου άρεσε και να είμαι πιο ήρεμη δίνοντας προτεραιότητα στα πιο σημαντικά...

Φυσικά, αν μπορώ να σου λύσω κάποια συγκεκριμένη απορία, μπορείς να με ρωτήσεις... Αυτό πάντως που έχω να σας συμβουλέψω είναι να μοιράζεστε και να μη γκρινιάζετε (όσο γίνεται).

ΥΓ Ελπίζω να κρατήθηκες και να μην έφαγες το γλυκό... αν πάλι όχι, χαλάλι!!!

Α! Και τώρα θυμήθηκα και πως η διαιτολόγος μου στη γιορτή της με κέρασε ένα σοκολατάκι (λίγα λεπτά πριν την "ψυχολογική" συνάντηση) Τους έλεγα πως ένιωθα τύψεις και όλοι με κορόιδευαν (και η διαιτολόγος) γιατί αυτό δε θεωρείται δα και τόσο σοβαρή παρασπονδία. Ακόμα και ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις μπορεί να σε παχύνει, αλήθεια σας λέω!!!

Το παν είναι να έχεις ψυχολογία! Αν ξέρεις τον σωστό τρόπο, ο διαιτολόγος χρειάζεται για να κάνει τον μπαμπούλα! Αν όμως το θες πραγματικά, μπορείς και μόνος σου!!!

Νομίζω πως με αλληλουποστήριξη από όλους μας εδώ, είναι πιο εύκολο να παραμείνουμε πιστοί! Keep walking and talking!!!

Αν ξερουμε τι, πως, πότε και με τι, πρεπει να τρωμε, οι διαιτολογοι χρειαζονται για να μας επιτηρουν (κατι σαν την ΜεRΚεΛ δηλαδη :oops::oops::oops:)

Μη ξεχνατε: Οχι συχνο ζυγισμα και αυτο να γινεται παντα πρωι μετα απο WC και προ φαγητου. Φυσικα ειναι δωρον αδωρον να ζυγιζομαστε τις μερες της εμμηνου ρησης, λιγο πριν και λιγο μετα.

Εγω τα μαμησα λιγο. Εφεραν στη δουλεια κατι αρτοποιηματα και δε βοηθαει κανεις να τελειωσουν. Μια βδομαδα τωρα, τα βλεπω συνεχως μπροστα μου και φυσικα ...... τα τιμαω. Παλευω να σταθεροποιησω την απωλεια του ενος κιλου αλλα μαλλον το βλεπω να γυροφερνει στον πWπO μου!!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ζυγιστηκα σημερα και εχω χασει 2,7 κιλα!σταγονα στον ωκεανο ειναι βεβαια αλλα εγω αισθανομαι ηδη καλυτερα!!

τι λες παιδί μου??? για τι σταγόνες μιλάς??? αυτό είναι μια ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΑΡΧΗ!!!!!!!!!! Πολλά μπράβο και εις κατώτερα!!!

καλησπερα να με κ εγω ξανα ποιεσ ειμαστε σε διαιτουλα ? εγω με το ζορι κρατιεμια τωρα αν μην ορμιξω στην μερεντα ουφφφφφφφ

Μερένταααα???? ΠΙΠΕΡΙΙΙΙΙΙΙ, φτου κακα, μερέντα τη μία μέρα που δικαιούσε το γλυκό, είδα παρακάτω δνε την έφαγες, πάλι καλά!

Εσυ εισαι καλα ..2 με 4 ειναι οκ...αντε να σε πιανει λυσσα ομως βραδυ!!!εκει τι κανεις? Ασε που μπορεις να φας φρουτα οσα θελεις μεταξυ 2 με 6!

Να σε ρωτησω. Βλεπω στο τικερακι σου οτι θηλαζεις. Αυτο δε βοηθαει να χασεις βαρος?

εμένα καθόλου πάντως (θηλάζω 8 μήνες). Σε λίγο θα πιστέψω ότι είναι μύθος....

Στο τσακ ειμαι να ορμίξω σε κατι γλυκά που ειναι στο ψυγείο.

Πρεπει να αντισταθώ μεχρι το βραδύ.

Κρατήσουυυουουουυυυυ.

Tip από προσωπική εμπειρία: όταν θέλω κάτι απεγνωσμένα: α) π ίνω ένα ποτήρι νερό (κατά το "δεν πεινούσες, διψούσες!"), β) βλέπω την ώρα και παρηγοριέμαι, πχ. κάνε κουράγιο, σε 2 ώρες θα ξαναφάς....

καλά, δεν πιάνει και πάντα... αλλά έχω γλιτώσει μερικά...

Εγώ δυο μέρες τώρα τό'χω σκίσει. Χτες πήγαμε για τσιπουράκι, ήπια δυο 25νταράκια και τσίμπησα άτσαλα. Σήμερα μετά το πρωϊνό και το μεσημεριανό, λιγουρεύτηκα λουκανικοπιτάκια. Πήρα δύο από το φούρνο, τα έφαγα. Μετά ήθελα γλυκό. Άλειψα και δυο φέτες ψωμί με βούτυρο και μέλι... ελπίζω να το κλείσω το στόμα μου σερί μέχρι αύριο το πρωί που θα φτιάξω καφέ...

Α! Ζυγίστηκα κιόλας, ενώ έπρεπε να είμαι 63 ακριβώς σύμφωνα με το πρόγραμμα της δίαιτας, είμαι 63 μισό...

Τελικά σε αυτά τα λουκανοπιτάκια έχεις μια αδυναμία..... Την επομενη φορά που θα θέλεις να τρως ασύστολα γλυκό , αλμυρό και τούμπαλιν, να μπεις πρώτα εδώ να γράψεις 10 φορές: μια δυσκολία είναι θα περάσει, μια δυσκολία είναι θα περάσει....

Εάν ακόμα πεινάς, γράφεις χ5 τους λόγους που θέλεις να χάσεις.

Λοιπόν, τα νέα μου: με δανεικά ζυγίσματα τείνω να πιστέψω ότι έχω χάσει 1 κιλό! Στη δίαιτα ξεφεύγω λίγο όταν δεν έχω ζυγαριά φαγητού(π.χ. σε φαγητό έξω), κι επίσης τρώω κάτι λίγο παραπάνω λόγω θηλασμού.

Μετά από 2 χρόνια και μια εγκυμοσύνη, υποκλίνομαι στη θαυματουργή μέθοδο που με πήγε 1 κιλό κάτω!!!!!! SKybeam να 'σαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορά που θα θέλεις να τρως ασύστολα γλυκό , αλμυρό και τούμπαλιν, να μπεις πρώτα εδώ να γράψεις 10 φορές: μια δυσκολία είναι θα περάσει, μια δυσκολία είναι θα περάσει....

Εάν ακόμα πεινάς, γράφεις χ5 τους λόγους που θέλεις να χάσεις.

Eξαιρετική μέθοδος, θα το εφαρμόσω!:D

Μετά από 2 χρόνια και μια εγκυμοσύνη, υποκλίνομαι στη θαυματουργή μέθοδο που με πήγε 1 κιλό κάτω!!!!!! SKybeam να 'σαι καλα!!!

Τέλεια! Έγινε η αρχή! Μην ευχαριστείς εμένα, νά' ναι καλά η κοπέλα που έδωσε τη δίαιτα στο link που έδωσα, εγώ απλά τη διαδίδω γιατί γνώση που δεν διαδίδεται είναι άχρηστη, ενώ τώρα... τσουπ! Νά που έφυγε το πρώτο κιλό!

Και μη νομίζετε ότι ένα κιλό είναι λίγο. Για βάλτε στον πάγκο της κουζίνας σας ένα κιλό βούτυρο να δείτε πόσο λίπος έφυγε από πάνω σας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!

Χτες ξεκινησα την διατροφη και ελπιζω να παει καλα. Γιατι τα 2 κιλα που ειχα χασει τα ξαναπηρα με τη βοηθεια κατι παγωτων :tongue:

Πείνασα λίγο αλλα συνεχιζω!!!

Skybeam σε ευχαριστουμε!!!

Ειναι μια διατροφη που δεν λειπει τιποτα και μας βγαζει απο τον κοπο να μαγειρευουμε ξεχωριστα φαγητα!!!

Ξεκιναω με πολλα κιλα και ελπιζω να χασω έστω τα 15 απο αυτα!!!


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites

matri τελικα αντισταθηκες στα γλυκακια?????ε και να μην αντισταθηκες δεν πειραζει συνεχιζουμε ακαθεκτες!!μαμαλευτερακι θηλαζεις δυο παιδια?εχω μεινει αφωνη,εγω δυστυχως δεν μπορεσα να θηλασω...skybeam μαρεσε που λες οτι τοσκισες αυτες τις μερες και λεω και εγω οτι θα εχεις φαει πολυ!!(με βαση τα δικα μου μετρα!!)αλλα οκ εισαι πολυ λιγα κιλακια και γιαυτο σου φενονται πολλα!!αλλα δεν εγινε και τιποτα...manini περαστικα σου...ελπιζω να εισαι πολυ καλυτερα!!και μπραβο σου που εχασες!απλα δεν μας ειπες ποσα!!!καλλιοπακι μου σευχαριστω για την ενθαρυνση!!elm1 καλη αρχη σου ευχομαι!!ειχατε παλια ενα πινακακι κοριτσια που εδειχνε ποσο χασατε.τι υψος εχετε κτλ(οι πιο παλιες το ξερετε σιγουρα)!!αν ξερει καμμια να το κανει δεν το ξανακανουμε?εγω δυστυχως δεν ξερω....εγω ζυγιστηκα σημερα και εχω χασει αλλο ενα κιλο..αλλα ειναι τοσα πολλα τα ατιμα.ευτυχως που τα πρωτα φευγουν νερακι...με βοηθατε πολυ!!φιλια σε ολες!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερουμε τι, πως, πότε και με τι, πρεπει να τρωμε, οι διαιτολογοι χρειαζονται για να μας επιτηρουν (κατι σαν την ΜεRΚεΛ δηλαδη :oops::oops::oops:)

Να σας πω την αλήθεια αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα σε διαιτολόγο...

Αλλά μετά από την επιτυχία των δυο πρωτων μηνών,με έπιασε τρομερό άγχος

Πρώτα -πρώτα μου ήταν τρελή ταλαιπωρία να κάθομαι και να μαγειρεύω κάθε μέρα για δύο άτομα και για τον μπέμπη διαφορετικό φαγητό.

Δεν είχε περίεργα φαγητά το πρόγραμμά μου,απλά ήταν κάθε μέρα και διαφορετικό.Φαντάζεστε τα περιττά έξοδα...Το τι χρήματα έφευγαν για να προμηθεύομαι τα υλικά δεν περιγράφεται...Και να μην βλέπω και αποτέλεσμα επιθυμητό και να πεινάω και να νιώθω σαν ασθενής σε αγωγή, ένα πράμα

Ενα μήνα τωρα που εχω σταματήσει και προσέχω,αλλά εχω κάνει και τις λαδιές μου,δεν έχω χάσει βάρος,αλλά έχω καλύτερη ψυχολογία

Πιστεύω ότι αν ξεκινήσω πάλι,θα έχω ξανά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Και μη νομίζετε ότι ένα κιλό είναι λίγο. Για βάλτε στον πάγκο της κουζίνας σας ένα κιλό βούτυρο να δείτε πόσο λίπος έφυγε από πάνω σας....

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, τι είπες τώρα!!!!! αμάαααν! δεν το είχα σκεφτεί έτσι ποτέ! μπλιαξ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...