Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα!Τώρα που το σκέφτομαι, η Κατερίνα φταίει που εγκυμονώ! Όλο μωρά μας ανέβαζε και τα χάζευα και ......τσουπ!Θα πάω σήμερα σε διαιτολόγο, τη Δευτέρα θα σας γράψω περίπου τι μου είπε!

Καλό Σαββατοκύριακο!

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

χαχα πηνελοπη εχεις απολυτο δικιο !!! πλυση εγκεφαλου μας εχει κανει η κατερινα !!:-D αντε τον αλλο μηνα θα κατεβουμε και εμεις στο πινακακι ! βρε ιουλιανα και ιοιο τι θηλαζουσες ! εγκυουλες θα γινουμε !! αντρουληηηηη μου τι σε περιμενει !!! :-D:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ειμαι γραμμένη καιρό στο θέμα αλλά τώρα αποφάσισα να γίνω ενεργή! Έχω μια κόρη 8 χρονών, εγώ είμαι 48 χρονών, έχω ύψος 1,64 και από 56-57 που ήμουν έχω γινει 68-69 :-( . Δεν φταίει η εγκυμοσύνη σε αυτό αλλά το φαί και η μειωμένη γενικά δραστηριότητα. Αποφάσισα να θέσω στόχο για φέτος να φτάσω ξανά τα 59 κιλά που ήμουν ένα χρόνο μετά την απόκτηση της κόρης μας. 

Από το περασμένο Σάββατο κατάφερα να πάω από τα 68,9 στα 68,1 κιλά. Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί και σε διαιτολόγο που πήγα δύο φορές, χάνω μερικά κιλά  και μέσα σε ένα χρόνο τα ξαναπαίρνω :-( 

 

Θα με βάλετε και μένα στη λίστα σας? Ζήλεψα!

  • Μου αρέσει 1

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου evi καλως ορισες κ να χαιρεσαι τη κορουλα σου !! Κ   εγω τα ιδια κιλα θελω να χασ !  Που θα μας παει θα φυγουνε τα ατιμα!!   

Σορρυ για τα υπογραμμισμενα.γραφω απο το κινητο. Το πατησα κατα λαθος κ εχει κολλησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια τι κάνετε; τρέξιμο φουλ εγώ!!! Είχα και τη μεγάλη άρρωστη.... Στα κιλά τα ίδια. Τώρα το σκ που κοιμάμαι και τρώω καλά πιάνω τα 50, με το που αρχίζει η βδομάδα αρχίζει κι η κατηφόρα....

Πηνελόπη συγχαρητήριαααααααα!!! Κι εγώ προσπαθώ να πείσω τον καλό μου για το τρίτο (ναι, δε μου φτάνουν τα τρεξίματα που έχω), αλλά αντιστέκεται σθεναρά!!!!

φιλάκια πολλά!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, iouliana είπε:

evi καλως ηρθε!! τα κορίτσια μας εχουν το ιδιο ονομα!! το κατερινακι κανει τη λιστα!!

 

ιοιο μακαριιιιιιιιι!νωρις το πηρες αποφαση παντως !μπραβο!

evi, καλώς ήρθες και από εμένα!

ομολογώ ότι δεν το πήρα απόφαση ακόμα σκεφτόμουν να χρονίσει πρώτα η μικρή, αλλά αν έρθει καλοδεχούμενο. 

2 hours ago, mkcm είπε:

κοριτσάκια τι κάνετε; τρέξιμο φουλ εγώ!!! Είχα και τη μεγάλη άρρωστη.... Στα κιλά τα ίδια. Τώρα το σκ που κοιμάμαι και τρώω καλά πιάνω τα 50, με το που αρχίζει η βδομάδα αρχίζει κι η κατηφόρα....

Πηνελόπη συγχαρητήριαααααααα!!! Κι εγώ προσπαθώ να πείσω τον καλό μου για το τρίτο (ναι, δε μου φτάνουν τα τρεξίματα που έχω), αλλά αντιστέκεται σθεναρά!!!!

φιλάκια πολλά!!!!

Είμαι σίγουρη ότ θα πείσεις το σύζυγο και σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 hours ago, Ioio είπε:

evi, καλώς ήρθες και από εμένα!

ομολογώ ότι δεν το πήρα απόφαση ακόμα σκεφτόμουν να χρονίσει πρώτα η μικρή, αλλά αν έρθει καλοδεχούμενο. 

Είμαι σίγουρη ότ θα πείσεις το σύζυγο και σύντομα!

ioio  δεν θελουν και πολλη σκεψη αυτά!! εγω δεν το επαιρνα με τιποτα αποφαση και μετα μια μερα ξαφνικα αλλαξα γνωμη!

 

mckm χαχαχα και εγω το ιδιο!θα τους πεισουμε που θα παει!! δε μου λες αισθάνεσαι αυτή την ακατανικητη επιθυμια ότι θελεις κι άλλο παρα τις συνθήκες κτλ?

  • Μου αρέσει 2

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iouliana είπε:

ioio  δεν θελουν και πολλη σκεψη αυτά!! εγω δεν το επαιρνα με τιποτα αποφαση και μετα μια μερα ξαφνικα αλλαξα γνωμη!

 

mckm χαχαχα και εγω το ιδιο!θα τους πεισουμε που θα παει!! δε μου λες αισθάνεσαι αυτή την ακατανικητη επιθυμια ότι θελεις κι άλλο παρα τις συνθήκες κτλ?

Δεν έχεις άδικο!  Πώς είναι η ζωή με δύο μωράκια; 

έκανα τεστάκι και ήταν αρνητικό.  Μέχρι να έρθει η περίοδος βέβαια θα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

Να σου πω επειδή παιδευτηκα πολύ στην εγκυμοσυνη και μετα με τα νοσοκομεια του μωρου, μου φαινεται ευκολο. Aισθανομουν πολύ ασχημα στην αρχη όταν ενιωθα ότι την παραμελουσα. Είναι δυσκολο όταν σε ζητανε ταυτόχρονα αλλα όλα στην πραξη λυνονται.

To δευτερο το μωρο το ευχαριστιεσαι πιο πολύ γιατι εισαι απαλλαγμενη από το αγχος της πρωτης φορας και εχεςι την εμπειρια συμμαχο!

 

Καλα για το τεστακι μη το δενεις κομπο!Σημερα περιμενες?

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Mkcm περαστικα σας!!!  

Κ εμεις μια απο τα ιδια!! Συναχι η μικρη! Χαλια ειναι!  Κ τωρα κολλησανε κ τα αγορια ειναι μπουκωμενα!  αντε κοριτσια λιγοοο ακομα εμεινε!! Θα ρθουνε πολλα μπεμπακια στη παρεα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις. Με το ρολόι στο χέρι κατουραω, παρόλα αυτά θέλω άλλα 2!!!!!!! Ο άντρας μου ούτε να το ακούσει!!! Οικονομικά μας παίρνει άνετα. Αλλά η ανασφάλεια πάντα υπάρχει. Δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Βασικά στην παρούσα φάση νομίζω ότι τον απασχολεί περισσότερο το να μην τα φτύσω εγώ. Είμαι από τις 6 στο πόδι να ετοιμαστώ για δουλειά. 6.30 ξυπνάνε τα τερατακια. Τα ετοιμάζουμε φευγουμε. Κατά τις 2.30-3 φεύγω απο τη δουλειά και αναλαμβανω συγκομιδή παιδιών κι όλα τα παρελκόμενα μέχρι να τα κοιμίσω το βράδυ. Μετά πλακονομαστε με το σύζυγο ( που συνήθως γυρίζει κατά τις 7, πολλές φορές και πολύ αργότερα) με δουλιτσες- καθάρισμα μπάνιων, μαγείρεμα, συμμάζεμα, άπλωμα, μαζεμένα ρούχων (εννοείται για τα άλλα και για το σίδερο έχω γυναίκα) και μετά κάνω μπάνιο και δουλεύω πάλι - διαβάζω και γράφω για το διδακτορικό μέχρι τη 1-2. Είναι πολύ ζόρι η όλη φάση, αλλά προσωπικά νιώθω ότι χωράνε άλλα 2 παιδιά. Μπορεί απλά να είμαι τρελη!!!! Χαχαχαχαχα.

να τώρα που έμαθα ότι η Πηνελόπη είναι έγκυος κάτι σκιρτισε μέσα μου.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...