Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

      Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

πινακακι!!!!!!!! (Ioio κι εγώ σταθερή αυτή την εβδομάδα, αδιαθετησα κιολας 2η μερα σημερις)

κόρες!!!!! 54 ημέρες έως το Πάσχα μας!!!!

54 ημέρες

 έως το Πάσχα!!!!!

(7,7 εβδομάδες)

Πίνακας  - από 15/2 έως 22/2

Αρχικό βάρος

Απώλεια έως τώρα

εβδομαδιαία

απώλεια (από 15/1 έως 22/2)

Στόχος

Evi155

68,9

-0,7

68,1

68,1

0,0

58,0

Katerina71

92,0

-13,3

78,7

78,7

0,0

64,0

b.happy

63,0

-2,0

-

-

-

57,5

Cacao

59,1

-7,7

51,4

-

-

48,0

Sweetberry28

 

79,0

-10,0

67,5

-

-

59,0

 

Θηλάζουσες

gmnth03

74,0

-15,5

58,5

-

-

59,0

Ioio

70,0

-8,5

61,5

61,0

0,0

60,0

Iouliana

68,0

-11,4

56,6

56,6

0,0

53,0

 

Εγκυούλες:

Ζαχαρωτό

65,5

-

70,0

-

-

80,0

Pinelopilar

75,0

-

75,0

-

-

-

έφτασαν το στόχο:

Liana

90,1

-25,0

65,0

-

-

65,0

mkcm

68,0

-18,0

50,0

-

-

50,0

                 

 

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα και καλό τριήημερο! Ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα, δεν προλάβαινα να μπω αυτές τις μέρες να σχολιάσω!

Gmnth03 μαζί δεν τα πήραμε αλλά μαζί θα τα χάσουμε :-P 

Iouliana να σου ζήσει η Δήμητρά σου και το άλλο σου μωρό!

 

On 20/2/2017 at 10:02 ΠΜ, katerina71 είπε:

 

μετα χαράς να μπεις στη λίστα μας!!!

καλώς  μας  ήρθες,

επιτέλους ήρθε μία κουκλίτσα της γενιάς μου!!!!!χαχαχαχα

καλέ έχεις πολύ λίγα κιλά παραπάνω, κια μπράβο που έχασες με το καλημέρα 800 γρ!!!! αν είσαι συνεπής θα τα χάσεις γρήγορα!!!

 

 

images?q=tbn:ANd9GcSGo8HNdXt0yJljCoTc0vy

katerina17 μακάρι να τα καταφέρω! Α, είμαστε και της ίδιας γενιάς; ωραία! Αυτά τα 800 γραμμάρια ήταν μάλλον ...φούσκα που ξεφούσκωσε, γιατί εδώ και 8 μέρες δεν έχω χάσει γραμμάριο παραπάνω! 68,1 σταθερά :-( 

Αυτό είναι το πρόβλημα βρε παιδιά, η συνέπεια! Μόλις δω και χάνω λιγάκι, αντί να επιμείνω και να χάσω και τα υπόλοιπα, κάνω...παράτολμες κινήσεις και τα ξαναπαίρνω :-(

  • Μου αρέσει 1

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα γοργονες,

δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα Posts αλλα ξεκινησα σημερα διαιτα και νομιζω οτι θα με βοηθησει πολυ να εχω συμπαρασταση και να δινω "αναφορα".

Λοιπον ειμαι 1,65μ και κιλα 65. Ο στοχος μου ειναι να μπει το 5 μπροστα, αρα ~59 κιλα και 58 δεν θα πω οχι. Δυστυχως δεν μπορω να πηγαινω γυμναστηριο αλλα θα κανω 20' σπιτι 4-5 φορες την εβδομαδα.

Θα χαρω πολυ να μπω στο πινακακι σας.

Αν ξεχασα κατι, εδω ειμαι να το απαντησω... περιμενω καθοδηγηση.

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2017 at 9:02 ΠΜ, evi155 είπε:

 

katerina17 μακάρι να τα καταφέρω! Α, είμαστε και της ίδιας γενιάς; ωραία! Αυτά τα 800 γραμμάρια ήταν μάλλον ...φούσκα που ξεφούσκωσε, γιατί εδώ και 8 μέρες δεν έχω χάσει γραμμάριο παραπάνω! 68,1 σταθερά :-( 

Αυτό είναι το πρόβλημα βρε παιδιά, η συνέπεια! Μόλις δω και χάνω λιγάκι, αντί να επιμείνω και να χάσω και τα υπόλοιπα, κάνω...παράτολμες κινήσεις και τα ξαναπαίρνω :-(

μας αρέσει το σταθερό, παίρνεις μία ανάσα και συνχίζεις άλλο τόσο, μία παύση κι άλλο τόσο κάπως έτσι, αρκεί να μην ξαναπάρεις εκεί είναι όλο το ζουμί!!!

37 minutes ago, Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Καλή Σαρακοστή! 

Πώς περάσατε το τριημεράκι; Εμείς με πολύ φαγητό και καλή παρέα ;)

Κατερίνα, μάλλον αύριο δεν θα δώσω μέτρηση.  Φιλιά! 

οκ για αύριο, είσαι πολύ καλά εσύ!!!

20 minutes ago, nea_mama είπε:

Καλημερα γοργονες,

δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα Posts αλλα ξεκινησα σημερα διαιτα και νομιζω οτι θα με βοηθησει πολυ να εχω συμπαρασταση και να δινω "αναφορα".

Λοιπον ειμαι 1,65μ και κιλα 65. Ο στοχος μου ειναι να μπει το 5 μπροστα, αρα ~59 κιλα και 58 δεν θα πω οχι. Δυστυχως δεν μπορω να πηγαινω γυμναστηριο αλλα θα κανω 20' σπιτι 4-5 φορες την εβδομαδα.

Θα χαρω πολυ να μπω στο πινακακι σας.

Αν ξεχασα κατι, εδω ειμαι να το απαντησω... περιμενω καθοδηγηση.

καλώς την νέα μαμά!!!πες μας αν θηλάζεις και πότε γέννησες και αν δουλεύεις. Το 20λεπτάκι στο σπίτι είναι σούπερ με μία μόνο προυπόθεση = να το τηρήσεις!!! να επιμένεις οτιδήποτε και να δείχνει η ζυγαριά, ότι και να κάνεις τις υπόλοιπες μέρες.

Φαντάζομαι από τον όνομά σου ότι είσαι μωρομάνα. Εχεις να χάσεις 6 κιλά. Θα σου πρότεινα 2,5 κιλά να έχεις ως στόχο να τα χάσεις έως το Πάσχα, δηλαδή να είσαι το Πάσχα 62,5!!! Μετά, τα υπόλοιπα 2,5 έως τον Ιούνιο.Και αργότερα άλλο ένα ή δύο έως τον Αύγουστο.

Καλημέρα και καλή σαρακοστή κόρες!!!!

380659-sarakosti.jpg


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, katerina71 said:

μας αρέσει το σταθερό, παίρνεις μία ανάσα και συνχίζεις άλλο τόσο, μία παύση κι άλλο τόσο κάπως έτσι, αρκεί να μην ξαναπάρεις εκεί είναι όλο το ζουμί!!!

οκ για αύριο, είσαι πολύ καλά εσύ!!!

καλώς την νέα μαμά!!!πες μας αν θηλάζεις και πότε γέννησες και αν δουλεύεις. Το 20λεπτάκι στο σπίτι είναι σούπερ με μία μόνο προυπόθεση = να το τηρήσεις!!! να επιμένεις οτιδήποτε και να δείχνει η ζυγαριά, ότι και να κάνεις τις υπόλοιπες μέρες.

Φαντάζομαι από τον όνομά σου ότι είσαι μωρομάνα. Εχεις να χάσεις 6 κιλά. Θα σου πρότεινα 2,5 κιλά να έχεις ως στόχο να τα χάσεις έως το Πάσχα, δηλαδή να είσαι το Πάσχα 62,5!!! Μετά, τα υπόλοιπα 2,5 έως τον Ιούνιο.Και αργότερα άλλο ένα ή δύο έως τον Αύγουστο.

Καλημέρα και καλή σαρακοστή κόρες!!!!

380659-sarakosti.jpg

Δεν θηλαζω, γεννησα το πρωτο το 2012 και το δευτερο το 2015 και δουλευω 8ωρο Δευτερα - Παρασκευη.

Θα το τηρησω το προγραμμα!!!! Σκεφτομαι να ζυγιζομαι μια φορα την εβδομαδα και να σας ενημερωνω, καλα ειναι ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου !! καλως ορισες νεα μαμα!! καλη σαρακοστη !!

αντε βρε  evi να δουμε ποτε θα φυγουνε !!

ο χαλβας ευτυχως δε μ αρεσει κατερινα αρα γλυτωσα  και καμια θερμιδα !

το τριημερο καλα πηγε δεν εφαγα κατι παραπανω . αλλα αδιαθετησα , καλο αυτο για να ξεφουσκωσω λιγο.

με την ιωση ακομα παιδευομαστε, η μικρη με πυρετο, παλι αρρωστη με τη δικη μου ιωση , παρα πολυ βηχα και συναχι. σκεφτομαι μηπως πρεπει να παω σε γιατρο να μου δωσει εισπνοες ή αν θα περασει μονος του . εχθες το βραδυ με επιασε βρογχοσπασμα, ολη τη νυχτα  ειχα βηχα, και ετρωγα μελι , με αυτο κοιμομουν καμια ωρα, και μετα παλι τα ιδια. τωρα το πρωι ειμαι καλυτερα.

φιλακια σε ολες !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nea_mama είπε:

Δεν θηλαζω, γεννησα το πρωτο το 2012 και το δευτερο το 2015 και δουλευω 8ωρο Δευτερα - Παρασκευη.

Θα το τηρησω το προγραμμα!!!! Σκεφτομαι να ζυγιζομαι μια φορα την εβδομαδα και να σας ενημερωνω, καλα ειναι ?

Μία χαρά είναι!!! Κάθε Τετάρτη φτιάχνουμε πινακάκι, οπότε αν θέλεις μπορείς να ζυγίσεσαι κάθε Τετάρτη, ή κάθε Τρίτη και να μας δίνεις το βάρος σου. Καλή επιτυχία και να χαίρεσαι τα μωράκια σου!!!

16 minutes ago, gmnth03 είπε:

καλημερα κοριτσια μου !! καλως ορισες νεα μαμα!! καλη σαρακοστη !!

αντε βρε  evi να δουμε ποτε θα φυγουνε !!

ο χαλβας ευτυχως δε μ αρεσει κατερινα αρα γλυτωσα  και καμια θερμιδα !

το τριημερο καλα πηγε δεν εφαγα κατι παραπανω . αλλα αδιαθετησα , καλο αυτο για να ξεφουσκωσω λιγο.

με την ιωση ακομα παιδευομαστε, η μικρη με πυρετο, παλι αρρωστη με τη δικη μου ιωση , παρα πολυ βηχα και συναχι. σκεφτομαι μηπως πρεπει να παω σε γιατρο να μου δωσει εισπνοες ή αν θα περασει μονος του . εχθες το βραδυ με επιασε βρογχοσπασμα, ολη τη νυχτα  ειχα βηχα, και ετρωγα μελι , με αυτο κοιμομουν καμια ωρα, και μετα παλι τα ιδια. τωρα το πρωι ειμαι καλυτερα.

φιλακια σε ολες !!!

κι έλεγα που είναι η gmnth03 τόσες μέρες?

καλό που δεν ξέφυγες το τριημεράκι κι ακόμη καλύτερα πουδεν σου αρέσει ο χαλβάς!!!

περαστικούλια γρήγορα εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κόρες καλημέρα και καλή σαρακοστή!Αυτό το 3ήμερο πέρασε τόσο ωραία και τόσο ξεκουραστικά!Ευτυχώς που έχω πάει σε διαιτολόγο και αυτό με κάνει και τρώω κάπως περιορισμένα....Αυτές τις τελευταίες ημέρες δεν ακολούθησα ακριβώς το πρόγραμμα,γιατί Κοπή Πίτας.....Μπαλνταφάδες......Κυριακή της Αποκριάς....Καθαρά Δευτέρα.....είναι μέρες περίεργες, αλλά έκανα ό,τι μπορούσα!Χτες, χαλβά δεν πήραμε καθόλου γιατί αλλιώς.....Nea_mama καλωσόρισες και πολλά χαιρετίσματα σε όλα τα κορίτσια!Φιλάκια!

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Κανω ατασθαλίες αλλα (για να δικαιολογηθώ) με εχει ξεκανει  ο μικρος τα βραδια (και τη μερα βεβαια) από τα δοντια του!!

new mama καλως ηρθες!!

Πηνελοπη πες τα νεα σου !!πηγες γιατρο?? να μας τα λες όλα............

  • Μου αρέσει 2

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ημασταν στο χωριο απο το σαββατο κ γυρισαμε εχθες βραδυ.  εσεις ιουλιανα απο τα δοντια και εμεις απο τη μυξα !! δεν υπαρχει αυτο που ζουμε, δεν προλαβαινει να περασει μια μερα και να ειμαστε καλα, και μετα παλι απ την αρχη !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...