Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

      ναιιι και εχω άγχος φουλ να δω τι μαντάτα θα μ πει ! 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλημερα κοριτσια μου,ιοιο ευχαριστω πολυ !!  εμενα μονο για ουρολοιμωξη μου ειπε, οχι για θερμοκρασια . ευτυχως να σου πω που δεν την εβαλα, γιατι την επομενη πουγυρισαμε οταν πηγαμε διακοπες, ειχε 40 . και θα ελεγα να απο τη θαλασσα θα ειναι . τελικα ιωση ειχε παθει. και της το γυρισε και σε ωτιτιδα.

κοριτσια νομιζω οτι θα τα παρατησω , με πιασανε παλι τα ψυχολογικα μου . πρεπει να το παρω αποφαση , αν δεν αποθηλασω δε θα κατεβει η ζυγαρια.  59.1 σημερα. βεβαια χωρις να εχω θηλασει , ουτε τουαλετα. αλλα φορες ομως ζυγιζομαι ετσι. θα ζυγιστω και αυριο, μετα το θηλασμο, να δω αν θα δειξει κατι αλλο. και τι εφαγα ολη μερα , 5 κοτομπουκιες το μεσημερι, με σαλατα και αλλες τοσες το βραδυ. χωρις ψωμι ή γλυκα, και ενα φρουτο.  ουφφφφφφφ

εγω κατερινα ειμαι ετοιμη για νευρικο κλονισμο !!:mad:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gmnth03 είπε:

καλημερα κοριτσια μου,ιοιο ευχαριστω πολυ !!  εμενα μονο για ουρολοιμωξη μου ειπε, οχι για θερμοκρασια . ευτυχως να σου πω που δεν την εβαλα, γιατι την επομενη πουγυρισαμε οταν πηγαμε διακοπες, ειχε 40 . και θα ελεγα να απο τη θαλασσα θα ειναι . τελικα ιωση ειχε παθει. και της το γυρισε και σε ωτιτιδα.

κοριτσια νομιζω οτι θα τα παρατησω , με πιασανε παλι τα ψυχολογικα μου . πρεπει να το παρω αποφαση , αν δεν αποθηλασω δε θα κατεβει η ζυγαρια.  59.1 σημερα. βεβαια χωρις να εχω θηλασει , ουτε τουαλετα. αλλα φορες ομως ζυγιζομαι ετσι. θα ζυγιστω και αυριο, μετα το θηλασμο, να δω αν θα δειξει κατι αλλο. και τι εφαγα ολη μερα , 5 κοτομπουκιες το μεσημερι, με σαλατα και αλλες τοσες το βραδυ. χωρις ψωμι ή γλυκα, και ενα φρουτο.  ουφφφφφφφ

εγω κατερινα ειμαι ετοιμη για νευρικο κλονισμο !!:mad:

ψυχραιμία κοπέλα μου,

δεν θα παρατήσεις τίποτα

θα κάνεις αυτή την θυσία για την κορούλα σου, δηλαδή θα θηλάζεις και ταυτόχρονα θα προσέχεις όσο μπορείς γνωρίζοντας ότι δεν γίνεται να χάσεις ενώ θηλάζεις. Απλά θα προσέχεις ώστε να μην πάρεις. Ο θηλασμός της μικρής σου είναι μόνο για τώρα, μόνο για λίγο καιρό ακόμη, είναι μοναδικός και γίνεται μόνο μία φορά στη όμορφη ζωή της που ξεκινάει τώρα.

Θα κάνεις υπομονή  λοιπόν και με ηρεμία θα θηλάζεις το μωρό σου, θα το θωρακίσεις και  θα κάνεις τις δουλίτσες σου διότι είναι και πολλές και απαιτητικές από την στιγμή που έχεις και άλλους δύο γιούς μεγαλύτερους και τον αντρούλη σου και την έννοια των γονιών σου. Θα περάσει ο καιρός γρήγορα και η περίοδος του θηλασμού θα είναι μία γλυκιά ανάμνηση και γεμάτη καμάρι και υπερηφάνεια για σένα. Είσαι πολύ μικρή ακόμη και τα παραπανίσια σου κιλά είναι λίγα, μόλις 9!!!! Εγώ σε προεμμηνόπαυση και με μεταβολικό σύνδρομο και 46 χρονών έχασα 14 κιλά και εννοείται πως συνεχίζω και θα χάσω άλλα 10 ακόμη τουλάχιστον, γνωρίζοντας τις αδυναμίες του οργανισμού μου χωρίς να ονειροβατώ και να τον καταστρέφω, το παλεύω, επιμένω και υπομένω. ¨Ετσι κι εσύ αφού έχεις τεράστια θέληση να χάσεις τα κιλάκια σου, θα τα χάσεις όταν έρθει η ώρα τους. (Θα σε βάλω σε ξεχωριστή θέση στο πινακάκι με στόχο να παραμένεις στα 59).

Έτσι κι εσύ, θα κάνεις αυτή την όμορφη θυσία και όταν με το καλό αποθηλάσεις θα είσαι πχ 36 χρονών, μια χαρά μικρούλα και νεότατη θα είσαι, χωρίς να έχεις μπει σε κλιμακτήριο, ο οργανισμός σου με λίγη προσπάθεια από σένα θα σε ανταμείψει. Είσαι μια γλυκιά και όμορφη μανούλα με λίγα κιλά παραπάνω που δεν τα χάνεις λόγω θηλασμού. Αυτό να το βάλεις καλά στο μυαλό σου και να αφήσεις τις ηττοπάθειες και τους νευρικούς κλονισμούς. Να χαρείς αυτή την γλυκιά περίοδο της ζωής σου, του θηλασμού της μπεμπούλας σου, της κοράκλας σου, της πριγκιποπούλας σου. Θα ανταμειφθείς σίγουρα!!! Θυσία λοιπόν και υπομονή και όλα θα γίνουν στην ώρα τους!!!eftixia-meta-to-thilasmo.gif

 

68 ημέρες

 έως το Πάσχα!!!!!

(9,7 εβδομάδες)

Πίνακας  - από 1/2 έως 8/2

Αρχικό βάρος

Απώλεια έως τώρα

Εβδομαδιαία

απώλεια (από 1/1 έως 8/2)

Στόχος

Ioio

70,0

-9,0

61,8

61,0

-0,8

60,0

Katerina71

92,0

-13,0

79,2

79,0

-0,2

64,0

Iouliana

68,0

-11,2

56,9

56,8

-0,1

53,0

Pinelopilar

75,0

-0,8

74,2

74,2

0,0

65,0

b.happy

63,0

-2,0

61,0

-

-

57,5

Cacao

59,1

-7,7

52,3

51,4

-0,9

48,0

Sweetberry28

 

79,0

-10,0

69,0

67,5

-1,5

59,0

 

Θηλάζουσα

gmnth03

74,0

-16,7

59

-

-

59,0

 

Εγκυούλα:

Ζαχαρωτό

65,5

-

70,0

 

 

80,0

 

έφτασαν το στόχο:

Liana

90,1

-25,0

65,0

-

-

65,0

mkcm

68,0

-18,0

50,0

-

-

50,0

                 

 

  • Μου αρέσει 2

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

 Αχ κατερινουλα μου!!!  Σ ευχαριστω που ασχολεισαι μουι μου !!   Κ που με καταλαβαινεις!! με βοηθας κ ψυχολογικα τοσο πολυ!!  δε θυσιαζω τη μπεμπα για το σωμα μου! ηταν κατι που ηθελα τρελα να το κανω !κ πραγματικα πονεσα τοσοοο πολυ ! που ποσες  φορες ελεγα δε θα τα καταφερω, δεν αντεχω .Απλα υπολογιζα χωρις τον ξενοδοχο! Λεω θα θηλαζω κ θα φυγουνε τσακα τσακα! 

Ειμαι μαλλον ανυπομονη!! ευχαριστωωωω κ για το πινακακι νομιζω με ενθαρρυνει κ δε με αγχωνει ! Σας λατρευωωω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/2/2017 at 9:22 ΜΜ, gmnth03 είπε:

...... δε θυσιαζω τη μπεμπα για το σωμα μου! ....

αυτό ήθελα να ακούσω!!!! κια ήμουν σίγουρη ότι θα το άκουγα από σένα!!!!!

καλημέρα κόρες!!!!!

X4UX7.jpg

  • Μου αρέσει 2

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2017 at 3:48 ΜΜ, gmnth03 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια!Μπαίνω και θα σας διαβάσω σιγά σιγά!Είχα την κόρη μου με πνευμονία και τα άφησα εννοείται όλα πίσω....διατροφές κλπ!Τα λέμε αύριο που θα σας έχω διαβάσει!

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Pinelopilar είπε:

Γεια σας κορίτσια!Μπαίνω και θα σας διαβάσω σιγά σιγά!Είχα την κόρη μου με πνευμονία και τα άφησα εννοείται όλα πίσω....διατροφές κλπ!Τα λέμε αύριο που θα σας έχω διαβάσει!

Ωχ!! Ελπιζω όλα καλα τωρα!

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/1/2017 at 3:48 ΜΜ, gmnth03 είπε:

 

Καλημέρα!Ευτυχώς πάμε κάπως καλύτερα αλλά ζορίστηκε η καημενούλα,είναι 3,5 ετών μόνο...!Αλλά ευτυχώς πέρασε!Περαστικά σε όλες που είχατε άρρωστα παιδάκια ή που είχατε αρρωστήσει οι ίδιες!Από διατροφή,πρέπει να έχω παχύνει, βάζετέ με στα ίδια γιατί θα απογοητευτώ αν ζυγιστώ!Καλά, δε λέω κάτι καινούριο, αλλά το αδυνάτισμα θέλει ηρεμία....Αυτά.......καλή μας συνέχεια και χρόνια πολλά στις ερωτευμένες!

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , πηνελοπη καλα θυμομουνα οτι ηταν μικρουλα .  μπραβο που πατε καλυτερα ! κ ευχομαι να μη σας ξαναβρει κατι σοβαρο!!

καλα και εγω τα ιδια , μια πανω μια κατω.  ζυγιστηκα σημερα 58.5. ξεκινησα παντως τα περισσοτερα γευματα(με φρουτα) . στις 11.30 εκλεισα ραντεβου να παω να μου γραψει ο γιατρος εξετασεις. μου ειπε να παω κ τις παλιες μου. ισως θελει να μου γραψει και για την θρομβοφιλια που ειχα στην εγκυμοσυνη. ειχα παει και τη δευτερα, αλλα δεν μπορεσε να μου τις γραψει, γιατι ειχαμε ξεχασει να παμε στο τεβε να με βαλει παλι ο συζυγος στο βιβλιαριο.

κακαο που χαθηκες? σημερα για να δουμε θα μας γραψει η mkcm? 

τσικνοπεμτπη αυριο. πως περνανε ετσι οι μερες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!

 

gmnth καλε είναι ο μικρος ευτυχως!! η μικρη με τυρανναει πολύ!! η δικια σου είναι ησυχη?

 

Κατερινα βαλε με 56,6 που ηνουν τη δευτερα. Εχθες ψιλοεφαγα οποτε δε ζυγιζομαι σημερα!αχ αντε να δω το 55 μπροστα!

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κόρες . Τετάρτη σήμερα, θα φτιάξω το πινακάκι μας σε λιγάκι.

Πηνελόπη μου χαίρομαι για την μικρή σου που είναι καλά τώρα. Είναι σχεδόν σίγουρο όταν μία μανούλα "τρέχει" για το παιδί, η αγωνία και κούραση βαράνε κόκκινο οπότε η διατροφή πάει περίπατο. Βάζουμε στο στόμα ότι βρούμε μπροστά μας ίσα να μην πεινάμε και το μυαλό μας είναι μόνο στο παιδί και πουθενά αλλού. Εν τωμεταξύ τώρα αρχίζει και έρχεται η Άνοιξη, που απο μόνη της, είναι ξεσηκωτική για δίαιτα και ανανέωση. Οπότε ξεκινάς σιγά σιγά με στόχο αν θυμάμαι καλά τα 72.500 το Πάσχα? άντε κοπέλα μου.

 

Ιouliana μου πας πολυυυυ καλαααααααααα μπράβο,  έρχεται και το 55 σιγά σιγά.κι εγώ την χθεσινή και προχθεσινή μέτρηση θα βάλω, γιατί έφαγα εχθές....

Gmnth03 "επεσες" και εσύ!!!! φαντάσου όταν σταματήσεις το θηλασμό τι έχει να γίνει!!! Περνάει ο καιρός σαν νεράκι!! Ήρθε η τσικνοπεμπτη, απίστευτο!!!!

Ioio  και cacao πως πάτε? 

images?q=tbn:ANd9GcQiTQ06XcRNaFc69kY3adN

 

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...