Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

 

Πηνελοπη με το καλο να ακουσετε την καρδουλα σας!! αχχχχχχχ ζηλευωωωωωωωωωωωω! να μας τα γραφεις όλα για το μπεμπακι σου!!

Κι εγω λιγο ξεφυγα το σκ! από σημερα παλι προσπαθεια! Η αληθεια είναι οτι μου βγαινει μια απιστευτη κουραση.........σερνομαι κυριολεκτικα.

 

Φιλια σε ολες!1

 

Ιοιο, gmnth αρχισε ο μικρος να με δαγκωνει στο στηθος και δεν μπορω καθολου. Τον τρομαζω ετσι όπως κανω !!καμμια συμβουλη?

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

απλα να του λες οτι σε ποναει, αυστηρα αλλα χωρις φωνη. σταθερη φωνη αλλα σοβαρη να εισαι.  προσπαθησε μη τον τρομαζεις ομως. ειχα διαβασει πως μια μαμα τρομαξε το μωρο την ωρα που θηλαζε και μετα δεν ξανα μπηκε στο στηθος. εχε το υποψη σου, γιατι δε ξερεις πως μπορει να αντιδρασει . ειναι κ πολυ μικρουλης !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gmnth03 είπε:

απλα να του λες οτι σε ποναει, αυστηρα αλλα χωρις φωνη. σταθερη φωνη αλλα σοβαρη να εισαι.  προσπαθησε μη τον τρομαζεις ομως. ειχα διαβασει πως μια μαμα τρομαξε το μωρο την ωρα που θηλαζε και μετα δεν ξανα μπηκε στο στηθος. εχε το υποψη σου, γιατι δε ξερεις πως μπορει να αντιδρασει . ειναι κ πολυ μικρουλης !!

πιστευω ότι ηταν ένας από τους λογους που η κορη μου (όταν ηταν 9 μηνων) απλα μια μερα δεν ξαναθηλασε. Τωρα με εχει πιασει τρομερο αγχος κα ενταση όταν τον βαζω

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

κριμα να εχεις αγχος! δεν μου εχει τυχει  τοσο πολυ οσο λες, δυο φορες με δαγκωσε η  μικρη, αλλα μεγαλη 10 μηνων. δεν ξερω αν το καταλαβε οταν της ειπα, δεν δαγκωνουμε η μαμα ποναει πολυ. νομιζω οτι ετυχε κ δε με ξανα δαγκωσε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα θα ακούσω καρδούλα και θα σας ενημερώσω με το καλό!Πάντως τα σαββατοκύριακα είναι μία τεράστια απειλή της δίαιτας!Ώρες ώρες, λέω έπρεπε να δουλεύω και σαββατοκύριακα μπας και δω άσπρη μέρα!

Ioulianna, προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις ψευδοθηλές?

Φιλάκια σε όλα τα αδύνατα κορμιά!Bye!!!!

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/3/2017 at 0:50 ΜΜ, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

 

Πηνελοπη με το καλο να ακουσετε την καρδουλα σας!! αχχχχχχχ ζηλευωωωωωωωωωωωω! να μας τα γραφεις όλα για το μπεμπακι σου!!

Κι εγω λιγο ξεφυγα το σκ! από σημερα παλι προσπαθεια! Η αληθεια είναι οτι μου βγαινει μια απιστευτη κουραση.........σερνομαι κυριολεκτικα.

 

Φιλια σε ολες!1

 

Ιοιο, gmnth αρχισε ο μικρος να με δαγκωνει στο στηθος και δεν μπορω καθολου. Τον τρομαζω ετσι όπως κανω !!καμμια συμβουλη?

Μήπως τον ενοχλούν τα δόντια;  αν ναι δώσε μασητικά. 

Γενικά, το δάγκωμα είναι σύμπτωμα σύγχυσης θηλών, αν δίνεις πιπίλα ή μπιμπερό σταμάτησε τα και αντικατέστησε το μπιμπερό με ποτηράκι.  

Η μικρή μου,  όταν ήταν 5,5 μηνών την ενοχλούσαν τα ούλα πολύ και τα έτριβε στο στήθος. Αυτό που έκανα και λειτούργησε ήταν πρώτον να δώσω πιπίλα 2-3 φορές,  την οποία δάγκωσε πολύ. Επισημαίνω ότι μέχρι τότε δεν έδινα πιπίλα ούτε μπιμπερό, είναι επικίνδυνο να προκαλέσει σύγχυση θηλών. Και της αγόρασα μασητικά, τα έβαζα και λίγο στο ψυγείο.  Το δεύτερο που έκανα, μία φορά που έτριβε τα ούλα στη θηλή για πολλοστή φορά έκανα άουτσ την έβγαλα για λίγα δευτερόλεπτα από το στήθος και την έβαλα ξανά. Από τότε δεν ξαναέτριψε  τα ούλα της. Τώρα κατάλαβε ότι με πόνεσε ή απλά ξέδωσε στην πιπίλα και τα μασητικά.  Βέβαια, μετά διάβασα κάπου ότι όταν εκφράσεις πόνο όπως εγώ μπορεί να οδηγήσει σε απεργία.  

Τι σωστό είναι αυτό που γράφει η gmnth03,  πιο πάνω, αλλά εγώ δεν το έχω εφαρμόσει πότε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioio είπε:

Μήπως τον ενοχλούν τα δόντια;  αν ναι δώσε μασητικά. 

Γενικά, το δάγκωμα είναι σύμπτωμα σύγχυσης θηλών, αν δίνεις πιπίλα ή μπιμπερό σταμάτησε τα και αντικατέστησε το μπιμπερό με ποτηράκι.  

Η μικρή μου,  όταν ήταν 5,5 μηνών την ενοχλούσαν τα ούλα πολύ και τα έτριβε στο στήθος. Αυτό που έκανα και λειτούργησε ήταν πρώτον να δώσω πιπίλα 2-3 φορές,  την οποία δάγκωσε πολύ. Επισημαίνω ότι μέχρι τότε δεν έδινα πιπίλα ούτε μπιμπερό, είναι επικίνδυνο να προκαλέσει σύγχυση θηλών. Και της αγόρασα μασητικά, τα έβαζα και λίγο στο ψυγείο.  Το δεύτερο που έκανα, μία φορά που έτριβε τα ούλα στη θηλή για πολλοστή φορά έκανα άουτσ την έβγαλα για λίγα δευτερόλεπτα από το στήθος και την έβαλα ξανά. Από τότε δεν ξαναέτριψε  τα ούλα της. Τώρα κατάλαβε ότι με πόνεσε ή απλά ξέδωσε στην πιπίλα και τα μασητικά.  Βέβαια, μετά διάβασα κάπου ότι όταν εκφράσεις πόνο όπως εγώ μπορεί να οδηγήσει σε απεργία.  

Τι σωστό είναι αυτό που γράφει η gmnth03,  πιο πάνω, αλλά εγώ δεν το έχω εφαρμόσει πότε. 

Του δινω και πιπιλα και μπιμπερο από τοτε που γεννηθηκε (ανλτω κιολας). Μασητικα του δινω εδώ και πολύ καιρο. Παντως ουτε το μπιμπερο ουτε την πιπιλα δαγκωνει. Δεν το ξαναεκανε παντως από εχθες αλλα με εχει πιασει ένας φοβος..........Ιοιο η κορη μου το εκανε αυτό.....εκανα συνεχεια αουτς και με επιανε παλι φοβος όταν την εβαζα και απλα μια μερα δεν ξαναδεχτηκε να θηλασει. Βεβαια δεν ειχα πλεον και καθολου γαλα. Εχω τρομερη ευαισθησια στις θηλες. Δεν θελω ουτε να με ακουμπάνε και δεν μπορω να το ελεγξω με τιποτα. Ουφ και είναι νωρις να αποθηλάσω......ζηλευω αυτά που βγαζουν μεγαλα δοντια.

 

 

Εχω ψευδοθηλες Πηνελοπη αλλα δεν τις εχω δοκιμασει. Περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2017 at 10:52 ΠΜ, Pinelopilar είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Χάθηκα αυτές τις μέρες, δεν είναι τίποτα απλά είχα μία αλληλουχία "συμβάντων"...

Γαστρεντερίτιδα, Διάστρεμμα και μία μίνι ηλεκτροπληξία......!

Όλα καλά όμως τώρα!Αύριο θα πάω και στο γιατρό, στο νοσοκομείο που πήγα, είδα μόνο τον αμνιακό σάκο, τώρα ελπίζω να ακούσω και καρδούλα....!

Από άποψη δίαιτας, έχω χάσει 1 κιλάκι, το είχαμε πει αυτό με τη διαιτολόγο,απλά η κοιλιά μου και τα δάκτυλά μου είναι πρησμένα!

Κατερίνα, δύσκολος ο στόχος ο άτιμος μέχρι το Πάσχα, όμως ό,τι και να επιτύχεις, κέρδος είναι!

Αυτά από εμένα!Καλή συνέχεια σε όλες!

τι ηλεκτροπληξία καλέεεεεεεε?????????????

 

On 6/3/2017 at 0:36 ΜΜ, Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! 

Πηνελόπη, μπράβο για το κιλάκι! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα! 

Κατερίνα μου, 3,5 κιλά είναι πολλά για να χαθούν σε 40 μέρες. 2-2,5 είναι ρεαλιστικός στόχος.  Άλλωστε ένα κιλό δεν φαίνεται στα ρούχα κλπ. Το έχουμε ξαναπεί το σημαντικό είναι να είναι η ζυγαριά καθοδική. 

Νέα μαμά, Ιουλιάννα, Κακάο, Gmnth03,  Mckm και σε όλα τα κορίτσια φιλί!

έχεις πολύ δίκιο κοπέλα μου, και 2 κιλά έως το Πάσχα, μιά χαρά σούπερ θα είναι!! 

On 6/3/2017 at 0:39 ΜΜ, gmnth03 είπε:

καλημερα !! πηνελοπη περαστικα σου !!! με το καλο να ακουσετε καρδουλα !!

οντως το σκ κοριτσια ειναι δυσκολη υποθεση!! υπομονη που θα μας παει.

εγω ξεκινησα κατερινα και το προγραμμα που σου ειχα πει , τη προηγουμενη τριτη . κανω 30 λεπτα γυμναστικη στο σπιτι καθε πρωι.

απλα επειδη μπλεκω μετα με δουλεια , σπιτι παιδια κτλ την κανω πρωι πρωι 7 παρα για να εχω τελειωσει μεχρι τις 7.30 που παω τα παιδια στο σχολειο. η μικρη κοιμαται. και ετσι μου φευγει κ το αγχος ποτε να την κανω . να δουμε πως θα τα παω τις επομενες μερες, τη διαιτα τη συνεχιζω κανονικα . 

νεα  μαμα αν προσθεσω και το σιδερο σιγουρα ξεπερναω το μισαωρο :)

καλημερα γλυκια μου ιοιο !!!!!

Είσαι    αστέριιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19 hours ago, Pinelopilar είπε:

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα θα ακούσω καρδούλα και θα σας ενημερώσω με το καλό!Πάντως τα σαββατοκύριακα είναι μία τεράστια απειλή της δίαιτας!Ώρες ώρες, λέω έπρεπε να δουλεύω και σαββατοκύριακα μπας και δω άσπρη μέρα!

Ioulianna, προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις ψευδοθηλές?

Φιλάκια σε όλα τα αδύνατα κορμιά!Bye!!!!

ε μα!! είναι μία λύση και αυτή, τις καθημερινές έχεις ένα πρόγραμμα που δεν μπορείς να "ξεφύγεις".

αχχχχχχ λιώνωωωωωωωωωωω, καρδούλαααααααααααααααα

έχασες και κιλάκι??? μπράβοοοοοοοοοο

16 hours ago, iouliana είπε:

....

Εχω ψευδοθηλες Πηνελοπη αλλα δεν τις εχω δοκιμασει. Περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!

 

 

κι εγώ με ψευδοθηλές την "έβγαλα" σχεδόν από την αρχή, γιατί πονούσα, μια χαρά με βόλεψαν.

 

 

 

κόρεςςςςςςςςςςς μουυυυυυυυυυ

καλημερούδιααααααααα

Τετάρτη σήμερις δώστε νουμεράκια για το πινακάκι μας!!!!!!!!

 

%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%C

19 hours ago, Pinelopilar είπε:

....

Φιλάκια σε όλα τα αδύνατα κορμιά!Bye!!!!

πολύ μου άρεσε αυτό!!!!

2159.jpg

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!

 

Κατερινακι στα ιδια , δε ζυγιζομαι..........κανω διαλλειματακι μεχρι να το ξαναπαρω αποφαση.

 

Τζιφος και με τις ψευδοθηλες ..........για μπριζολα με περασε, αρχισα να τσιριζω και   μονο που δεν τον πεταξα κατω τον καημενο.....σπαραξε στο κλαμα..........οποτε πηρα  το νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι δεν ηθελα να το διακινδυνεψω με αυτό που εχω.

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μπηκα στα γρηγορα 58 για μενα σημερα, αργα και σταθερα :) 

ψευθοθηλες και εγω χρησιμοποιησα στον δευτερο και τους 6.5 μηνες, και στη μικρη  την εκοψα στον τεταρτο μηνα .

αχ ιουλιανα δε ξερω να σου πω τιποτα αλλο για το δαγκωμα. δυστυχως !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

το νέο πινακάκι μας!!!!

40 ημέρες

 έως το Πάσχα!!!!!

(5,7 εβδομάδες)

 

& 147 ημέρες για 1η Αυγούστου!!!!

Πίνακας  - από 1/3 έως 7/3

Αρχικό βάρος

Απώλεια έως τώρα

εβδομαδιαία

απώλεια

 (από 1/3 έως 7/3)

Στόχος

Υπολοιπα

Κιλά για στόχο

Προβλεψη

 (με εβδομαδιαια απωλεια

-300γρ./εβδ.

 

 

nea-mama

65,0

-0,8

65,0

64,2

-0,8

59,0

5,2

4,3 μήνες (121 ημέρες)

Evi155

68,9

-0,7

68,1

-

-

58,0

10,1

8,4 μήνες (235 ημέρες)

Katerina71

92,0

-13,7

78,5

78,3

-0,2

64,0

14,3

11,9 μήνες (333 ημέρες)

Θηλάζουσες

 

gmnth03

74,0

-16,0

58,3

58,0

-0,2

59,0

-

 

Ioio

70,0

-8,5

61,5

61,5

0,0

60,0

1,5

1,2 μήνες (35 ημέρες)

Iouliana

68,0

-11,8

56,2

56,2

0,0

53,0

3,2

2,6 μήνες (74 ημέρες)

 

 

Εγκυούλες:

 

 

Ζαχαρωτό

65,5

-

70,0

-

-

80,0

 

 

Pinelopilar

75,0

-

75,0

74,0

-1,0

-

 

 

 

 

έφτασαν το στόχο:

 

 

Liana

90,1

-25,0

65,0

-

-

65,0

 

 

mkcm

68,0

-18,0

50,0

-

-

50,0

 

 

 

 

Πέρασε αρκετός καιρός που δεν έχουν γράψει:

 

 

b.happy

63,0

-2,0

-

-

-

57,5

 

 

Cacao

59,1

-7,7

51,4

-

-

48,0

 

 

Sweetberry28

 

79,0

-10,0

67,5

-

-

59,0

 

 

e9a564b1d468c439f1400da700b560e0.jpg

  • Μου αρέσει 2

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Ταράμ!Η καρδούλα χτες ήταν ξεκάθαρη και κατατοπιστική!Κάτι νέο έρχεται δυναμικά και με φόρα χωρίς να υπολογίζει κρίση!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!Όλα καλά πάνε ευτυχώς!

Ιουλιάνα βρήκες καμιά λύση?

Κατερίνα, μας έλειψες!Με έπιασε το ρεύμα σε 1 ασανσέρ στο σούπερ μάρκετ αλλά ευτυχώς δεν επηρέασε καθόλου, απλά αγχώθηκα για μια στιγμή!

Κορίτσια, εύχομαι από καρδιάς να χάσετε λίγο βάρος μέχρι το καλοκαιράκι!Είναι πολύ αναπτερωτικό!

Όσο για εμένα, αν και έχω πολύ καιρό να τα σκέφτομαι όλα αυτά, πιστεύω ότι μετά τη γέννα, θα είναι πιο εύκολο να αδυνατίσω. Θα έχω άδεια για ανατροφή, ενώ στο πρώτο μωρό, δεν είχα πολύ...Και νομίζω ότι στο πίσω μέρος του μυαλού μου είχα το άλλοθι ότι αφού προσπαθώ να κάνω 2ο παιδί, θα ξαναπαχύνω ,οπότε κατά κάποιο τρόπο δεν έβαζα το 100% των δυνατοτήτων μου....Μπορεί βέβαια να είναι και δικαιολογία...

Αυτά!Προς το παρόν προσπαθώ να μην τρώω πολύ, κάποιες φορές βέβαια δεν τα καταφέρνω,αλλά με υπερηφάνια δηλώνω ότι δεν τρώω γλυκά και πατατάκια σαν να μην υπάρχει αύριο...Φιλάκια κορίτσια μου!

Γεια σας!Ταράμ!Η καρδούλα χτες ήταν ξεκάθαρη και κατατοπιστική!Κάτι νέο έρχεται δυναμικά και με φόρα χωρίς να υπολογίζει κρίση!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!Όλα καλά πάνε ευτυχώς!

Ιουλιάνα βρήκες καμιά λύση?

Κατερίνα, μας έλειψες!Με έπιασε το ρεύμα σε 1 ασανσέρ στο σούπερ μάρκετ αλλά ευτυχώς δεν επηρέασε καθόλου, απλά αγχώθηκα για μια στιγμή!

Κορίτσια, εύχομαι από καρδιάς να χάσετε λίγο βάρος μέχρι το καλοκαιράκι!Είναι πολύ αναπτερωτικό!

Όσο για εμένα, αν και έχω πολύ καιρό να τα σκέφτομαι όλα αυτά, πιστεύω ότι μετά τη γέννα, θα είναι πιο εύκολο να αδυνατίσω. Θα έχω άδεια για ανατροφή, ενώ στο πρώτο μωρό, δεν είχα πολύ...Και νομίζω ότι στο πίσω μέρος του μυαλού μου είχα το άλλοθι ότι αφού προσπαθώ να κάνω 2ο παιδί, θα ξαναπαχύνω ,οπότε κατά κάποιο τρόπο δεν έβαζα το 100% των δυνατοτήτων μου....Μπορεί βέβαια να είναι και δικαιολογία...

Αυτά!Προς το παρόν προσπαθώ να μην τρώω πολύ, κάποιες φορές βέβαια δεν τα καταφέρνω,αλλά με υπερηφάνια δηλώνω ότι δεν τρώω γλυκά και πατατάκια σαν να μην υπάρχει αύριο...Φιλάκια κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Pinelopilar είπε:

Γεια σας!Ταράμ!Η καρδούλα χτες ήταν ξεκάθαρη και κατατοπιστική!Κάτι νέο έρχεται δυναμικά και με φόρα χωρίς να υπολογίζει κρίση!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!Όλα καλά πάνε ευτυχώς!

.................

 

τέλειααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

με το καλόοοοοοοοοοοο να έρθε και να το κρατήσεις αγκαλίτσα σου Πηνελόπη μου!!!!

 

Καλημέρα κόρες!!!!

BP-33.jpg

 

  • Μου αρέσει 2

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...