Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α, αυτό με τις κάρτες είναι πολύ καλή περίπτωση... Εμάς πέρσυ για ένα διάστημα μικρό κολλούσε ο δορυφόρος και η κάρτα δεν τελείωνε! Ε, είχε πιαστεί το χέρι και το αυτί μου στο ακουστικό!!! Μεγάλη πλάκα... Μετά όμως το έφτιαξαν:evil:.

Συναντήθηκα σήμερα με δυο κοπέλες από τη Σαλαμίνα και παίξανε τα παιδάκια μας! Ωραία ήταν, το ίντερνετ πρέπει να μας ενώνει και όχι να μας απομονώνει!

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα ήταν που παίρνει ο άντρας μου τηλ. και ρωτάει που είμαι κι εγώ του απαντάω με μια άνεση "πίνω καφέ με τις διαδικτυκές μου φίλες". Μένει ξερός, και μου λέει "πλάκα κάνεις τώρα έτσι;" Του πήρε λίγη ώρα για να το πιστέψει...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά, εσείς έχετε και μια ρότα!!! Εμείς δεν έχουμε τίποτα... "Ζεσταίνουμε το φορτίο" μου λέει ο άντρας μου "Γιατί κρυώνετε και βάλατε θέρμανση;;;" του απαντάω εγώ :mrgreen::mrgreen::mrgreen: κάνοντας τη χαζή... "Να σου πω ρε γυναίκα, μόνο για κρουαζιερόπλοια κάνεις τελικά!" μου λέει χασκογελώντας... Περάσανε τους 2 μήνες πλέον χωρίς λιμάνι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλό μήνα να έχουμε και να περάσει ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Εμένα ο άντρας μου εχθές έφυγαν απο Σαουδική Αραβία και πάνε Ινδία.. Φάγανε και ένα πρόστιμο 10.000$ γιατί άφησε τους ανθ/χους να πάει να κοιμηθεί λίγο αφού ήταν 24 ώρες ξύπνιος και το καράβι είχε πάρει κλήση προς τα πίσω και δεν είχαν πάρει χαμπάρι..

Εχθές είχαμε πάει στο allou fan park και ξεσάλωσε η μικρή, ξεσάλωσα και εγώ!!! Η μαμά μου με μια φίλης της την είχαν στο kidom και εγώ με 2 φίλες μου κάναμε στο κανονικό!!! Πολύ πλάκα..

Καλημέρα και πάλι!!!!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε τι έπαθα πριν από καμια δεκαριά μέρες... ΔΕΝ αποφασίζω να πάω μόνη μου με το παιδί για μπάνιο εύκολα γιατί δεν αντέχω το κουβάλημα, τα μπαγκάζια κλπ. Πήγα όμως μια μέρα και όταν γυρίσαμε, άνοιξα την γκαραζόπορτα, έβαλα μέσα το αυτοκίνητο και την ίδια στιγμή μου έφυγε ο ένας σκύλος έξω... Ακολούθησε και η άλλη, αλλά μόλις της φώναξα γύρισε πίσω, ευτυχώς! Αλλά τι να το κάνεις; Το πρόβλημα ήταν ότι αυτή που έφυγε είναι το πρόβλημα! Την έχω μαζέψει από το δρόμο, είναι πιτ μπουλ και είναι φοβερά αιμοβόρικο σκυλί με τα άλλα σκυλιά... Βέβαια ξέρω ότι έχει κακοποιηθεί το σκυλί και εξάλλου σε μένα δεν έχει ποτέ ούτε καν γρυλλίσει, όχι να δαγκώσει... Λοιπόν έξω γίνεται χαμός απότ τον κόσμο και τα σκυλιά και άρχισα να τρέχω πανικόβλητη ξωπίσω της... Το μωρό να ουρλιάζει στο αυτοκίνητο και εγώ να τρέχω σαν την τρελή να την πιάσω... Μετά από κηνυγητό σε 10 στενά την έπιασα επιτέλους αλλά μετά άρχισαν τα χειρότερα... Δεν είχα οδηγό από λουρί για να τη γυρίσω πίσω και έπρεπε να τραβάω ένα σκυλί 30 κιλά από τη λαιμαριά, μισοσκυμμένη και με την καρδιά μου να χοροπηδάει από το τρέξιμο και από το άγχος να γυρίσω στο παιδί μου... Την έσερνα σχεδόν σε όλο το δρόμο και κόντευα να την πνίξω... 2 φορές νόμιζα ότι θα λιποθυμίσω, σκεφτόμουν το παιδί, έσφιγγα τα δόντια και συνέχιζα... Το αποτέλεσμα ήταν ότι έπαθα ζημιά στη μέση, ήμουν 3 μέρες με mesulid και πονάω ακόμα... Ε, δεν ξαναπήγα για μπάνιο... Ξέρω ότι δεν έπρεπε να αφήσω το παιδί αλλά ήταν μέσα στο αυτοκίνητο, μέσα στην αυλή και αν άφηνα το σκυλί και έτρωγε κανέναν, θα με πήγαιναν μέσα... Ε, από τότε έσπασαν τα νεύρα μου και δεν ξαναπήγα για μπάνιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα :P

Πασχαλιτσα σας βρηκα επιτελους να σε καλα:wink:

Ειμαι κι εγω συζυγος Ναυτικου στο Πολεμικο ναυτικο ομως...

κι αυτο το διαστημα λειπει ηδη 16 μερες ... περιμενω πως και πως να ερθει ... αυτες τις μερες μου λειπει πολυυυυυ


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Φωτεινή, ωραίος πελαργός και με ασορτί αμφίεση!!!:D

Εδώ που ήρθες κορίτσι μου μιλάς με βαρυποινίτισσες.... :mrgreen:Έχουμε να δούμε τους άντρες μας από τον Απρίλιο, εγώ η ayla και η paros. Όπως καταλαβαίνεις έχουμε αρχίσει και τα παίζουμε λιγάκι... Ώρες ώρες με κάτι περιστατικά σαν αυτό που έγραψα νωρίτερα με πιάνει απελπισία.... Νιώθω ότι είμαι ο Τιραμόλας και πρέπει να έχω δέκα χέρια για να τα κάνω όλα...:evil::evil::evil:

Να σου πω κάτι, σε σχέση με το τσιγάρο δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί έστω να σε βοηθήσει να το μειώσεις. Υπάρχουν κάτι ειδικά ιατρεία γι΄αυτό το σκοπό... Πάντως πρέπει να καταλάβεις και να συνειδητοποιήσεις ότι ο κίνδυνος είναι υπαρκτός να σου γεννηθεί το μωράκι με πρόβλημα, έχω παράδειγμα στον οικογενειακό μου κύκλο αλλά δεν θέλω να σε τρομάξω, απλά σου λέω ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ.... Και μετά ό,τι και να κάνεις αυτό δεν θα αλλάζει, όσο και αν μετανιώνεις... Εγώ άργησα υπερβολικά να καταλάβω πως είμαι έγγυος (στην κοσμάρα μου κοινώς). Δυστυχώς έπαιρνα φάρμακα που δεν έπρεπε και έκανα πολλά άλλα που δεν έπρεπε (με τα οποία θα μπορούσα να είχα αποβάλλει) 100 φορές! Αμέσως (λόγω των φαρμάκων) έκανα β επιπέδου και καπάκι σε 10 λεπτά αμνιοπαρακέντηση. Έτρεμα από το φόβο μου μήπως έχω κάνει κακό στο μωρό μου... Μιλάμε ότι την πρώτη φορά που την είδα ήταν στη β επιπέδου και είδα ξαφνικά ένα μωρό 699γρ. (υποτίθεται ότι θα έπρεπε να την είχα δει και στον υπέρηχο στο γυναικολόγο αλλά δεν μπορούσα, τρέχανε να μου φέρουνε νερό να με συνεφέρουνε γιατί είχα πάθει ΣΟΚ από τα νέα της εγκυμοσύνης!) Το θέμα είναι ότι εγώ μέχρι να γεννηθεί και να δω ότι όλα είναι καλά είχα χάσει τη μισή ζωή μου!!! Ανήμερα της Παναγίας έκλαιγα από την αγωνία μου και ο άντρας μου με παρηγορούσε και αφού κοιμήθηκα μέσα στα κλάματα, εκείνος έκλαιγε μόνος του στο σαλόνι από την αγωνία του και την έταξε στην Παναγία...

Εσύ ΜΠΟΡΕΙΣ όμως να κάνεις κάτι για να μην πάθει τίποτα το μωρό σου! Γι΄αυτό ψάξε το πως μπορείς να βοηθηθείς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ήρθες Φωτεινή στο κλάμπ με τις βαρυποινίτισσες (πώς λέμε το κλουβί με τις τρελές;;) !!!

Το να λείπει 16 μέρες ο άντρας σου μπορεί να σου φαίνεται βουνό και να τα παίζεις ώρες ώρες αλλά για παρηγοριά σκέψου και εμάς που λείπουν οι άντρες μας από τον Απρίλιο!!! Και θα λείπουν για καιρό ακόμα...Κουράγιο λοιπόν υπάρχουν και χειρότερα..

Ρε κορίτσια πείτε και ένα χειρότερο από τη δικιά μας περίπτωση μπας και παρηγορηθώ λιγάκι σήμερα που δεν είμαι και στα χάι μου....:confused::confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

ayla - pashalitsa

καλησπερα σας .... πασχαλιτσα ξανα κι απο εδω :D

Αργησα να σας απαντησω παρ'ολο που ειδα τα μηνυματα σας αλλα μιλαγα με τον αντρα μου στο τηλεφωνο.

Μου εδωσε πολυ δυναμη και κουραγιο .... θα κανω τα τελευταια τσιγαρα που εμειναν στο πακετο και αυριο θα παω να παρω τσιχλες να μασουλαω ολη μερα να φτυνω την μια να βαζω την αλλη και κατι θα βρω για τα δακτυλα μου να τ'απασχολω... κι οταν βλεπω καποιον διπλα μου να καπνιζει απλα θα σηκωνομαι και θ'αλλαζω δωματιο ...

Τωρα εκατσα στο youtube και εβαλα να δω βιντεακια απο γεννες...

ayla το καλο με τον δικο μου ειναι οτι οταν τον γνωρισα μου το ξεκαθαρισε οτι το μονο δυσκολο ειναι τα ταξιδια που θα κανει ανα 2μηνο και θα ειναι μεταξυ 15 ημερων μεχρι ενα μηνα... Οχι δεν ξερω αν θ'αντεχα τοσο πολυ καιρο θα ειχα τρελαθει.... Εδω μου ειπε οτι ηθελε να φυγει για ενα 5μηνο να παει με ενα μεγαλο καραβι εξω {για τα χρηματα θα το εκανε και μονο } και μολις μαθαμε πως ειμαι εγκυος το ξεχασε :D:D:D:D

Σας συγχαιρω παντως για την δυναμη που εχετε πανω σ'αυτο !!!!!!!


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Την δύναμη την βρίσκεις αναγκαστικά...Πάντως η θεωρία από την πράξη απέχει πολύ...Τώρα που βιώνω την έλειψη του άντρα μου και έχω και ένα μωρό παιδί καταλαβαίνω πόσο ζόρι είναι.

Εσύ περιμένεις μωράκι απ' ότι βλέπω....άντε με το καλό...Και για το τσιγάρο που προσπαθείς να το κόψεις....ξέρω ότι σου είναι δύσκολο αλλά δεν είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το μωράκι σου (στην καλύτερη περιπτωση); Κάνε την προσπάθεια και πίστεψέ με αξίζει τον κόπο!!!!!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σου το είπαν και τα κορίτσια στο άλλο φόρουμ αν διαβάσεις, μην το κόψεις εντελώς απότομα, θα πάθεις στερητικό και εσύ και αυτό... Μέιωσε, σταδιακά και γοργά, μείωσε... Αλλά για να είμαστε σοβαρές, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μην ακούς ό, τι σου λέει κάθε μια μας εδώ αλλά να πας σε ειδικό ιατρείο διακοπής καπνίσματος... Έχουν και δημόσια νοσοκομεία απ΄ότι ξέρω... Από εκεί ξέρουν να σε κατευθύνουν ακριβώς τι πρέπει να κάνεις... Τώρα εμείς εδώ κάνουμε τους ΄γνώστες, αλλά δεν πρέπει, τη στιγμή που ό, τι κάνεις έχει επιπτώσεις στο μωράκι στην κοιλίτσα σου...

Link to comment
Share on other sites

Την δύναμη την βρίσκεις αναγκαστικά...Πάντως η θεωρία από την πράξη απέχει πολύ...Τώρα που βιώνω την έλειψη του άντρα μου και έχω και ένα μωρό παιδί καταλαβαίνω πόσο ζόρι είναι.

Εσύ περιμένεις μωράκι απ' ότι βλέπω....άντε με το καλό...Και για το τσιγάρο που προσπαθείς να το κόψεις....ξέρω ότι σου είναι δύσκολο αλλά δεν είναι κρίμα να ταλαιπωρείται το μωράκι σου (στην καλύτερη περιπτωση); Κάνε την προσπάθεια και πίστεψέ με αξίζει τον κόπο!!!!!!!

Δεν ξέρω αν το έχω ξαναγράψει, αλλά όταν έφυγε ο άντρας μου την πρώτη φορά μετά τη γέννα, έκλαψα τόσο πολύ (ακόμα και μπροστά του και με κοιτούσε έκπληκτος) όσο σχεδόν την πρώτη φορά που έφυγε πρωτόμπαρκος για Αμερική... Με είχε πιάσει απελπισία πως θα τα έβγαζα πέρα και ένιωθα γενικά πολύ άσχημα... Αλλά τελικά (αναγκαστικά) τα κατάφερα.... Ρε παιδιά μιλάμε για πολλή κλεισούρα όμως...

Λοιπόν σήμερα η κόρη μου είδε την πρώτη της παράσταση Καραγκιόζη... Είχε μείνει άφωνη η καημένη στην αρχή και μετά γελούσε.:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...