Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Δεν έχεις τη δυνατότητα για κανένα κλιματιστικό; Έστω το πιο φτηνό; Εγώ έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με τη ζέστη (προφανώς φταίει ο θυρεοειδής). Χωρίς κλιματισμό δε ζω!!! Σοβαρά τώρα, λιποθυμάω, δεν είναι αστείο... Δεν αντέχω καθόλου τη ζέστη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεεεερα και απο μεναααα!

Αχχ σήμερα είναι μέρα επιστροφής!!! Αφού βέβαια κάνουμε το μπανακι μας!!! Πως ξαναγυρίσουμε στην Αθήνα οεεεοοοο;;; Τέλος πάντων αν και λίγο, περάσαμε τελειαααα!

Εμένα ο άντρας μου είναι fujairah και θα καθησουν ράδα αρκετές μέρες!!

Pashalitsa παιδική χαρά εεεε;;;; Εμείς αν και αγορασαμε σπίτι παρολο που έχει τεράστιες βεραντες δεν έχει κήπο και τώρα σκεφτόμαστε να το νοικιασουμε&να πάμε αλλού!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στα Σύβοτα της Ηπείρου ή της Λευκάδας; Καλή επιστροφή εύχομαι! Α, και που σκέφτεστε να αγοράσετε δηλαδή; Μια χαρά είναι βρε ο Γέρακας, είσαι κοντά και σε καλά σχολεία, ρώτα κι εμένα που αποκλείστηκα εδώ γιατί το σχολείο ήταν κάτι που δεν είχα σκεφτεί πριν κάνω παιδί...Μήπως ξέρεις να μου πεις, εκεί προς την Παλληνη είναι ωραία;

Εμείς θα φύγουμε μάλλον το Σάββατο με την κουμπάρα μου και θα πάμε Γιάννενα. Σπουδάζει η κόρη της εκεί και πρέπει να πάρει κάτι βιβλία για την εξεταστική του Σεπτέμβρη... Θα μείνουμε στο σπίτι που νοικιάζει εκεί και θα κάνουμε και τις εκδρομές μας! Θα καθίσουμε ως Τρίτη ή Τετάρτη...

Όσον αφορά την παιδική χαρά, μη φανταστείτε καμια υπερπαραγωγή, κανένα σπιτάκι πλαστικό θα βάλω μέσα, ένα παιχνίδι με άμμο που έχω ήδη αγοράσει και την πισίνα την φουσκωτή που έχω από πέρυσι... Βασικά έπρεπε να αποκλείσω το χώρο από τα σκυλιά και γι΄αυτό έγινε τέτοια κατασκευή....

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στα συβοτα Θεσπρωτίας!!!! Αφού θα πατε Γιάννενα να έρθετε!! Έχει υπέροχες παραλίες!!!

Εγώ μεγάλωσα στα μελισσια και ο γερακας δεν μου αρέσει καθόλου, τα σπίτια είναι κολλημενα το ενα στο άλλο και δεν έχει καθόλου πράσινο, ασε που για κακή μας τύχη δίπλα μας υπάρχει ενα εγκαταλελλημενο οίκημα που μένουν αθιγγανοι και η φασαρια που κάνουν δεν περιγραφεται.. Όχι δεν θα αγοράσουμε άλλο, θα νοικιασουμε! Ψάχνω μελισσια, Βριλήσσια ή νέα Πεντέλη..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τη δυνατότητα για κανένα κλιματιστικό; Έστω το πιο φτηνό; Εγώ έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με τη ζέστη (προφανώς φταίει ο θυρεοειδής). Χωρίς κλιματισμό δε ζω!!! Σοβαρά τώρα, λιποθυμάω, δεν είναι αστείο... Δεν αντέχω καθόλου τη ζέστη...

Αχ...στο δωμάτιο που είναι το γραφείο μου δεν έχει κλιματιστικό...και διάλεξα αυτό το δωμάτιο για γραφείο να σκεφτείς γιατί είναι το πιο απομονωμένο και έχει περισσότερη ησυχία...Τελικά όμως έχει και την περισσότερη ζέστη..Μάλλον πρέπει να το εξοπλίσω καταλλήλως.

Κατα τα άλλα σήμερα πήγα και άλλαξα λάστιχα στο αμάξι...εχεχε..πήγα ενημερωμένη μη πάρουν χαμπάρι ότι ειμαι άσχετη...Τους ψάρωσα εντελώς μου φαίνεται..πήρα τα καλύτερα λάστιχα και μου έκαναν και καλή εκπτωση!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι μου θύμισες τώρα με τα λάστιχα... Βάζει άντρας μου τα χ λάστιχα και από την πρώτη μέρα του λέω ότι ήταν καλύτερα αυτά που είχαμε πριν, μάρκας ψ. Όταν ήρθε ο καιρός να τα αλλάξουμε εκ νέου, του λέω, πρόσεξε να βάλεις τη μάρκα ψ, σαν αυτά που είχαμε παλιά. Ναι, μου λέει.

Τα βάζει λοιπόν και πάλι δεν ήταν τόσο καλά όσο τα άλλα...:mrgreen: Τι μοντέλο έβαλες;;; Ρωτάω. Απάντηση άντρα!!! Α, δεν ξέρω, εγώ ζήτησα μόνο τη μάρκα ψ!!!!! Έλεος του λέω, άλλη φορά θα πηγαίνω εγώ!!! Και με κοιτάει έτσι:shock::shock::shock::shock::shock:!!!

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σας πω, η εκδρομή μου ακυρώθηκε... δυστυχώς!!! Τέλος πάντων!!!

Χθες πήγαμε για μπάνιο και η θάλασσα ήταν πολύ ζεστή... Μόλις μπήκαμε στο αυτοκίνητο και την είχα δέσει στο κάθισμα, μου λέει η μικρή: "Μαμά πολύ ωραία ήταν μαμά η θάλασσα, ξαναπάμε;;;" "Ναι, αύριο θα ΄ρθούμε", λέω εγώ... "Όχι αύριο μαμά, τώρα εννοούσα!!!! Πάμε τώρα πάλι πίσω;;;;" μου απαντάει, 21.20 το βράδυ και αφού ήδη μας τσιμπούσαν τα κουνούπια στην παραλία όταν φεύγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σας πω, η εκδρομή μου ακυρώθηκε... δυστυχώς!!! Τέλος πάντων!!!

Χθες πήγαμε για μπάνιο και η θάλασσα ήταν πολύ ζεστή... Μόλις μπήκαμε στο αυτοκίνητο και την είχα δέσει στο κάθισμα, μου λέει η μικρή: "Μαμά πολύ ωραία ήταν μαμά η θάλασσα, ξαναπάμε;;;" "Ναι, αύριο θα ΄ρθούμε", λέω εγώ... "Όχι αύριο μαμά, τώρα εννοούσα!!!! Πάμε τώρα πάλι πίσω;;;;" μου απαντάει, 21.20 το βράδυ και αφού ήδη μας τσιμπούσαν τα κουνούπια στην παραλία όταν φεύγαμε...

Σωστή η μικρή!!! Και που ΄σαι ακόμα....τι έχεις να τραβήξεις...Η μικρή φαίνεται όχι μόνο έξυπνη αλλά και καπάτσα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να την χαίρεσαι pashalitsa!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η μικρή!!! Και που ΄σαι ακόμα....τι έχεις να τραβήξεις...Η μικρή φαίνεται όχι μόνο έξυπνη αλλά και καπάτσα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να την χαίρεσαι pashalitsa!

Καπάτσα δε θα πει τίποτα... Πως είμαι εγώ, ε, το άκρο αντίθετο... Αφού η καπατσοσύνη της μου προκαλεί αμηχανία και νευρικά γέλια σου λέω....

Paros τι γίνεται, όλα καλά;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρααααααα!!!!

Γυρίσαμε προχθες το βράδυ, αλλά προσπαθώ να συμμαζέψω και τελικά τπτ δεν έχω κάνει, μια πεινάει ο μικρός, μια θέλει να κοιμηθεί, μια γκρινιάζει...

ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρααααααα!!!!

Γυρίσαμε προχθες το βράδυ, αλλά προσπαθώ να συμμαζέψω και τελικά τπτ δεν έχω κάνει, μια πεινάει ο μικρός, μια θέλει να κοιμηθεί, μια γκρινιάζει...

ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!

Κι εγώωωωωωωωωωωωωω! Αλλά φέτος κάνουμε περικοπές από τις διακοπές για την παιδική χαρά... Τι να γίνει δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα...

Ο άντρας μου μια από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Εμείς ετοιμαζόμαστε για διακοπές στις αρχές Αυγούστου...αν και εδώ στο Ρέθυμνο πάλι σα διακοπές είναι με τη θάλασσα δίπλα μας ...σκέφτηκα πως είναι καλύτερα για τη μικρή να αλλάξει και λίγο παραστάσεις...να δει κι άλλα παιδάκια και να τη χαρεί και η γιαγιά της (η μανα μου) που καημό το χει να δει εγγόνι στο σπίτι μας στο χωριό...(νότια κρήτη Ηράκλειο)..Ειναι λέει καλύτερη η θάλασσα εκεί γιατί είναι Λιβυκό πέλαγος άρα λεει πιο καθαρή!!:rolleyes::rolleyes:

Ρε κορίτσια με προβληματίζει το τι συμπράγκαλα πρέπει να πάρω μαζί μου...είναι πρώτη φορά που θα φύγουμε από το σπίτι για καιρό και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι άκρως απαραίτητο (από εξοπλισμό μωρών) και τι μπορεί να είναι εντελώς περιττό. Μη φορτώνω κ ξεφορτώνω τσάμπα!!

Λέω να πάρω πέρα από ένα φορητό κρεβατάκι που έχω, και το καθισματάκι για το φαγητό..είναι υπερβολή λέτε; Φυσικά θα πάρουμε κ το καρότσι και μερικά αγαπημένα της παιχνίδια..τώρα από ρούχα γίνεται ο κακός χαμός..όλα μ'αρέσουν..να δω πώς θα διαλέξω στο τέλος.

Για βοηθείστε τι μπορεί να χρειαστώ και να μην το έχω σκεφτεί;;;;:confused::confused::confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Εμείς ετοιμαζόμαστε για διακοπές στις αρχές Αυγούστου...αν και εδώ στο Ρέθυμνο πάλι σα διακοπές είναι με τη θάλασσα δίπλα μας ...σκέφτηκα πως είναι καλύτερα για τη μικρή να αλλάξει και λίγο παραστάσεις...να δει κι άλλα παιδάκια και να τη χαρεί και η γιαγιά της (η μανα μου) που καημό το χει να δει εγγόνι στο σπίτι μας στο χωριό...(νότια κρήτη Ηράκλειο)..Ειναι λέει καλύτερη η θάλασσα εκεί γιατί είναι Λιβυκό πέλαγος άρα λεει πιο καθαρή!!:rolleyes::rolleyes:

Ρε κορίτσια με προβληματίζει το τι συμπράγκαλα πρέπει να πάρω μαζί μου...είναι πρώτη φορά που θα φύγουμε από το σπίτι για καιρό και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι άκρως απαραίτητο (από εξοπλισμό μωρών) και τι μπορεί να είναι εντελώς περιττό. Μη φορτώνω κ ξεφορτώνω τσάμπα!!

Λέω να πάρω πέρα από ένα φορητό κρεβατάκι που έχω, και το καθισματάκι για το φαγητό..είναι υπερβολή λέτε; Φυσικά θα πάρουμε κ το καρότσι και μερικά αγαπημένα της παιχνίδια..τώρα από ρούχα γίνεται ο κακός χαμός..όλα μ'αρέσουν..να δω πώς θα διαλέξω στο τέλος.

Για βοηθείστε τι μπορεί να χρειαστώ και να μην το έχω σκεφτεί;;;;:confused::confused::confused:

Πόσο καιρό θα κάτσεις; Μια βδομάδα ή ένα μήνα ας πούμε; Αν πας μια βδομάδα βολεύεσαι και με το καρότσι να την ταϊζεις αλλά αν είναι μήνας και χωράει το αυτοκίνητο, πάρε το καθισματάκι...

Πρόσεξε αν το χωριό είναι απομονωμένο να πάρεις μαζί σου κάποια φάρμακα για ώρα ανάγκης όπως αντιπυρετικό-παυσίπονο σιρόπι.

Πάντως αυτό είναι ένα ωραίο ερώτημα-θέμα να το βάλεις στο άλλο site του parents, π.χ. διακοπές με 10 μηνών μωρό! Τι είναι απαραίτητο να πάρω; Θα μπουν πολλές έμπειρες κοπέλες να σου απαντήσουν... Άντε, περιμένω να το δω...

Link to comment
Share on other sites

pashalitsa δίκιο έχεις! Καλή ιδέα να το βάλω στο παρεντς....Τα αντιπυρετικά κ γενικά φαρμακείο το έχω εννοείται δεδομένο. Θα κάτσουμε καμια δεκαπενταριά μέρες υπολογίζω. Τον Σεπτέμβρη πάλι στις 2 του μήνα θα έχουμε το πρώτο αεροπορικό ταξίδι της μικρής!!! Θα ανέβω αθήνα για τη συναυλία των U2 (τρέλα με το συγκρότημα αυτό έχω από παιδί) και θα μείνουμε 4-5 μέρες να δουν κ τη μικρή συγγενείς μας εκεί και να βρω κ γω παλιούς φίλους....Με αγχώνει λίγο αυτό το ταξίδι γιατί δε ξέρω πως θα αντιδράσει η μικρή στο αεροπλάνο αλλά πρέπει να μάθει γιατί θα έχει τέτοιες μετακινήσεις στο μέλλον συχνότερα....

Αντε πάω να ανοίξω θέμα...

Ευχαριστώ...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...