Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Μόλις είδα ότι υπάρχει σχετικό θέμα και μάλιστα είναι πολυ κατατοπιστικό.Αρα δε χρειάζεται να ανοιξω κ εγω...

Ιδού....http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26136

Καλά μιλάμε πολύυυυυυυυ κατατοπιστικό πραγματικά. Μακάρι να το είχα δει και εγώ... Τέλος πάντων δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το αεροπορικό ταξίδι, καλό θα ήταν να σε βοηθήσει κάποιος μέχρι το τσεκ - ιν με τα πράγματα και μετά όλα καλά, εξάλλου είναι μικρό το ταξίδι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά μιλάμε πολύυυυυυυυ κατατοπιστικό πραγματικά. Μακάρι να το είχα δει και εγώ... Τέλος πάντων δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το αεροπορικό ταξίδι, καλό θα ήταν να σε βοηθήσει κάποιος μέχρι το τσεκ - ιν με τα πράγματα και μετά όλα καλά, εξάλλου είναι μικρό το ταξίδι...

Ευτυχώς η κολλήτη μου θα έρθει μαζί μου ως το αεροδρόμιο των Χανίων κ έτσι δε θα έχω πρόβλημα..Στην Αθήνα πάλι θα έρθει ο αδερφός μου να μας πάρει που έχει και καθισματάκι παιδικό στο αυτοκίνητο άρα ..ολα κομπλέ! :mrgreen:

Εσείς τελικά αναβάλατε τις διακοπές;;; :(


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακυρώθηκε το ταξίδι... Δεν πειράζει, αφήστε, γιατί σκεφτόμουνα ότι σε 1800χλμ το αυτοκίνητο θέλει service και αν πήγαινα εκεί σίγουρα θα τα συμπλήρωνα... Και ξέρετε τι σημαίνει αυτό το service; Ότι θα ξηλωθούμε γερά γιατί νομίζω είναι το μεγαλύτερο ως τώρα!!! Και φυσικά αυτοκίνητο για την επόμενη τριετία τουλάχιστον δεν προβλέπεται...

Α, έχω και κάτι καταπληκτικά ναυτιλιακά νέα... Λοιπόν πριν από ένα μήνα περίπου, είχαν ξεμείνει εντελώς από φαγητά στο πλοίο, ούτε ψωμί δεν είχαν να φάνε, ούτε τίποτα, με κάτι όσπρια είχαν μείνει... Τέλος πάντων πήραν στόρια από κάπου κοντά στη Γκαμπόν στην Αφρική. Ο άντρας μου πήγε και τα είδε και τα κρέατα του φάνηκαν χάλια και γι΄αυτό έτρωγε μόνο κοτόπουλο που είδε ότι ήταν συσκευασμένο από Γαλλία. Ε, λοιπόν, όσοι τρώνε κρέας (πλην κοτόπουλου) έχουν συνεχώς διάρροια... Καταλάβατε ποιότητα έτσι;;;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι αυτό το πλοίο ό,τι πρέπει είναι για δίαιτα. Θες με πείνα, θες με διάρροια θα χάσω κανένα κιλάκι...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Γιατί στο Lovina που είχα πάει, θες ο μάγειρας που έφτιαχνε μέχρι φοβερά τρίγωνα τυροπιττάκια στο τηγάνι, θες τα ποπ κόρν με τις ταινίες που βλέπαμε τα βράδια 4-5 άτομα, θες η ακινησία στο πλοίο, γύρισα με 4 κιλάκια παραπάνω.... Άσε τί έπαθα στη Σανγκάη... Εγώ να φάω Κινέζικο φαγητό;;; Δεν πέθαινα καλύτερα!!! Αχ αυτό το Ιταλικό εστιατόριο που είχαμε ξετρυπώσει και του τα ακουμπήσαμε καλά και πήραμε τα κιλάκια μας με τις υπέροχες πίτσες, μακαρονάδες και ρυζότα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααααα!!!!

Pashalitsa τι μου θύμησες τώρα???? Που μια βδομάδα με πόναγε η κοιλιά μου και αναρωτιόμουν γιατί, και είδα οτι το βούτυρο που έτρωγα το πρωί είχε λήξει ένα χρόνο πριν... Πήγε όμως ο άντρας μου και έριξε ένα κράξιμο στον μάγειρα και μετά μας έφερνε τα αναψυκτικά με τα καφάσια στην καμπίνα!!!! Πέρσι ήταν καλή η παρέα και μαζευόμασταν το βράδυ για ταινία και τσακίζαμε μπινελίκια!!! Διάλεγαν εν το μεταξύ κάτι ταινίες.... Και διάλεγα και εγώ κάτι κοινωνικές και κάτι love story και μετά με κράζανε!!! χαχααχαχα!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, είναι ωραία όταν έχει καλό κόσμο και υπάρχει καλή παρέα. Αλλιώς η μοναξιά είναι ακόμα χειρότερη... Εντωμεταξύ ο άντρας μου είναι εντελώς κλειστό άτομο (πόσο μου τη δίνει αυτό δεν λέγεται) και μόνο αν οργανώσει κάτι κάποιος άλλος θα συμμετέχει.... Καλά μιλάμε ότι όταν είχα βγει στην Αμερική, είχα πάει στη γουόλμαρτ(τα εκεί μεγάλα σουπερ) με την άλλη κοπέλα που ήταν στο πλοίο και είχαμε πάρει ούτε ξέρω πόσα ποπ κορν από αυτά των μικροκυμάτων (πολύ υγειινά, τι να σου πω). Αλλά το καλύτερο ήταν όταν πάμε στα μακ ντόναλτς, στο κλείσιμο περίπου και τους λέω σοβαρή σοβαρή "Καλησπέρα σας, θα ήθελα 32 μπιγκ μακ!":mrgreen::mrgreen::mrgreen: Η πρώτη αντίδραση ήταν "Μου κάνεις πλάκα έτσι;;;" "Όχι, σοβαρά μιλάω" "Θεέ μου, τι θα ταίσεις, στρατό;;;" "Ε, όχι ακριβώς, πλήρωμα πλοίου και μάλιστα πεινασμένου..." Τα μάτια της κοπέλας είχαν γουρλώσει εντελώς...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Α, εσύ πέτυχες και γυναίκα άλλου εεε? Εγώ μπακούρι, και το χειρότερο είναι όταν ήμασταν Arzue που απαγορεύεται να κατέβεις και ο άντρας μου έχει 36 ώρες φόρτωση και είχα διαβάσει 3 βιβλία σε 3 μέρες!!!! Αμερική εεεε??? Εμένα με στέλνανε να πάρω όλο πατατάκια και σοκολάτες!!! Έφευγα με μια τσάντα ώμου και γύριζα με 3 ταξιδίου@@!!!!!!!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ένα θέμα. Θέλω να βάλω μια τέντα στην αυλή και μια για να σκεπάσω την κατασκευή που φτιάξαμε για τη μικρή. Ο ένας τεντάς λοιπόν μου είπε να μη βάλω τεντόπανο στη μικρή αλλά ένα ειδικό πλαστικό, γαλλικό, που δεν θερμαίνεται και δεν καίγεται γιατί λέει θα είναι πιο δροσερό για το παιδί από τα συνθετικά τεντόπανα... Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;;; Είναι λίγο πιο ακριβό από τα γνωστά ολλανδικά τεντόπανα αυτό αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το βάλω, αυτό είναι το θέμα... Μάλλον θα το βάλω και στο parents...

Link to comment
Share on other sites

Α, εσύ πέτυχες και γυναίκα άλλου εεε? Εγώ μπακούρι, και το χειρότερο είναι όταν ήμασταν Arzue που απαγορεύεται να κατέβεις και ο άντρας μου έχει 36 ώρες φόρτωση και είχα διαβάσει 3 βιβλία σε 3 μέρες!!!! Αμερική εεεε??? Εμένα με στέλνανε να πάρω όλο πατατάκια και σοκολάτες!!! Έφευγα με μια τσάντα ώμου και γύριζα με 3 ταξιδίου@@!!!!!!!!!!!!!!

Ναι, ήμουν με τη γυναίκα του αντλιωρού και παλιότερα που ήμουν κι εγώ μια πιτσιρίκα και το έπαιξα αρραβωνιασμένη για να πάω να τον δω στο γκαζάδικο, ήμουν με την κοπέλα του γραμματικού...

Όσο για τις τσάντες, άσε, δεν θέλω να θυμάμαι τι τους κουβαλάγαμε... Ο άντρας μου δεν μπορούσε να βγει έξω και μέχρι υπολογιστή πήγα και του πήρα... Ευτυχώς που ήμασταν 2 γιατί το ταξί ήθελε 20-25 λεπτά να μας πάει και άλλα τώσα να μας γυρίσει και φυσικά είναι ακριβό... Αρκεί να σου πω ότι το πορτ μπαγκάζ ήταν τίγκα και ότι στην είσοδο - έξοδο των εγκαταστάσεων εκεί στο λιμάνι είχε έρθει ο άντρας μου, ο άντρας της και 2 Φιλιππινέζοι για να βοηθήσουν!!!! Πολλή πείνα ρε παιδί μου!!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν, έχω ένα θέμα. Θέλω να βάλω μια τέντα στην αυλή και μια για να σκεπάσω την κατασκευή που φτιάξαμε για τη μικρή. Ο ένας τεντάς λοιπόν μου είπε να μη βάλω τεντόπανο στη μικρή αλλά ένα ειδικό πλαστικό, γαλλικό, που δεν θερμαίνεται και δεν καίγεται γιατί λέει θα είναι πιο δροσερό για το παιδί από τα συνθετικά τεντόπανα... Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;;; Είναι λίγο πιο ακριβό από τα γνωστά ολλανδικά τεντόπανα αυτό θα το βάλω και στο parents...

Πώς λέγεται αυτό το υλικό;;; Αν μας πεις τη λεξη ίσως να το ψάξουμε κ εμείς.....αλλά πλαστικό κ να μη θερμαίνεται δεν είναι λίγο κουλό;;:confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται αυτό το υλικό;;; Αν μας πεις τη λεξη ίσως να το ψάξουμε κ εμείς.....αλλά πλαστικό κ να μη θερμαίνεται δεν είναι λίγο κουλό;;:confused:

Κι εγώ αυτό φοβάμαι ότι είναι λίγο κουλό το θέμα... Θα πάω αύριο να τον ρωτήσω πως λέγεται αυτό γιατί δεν μου είπε επακριβώς... Πρέπει να αποφασίσω γιατί θα κλείσουν για Αύγουστο και αναβολή σε αναβολή θα την φτιάξω το Δεκέμβρη την παιδική χαρά... Στις 30-31 περιμένω το συνθετικό χλοοτάπητα. Καλά πήρα έναν καταπληκτικό, από αυτούς που βάζουν στα γήπεδα 5επί 5! Πως και πως περιμένω να την ξαπλώσω εκεί μέσα... Α, κανένα ωραίο παιδικό σπιτάκι κήπου έχετε δει πουθενά;;; Αυτό στο jumbo δεν μου αρέσει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε αυτή τη σελίδα...http://www.step2.gr/step2-products-playhouse-gr.php......έχει φοβερά σπιτάκια...Η εταιρία αυτή είναι στο Βόλο απ' ότι είδα αλλά μπορεί κανείς να παραγγείλει κ φυσικα να πάρει τηλ. να ρωτήσει λεπτομέρειες...

Υπάρχει και αυτή η σελιδα που απ' ότι είδα είναι κάπως πιο ακριβά αυτά που έχει...

http://www.playcity.gr/paidikes-chares-paichnidia-kipoi-paidika-spitakia-c-21_42.html

Αυτά είχα υπόψη μου....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ... Τελικά σε μια αναζήτηση στο google βλέπω ότι υπάρχει τέτοιο υλικό (για το πλαστικό μιλάω)αλλά πρέπει να βεβαιωθώ για την ακριβή ονομασία του και να το ξαναψάξω... Το βλέπω, ούτε αύριο θα κάνω παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

ψιτ...το καλό πράμα αργεί...μη βιάζεσαι...η μικρή αξίζει το καλύτερο σπιτάκι....Οταν θα δεις κάτι που θα σου κάνει κλικ απλά το παίρνεις...και θα δεις..σύντομα θα έχει η μικρή σου το σπιτάκι της!

Καλά αυτό με το χλοοτάπητα..πολύ μ'αρεσε!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...