Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Α, ωραία, αφού λοιπόν το αναλύσεις το θέμα, θα το ζήσεις μετά... Πάλι καλά που δεν έχει ομογενεις εκπαιδευτικούς στη Σελήνη γιατί είναι το αμέσως πιο μακρινό σημείο... Ή μήπως τα Bora-bora στον Ειρηνικό;;; Γιατί βρε δεν διάλεξες αυτά;;;; Θα ζητούσα να με φιλοξενήσεις μετά!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πέρα από την πλάκα τώρα, μιλάμε για τα ελληνόγλωσσα σχολεία της Αυστραλίας ή τις έδρες πανεπιστημίων;;

Μιλάμε για την ακαδημαϊκή κατάρτιση των εκπ/κών δηλ. για τα πανεπιστήμια...Τουτέστιν θα πρέπει να περιπλανηθώ μεταξύ Σύδνευ, Αδελαΐδας και Μελβούρνης και να ξεσκονίσω τα προγράμματα Σπουδών των εκεί εδρών....συν τις συνεντεύξεις που έχω να πάρω από φορείς κλπ....Βουνό μου φαίνεται λέμε....

Την Αυστραλία την επέλεξα για συγκεκριμενους μεθοδολογικούς λόγους αν κ τώρα που το λες...δε μπορεί όλο και κάποιους Έλληνες θα έχουμε και στα Bora bora...όντως μονο στη Σελήνη δεν έχουμε μεταναστεύσει (ακομα).


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααα εσεις θελετε να την κανετε για τα καλε :P:p

κι εγω καποτε ονειρευομουν να φυγω εξω... αλλα τωρα εγω δεν μπορω να φυγω να παω που με το δημοσιο ????:?:???: πηγα σημερα στην υπηρεσια μου κι ακουσα οτι θα μας κοψουν κι αλλα απο τον μισθο που σκατα θα τα πανε στα 550ευρω??? :cry::cry:

αυστραλια ειναι πολυ ωραια εκει εχω ξαδερφια :tongue::tongue:οπως και στην Αστορια στο Αμερικα :tongue::tongue::tongue::tongue:και θελω να παω και στα δυο αλλα τωρα ...θα λεγα κατι αλλα..... το κραταω μεσα μου!!!!!


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την ακαδημαϊκή κατάρτιση των εκπ/κών δηλ. για τα πανεπιστήμια...Τουτέστιν θα πρέπει να περιπλανηθώ μεταξύ Σύδνευ, Αδελαΐδας και Μελβούρνης και να ξεσκονίσω τα προγράμματα Σπουδών των εκεί εδρών....συν τις συνεντεύξεις που έχω να πάρω από φορείς κλπ....Βουνό μου φαίνεται λέμε....

Την Αυστραλία την επέλεξα για συγκεκριμενους μεθοδολογικούς λόγους αν κ τώρα που το λες...δε μπορεί όλο και κάποιους Έλληνες θα έχουμε και στα Bora bora...όντως μονο στη Σελήνη δεν έχουμε μεταναστεύσει (ακομα).

Κοίτα, μπορεί να φαίνεται βουνό, αλλά όταν θα το πάρεις βήμα βήμα, κομμάτι κομμάτι, θα είναι ένα λοφάκι το καθένα:mrgreen:. Ε, στο τέλος θα τα μαζέψεις και ..... έτοιμος ο Όλυμπός σου....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Μετά θα κοιτάς την εργασία και θα λες: "Εγώ τα έκανα όλα αυτά;;;;" Και θα έχεις μια ικανοποίηση ως την κορύφη του Ολύμπου... :DΠάντως μου ακούγεται πάρα πολύ εκτενής και ενδιαφέρουσα μελέτη!

Link to comment
Share on other sites

Ο παιδότοπος σχεδόν τελείωσε!!! Σήμερα παραλάβαμε και στήσαμε και την κάμπια και η κόρη μου είναι τρελή από χαρά! Μόνο σπιτάκι δεν έχουμε μέσα αλλά της έχω βάλει ένα τραπεζάκι με παιχνίδια νερού και άμμου και έχει τρελαθεί εντελώς... Τώρα είναι έξω, μούσκεμα στα νερά και παίζει. Τι ωραία, βρήκα την ησυχία μου!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα εσεις θελετε να την κανετε για τα καλε :P:p

κι εγω καποτε ονειρευομουν να φυγω εξω... αλλα τωρα εγω δεν μπορω να φυγω να παω που με το δημοσιο ????:?:???: πηγα σημερα στην υπηρεσια μου κι ακουσα οτι θα μας κοψουν κι αλλα απο τον μισθο που σκατα θα τα πανε στα 550ευρω??? :cry::cry:

αυστραλια ειναι πολυ ωραια εκει εχω ξαδερφια :tongue::tongue:οπως και στην Αστορια στο Αμερικα :tongue::tongue::tongue::tongue:και θελω να παω και στα δυο αλλα τωρα ...θα λεγα κατι αλλα..... το κραταω μεσα μου!!!!!

Και το δημόσιο μια ιδέα είναι...Εγώ πάντως άνετα το παρατάω χωρίς τύψεις έτσι κ βρω κάτι πιο ενδιαφέρον στο εξωτερικό....Οσο για τις περικοπές άστο..είναι μια πονεμένη ιστορία...Αποφασίζουν κ διατάζουν...Για αυτό λέω..."ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ"...Αλήθεια πού ακριβώς στην Αυστραλία είναι οι συγγενείς σου;

Κοίτα, μπορεί να φαίνεται βουνό, αλλά όταν θα το πάρεις βήμα βήμα, κομμάτι κομμάτι, θα είναι ένα λοφάκι το καθένα:mrgreen:. Ε, στο τέλος θα τα μαζέψεις και ..... έτοιμος ο Όλυμπός σου....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Μετά θα κοιτάς την εργασία και θα λες: "Εγώ τα έκανα όλα αυτά;;;;" Και θα έχεις μια ικανοποίηση ως την κορύφη του Ολύμπου... :DΠάντως μου ακούγεται πάρα πολύ εκτενής και ενδιαφέρουσα μελέτη!

Να σαι καλά βρε pashalitsa που μου δίνεις θάρρος...Για την ώρα μόνο που σκέφτομαι τη δουλειά που με περιμένει με πιάνει απίστευτο άγχος. Αλλά το κάνω κ γω όπως ακριβώς το έγραψες...βήμα βήμα, κομμάτι-κομμάτι..ε, που θα πάει θα τελειώσει το ρημάδι...

ΚΑΛΑ Ε, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΜΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!! Φαντάζομαι τη χαρά της μικρούλας σου....Δεν συζητάμε φυσικά οτι θα μπορεί να καλεί και άλλα παιδάκια και να παίζουν εκεί όλα μαζί...Πολύ ωραία θα είναι.....Τα φετινά της γενέθλια νομίζω ότι θα τα γιορτάσει με τον καλύτερο τρόπο....:mad:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κ εγω :tongue::tongue::tongue:

Παντου κολλαω τελικα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τωρα το πηρα ειδιση οτι εχετε ανοιξει τετοιο τοπικ...

και εγω γυναικα ναυτικου.. με τη διαφορα πως το μονο ταξιδι που εχω κανει ειναι ενα δεκαημερο στην Τουρκια σε επισκευη (στερια)κ δεν βλεπω να ερχεται επομενο...

πρωτον γιατι δουλευω (ειμαι στρατιωτικος) κ δευτερον κ βασικοτερο οτι παθαινω ναυτια..:tongue:

Οποτε τον βλεπω τον συζυγο να ταξιδευει για μια ζωη μονος του...

Αν κ μου αρεσει πολυ η ιδεα να παω μαζι του ειναι μαλλον αδυνατον καθως η μεγαλυτερη συνεχομενη αδεια που μπορω να παρω ειναι 2 βδομαδες (και συνηθως δεν την παιρνω καν γιατι πρεπει να κραταω καβατζα για τυχον αναποδιες που θα πεσουν μεσα στη χρονια οπως αρρωστιες παιδιων κλπ αλλα κ για να περασουμελιγο χρονο μαζι οταν ερχεται.

Και δεν ταξιδευω ποτε μου με καραβι.. δεν παω καν σε νησια που δεν εχουν αεροδρομειο.

Μαλλον πιλοτο επρεπε να παντρευτω κ οχι ναυτικο:rolleyes: (στην Πολεμικη αεροπορια δουλευω εν τω μεταξυ :mrgreen:)

Πασχαλιτσα εμεις μαλλον θα συναντηθουμε απο κοντα συντομα.

λεμε να ερθουμε αυριο μεθαυριο να παιξουμε με την καμπια σας.. :tongue::tongue:

κ εγω σαλαμινα ειμαι εδω κ ενα μηνα περιπου κ θα κατσω μεχρι τελος Αυγουστου..

Αλλα αυτα θα τα πουμε στο τοπικ με τις σαλαμιωτισσες. Με πετυχε προχτες η underage(που γνωριζομαστε ηδη) κ με μαζεψε απο δω γιατι ειχα καιρο να μπω..

Ο γιος μας φετος ηταν η πρωτη χρονια που αντεδρασε πολυ που εφυγε ο πατερας του.. πολυ κλαμμα.. Το μονο καλο ειναι οτι τα 2 πρωτα χρονια του παιδιου ειχε επιλεξει να δουλευει εδω (με το οποιο οικονομικο κοστος :()

Εφυγε το πρωτο 6μηνο οταν εμεινα εγκυος στη μικρη μου. Γυρισε τον Οκτωμβρη πριν γεννησω κ ξαναεφυγε 5 μηνες μετα.

Εκει ειχαμε θεμα με τον μικρο.

Ο αντρας μου ειναι δευτερος μηχανικος (προπερσι πηρε το διπλωμα και εκατσε κ 2 χρονια εκτος οποτε χουμε ακομα καιρο για του πρωτου) κ ταξιδευει με γκαζαδικα.

θα χαρω να τα λεμε αλλα κ να γνωριστουμε απο κοντα.


v1j0p2.png

aiUQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κ εγω :tongue::tongue::tongue:

Παντου κολλαω τελικα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τωρα το πηρα ειδιση οτι εχετε ανοιξει τετοιο τοπικ...

και εγω γυναικα ναυτικου.. με τη διαφορα πως το μονο ταξιδι που εχω κανει ειναι ενα δεκαημερο στην Τουρκια σε επισκευη (στερια)κ δεν βλεπω να ερχεται επομενο...

πρωτον γιατι δουλευω (ειμαι στρατιωτικος) κ δευτερον κ βασικοτερο οτι παθαινω ναυτια..:tongue:

Οποτε τον βλεπω τον συζυγο να ταξιδευει για μια ζωη μονος του...

Αν κ μου αρεσει πολυ η ιδεα να παω μαζι του ειναι μαλλον αδυνατον καθως η μεγαλυτερη συνεχομενη αδεια που μπορω να παρω ειναι 2 βδομαδες (και συνηθως δεν την παιρνω καν γιατι πρεπει να κραταω καβατζα για τυχον αναποδιες που θα πεσουν μεσα στη χρονια οπως αρρωστιες παιδιων κλπ αλλα κ για να περασουμελιγο χρονο μαζι οταν ερχεται.

Και δεν ταξιδευω ποτε μου με καραβι.. δεν παω καν σε νησια που δεν εχουν αεροδρομειο.

Μαλλον πιλοτο επρεπε να παντρευτω κ οχι ναυτικο:rolleyes: (στην Πολεμικη αεροπορια δουλευω εν τω μεταξυ :mrgreen:)

Πασχαλιτσα εμεις μαλλον θα συναντηθουμε απο κοντα συντομα.

λεμε να ερθουμε αυριο μεθαυριο να παιξουμε με την καμπια σας.. :tongue::tongue:

κ εγω σαλαμινα ειμαι εδω κ ενα μηνα περιπου κ θα κατσω μεχρι τελος Αυγουστου..

Αλλα αυτα θα τα πουμε στο τοπικ με τις σαλαμιωτισσες. Με πετυχε προχτες η underage(που γνωριζομαστε ηδη) κ με μαζεψε απο δω γιατι ειχα καιρο να μπω..

Ο γιος μας φετος ηταν η πρωτη χρονια που αντεδρασε πολυ που εφυγε ο πατερας του.. πολυ κλαμμα.. Το μονο καλο ειναι οτι τα 2 πρωτα χρονια του παιδιου ειχε επιλεξει να δουλευει εδω (με το οποιο οικονομικο κοστος :()

Εφυγε το πρωτο 6μηνο οταν εμεινα εγκυος στη μικρη μου. Γυρισε τον Οκτωμβρη πριν γεννησω κ ξαναεφυγε 5 μηνες μετα.

Εκει ειχαμε θεμα με τον μικρο.

Ο αντρας μου ειναι δευτερος μηχανικος (προπερσι πηρε το διπλωμα και εκατσε κ 2 χρονια εκτος οποτε χουμε ακομα καιρο για του πρωτου) κ ταξιδευει με γκαζαδικα.

θα χαρω να τα λεμε αλλα κ να γνωριστουμε απο κοντα.

Dora καλώς ήρθες στην παρέα μας...

Ωραία πράγματα, αέρας εσύ, νερό εκείνος, άντε να συναντηθείτε...

Εγώ με τη θάλασσα έχω τρελλό κόλλημα! Γουστάρω ακόμα και τα κύματα και τη θαλασσοταραχή!!! Λέω στο καράβι "Αχ, θα έχει φουρτούνα, τέλεια!" και ο άντρας μου λέει, "Σκάσε τρελλή, γιατί αν σε ακούσουν εδώ μέσα θα σε πετάξουν στη θάλασσα, θεόμουρλη!!!" Παιδιά εμένα η μαμά μου με συνέλαβε στη μέση του Ατλαντικού Ωκεανού (και ο μπαμπάς ήταν ναυτικός ως τα 4 μου χρόνια), ένα βράδυ με θαλασσοταραχή (λες να παρασφιχταγκαλιάστηκαν από το φόβο τους;;;;;;;;)!!!!! Δεν φοβάμαι το νερό καθόλου σε σημείο παράλογο...(μόνο τους καρχαρίες φοβάμαι) Τυχαίο;;;;;;; Δε νομίζω!!!!!!!!

Εντάξει για να είμαι ειλικρινής μια φορά φοβήθηκα λίγο γιατί έγινε μια στραβοτιμονιά στο πλοίο σε θαλασσοταραχή (μιλάμε για 10 γεμάτα μποφώρ) και ενώ έψηνα τοστάκια για τον άντρα μου που είχε βάρδια, ξαφνικά φεύγουν γάλατα, τοστ, ποτήρια και η ίδια η τοστιέρα, όλα στον αέρα, τα τραπέζια ήταν δεμένα σε στύλους και Ο,Κ, οι καρέκλες έφυγαν όλες... Ο,Κ, πρόλαβα και αρπάχτηκα από την κάσα της πόρτας γιατί αλλιώς θα είχα εκτοξευτεί σε κανένα παράθυρο της τραπεζαρίας, ευτυχώς δεν χτύπησα και ανέβηκα τις σκάλες μπουσουλώντας ως την καμπίνα (δεν μπορούσες να σταθείς όρθιος). Είχα αγωνία να φτάσω στην καμπίνα και να μιλήσω με τον άντρα μου να δω ότι ειναι καλά. Αυτός κόντευε να σαλτάρει μέχρι να μου μιλήσει από την αγωνία του... Και το πιο αστείο είναι ότι δεν μπορούσα να ανοίξω την πόρτα της καμπίνας γιατί είχαν πέσει από πίσω κάτι γλαστράκια, το ραδιοκασετόφωνο (μιλάμε για το 1997 και το πρώτο μου ταξίδι...) και κάτι άλλα συμπράκαλα... Όταν τα κατάφερα και μπήκα, είδα μια καμπίνα αναποδογυρισμένη εντελώς! Εντάξει, μια περιπέτεια ήταν και πάει...

Εσύ λες ότι πας άνετα με αεροπλάνο, εγώ ενώ δεν είχα πρόβλημα κανένα, από τότε που έκανα το παιδί, τρέμω κάθε φορά που μπαίνω στο αεροπλάνο... Με ταλαιπωρεί αυτή η φοβία πολύ και κάτι ακόμα, δεν μπορώ να τρέξω πια με το αυτοκίνητο (εγώ που το πήγαινα όσο πήγαινε το καημένο...). Ιδρώνουν τα χέρια μου και αισθάνομαι μεγάλη δυσφορία, οπότε πάω σαν κότα πια! (άντε ως τα 140 το πολύ) Και όλα αυτά από τότε που γέννησα!!!!!! Τι μετάλλαξη είναι αυτή;;; Το είπα σε ένα γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ ισχυρό πλέον το ένστικτο της αυτοσυντήρησης, προκειμένου να προστατεύω το παιδί (έχω τη φοβία μη μεινει μόνη της) και με συμβούλεψε να μην πιέζω καταστάσεις γιατί μπορεί να καταλήξω με κρίσεις πανικού!!!!!

Όσο για την κάμπια μας, σας περιμένω όποτε θέλετε! Διαθέτουμε και κουνίτσα και τσουλήθρα επίσης!!! (σου τα λεω για να ξέρεις τι θα πληρώσεις για την είσοδο κατάλαβες;;;;;:-D:grin::-D:tongue::tongue::tongue:)

Αλήθεια πόσων χρονών είναι τα παιδάκια σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια...

Τι κάνετε; Πώς περάσατε αυτές τις ημέρες; Εγώ με την υπόλοιπη οικογένεια του άντρα μου ήμουν...τουτέστιν πεθερά, προπεθερά κ προ-πεθερό (ναι έχουμε και από αυτό!!), κουνιάδα, γαμπρό κλπ κλπ.....γινόταν ένας πανικός κόσμος από δω κ από κει....Βγήκε λιγο εκτός προγράμματος η μικρή αλλά εντάξει ήταν καλό για αυτή που έβλεπε τόσο κόσμο μαζεμένο....Αφήστε που την είχαμε κ σα μασκώτ γιατί έκανε συνέχεια μιμήσεις..Εβηχε πχ ο παππούς; εβηχε κ αυτή κοροϊδευτικά....σούφρωνε τα χείλια η γιαγιά; τα ίδια κ η μικρή...Εκανε ότι έβλεπε και ήταν τόσο αστεία που μας έφτιαχνε ολων τη διάθεση..

Κατα τα άλλα ο καύσωνας εδώ στην κρήτη είναι ιδιαιτέρως επίμονος...ξέρετε..τι Κρήτη, τι Αφρική ένα κ το αυτό...

Dora καλώς ήρθες στην παρέα των θαλασσοδαρμένων...και μένα ο άντρας μου σε γκαζάδικο είναι....αυτή τη στιγμή κατευθύνονται στο Σουέζ....ΑΧ.


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο χαρης ειναι σχεδον 4 κ η μπεμπα μου 8 μηνων... (εχω τικερακι καλε... δες..

Και εμεις εχουμε μια μινι παιδικη χαρα με τσουληθρα κουνια κ ενα σπιτακι κηπου οποτε μαλλον πρεπει να το κανονιζουμε να ανταλλαζουμε επισκεψεις...

Εγω λεω αν αυριο παει καλα η μερα να παρω την Σ. μπας κ παμε απο εκει καμια βολτα..


v1j0p2.png

aiUQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έχω ακόμα επισκέπτες οπότε δεν γίνεται...

Έχεις δίκιο, έχεις τικεράκια αλλά δεν είχα μπει κανονικά στο σάιτ, είδα το μήνυμά σου από το μέιλ μου και δεν τα έβγαλε εκεί, σόρυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλα κ εγω δεν την πηρα γιατι κατσαμε στην παραλια μεχρι τις 6 οποτε μεχρι να μαζευτουμε κ να τους κανουμε μπανια κλπ πηγε 8..

Που πατε για μπανιο ? Μπορει να σας πετυχουμε σε καμια παραλια.. εμεις την τελευταια βδομαδα παμε στο Αιαντιο (στο τελος εκει που ειναι οι καφετεριες).. εχουμε βρει κ και γνωστους μας εκει κ εχουμε παρεα κ περναει πιο ευκολα η ωρα, παιζει κ ο μικρος λιγακι με τα παιδια τους κ το βασικοτερο δεν εχω να κουβαλαω ολο το σπιτι στην παραλια..


v1j0p2.png

aiUQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??? Εμείς βράζουμε απο την ζέστη.. Τι πράγμα είναι αυτό??

dora καλώς ήλθες!!!!!!!!! Θύμισε μου είσαι η dora που είχες έρθει σε μια συνάντηση πριν 2 χρόνια στην Πάρνηθα που είχαν κάνει διάφορα μέλη του parents ή καμία σχέση?????

Επίσης να σου πω οτι ο άντρας μου όταν γυρνάγαμε απο Πάρο με 7 μποφόρ ήταν κλεισμένος μέσα στην τουαλέτα γιατί τον πειράζει πολύ η θάλασσα... Θαλασσόλυκος κατά τα άλλα!!!!! Στο βαπόρι όταν μπει άν έχει θάλασσα 3 μέρες είναι με δραμαμίνες αλλά μετά συνηθίζει και δεν καταλαβαίνει τπτ!!! Εγώ πάλι χαμπάρι δεν παίρνω..

Πρώτο μου ταξίδι με το που μπήκα στο βαπόρι περάσαμε μεταξύ Αγγλίας και Γαλλίας στο English channel με το καράβι ξεφόρτωτο και με 10 μποφόρ και πηγαίναμε με 1,5 μίλι!!! Εγώ καθόμουν στην γέφυρα και έβγαζα φωτογραφίες και για να κοιμηθούμε είχαμε γυρίσει διαγώνια στο κρεβάτι και κρατιόμασταν για να μην πέσουμε!!!! Αχ τι ωραίες εμπειρίες!!!!!!

Φιλάκια σε όλες και κυρίως κουράγιο!!!!!

Α, σήμερα είχε η μικρή μου γενέθλια!!!!!!! Θα τα κάνουμε βέβαια όταν γυρίσει ο κόσμος γιατί δεν υπάρχει ψυχή!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??? Εμείς βράζουμε απο την ζέστη.. Τι πράγμα είναι αυτό??

dora καλώς ήλθες!!!!!!!!! Θύμισε μου είσαι η dora που είχες έρθει σε μια συνάντηση πριν 2 χρόνια στην Πάρνηθα που είχαν κάνει διάφορα μέλη του parents ή καμία σχέση?????

Επίσης να σου πω οτι ο άντρας μου όταν γυρνάγαμε απο Πάρο με 7 μποφόρ ήταν κλεισμένος μέσα στην τουαλέτα γιατί τον πειράζει πολύ η θάλασσα... Θαλασσόλυκος κατά τα άλλα!!!!! Στο βαπόρι όταν μπει άν έχει θάλασσα 3 μέρες είναι με δραμαμίνες αλλά μετά συνηθίζει και δεν καταλαβαίνει τπτ!!! Εγώ πάλι χαμπάρι δεν παίρνω..

Πρώτο μου ταξίδι με το που μπήκα στο βαπόρι περάσαμε μεταξύ Αγγλίας και Γαλλίας στο English channel με το καράβι ξεφόρτωτο και με 10 μποφόρ και πηγαίναμε με 1,5 μίλι!!! Εγώ καθόμουν στην γέφυρα και έβγαζα φωτογραφίες και για να κοιμηθούμε είχαμε γυρίσει διαγώνια στο κρεβάτι και κρατιόμασταν για να μην πέσουμε!!!! Αχ τι ωραίες εμπειρίες!!!!!!

Φιλάκια σε όλες και κυρίως κουράγιο!!!!!

Α, σήμερα είχε η μικρή μου γενέθλια!!!!!!! Θα τα κάνουμε βέβαια όταν γυρίσει ο κόσμος γιατί δεν υπάρχει ψυχή!!!

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΜΑΤΘΙΛΔΗ, ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

Κι εμείς βράζουμε, χθες βγήκα να κάνω τον παιδότοπο της μικρής με την ηλεκτρική και στο τσακ γλίτωσα τη λιποθυμία (8 το βράδυ λέμε τώρα!!!).

Μετά είδαμε τον άντρα μου στο MSN αλλά στενοχωρήθηκα πολύ γιατί είχε χτυπήσει στο πόδι εδώ και δέκα μέρες, δεν μου είπε τίποτα, το πόδι του πρήστηκε από το καλάμι ως τον αστράγαλο και χθες βγήκε έξω κυρίως για να πάει στο γιατρό!

Έκανε ακτινογραφίες, ευτυχώς δεν είχε σπάσιμο αλλά σοβαρή μόλυνση! Του έκαναν αντιβιωτική ένεση και του έδωσαν και χάπια αντιβίωσης για 10 μέρες. Και ρωτάω τώρα εγώ: αφού είναι σε αγκυροβόλιο ακριβώς δίπλα στο λιμάνι τόσες μέρες και αφού την άλλη μέρα που χτύπησε είχε βγει έξω πάλι, γιατί δεν πήγε στο γιατρό;;;;; Γιατί έπρεπε να γίνει τούμπανο για να πάει στο γιατρό;;;; Τι να πω, ώρες ώρες μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι αυτός ο άνθρωπος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...