Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... Πάρος99 τί γίνεται;;; Ετοιμάζουμε βαλίτσες;

Εμένα με απασχολεί τί θα κάνω με τα γενέθλια της μικρής που είναι 25 Αυγούστου και κανένας δεν θα είναι εδώ... Αν τα αφήσω για αργότερα, μάλλον δεν θα είμαι εγώ εδώ όμως!!! Θα φύγω στα ξένα με τον άντρα μου πιθανότατα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω το ίδιο σκέφτομαι, της δικιάς μου είναι στις 17/08, πέρσι της τα είχα κάνει 29 αλλά τώρα θα είναι οι μέρες που φεύγω.. Να τα κάνω μόλις γυρίσω;; Κατα τις 20/09;;; Εσυ πόσο θα κάτσεις pashalitsa??


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα θα κάτσω το μέγιστο...(λες και μπορούμε να υπολογίσουμε τίποτα με τα πλοία που ταξιδεύουν...:(). Θα πάω ή με τον δεύτερο ή καπετάνιο ανάλογα ποιος θα φύγει πρώτος... (μπορεί και με τους δυο μαζί!) Εσύ ξέρεις λιμάνι που θα πας; Έχεις κάτι σχεδόν σίγουρο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο δικός μου θα είναι στις 20 στη Fujairah αλλά επειδή η μαμά μου βγαίνει σε άδεια στις 29 του είπα να πάω στο επόμενο ταξίδι, αυτοί μέχρι τώρα κάνουν πολυ μικρά ταξίδια, οπότε με βολεύει γιατί δεν θα κάτσω πολυ, 15-20 μέρες το πολυ! Εσυ ξέρεις που θα πας;


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο δικός μου θα είναι στις 20 στη Fujairah αλλά επειδή η μαμά μου βγαίνει σε άδεια στις 29 του είπα να πάω στο επόμενο ταξίδι, αυτοί μέχρι τώρα κάνουν πολυ μικρά ταξίδια, οπότε με βολεύει γιατί δεν θα κάτσω πολυ, 15-20 μέρες το πολυ! Εσυ ξέρεις που θα πας;

υ

Είναι αγκυροβόλιο στις Μπαχάμες ακόμα και δεν ξέρουν πότε θα φύγουν... Ίσως και να πάω και εκεί αν μείνουν...

Τώρα η κόρη μου μιλάει μαζί του στο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις τώρα μου είπε ότι μάλλον θα πάνε Αμερική για τροφοδοσία και εκφόρτωση το πρώτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου. Οπότε, τότε θα πάω κι εγώ! Καλύτερα Αμερική παρά Μπαχάμες! Γλιτώνω ένα αεροπλάνο!

Εσύ αφού θα κάτσεις τόσο λίγο, μπορείς να τα κάνεις μόλις γυρίσεις... Εγώ πέρσυ τα έκανα πολύ αργά, για να είναι και ο μπαμπάς εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία!!!!!!!! Μπράβο pashalitsa την λατρεύω την Αμερική!!!!!!!! Mall και ψώνιααααααααααααααα!!!!!!!!!!!! Τι καλύτερο?????

Ναι λογικά θα τα κάνω μόλις γυρίσω..

Καληνύχτααααααααα!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία!!!!!!!! Μπράβο pashalitsa την λατρεύω την Αμερική!!!!!!!! Mall και ψώνιααααααααααααααα!!!!!!!!!!!! Τι καλύτερο?????

Ναι λογικά θα τα κάνω μόλις γυρίσω..

Καληνύχτααααααααα!!!

Κι εγώ τη λατρεύω την Αμερική, μέχρι και μόνιμα ήθελα να πάω εκεί αλλά ο άντρας μου δεν μπορούσε να δει μπροστά όπως εγώ που του έλεγα πριν από 5-6 χρόνια ότι στην Ελλάδα έρχεται κοινωνική καταστροφή και οικονομική δυστοκία... Τώρα πάει η ευκαιρία...

Καληνύχτααααααααα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τάσεις φυγής από την Ελλάδα...πραγματικά με όλα αυτά που γίνονται για ποιο λόγο να μένει κανείς εδώ; Μας κλέβουν ασύστολα...μας βάζουν όποτε τους καπνίσει φόρους, τίποτα σχεδόν δεν λειτουργεί αξιοκρατικά, κανείς δεν τιμωρείται....όποιος κλέβει τον διπλανό του θεωρείται μάγκας...έχουμε ξεφτιλιστεί παγκοσμίως, η δικαιοσύνη δεν λειτουγεί, η παιδεία πάει από το κακό στο χειρότερο, η εθνική μας κυριαρχία δεν υφίσταται εδώ και καιρό, οι πολιτικοι είναι ο ένας χειρότερος από τον άλλον, οι φτωχοί γίνονται φτωχότεροι κ οι πλούσιοι πλουσιότεροι, υπάρχει γενικά ανασφάλεια για τα πάντα....ούτε για αν θα πάρουμε σύνταξη κάποτε δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι...για ποιο λόγο να μένει κανείς ακόμα εδώ δηλαδή;;;;;;;

Το σκέφτομαι κ γω πολύ σοβαρά....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα, έλα, για πειτε, για που θα την κάνουμε;;;

Προχθές μιλούσα με γνωστό μου γιατρό με δυο παιδιά και τα δυο γιατροί με σπουδές στην Ελλαδα. Ο γιος του είναι αστέρι, μπήκε στην ιατρική Αθήνας πρώτος και αποφοίτησε πρώτος σε βαθμολογία!!!!!! Λοιπόν μου έλεγε ότι εδώ στην Ελλάδα δεν τον έχουν φωνάξει ακόμα να κάνει ειδικότητα και αυτός είναι στην Ελβετία και κοντεύει ήδη να τελειώσει την ειδικότητα και φυσικά να μείνει εκεί!!!! "Και γιατί να φέρω αυτόν τον άνθρωπο εδώ;;; Για να τον καταστρέψω;;; Το παιδί μου φαίνεται ότι θα διαπρέψει στο εξωτερικό, εδώ τί θα κάνει και ποιος θα αναγνωρίσει το μυαλό του;;;" Τι να έλεγα στον άνθρωπο, του είπα ότι συμφωνώ απόλυτα....

Παιδιά, χωρίς παρεξήγηση, αγαπώ τρελά τη χώρα μου αλλά έτσι όπως διαφαίνεται το μέλλον, η Ελλάδα είναι μόνο για 1-2 μήνες διακοπές και τίποτα περισσότερο... Σκέτη απογοήτευση την κατάντησαν οι μασκαράδες όλοι τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνώ απόλυτα pashalitsa...

Λοιπόν εγώ σκέφτομαι για Αυστραλία μεριά...πρώτον επειδή είναι μακριάααααααααααααααααα πολύ και δεύτερον επειδή έτσι κι αλλιώς πρέπει να πάω εκεί για την έρευνα του διδακτορικού μου....Λέτε να μ'αρέσει κ να μείνω κι όλας;;;;:)

Αντε να δούμε κ από κοντά τα ]καγκουρώ....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα pashalitsa...

Λοιπόν εγώ σκέφτομαι για Αυστραλία μεριά...πρώτον επειδή είναι μακριάααααααααααααααααα πολύ και δεύτερον επειδή έτσι κι αλλιώς πρέπει να πάω εκεί για την έρευνα του διδακτορικού μου....Λέτε να μ'αρέσει κ να μείνω κι όλας;;;;:)

Αντε να δούμε κ από κοντά τα καγκουρώ....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Το αντικείμενο του διδακτορικου θα εχει σχέση με την Αυστραλία;;; Πολύ ενδιαφέρον...

Έχει σχέση με τις έδρες ελληνόγλωσσης εκπ/σης στην Αυστραλία και την κατάρτιση των ομογενών εκπαιδευτικών εκεί.΄Άσε μεγάλη ιστορία....να δω πώς θα το τελειώσω...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με τις έδρες ελληνόγλωσσης εκπ/σης στην Αυστραλία και την κατάρτιση των ομογενών εκπαιδευτικών εκεί.΄Άσε μεγάλη ιστορία....να δω πώς θα το τελειώσω...

Α, ωραία, αφού λοιπόν το αναλύσεις το θέμα, θα το ζήσεις μετά... Πάλι καλά που δεν έχει ομογενεις εκπαιδευτικούς στη Σελήνη γιατί είναι το αμέσως πιο μακρινό σημείο... Ή μήπως τα Bora-bora στον Ειρηνικό;;; Γιατί βρε δεν διάλεξες αυτά;;;; Θα ζητούσα να με φιλοξενήσεις μετά!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πέρα από την πλάκα τώρα, μιλάμε για τα ελληνόγλωσσα σχολεία της Αυστραλίας ή τις έδρες πανεπιστημίων;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...