Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , aggel-mak είπε:

      Συγνώμη που πετάγομαι αλλά μήπως δεν κάνει να σηκωθείς για τον υπέρηχο με αυτή τη ζέστη; 

      Κατανοώ την αγωνία σου, τα έχω περάσει, πολλές αιμορραγίες στις εξωσωματικες που έχω κάνει αλλά μη φοβάσαι. Όλα θα πάνε καλά. Εμένα άλλοτε ήταν μικρό αιματωμα, άλλοτε αποκόλληση. 

      Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, πέρα από τα ουτροτζεσταν, ή τη prolutex, μου έδινε να κάνω μια φορά ενδομυϊκή ενεση lentogest, μέχρι να με δει. 

      Όλα θα είναι καλά. 

      Κορίτσια, μη το βάζετε κάτω.. 

      Είμαστε πάρα πολλές που τα περάσαμε αυτά, σας νιώθουμε, αγωνιουμε μαζί σας και τα βράδια σας διαβάζουμε σιωπηλά! 

      Καλή δύναμη σε όλες.. 

      το σκέφτηκα για την ζέστη και αν μου πει ο γιατρός να πάω θα βάλω πολύ έρκοντισιον στο αμάξι και θα πάω !!! Με έχει πιάσει λίγο πόνος στην κοιλιά και στην μέση ανησυχώ πολύ !!!  Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και να περάσει αλλά θα με ηρεμούσε να πήγαινα να με δει !!!!!

      δυστυχως ο γυναικολόγος μου που θα μπορούσε να με δει αργά το βράδυ λείπει σε συνέδριο άρα αναγκάστηκα θα πάρω τον εξωσωματικό το πρωί να τον ρωτήσω !!!!

      σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια !!!! Σκέφτομαι θετικά αυτό έχει ανάγκη το εμβρυακι μου !!!!

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Ερη μου συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κανείς...εμένα έχουν ξεκινήσει να μου λένε να κόψω το θηλαστρο γιατί δεν κοιμάμαι καθόλου με αντλησεις κάθε 3 ωρι αλλά δεν πρόκειται...για το κορίτσι που ρώτησε για το θηλαστρο νομιζω invusible ίσως να θέλει καθάρισμα. Είναι εύκολη διαδικασία, αν σε ενδιαφέρει να σε κατεύθυνω. Είναι σύνηθες να μπιυκωνει το θηλαστρο.

Εμένα ή μικρούλα είναι μία χαρά αλλά είναι γκρινιαρουλα και θέλει όλο αγκαλιά. Επειδή όταν πηγαίνω να τη βάλω στην κούνια ξυπνάει, αλλά το χέρι μου κουράζεται καθώς είμαστε σχεδόν 5κιλα θέλω να αγοράσω ένα ring sling αλλά δεν ξέρω αν θα με βολεψει καθώς ή μικρή είναι γενικά ανήσυχο πλασμα, όλο κουνιετσι, τεντώνεται και κλωτσαει ρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα?να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλιτσες!!πως ειστε;;

Μαρτη μου τι ωραια κιλακια ειναι αυτα;;να βγαινετε βολτιτσες θα τους κανει καλο.θα ξεφευγεις κ εσυ λιγο..μετα τις 7 ειναι πολυ ωραια.εμεις βγαινουμε σχεδον καθε μερα!!

Happy μου ζηλεψα τα ψαρακια που φαγατε..θηλασες κανονικα στο μαγαζι??ρωταω γιατι το σκεφτομαι να θηλασω δημοσια,ντρεπομαι..εχεις να προτεινεις καμια πατεντα??σκεφτομαι να τη βαζω μεσα στο sling οταν θελει να θηλασει..

Invisible εμεις ξεκινησαμε κανονικα το αθλημα.βεβαια εκανα καισαρικη δν ξερω αν παιζει ρολο αυτο..χαλαρωσε κ αστο να ερθει απο μονο του.δν θα πιεζεσαι..η πρωτη φορα θα ειναι καπως για λιγο αλλα μετα θα εινσι ολα καλα@!ξεκινα!!θα νοιωσεις καλυτερα..

Nymeria μην ακους κανεναν καλη μου!!ο τι θελεις εσυ θα κανεις κ οτι ειναι καλο για το παιδακι σου!!κ εγω δν κοιμαμαι το βραδυ γιατι θηλαζει ανα δυο ωρες..τι να κανω??να σταματησω να δινω οτι καλυτερο μπορω να δωσω στο παιδι μου;;;οχι@!οσο για το ring sling εγω το πηρα αλλα δν το εχω δοκιμασει ακομη.θα σου πω σε λιγες μερες..

Παντως ολες πανω κατω εχουμε θεμα στον υπνο του μωρου..θα στρωσουν νομιζω κοριτσια..ειναι μωρουλια ακομα κ θελουν την αγκαλιτσα της μαμας..εμεις σαραντισαμε σημερα κ θα παμε να παρουμε την ευχουλα μας!!σας φιλωωω

Link to comment
Share on other sites

Ερη μου συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κανείς...εμένα έχουν ξεκινήσει να μου λένε να κόψω το θηλαστρο γιατί δεν κοιμάμαι καθόλου με αντλησεις κάθε 3 ωρι αλλά δεν πρόκειται...για το κορίτσι που ρώτησε για το θηλαστρο νομιζω invusible ίσως να θέλει καθάρισμα. Είναι εύκολη διαδικασία, αν σε ενδιαφέρει να σε κατεύθυνω. Είναι σύνηθες να μπιυκωνει το θηλαστρο.

Εμένα ή μικρούλα είναι μία χαρά αλλά είναι γκρινιαρουλα και θέλει όλο αγκαλιά. Επειδή όταν πηγαίνω να τη βάλω στην κούνια ξυπνάει, αλλά το χέρι μου κουράζεται καθώς είμαστε σχεδόν 5κιλα θέλω να αγοράσω ένα ring sling αλλά δεν ξέρω αν θα με βολεψει καθώς ή μικρή είναι γενικά ανήσυχο πλασμα, όλο κουνιετσι, τεντώνεται και κλωτσαει ρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα?να ανησυχω?

Αν μπορουσες να μου πεις, θα σου ημουν ευγνωμων! Αυτο που εκανα ηταν να βρασω τα πλαστικα εξαρτηματα, θελει κατι αλλο?

Και μενα ο δικος μου, ετσι ειναι. Ακομα και στον υπνο του κοπανιεται, βαζει τα χερια στο προσωπο, στα ματια και γενικα ειναι πολυ ανησυχος. Ακομα και οταν κοιμομαστε αγκαλια, το κανει καποιες φορες. Εχω φαει κλωτσια, που παει συννεφο!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κ εγώ. δεν το ήξερα, το έκανα κ εγώ στο δικό μου!!!

ερη κ εγώ στο πρώτο παιδί δυσκολευόμουν. Δεν θήλασα δημόσια παρά μόνο στην παραλία αργά το βράδυ. Κυρίως γιατί δεν ήμουν πολύ εξοικειωμένη με το θηλασμό κ χρειαζόμουν αρκετή ώρα με το στήθος έξω. Όμως δεν είναι τόσο δύσκολο. Θα σου πω εγώ τί κάνω.

Βάζω μπλούζα φαρδουλή (του άντρα μου τα μακό με βολεύουν) κ σουτιέν θηλασμού. Επειδή στο σπίτι χρησιμοποιώ μαξιλάρι κ έξω δεν το έχω, βάζω στη τσάντα-αλλαξιέρα τα μαλακά (πανάκια, πάνες) από την έξω μεριά κ ακουμπάω εκεί την μπέμπα πάνω σε σεντονάκι που έχω ξεδιπλώσει τελείως οπότε μου μένει κ αρκετό να κρέμεται. Ξεκουμπώνω το σουτιέν κ σηκώνω τη μπλόυζα ίσα-ίσα, μόλις πιάσει η μπέμπα τη θηλή τη σκεπάζω με το υπόλοιπο σεντονάκι κ είμαστε μια χαρα...

αρκετός κόσμος θα σε κοιτάξει, κυρίως γυναίκες κ δεν το κάνουν επικριτικά, μάλλον με θαυμασμό... αλλά κ όποιος κοιτάξει επικριτικά κακό του κεφαλιού του!!!

επιστράτευσε κ καμιά γιαγιά για ξεμάτιασμα μετά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν δεν έχει πρόβημα ο άντρας σου δεν έχεις να σκεφτείς τίποτε άλλο. εμένα ο δικός μου χαίρεται που δεν κλείνομαι πια στο αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κ εγώ. δεν το ήξερα, το έκανα κ εγώ στο δικό μου!!!

ερη κ εγώ στο πρώτο παιδί δυσκολευόμουν. Δεν θήλασα δημόσια παρά μόνο στην παραλία αργά το βράδυ. Κυρίως γιατί δεν ήμουν πολύ εξοικειωμένη με το θηλασμό κ χρειαζόμουν αρκετή ώρα με το στήθος έξω. Όμως δεν είναι τόσο δύσκολο. Θα σου πω εγώ τί κάνω.

Βάζω μπλούζα φαρδουλή (του άντρα μου τα μακό με βολεύουν) κ σουτιέν θηλασμού. Επειδή στο σπίτι χρησιμοποιώ μαξιλάρι κ έξω δεν το έχω, βάζω στη τσάντα-αλλαξιέρα τα μαλακά (πανάκια, πάνες) από την έξω μεριά κ ακουμπάω εκεί την μπέμπα πάνω σε σεντονάκι που έχω ξεδιπλώσει τελείως οπότε μου μένει κ αρκετό να κρέμεται. Ξεκουμπώνω το σουτιέν κ σηκώνω τη μπλόυζα ίσα-ίσα, μόλις πιάσει η μπέμπα τη θηλή τη σκεπάζω με το υπόλοιπο σεντονάκι κ είμαστε μια χαρα...

αρκετός κόσμος θα σε κοιτάξει, κυρίως γυναίκες κ δεν το κάνουν επικριτικά, μάλλον με θαυμασμό... αλλά κ όποιος κοιτάξει επικριτικά κακό του κεφαλιού του!!!

επιστράτευσε κ καμιά γιαγιά για ξεμάτιασμα μετά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν δεν έχει πρόβημα ο άντρας σου δεν έχεις να σκεφτείς τίποτε άλλο. εμένα ο δικός μου χαίρεται που δεν κλείνομαι πια στο αυτοκίνητο!

Ακολυγεται κάπως πολύπλοκο.

Εγώ θηλάζω στο αυτοκίνητο. Έχουμε σκίαστρο και από τις δύο πλευρές στο πίαω κάθισμα. Αλλιώς έχω ένα λεπτό σάλι στο χρώμα του δέρματος και τυλιγόμαστε η μπέμπα κι εγω. Όταν έχει ζέστη χρειάζομαι κπ να το κρατάει για να μην μας ακουμπάει και σκάσουμε.

Μέχρι στιγμής πάντως κάνεις δεν με έχει προσέξει να θηλάζω. Εκτός από μία γιαγιούλα, που μου έδωσε συγχαρητήρια :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Μάρτη μου σιγά σιγά βρίσκεται τους ρυθμούς σας... έτσι κ εμείς, το σάββατο πήγαμε κ βόλτα, κούνιες για τον μεγάλο κ θηλασμός με θέα θάλασσα για τη μπέμπα... κ μετά ψαράκι στην ταβέρνα για εμάς!!! ξεκόλλησε το κεφάλι μου...

όσο για τους κολικούς, μου είπαν από το χωριό του άντρα μου να βράσω κ να πίνω γλυκάνησο, στην αρχή δεν το πίστεψα αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια κ πήρα γλυκάνησο με μάραθο όπως μου είπε η κοπέλα στο μαγαζί, μία εβδομάδα τώρα κ έχει μεγάλη διαφορά η μικρή, σταμάτησε το κλάμα, μονο σφίγγεται μερικές φορές αλλά καμία σχέση με πριν... σαραντίσαμε κ εμείς κ την πέμπτη έχουμε γιατρό, κ με τα δύο!!!

Βάφτιση? του χρόνου από το πάσχα κ μετά! τώρα δεν έχω κ αντοχές, αφήστε που με τη γέννα κ όλα είχαμε κ πολλά έξοδα οπότε δεν βιαζόμαστε!

b. happy μου να χαιρεσαι τα παιδακια σου και ο,τι αγαπας...μ' εσωσες με τον γλυκανισο.....!!!! μαραθο δεν βρηκα ακομη... και σε ενα σαιτ εγραφε μαραθο γλυκανισο χαμομηλι!!!! απλα οταν βαζω και χαμομηλι νυσταζω που νυσταζω!!!!! και μενα κανανε πολεμο για να βγαλουν τα συσωρευμενα αερια και τα κακακια τους!!!! λιγο με την διατροφη μου λιγο με τον γλυκανισο καλυτερευουμε..... αντε μπας και κοιμουνται ησυχα τα βραδυα τουλαχστον και δεν πονανε....

δεν σου κρυβω πως περιμενω με λαχταρα την μερα που θα βγουμε βολτα εστω στην γειτονια στο παρκακι αγκαλια με τα παιδακια μας!!!!!!

προς το παρον δεν θελω να τα ζορισω στο προγραμμα που κανουν αγωνα να φτιαξουν τα χρυσουλια μου!!!!!

Κατι ασχετο με τα μπεμπακια μας.. Με το θεμα σ*ξ, τι γινεται? Πιστευα στο 2μηνο μετα τη γεννα θα ειχα επανελθει, αλλα ακομα ουτε να ακουσω δεν θελω! Συν του οτι προσπαθησαμε πριν μερικες μερες, αλλα δεεεεν.. Και "κοιταχτηκα" λιγο εκει κατω και βλεπω ακομα την περιοχη κοκκινη σαν να εχει μικρες πληγουλες δεξια και αριστερα. Ο γιατρος παντως μου ειπε οτι επιτρεπεται αν θελω..

Αα, εχει διαφορα ο φτ απο την κτ σε αυτο το θεμα?

αορατουλα μου εμενα ηταν καισαρικη αλλα με προυπαρχουσα τομη και εκανα παπ τεστ και υπερηχο και εχω λιγη αιμορραγια μιας πληγουλας ακομα στην μητρα... μην φανταστεις φοραω εδω και δυο βδομαδες σερβιετακι... αλλα λερωνεται τρεις φορες την μερα!!! στο τεστ παπ ποναγα πολυ!!!! εχει σφυξει πολυ εκει κατω....εμ... οκτω μηνες εγκυος μιας φορα στην αρχη πριν την αποκολληση προλαβαμε... και δυο μηνες που γεννηθηκαν τα αγγελουδια μου!!!!!!

αυριο εχουν γενεθλα δυο μηνων!!!!!!!

Ερη μου συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κανείς...εμένα έχουν ξεκινήσει να μου λένε να κόψω το θηλαστρο γιατί δεν κοιμάμαι καθόλου με αντλησεις κάθε 3 ωρι αλλά δεν πρόκειται...για το κορίτσι που ρώτησε για το θηλαστρο νομιζω invusible ίσως να θέλει καθάρισμα. Είναι εύκολη διαδικασία, αν σε ενδιαφέρει να σε κατεύθυνω. Είναι σύνηθες να μπιυκωνει το θηλαστρο.

Εμένα ή μικρούλα είναι μία χαρά αλλά είναι γκρινιαρουλα και θέλει όλο αγκαλιά. Επειδή όταν πηγαίνω να τη βάλω στην κούνια ξυπνάει, αλλά το χέρι μου κουράζεται καθώς είμαστε σχεδόν 5κιλα θέλω να αγοράσω ένα ring sling αλλά δεν ξέρω αν θα με βολεψει καθώς ή μικρή είναι γενικά ανήσυχο πλασμα, όλο κουνιετσι, τεντώνεται και κλωτσαει ρε κορίτσια τι είναι αυτό το πράγμα?να ανησυχω?

δωσε νυμερια μου οσες αγκαλιες μπορεις....... οσες αγκαλιες χρειαζεται...... το εχει αναγκη η κουκλα σου!!!!! ειναι μνο δυο μηνων περιπου και η αγκαλια της δινει ασφαλεια.......

ανησυχο πλασμα ε???? για ελα απο εδω καμια μερα να δεις τι γινετε με τα γιοκαρινια μου....... και μετα την μπεμπα σου θα την φωναζεις ησυχο αγγελο!!!! κουραγιο κουκλα μου να ξεπεταχτουν!!!!!

Αν μπορουσες να μου πεις, θα σου ημουν ευγνωμων! Αυτο που εκανα ηταν να βρασω τα πλαστικα εξαρτηματα, θελει κατι αλλο?

Και μενα ο δικος μου, ετσι ειναι. Ακομα και στον υπνο του κοπανιεται, βαζει τα χερια στο προσωπο, στα ματια και γενικα ειναι πολυ ανησυχος. Ακομα και οταν κοιμομαστε αγκαλια, το κανει καποιες φορες. Εχω φαει κλωτσια, που παει συννεφο!

κλωτσιες μπουνιες και εγω τρωω και ο ενας ειναι πολυ δυνατος φοβαμαι απο τα αποτομα μην μου γλιστρισει κι ολας!!!!!!

Ακολυγεται κάπως πολύπλοκο.

Εγώ θηλάζω στο αυτοκίνητο. Έχουμε σκίαστρο και από τις δύο πλευρές στο πίαω κάθισμα. Αλλιώς έχω ένα λεπτό σάλι στο χρώμα του δέρματος και τυλιγόμαστε η μπέμπα κι εγω. Όταν έχει ζέστη χρειάζομαι κπ να το κρατάει για να μην μας ακουμπάει και σκάσουμε.

Μέχρι στιγμής πάντως κάνεις δεν με έχει προσέξει να θηλάζω. Εκτός από μία γιαγιούλα, που μου έδωσε συγχαρητήρια :)

ιωαννιτσα μου ολα ομορφα ειναι οταν θηλαζεις!!!!!!

κοριτσια πως τα ντυνετε οταν βγαινετε βολτα... εννειτε οτι δεν σκανε..... δεν ιδρωνουν??? η μονο με το a/c βολτα στο αυτοκινητο!!!!

σας φιλω γλυκα!!!!! φιληστε μου πολυ τα βρεφακια σας!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!!!! Εμεις εχουμε παλυνδρομηση, δισφαγια και κολικους!!!!!!! Ευτυχως ακουσα την συμβουλη των γιατρων και εκοψα τον θηλασμο... Ηταν σκετη τρελα..

Πηραμε το καλυτερο βιολογικο γαλα για αυτη την ηλικια και τα πραγματα πανε καλυτερα. Φυσικα παιρνουμε και τα φαρμακακια μας. Απο sex τιποτα ακομα... Και 10 ωρες να ειχε παραπανω η μερα θα κοιμομασταν..

Νυστα κοριτσια...πολυ νυστα... Φιλια πολλα σε ολες κ στα ζουζουνακια σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου χαίρομαι πάρα πολύ σας βοήθησε ο γλυκάνησος... κ εγώ κάθε μέρα ευχαριστώ την κυρία που μου το είπε. Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα ροφήματα αλλά πλέον φτιάχνω κάθε πρωί μπόλικο σε κατσαρόλα κ το βάζω σε μπουκάλια στο ψυγείο, το πίνω κρύο αντί για νερό τις περισότερες φορές κ η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Πλέον σφίγγεται κ κλαίει μόνο πριν κάνει κακά!

Ioio δεν είναι τόσο δύσκολο στην πράξη αλλά ο καθένας έχει τον τρόπο του να βολεύεται. Εγώ είμαι συνήθως μόνη μου την ώρα που θηλάζω γιατί ο άντρας μου παίζει με τον μεγάλο σε κάποια παιδική χαρά... με οποιοδήποτε τρόπο πάντως δεν πρέπει να ντρεπόμαστε το θηλασμό, αλλά να χαιρόμαστε τα καλά του ειδικά τώρα το καλοκαίρι που κάνει κ ζέστη!

μάρτη όταν βγαίνουμε της βάζω ένα φορμάκι κοντομάνικο με έξω τα μπουτάκια κ κάλτσες πάντα και παίρνω απ'όλα μαζί μου, φορμάκι μακρυμάνικο, παντελονάκι κ κουβερτούλα ανάλογα πού θα κάτσουμε. Δεν ιδρώνει το βραδάκι είναι μια χαρά!

κ εμείς από κιλά κ ανάπτυξη μια χαρά, στις 21 εμβόλιο... κ μετά φεύγουμε για το εξοχικό να κάνει κ κανένα μπάνιο κ ο μεγάλος!

πήγα να ξεχάσω κ το βασικότερο θέμα! χαχα! σεξ... εμένα ο γιατρός μου είπε στο δίμηνο οπότε περιμένω ακόμη... η καισαρική με το φυσιολογικό φαντάζομαι έχει διαφορά! όμως στο πρώτο παιδί δεν είχα ούτε κουράγιο ούτε ιδιαίτερη όρεξη αν κ ήμουν από καισαρική, άργησα λίγο να επανέλθω. Τώρα είναι διαφορετικά, περιμένω να περάσουν οι μέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ απο μενα!!!!! Εμεις εχουμε παλυνδρομηση, δισφαγια και κολικους!!!!!!! Ευτυχως ακουσα την συμβουλη των γιατρων και εκοψα τον θηλασμο... Ηταν σκετη τρελα..

Πηραμε το καλυτερο βιολογικο γαλα για αυτη την ηλικια και τα πραγματα πανε καλυτερα. Φυσικα παιρνουμε και τα φαρμακακια μας. Απο sex τιποτα ακομα... Και 10 ωρες να ειχε παραπανω η μερα θα κοιμομασταν..

Νυστα κοριτσια...πολυ νυστα... Φιλια πολλα σε ολες κ στα ζουζουνακια σας !!!!

ζετα μου ολα θα περασουν.... η μαλλον κουραγιο ολα θα τα ξεπερασουμε!!!!!

απο υπνο αστα βραστα..... φιλακια

Μάρτη μου χαίρομαι πάρα πολύ σας βοήθησε ο γλυκάνησος... κ εγώ κάθε μέρα ευχαριστώ την κυρία που μου το είπε. Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα ροφήματα αλλά πλέον φτιάχνω κάθε πρωί μπόλικο σε κατσαρόλα κ το βάζω σε μπουκάλια στο ψυγείο, το πίνω κρύο αντί για νερό τις περισότερες φορές κ η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Πλέον σφίγγεται κ κλαίει μόνο πριν κάνει κακά!

Ioio δεν είναι τόσο δύσκολο στην πράξη αλλά ο καθένας έχει τον τρόπο του να βολεύεται. Εγώ είμαι συνήθως μόνη μου την ώρα που θηλάζω γιατί ο άντρας μου παίζει με τον μεγάλο σε κάποια παιδική χαρά... με οποιοδήποτε τρόπο πάντως δεν πρέπει να ντρεπόμαστε το θηλασμό, αλλά να χαιρόμαστε τα καλά του ειδικά τώρα το καλοκαίρι που κάνει κ ζέστη!

μάρτη όταν βγαίνουμε της βάζω ένα φορμάκι κοντομάνικο με έξω τα μπουτάκια κ κάλτσες πάντα και παίρνω απ'όλα μαζί μου, φορμάκι μακρυμάνικο, παντελονάκι κ κουβερτούλα ανάλογα πού θα κάτσουμε. Δεν ιδρώνει το βραδάκι είναι μια χαρά!

κ εμείς από κιλά κ ανάπτυξη μια χαρά, στις 21 εμβόλιο... κ μετά φεύγουμε για το εξοχικό να κάνει κ κανένα μπάνιο κ ο μεγάλος!

πήγα να ξεχάσω κ το βασικότερο θέμα! χαχα! σεξ... εμένα ο γιατρός μου είπε στο δίμηνο οπότε περιμένω ακόμη... η καισαρική με το φυσιολογικό φαντάζομαι έχει διαφορά! όμως στο πρώτο παιδί δεν είχα ούτε κουράγιο ούτε ιδιαίτερη όρεξη αν κ ήμουν από καισαρική, άργησα λίγο να επανέλθω. Τώρα είναι διαφορετικά, περιμένω να περάσουν οι μέρες!

b. happy μου, οπως τα λες ειναι... λιγες γκριματσες λιγο σφιξιμο και τα κανουν η αεριζονται!!!! ωραια ιδεα για πολυ γλυκανισο στην κατσαρολα και ψυγειο!!!!! παλι ευχαριστω!!!

ευχομαι να περασουν νερακι οι μερες και να πατε στο εξοχικο σας!!!!!

εμεις εχουμε προβλημα με τα εμβολια..... ηταν να γινουν γυρω στις 7 με 10 ιουλιου αλλα η κρατικη φαρμακαποθηκη θα φερει το infanrix hexa στο τελος ιουλιου με αρχες αυγουστου... ρωτησαμε περιπου 100 φαρμακεια εντος νομου και εχει ελλειψη..... απ'την αλλη ο γιατρος δεν θελει αλλο... εναλλακτικα..... τι ν πω καθε εμποδιο για καλο!!!!!

τελικα ειχαμε αλμα...... 8η με 9η βδομαδα.... κατακτησαν να μην ξυπνουν πριν τις τρεις ωρες........ εχουμε λιγοτερες αλλαγες πανας.....

και το σπουδαιοτερο..... πηγαμε εχτες την πρωτη μας βολτα!!!! σημερα την δευτερη...... και θηλασα κι ολας.... οκ δεν πηγα και στα φωτα... καπου που διακριτικα ανοιξα την πουκαμισα... εβαλα το μωρο και σκεπασα το μωρο και το β@ζι με το σεντονακι γιατι ειχε αερακι...

και εγω πηρα κουβερτουλες και ζακετακια μακρυμανικα.... στην τσαντα αλλαγης!!!!:-P:razz:


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα....!!!!

Βλέπω όλες πάνω κάτω στα ίδια είμαστε, οπότε οτι ζούμε είναι άκρως φυσιολογικό.... Σήμερα ο μπέμπης είναι 33 ημερών, ζυγίζει 4500 κιλά!!!!!! και περάσαμε κι εμείς το άλμα της 5ης εβδομάδας!

Η κατάκτησή μας, πολύ σπουδαία!!!! Κοιμόμαστε 5ωρα!!!!! ναι, ναι ευτυχώς..... γιατι κι εγώ δουλεύω κ η αυπνια δεν πολυπαλευόταν! Ο άντρας μου μια δουλεύει 6 το πρωί, μια 5-1, μια νύχτα, οπότε ήταν και είναι σημαντικό για εμάς να κοιμόμαστε τουλάχιστον.....

Γυρίζουμε πλέον μόνοι μας μέσα στην κούνια, μιας κ η καλαθούνα δεν μας χωράει πλέον και μπορούμε να γυρίσουμε το κορμί μας.

Ως προσωπικότητες, καθόμαστε κ λίγο αυπνοι μέσα στην κούνια ευτυχώς χωρίς να κλαίμε..... Κολικούς δεν έχουμε ακόμη, ελπίζω να μην αποκτήσουμε.

Είναι ήσυχο μωράκι γενικά.

Εγώ έχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης και άλλα 3 ακόμη. Ορεξη για σεξ δεν υπάρχει (βέβαια δεν έχω σαραντίσει ακόμη). Από βδομάδα θα βγούμε κ βόλτες....

Kαλή δύναμη σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα....!!!!

Βλέπω όλες πάνω κάτω στα ίδια είμαστε, οπότε οτι ζούμε είναι άκρως φυσιολογικό.... Σήμερα ο μπέμπης είναι 33 ημερών, ζυγίζει 4500 κιλά!!!!!! και περάσαμε κι εμείς το άλμα της 5ης εβδομάδας!

Η κατάκτησή μας, πολύ σπουδαία!!!! Κοιμόμαστε 5ωρα!!!!! ναι, ναι ευτυχώς..... γιατι κι εγώ δουλεύω κ η αυπνια δεν πολυπαλευόταν! Ο άντρας μου μια δουλεύει 6 το πρωί, μια 5-1, μια νύχτα, οπότε ήταν και είναι σημαντικό για εμάς να κοιμόμαστε τουλάχιστον.....

Γυρίζουμε πλέον μόνοι μας μέσα στην κούνια, μιας κ η καλαθούνα δεν μας χωράει πλέον και μπορούμε να γυρίσουμε το κορμί μας.

Ως προσωπικότητες, καθόμαστε κ λίγο αυπνοι μέσα στην κούνια ευτυχώς χωρίς να κλαίμε..... Κολικούς δεν έχουμε ακόμη, ελπίζω να μην αποκτήσουμε.

Είναι ήσυχο μωράκι γενικά.

Εγώ έχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης και άλλα 3 ακόμη. Ορεξη για σεξ δεν υπάρχει (βέβαια δεν έχω σαραντίσει ακόμη). Από βδομάδα θα βγούμε κ βόλτες....

Kαλή δύναμη σε όλες μας!!!

μπραβο πεπλουλα μου ναμου φιλησεις ον γιοκαρινι σας με τις τοσο καλες επιδωσεις!!!!!

κι εμεις αρχισαμε επιτελους τις βολτες!!!!! και το αλμα της 8ης -9ης βδομαδας το περασαμε με επιτυχια να κοιμομαστε και εμεις απο τριωρο εως πενταωρο την νυχτα!!! ε-πι-τε-λους.... κοιμηθηκα σημερα το βραδυ πρωτη φορα τεσσερις ωρες σερι......

φιλακια πεπλυ μου


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!σας διαβαζω απλα δν 2χω χρονο να γραψω κ τωρα σας γραφω με τη μπεμπα να εχει κανει για μαξηλαρι το στηθος μου χαχα..

Ολα καλα κ εμεις..την αλλη εβδομαδα παμε 2 μηνων κ εχουμε κ εμβολιο..απο κολικους πολλα σφηξιματα με πονους μεχρι να αεριστει η να κανει κακα αλλα μετα ξυπναει κ δν ξανακοιμαται με τοσο σφίξιμο..τι να κανω..

Το αλμα της 8ης 9ης εβδομαδας εχει να κοιμαται σερι 5 ωριτσες;;;αληθεια;;;εμεις διανυουμε υην 7η κ νομιζω δν εχουμε ξεπερασει το αλμα της 5ης εβδομαδας..για δωστε τα φωτα σας στα αλματα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!σας διαβαζω απλα δν 2χω χρονο να γραψω κ τωρα σας γραφω με τη μπεμπα να εχει κανει για μαξηλαρι το στηθος μου χαχα..

Ολα καλα κ εμεις..την αλλη εβδομαδα παμε 2 μηνων κ εχουμε κ εμβολιο..απο κολικους πολλα σφηξιματα με πονους μεχρι να αεριστει η να κανει κακα αλλα μετα ξυπναει κ δν ξανακοιμαται με τοσο σφίξιμο..τι να κανω..

Το αλμα της 8ης 9ης εβδομαδας εχει να κοιμαται σερι 5 ωριτσες;;;αληθεια;;;εμεις διανυουμε υην 7η κ νομιζω δν εχουμε ξεπερασει το αλμα της 5ης εβδομαδας..για δωστε τα φωτα σας στα αλματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...