Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , alina80 είπε:

Ανδριαννή μου έχεις δίκιο. Τρέχω να μαζέψω ότι εκκρεμότητες δουλειάς μπορώ γιατί από Σάββατο θα χαθώ από προσώπου γης! Ξεκίνησα από χτες τα τεστάκια γιατί έτσι που ήταν αυτός ο κύκλος δεν ήξερα ποια μέρα να μετρήσω ως πρώτη.(οπότε σήμερα είμαι ή 9η ή 10η ή 11η). Πάμε και βλέπουμε. Εννοείται είμαστε ομάδα (εγώ είμαι τόσο αποφασισμένη που σήμερα θα πάω να σκουρύνω τα μαλλιά μου για να μην έχω μεγάλο πρόβλημα με τη ρίζα μετά που δεν θα μπορώ να τα βάψω -βλέπεις αισιοδοξία, έτσι;

@orianna μου είναι εμφανές ότι όσο πάει και σκουραίνει.

Βλέπω κορίτσια μου όλες λίγο πολύ με τις εξετάσεις είστε και συνεπείς και όλα. Μόνο εγώ, αν και γραία, δεν έχω κάνει! Και με μαλώνει δικαίως η Οριάννα!

Μία μεγάλη Καλημέρα σε όλες - έστω και καθυστερημένη!

Βλέπω βλέπω αλλά να μην ξανακούσω για την ηλικία σου.κ την @orianna να την ακούς! Καλό τρέξιμο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, caramel_83 είπε:

καλα θα δω πως θα παμε μεχρι Γεναρη, να δω και την περιοδο, ετσι κι αλλιως Γεναρη θα παω στην ενδοκρινολογο και θα κανονισω και γυναικολογο για ΠΑΠ και τον ρωταω τοτε αν ειναι να κανω και προγεστερονη να δουμε τι θα μου πει ;)

 

 

κοριτσια παιρνει καμια αλλη filicine? ειχατε συντομα αποτελεσματα? ενοω να αυξηθει η τιμη του φυλλικου στο αιμα σας

Εγώ παίρνω 4 μήνες κ είμαι στο ανώτερο όριο. 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

5. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

8. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

9. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

10. Dimitr@17 ΠΗΤ  5/6/2018!!!

11. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. orianna ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 54!!!

14. ntemiiiiii  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 18.1!!!

15. linaa ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. rica 19-21/9/2017!!!

2. Vila 28/9/2017!!!

3. Nati85 2/10/2017!!!

4. alina80 5/10/2017!!!

5. Papaki@  11/10/2017!!!

6. caramel_83  18-20/10/2017!!!

7. ada32 19/10/2017!!!

8. Ungry girl 25/10/2017!!!

9. andrianni  31/10/2017!!!

10. Μαρθα Κ 5/11/2017!!!

11. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , andrianni είπε:

Βλέπω βλέπω αλλά να μην ξανακούσω για την ηλικία σου.κ την @orianna να την ακούς! Καλό τρέξιμο

Ξανακούσεις δεν ξανακούσεις αυτή είναι δεν αλλάζει (δεν με ενοχλεί πραγματικά. Πλάκα κάνω. Θα προτιμούσα να κάνω απονεύρωση από το να ήμουν 25 πάλι). 

Και εγώ λέω κορίτσια δεν θα το πω όταν μείνω έγκυος, αλλά νομίζω ότι θα είναι τέτοια η χαρά μου που θα βγάλω έκτακτο δελτίο ειδήσεων σε κανάλι πανελλαδικής εμβέλειας τελικά! Χαχαχ

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

θα περιμενουμε με αγωνια ....

Κοριτσια τζιφος ελειπε ο γιατρος...του ετυχε γεννα..αυριο το απογευμα τωρα θα ξερω...αν κ να σας πω την αληθεια ειμαι ακομα αισιοδοξη..και αυτο γιατι εχω πονακια δεξια στην κοιλια αλλα εχω κ το στηθος μου..και υγρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια τζιφος ελειπε ο γιατρος...του ετυχε γεννα..αυριο το απογευμα τωρα θα ξερω...αν κ να σας πω την αληθεια ειμαι ακομα αισιοδοξη..και αυτο γιατι εχω πονακια δεξια στην κοιλια αλλα εχω κ το στηθος μου..και υγρα

να σκεφτεσαι αισιοδοξα καλα κανεις.........μακαρι να πανε ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

να σκεφτεσαι αισιοδοξα καλα κανεις.........μακαρι να πανε ολα καλα 

Ετσι μου λεει κ.η μαμα μου γτ μια φιλη μας τα ιδια της ελεγαν.οτι δεν εβλεπαν.κατι και τωρα εχει μαθει κ το φυλο του μωρου...τι να πω..μακαρι...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ετσι μου λεει κ.η μαμα μου γτ μια φιλη μας τα ιδια της ελεγαν.οτι δεν εβλεπαν.κατι και τωρα εχει μαθει κ το φυλο του μωρου...τι να πω..μακαρι...

Μακάρι κορίτσι μου. 

Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 Κορίτσι συγγνώμη για την παρέμβαση, απλά ήθελα να σου πώ ότι όλα μπορούν να συμβούν, και μάλιστα ο διπλασιασμός κάθε δύο μέρες της χοριακής έχει εγκαταλειφθεί ως θέσφατο από γιατρούς, αρκεί να ανεβαίνει, τουλάχιστον κατά 60% κάθε δύο μέρες (άσε που ιατρικά έχεις παρατηρηθεί και τελειόμηνη κύηση με αύξηση χοριακής 30% κάθε δύο μέρες, σπάνιο μεν, έχει  συμβεί δε, και μάλιστα στο γιατρό που με παρακολουθεί έχει συμβεί μία φορά)...

Οπότε περίμενε και μην προδικάζεις..


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , katja είπε:

@Dimitr@17 Κορίτσι συγγνώμη για την παρέμβαση, απλά ήθελα να σου πώ ότι όλα μπορούν να συμβούν, και μάλιστα ο διπλασιασμός κάθε δύο μέρες της χοριακής έχει εγκαταλειφθεί ως θέσφατο από γιατρούς, αρκεί να ανεβαίνει, τουλάχιστον κατά 60% κάθε δύο μέρες (άσε που ιατρικά έχεις παρατηρηθεί και τελειόμηνη κύηση με αύξηση χοριακής 30% κάθε δύο μέρες, σπάνιο μεν, έχει  συμβεί δε, και μάλιστα στο γιατρό που με παρακολουθεί έχει συμβεί μία φορά)...

Οπότε περίμενε και μην προδικάζεις..

Μακαρι να.ειμαι στις εξαιρεσεις τι να πω...απλα η χοριακη μου μεσα σε μια βδομαδα μονο ειχε διπλασιαστει και ειχαν περασει 8μερες..

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Συνεχίζω....  1:25 βγηκε ο ποντικο μικρούλης 3300 βαρος και 53πόντους υψος για 38βδομαδων που ημουνα μια χαρα παίδαρος βγηκε!!! Οταν βγηκε ζήτησα απο την αναισθβσιολογο να με κοιμησει γιατι ειχα και αλλο δρομο μπροστα μου και ετσι 14:30 με ανέβασαν στο δωματιο χωρις να με πανε σε δωμάτιο ανάνηψης....  Μαλλον λόγω της αποσωληνωσης των σαλπίγγων ειχα τρομερά υπερβολικά λοχεια και πολλο

Να σου ζήσει το μωράκι να είναι τυχερό στην ζωή του!!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εγψ που επαιρνα μεχρι κ το Ιουνιο κ μετα το σταματησα γτ νευριασα που δεν εμενα εγκυος κ ειπα να μην φορτωνω τον οργανισμο μου με χαπια, ειχα τον Σεπτεμβριο 9 .. τωρα το παιρνω ξανα κ δεν ξερω ανα εχει ανεβει κ αλλο . 

το felicine  δεν ειναι χαπια ειναι φυλλικο οξυ..ειναι απαραιτητο για το μωρο κατα το πρωτο τριμηνο της κυησης για την διαμορφωση του νευρικου συστηματος .οι γιατροι συστηνουν να το αρχιζει καποια  3 μηνες πριν τις προσπαθειες για μωρο...

κοριτσια χοριακη 158 απο 54 τη δευτερα...μου ειπε ο αντρας μου οτι ειδε στον υπνο του οτι ειχα 156 και μας ειπαν οτι ειναι πολυ καλη...εχασε δυο μοναδιτσες...:-P

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καταρχάς την @orianna δεν την κόβω να αγχώνεται παρα πολύ αλλά ας μας πει κ η ιδια. Κ ας μας βοηθησει με τις γνώσεις της.

Μάλλον μπερδεύτηκα.όντως εμένα είναι 8.δεν πρέπει να υπερβαίνει το 10 θες να πεις.κ μετα το 12 είναι απαγορευτικό; κ με καλή τιμή για να πετύχει η εξωσωματική; 

καταρχην τωρα εσυ ανδριαννη δεν πας για υπερυχο?τι παχος ενδομητριου εχετε δει?το 10 ειναι η ανωτερη τιμη για fsh..

  • Μου αρέσει 3

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 δε νομιζω οτι εχει σχεση με την προγεστερονη (δεν ειμαι σιγουρη βεβαια)και συνηθως τα προτεινουν σε πολυκυστικες αν κ ειναι απλες βιταμινες απλα εκτος απο φολλικο περιεχει κ κατι ακομα π βοηθαει στην εικονα των πολυκυστικων!

@Ani ani περαστικα!!!!ολοι αρρωστοι ειναι!!!

@alina80 λιγα για τα 25 ε?!!!χαχαχα

@Dimitr@17 φυσικα κ να μην προδικαζεις!!!να περιμενεις να δεις!να εισαι αισιοδοξη!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...