Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Vila είπε:

Θα περιμένω νέα! 

@elenakii22 μου σε όσους γιατρούς κι αν έχω πάει από πριν ακόμα μπω στη διαδικασία για παιδι μου έχουν πει ότι στον υπέρηχο βλέπουν μια εικόνα ελαφριάς μορφής πολυκυστικων χωρίς όμως τα υπόλοιπα συμπτώματα όπως αυξημένη τριχοφυΐα ή ορμονικές διαταραχές. Είναι λίγο μπερδεμένο το θέμα.. αυτό λοιπόν αντιμετωπίζει και η ανδριαννη απ ότι κατάλαβα και ίσως όλο αυτό έχει να κάνει και με χαμηλά επίπεδα προγεστερόνης. Θέλει ψάξιμο.. @andrianni μου εγώ σκέφτηκα να αναφέρω στο γιατρό επίσης ότι στις γόνιμες μέρες μου δεν έχω ποτέ πολλά υγρά.. μήπως τελικά παίζει και αυτό κάποιο ρόλο. Εσύ από υγρά γενικά εκείνες τις μέρες πως είσαι? Καταλαβαίνεις ποτέ την ωορρηξία σου από μόνη σου?

Το σίγουρο είναι ότι με τόσο καλές τιμές στο σπερμοδιαγραμμα τόσο καιρό θα τα είχαμε καταφέρει αν δεν είχα εγώ κάποιο πρόβλημα, Οπότε πρέπει οπωσδήποτε τώρα να το βρω και να το λύσω!

Καλημέρα! Αυτό ακριβώς μου έλεγαν κ εμένα οι γιατροί! Ακριβώς το ίδιο έχουμε λοιπόν.κ εκεί που νόμιζα οτι δεν μένω έγκυος έμεινα στο πρώτο αμέσως.δεν ξέρω αν το θυμάσαι. Γι αυτό πιστεύω οτι είναι κάτι άλλο τώρα που δεν μενω.Δεν ξέρω τι γίνεται με την προγεστερόνη.τωρα ήταν 1. Κάτι αλλά είμαι πριν την ωορ. Εχεις δίκιο @orianna αλλά να δω τι θα πει κ η γιατρός...

Εγώ έχω υγρα κ έχω κ πόνους για αρκετές μέρες. με τη θερμοκρασία το κοίταξα ένα μήνα κ το εντόπισα.να πίνεις νερό με λεμόνι το πρωι.βελτιώνει τα υγρα! Όπως κ το ινοφερτ.μου ειπε η γιατρός οτι βοηθάει στο θέμα μας. Εγώ θέλω να δω βεβαια κ αυτό το μήνα γιατί τώρα που καθάρισε το κολπικό κ επανέρχεται το ph πρέπει να επανέλθουν κ τα υγρα κ δεν το βλέπω ακόμα.

Επίσης για φυσικη προγεστερόνη είναι ο λιναρόσπορος κ η γλυκοπατατα.η γλυκοπατάτα κάπου διαβασα οτι πρεπει να μη λειπει απο το καθημερινο διαιτολόγιο εγκύου μέχρι τον 4ο μήνα για αποφυγή αποβολών.

Να κοιτάξεις όμως κ αυτό στο σπερμοδιάγραμμα μήπως εμποδίζει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

Μια στις εκατό κυησεις. Δεν το λες πολύ αλλά ούτε κ λίγο αν κινδυνεύεις να χάσεις τη σάλπιγγα σου η και τη ζωή σου ακόμα. Φυσικά έχει πάρααααα πολύ πόνο.. Όταν γίνει η ρηξη συνήθως κ διπλωθεις από τον πόνο είναι αργά. Έχει κ λίγο αίμα αλλά πολλές φυσιολογικές εγκυμοσύνες έχουν.άλλωστε αν ήταν τόσο ξεκάθαρα τα συμπτώματα καμιά κοπέλα δεν θα έχανε τη σάλπιγγα της.όλες θα το καταλάβαιναν κ θα το προλαβαίναν.

Εμένα πάντως η γιατρός μου με έβαλε να κάνω δευτερα κ σημερα χοριακη κ Δευτέρα να πάω για υπέρυχο να δούμε ότι είναι ενδομητριο.

Σωστά όσα λέτε αλλά πιο πολύ κιόλας το είπα επειδή ήταν 18 μονάδες για να δει αν διπλασιάζεται.  Αλλά αφού υπάρχουν κοπέλες που δεν αγχώνονται  (ας μου που το μυστικο γιστι εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη) και περιμένουν 2-3 βδομάδες να ρθει το ραντεβού οκ!!! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλα κ εμενα ελαφριας μορφης βλεπουν...οι ορμονες μ ολες μια χαρα... δεν εχω ουτε τριχοφυια ουτε ακμη ουτε παχυσαρκη ειμαι...προγεστερονη χαμηλη ειχα κ εγω οπως εδειξαν οι εξετασεις στην εγκυμοσυνη αλλα δε νομιζω οτι ειναι εμποδιο η προγεστερονη..

@elenakii22 Καλημέρα! Πώς είσαι; καλύτερα; θα δείξει αν φταίει η προγεστερόνη γιατί ειναι απαραίτητη για την εμφύτευση.απλά εγώ δεν είχα ούτε αντίσταση στην ινσουλίνη , ούτε έλλειψη βιταμινης D που επισης αποδεικνύουν οτι με τιποτα δεν εχω το συνδρομο...άστα αλλη κατηγορία αδιευκρίνιστη.αληθεια εσυ @Vila πώς πας απο D?

5 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Τι να κάνω; Θα τα πίνω... μου είπε να μην τα σταματήσω ούτε μέρα, 

η tsh μου είναι 11,26 και 11,κάτι ήταν και πέρσι 

μου είπε επίσης να την μετράω κάθε 1-2η μέρα περιόδου 

Άρα είναι πολύ καλή η τιμή της! Λογικά στα έδωσε γιατί όταν πέφτει η ινδουλίνη βελτιώνεται η ποιότητα των ωαρίων. Αν σου ερθει θα την κάνεις τελικά την εξέταση του αίματος; καλύτερα να αποκλείσεις κ την ύπαρξη μικροβίου. Φαντάζεσαι να ήταν αυτό κ εσύ να νόμιζες αυτά που σου έλεγε ο άλλος; 

10 ώρες πρίν, orianna είπε:

πηγες γιατρο να ρωτησεις για το σπερμοδιαγραμμα?εκανα μια σκεψη σχετικα μ αυτο...μηπως ειναι τοσα πολλα που δεν μπορουν ναφτασουν στο στοχο?συνωστισμος και ποδοπατημα?σαν να εχει τοση κινηση που πανε σημειωτών? μπορει να ειναιβλακεια αυτο αλλα τι να πω... επισης με την ταχεια κινηση που εχει σε χαμηλα επιπεδα θα πρεπει σιγουρα να κανετε και πριν την ωορρηξια επαφη...

η προγεστερονη ειναι εμποδιο οταν δεν υπαρχει σε νορμαλ επιπεδα μετα την ωορρηξια...γιατι αυτη παχαινει το ενδομητριο για να γινει η εμφυτευση..υπαρχουν γυναικες με 1-2 κτλ...εσενα δεν ηταν τοσο χαλια..

βανα μου υπαρχουν γυναικες που ειχαν εξωμητριο..δεν καναν χοριακες και αφησαν το ραντεβου τους κατευθειαν για να ακουσουν καρδια χωρις να διαπιστωσουν αν ειναι ενδομητρια η κυηση τους..και το πληρωσαν χανοντας την σαλπιγγα τους γτ δεν προλαβαν..better to be safe than sorry..αυτο γινεται με τις χοριακες και τον υπερηχο στις 5 εβδομαδες και οχι στις 8...

Βρε κορίτσι καλημέρα! Η σκέψη σου για το σπερμοδιάγραμμα είναι οτι είπε στη vila ο μικροβιολόγος! Επίσης μου έλυσες κ την απορία με τις χοριακές γιατί κ εγώ το έβλεπα πιο χαλαρά.καλύτερα να το παρακολουθείς δηλ.

Περιμένουμε νουμεράκι εγκυούλα!!!

@alina80 που είσαι; λείπει η καλημέρα σου! Έμπλεξες με δουλειά κ εξετάσεις;  τα τεστάκια ωορ.πώς πάνε; περιμένω βλέπεις για την ομαδα που λέγαμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

qpfdyd.jpg

 

κοριτσια το τελευταιο ειναι σημερα...τα δυο παραπανω χτες και δευτερα πρωι το τεταρτο απο κατω με 54 μοναδες χοριακης στο αιμα....τι λετε? εχω αγωνια για τη χοριακη γτ απ οτι καταλαβα η γιατρος μου εβαλε ψηλα το πήχη...

οι πονοι περιοδου σταματησαν και εχω συχνοουρια.το βραδυ σηκωνομαι 2-3 φορες...

  • Μου αρέσει 3

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΑniAni και @marilia τι κάνετε; κ οι υπόλοιπες; πείτε νέα!

 

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

qpfdyd.jpg

 

κοριτσια το τελευταιο ειναι σημερα...τα δυο παραπανω χτες και δευτερα πρωι το τεταρτο απο κατω με 54 μοναδες χοριακης στο αιμα....τι λετε? εχω αγωνια για τη χοριακη γτ απ οτι καταλαβα η γιατρος μου εβαλε ψηλα το πήχη...

οι πονοι περιοδου σταματησαν και εχω συχνοουρια.το βραδυ σηκωνομαι 2-3 φορες...

Μια χαρά! Αφου φαινεται πως ανεβαίνει.τα εκανες όλα μαζεμένα! Κ η συχνοουρία σημαίνει πως μεγαλώνει το σποράκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@andrianni πιστεύεις ότι είναι καλά το FSH 11,26? νομίζω ότι το ανώτερο για την ηλικά μου (37) είναι 10μονάδες...

η συμβουλή του ήταν να κάνω την εξέταση σε κάθε κύκλο και αν είναι πάνω από 12 να κάνω προσπάθειες μόνο φυσιολογικά

αν όμως δω κανένα 5αρι να κάνω εκείνο τον μήνα μια σπερματεκχυση.. ή εξωσωματική αλλιώς να μην ξοδεύομαι και αγχώνομαι τζάμπα... θέλουμε λεει ενα καλό ωάριο

.......και απορώ..... ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική γιατί δεν το έλεγξε αυτό? μήπως γιατι θελουν μόνο το παραδάκι?

 

@orianna γιατί κοπέλα μου αγχώνεσαι τόσο πολύ! δεν κάνει καλό.. 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

@andrianni πιστεύεις ότι είναι καλά το FSH 11,26? νομίζω ότι το ανώτερο για την ηλικά μου (37) είναι 10μονάδες...

η συμβουλή του ήταν να κάνω την εξέταση σε κάθε κύκλο και αν είναι πάνω από 12 να κάνω προσπάθειες μόνο φυσιολογικά

αν όμως δω κανένα 5αρι να κάνω εκείνο τον μήνα μια σπερματεκχυση.. ή εξωσωματική αλλιώς να μην ξοδεύομαι και αγχώνομαι τζάμπα... θέλουμε λεει ενα καλό ωάριο

.......και απορώ..... ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική γιατί δεν το έλεγξε αυτό? μήπως γιατι θελουν μόνο το παραδάκι?

 

@orianna γιατί κοπέλα μου αγχώνεσαι τόσο πολύ! δεν κάνει καλό.. 

Καταρχάς την @orianna δεν την κόβω να αγχώνεται παρα πολύ αλλά ας μας πει κ η ιδια. Κ ας μας βοηθησει με τις γνώσεις της.

Μάλλον μπερδεύτηκα.όντως εμένα είναι 8.δεν πρέπει να υπερβαίνει το 10 θες να πεις.κ μετα το 12 είναι απαγορευτικό; κ με καλή τιμή για να πετύχει η εξωσωματική; 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

ρε κοριτσια εγω εψαξα τις εξετασεις που ειχα κανει και δεν βρηκα να εχω κανει προγεστερονη γιατι σε εμενα ουτε ο γυναικολογος ουτε ενδοκρινολογος δεν μου την ζητησε:? λετε να εχω κι εγω προβλημα??

τελος παντων μιλησα με την ενδοκρινολογο πριν λιγο και ειπε οτι ειναι καλες οι εξετασεις μου, να συνεχισω τα ιδια χαπια και σε 3 μηνες επαναλλειπτικες και να βρεθουμε απο κοντα, την ρωτησα οτι επειδη το φυλλικο ειναι ανεπαρκες και θελω πλεον εντατικη προσπαθεια για παιδι και μου ειπε το filicine μια φορα την ημερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , orianna είπε:

qpfdyd.jpg

 

κοριτσια το τελευταιο ειναι σημερα...τα δυο παραπανω χτες και δευτερα πρωι το τεταρτο απο κατω με 54 μοναδες χοριακης στο αιμα....τι λετε? εχω αγωνια για τη χοριακη γτ απ οτι καταλαβα η γιατρος μου εβαλε ψηλα το πήχη...

οι πονοι περιοδου σταματησαν και εχω συχνοουρια.το βραδυ σηκωνομαι 2-3 φορες...

Kαλημερα! ποσες μερες καθυστερηση εχεις? αν κ σε αυτα τα τεστακια για να γινει σκουρα η γραμμη πρεπει να ανεβει αρκετα η χοριακη. εγω με 165 και ειχα σαν το τελευταιο το δικο σου ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

Μια στις εκατό κυησεις. Δεν το λες πολύ αλλά ούτε κ λίγο αν κινδυνεύεις να χάσεις τη σάλπιγγα σου η και τη ζωή σου ακόμα. Φυσικά έχει πάρααααα πολύ πόνο.. Όταν γίνει η ρηξη συνήθως κ διπλωθεις από τον πόνο είναι αργά. Έχει κ λίγο αίμα αλλά πολλές φυσιολογικές εγκυμοσύνες έχουν.άλλωστε αν ήταν τόσο ξεκάθαρα τα συμπτώματα καμιά κοπέλα δεν θα έχανε τη σάλπιγγα της.όλες θα το καταλάβαιναν κ θα το προλαβαίναν.

Εμένα πάντως η γιατρός μου με έβαλε να κάνω δευτερα κ σημερα χοριακη κ Δευτέρα να πάω για υπέρυχο να δούμε ότι είναι ενδομητριο.

Εγω λεω να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυνοσυνη σου. Οσο πιο λιγα ξερουμε τοσο πιο χαρουμενες ειμαστε. Εχω φιλη που και στις δυο εγκυμοσυνες εκανε τεστ στις 10 εβδομαδες. Ουτε να ψαχνει αχνες γραμμες ουτε τιποτα. Πηγαινε κατευθειαν στο γιατρο μεχρι να το καταλαβει εκανε και αυχενικη και ολα τελεια. Εμεις που τα ψαχνουμε ολα ειμαστε μες το αγχος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , andrianni είπε:

Καταρχάς την @orianna δεν την κόβω να αγχώνεται παρα πολύ αλλά ας μας πει κ η ιδια. Κ ας μας βοηθησει με τις γνώσεις της.

Μάλλον μπερδεύτηκα.όντως εμένα είναι 8.δεν πρέπει να υπερβαίνει το 10 θες να πεις.κ μετα το 12 είναι απαγορευτικό; κ με καλή τιμή για να πετύχει η εξωσωματική; 

Ειναι λιγο τσιμπιμενη η fsh σου ..Καλυτερα να την παρακολουθεις...

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Εγω λεω να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυνοσυνη σου. Οσο πιο λιγα ξερουμε τοσο πιο χαρουμενες ειμαστε. Εχω φιλη που και στις δυο εγκυμοσυνες εκανε τεστ στις 10 εβδομαδες. Ουτε να ψαχνει αχνες γραμμες ουτε τιποτα. Πηγαινε κατευθειαν στο γιατρο μεχρι να το καταλαβει εκανε και αυχενικη και ολα τελεια. Εμεις που τα ψαχνουμε ολα ειμαστε μες το αγχος

@orianna συμφωνω απολυτα με την vana!!! εγω μολις εμαθα οτι επεσε η χοριακη , μετα απο ενα μισαωρο εμφανιστηκαν ροζ υγρα ...οποτε μην αγχωνεσαι κ μη το ψαχνεις πολυ ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Εγω λεω να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυνοσυνη σου. Οσο πιο λιγα ξερουμε τοσο πιο χαρουμενες ειμαστε. Εχω φιλη που και στις δυο εγκυμοσυνες εκανε τεστ στις 10 εβδομαδες. Ουτε να ψαχνει αχνες γραμμες ουτε τιποτα. Πηγαινε κατευθειαν στο γιατρο μεχρι να το καταλαβει εκανε και αυχενικη και ολα τελεια. Εμεις που τα ψαχνουμε ολα ειμαστε μες το αγχος

Απλά να το παρακολουθείς.όχι άγχος. Κ εμένα φίλη μου από χοριακή είδε οτι δεν πήγαινε καλά, αλλά το χειρουργείο δεν το γλίτωσε κ ούτε τη 1σαλπιγγα. Κ εγώ μια χοριακή είχα κάνει...πάντα προσοχή χωρίς άγχος

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσια καλημερα

ρε κοριτσια εγω εψαξα τις εξετασεις που ειχα κανει και δεν βρηκα να εχω κανει προγεστερονη γιατι σε εμενα ουτε ο γυναικολογος ουτε ενδοκρινολογος δεν μου την ζητησε:? λετε να εχω κι εγω προβλημα??

τελος παντων μιλησα με την ενδοκρινολογο πριν λιγο και ειπε οτι ειναι καλες οι εξετασεις μου, να συνεχισω τα ιδια χαπια και σε 3 μηνες επαναλλειπτικες και να βρεθουμε απο κοντα, την ρωτησα οτι επειδη το φυλλικο ειναι ανεπαρκες και θελω πλεον εντατικη προσπαθεια για παιδι και μου ειπε το filicine μια φορα την ημερα

Δεν έχουν όλες πρόβλημα...!!! Αλλά μπορεις κάποια στιγμή να το κοιτάξεις.γιατί οι γιατροί απο μόνοι τους δεν το σκέφτονται πάντα! Εγώ μετά από τοσο καιρό την έκανα.οι προηγούμενοι ουτε καν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Απλά να το παρακολουθείς.όχι άγχος. Κ εμένα φίλη μου από χοριακή είδε οτι δεν πήγαινε καλά, αλλά το χειρουργείο δεν το γλίτωσε κ ούτε τη 1σαλπιγγα. Κ εγώ μια χοριακή είχα κάνει...πάντα προσοχή χωρίς άγχος

Δεν έχουν όλες πρόβλημα...!!! Αλλά μπορεις κάποια στιγμή να το κοιτάξεις.γιατί οι γιατροί απο μόνοι τους δεν το σκέφτονται πάντα! Εγώ μετά από τοσο καιρό την έκανα.οι προηγούμενοι ουτε καν!

θελει συγκεκριμενη μερα του κυκλου?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Καταρχάς την @orianna δεν την κόβω να αγχώνεται παρα πολύ αλλά ας μας πει κ η ιδια. Κ ας μας βοηθησει με τις γνώσεις της.

Μάλλον μπερδεύτηκα.όντως εμένα είναι 8.δεν πρέπει να υπερβαίνει το 10 θες να πεις.κ μετα το 12 είναι απαγορευτικό; κ με καλή τιμή για να πετύχει η εξωσωματική; 

επειδή θεωρεί ότι τις αποβολές έγιναν γιατι δεν ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια μου, και μου λέει ότι αν δω χαμηλή τιμή θα έχω εκείνον τον μήνα καλό ωάριο,

για τον εξωσωματιστή μου λεω ότι δεν κοιταξε να έχω καλο κύκλο ενώ ξέραμε το θέμα μου.. δεν επρεπε να περιμένουμε εναν καλύτερο?

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοριτσια καλημερα

ρε κοριτσια εγω εψαξα τις εξετασεις που ειχα κανει και δεν βρηκα να εχω κανει προγεστερονη γιατι σε εμενα ουτε ο γυναικολογος ουτε ενδοκρινολογος δεν μου την ζητησε:? λετε να εχω κι εγω προβλημα??

τελος παντων μιλησα με την ενδοκρινολογο πριν λιγο και ειπε οτι ειναι καλες οι εξετασεις μου, να συνεχισω τα ιδια χαπια και σε 3 μηνες επαναλλειπτικες και να βρεθουμε απο κοντα, την ρωτησα οτι επειδη το φυλλικο ειναι ανεπαρκες και θελω πλεον εντατικη προσπαθεια για παιδι και μου ειπε το filicine μια φορα την ημερα

Καλημερα ! και εγω ειχα κανει προγεστρεονη την 20η μερα του κυκλου και ηταν 7,8 αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο ενδοκρινολογος ... και αυτοι οι γιατροι σε μπρεδευουν περισσοτερο.....


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...