Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 18 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Όχι Ντεμη μου απλά συνήθως ζητάνε να κάνεις γύρω στις 3 χοριακες ανα 2 ή 3 ημέρες  για να δούμε αν διπλασιάζεται φυσιολογικά.  Πιστεύω επειδή εσενα είναι αρκετά χαμηλή έστω μια αύριο θα έπρεπε να κάνεις. Όμως για 3 μέρες πριν την καθυστέρηση,  είναι φυσιολογικά χαμηλή.  Εγώ είχα 36.

Πόσες μέρες όμως εσύ καθυστέρηση; Διπλασιάζεται κάθε μέρα;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@andrianniΚορίτσι μου όχι η ενδοκρινολόγος δε μου είπε τίποτα για προγεστερόνη...μαλλον έπρεπε να το αναφέρω εγώ και αυτό! Τώρα που θα πάω σε καινούργιο γιατρό θα τα ζητήσω όλα! Κι εμένα το ίδιο μου λένε ότι δεν έχω σύνδρομο πολυκυστικων αλλά υφή πολυκυστικων.. δηλαδή ότι δίνω μια τέτοια εικόνα στον υπέρηχο αλλά όχι ορμονικά.. κάτι τέτοιο κατάλαβα. Πάντως είχε περάσει από το μυαλό μου γιατί σε τρεις κύκλους έχω δει καφέ υγρά μια βδομάδα μετά την ωορρηξία και ενώ χαιρομουν ότι είναι εμφύτευση τελικά δεν έγινε ποτέ!

@Irini123  καλώς μάς ήρθες! κάνε τεστακι και περιμένουμε θετικα νέα!

@caramel_83 μου ίσως και με μια φορά και εφόσον έχουν φτιάξει οι ορμόνες σου όλα είναι πιθανά!! Περίμενε 2-3 μέρες και κάνε ένα τεστ να μας φύγει η περιέργεια! Αχ μακάριιιιι!!

@ritaki13 καλώς ήρθες! Εύχομαι να μη χρειαστεί να παραγγείλεις τεστακια! Αλλά και αν χρειαστεί εμεις εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε! Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως γιατί κι εγώ δεν αναφέρω πουθενά το θέμα του παιδιού..δεν το συζητάω με κανέναν, μόνο εδώ με τα κορίτσια μου!

@Ani ani περαστικά!!

@Alekagala να σας ζήσει!!!!!!!!!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala να σας ζήσει το μωράκι σας! 

@ntemiiiiii κάποιοι γιατροί δεν ζητάνε δεύτερη χοριακή. Αφού σου είπε να πας σε μια-δυο βδομάδες υπολογίζει ότι θα δει αυτό που είναι να δει. Μία φίλη μου δεν έκανε καθόλου χοριακή. Μόνο το τεστ. Ωστόσο, αν εσύ θέλεις κάνε μια ακόμα Παρασκευή ή Σάββατο. Αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

@Alekagala να σας ζήσει το μωράκι σας! 

@ntemiiiiii κάποιοι γιατροί δεν ζητάνε δεύτερη χοριακή. Αφού σου είπε να πας σε μια-δυο βδομάδες υπολογίζει ότι θα δει αυτό που είναι να δει. Μία φίλη μου δεν έκανε καθόλου χοριακή. Μόνο το τεστ. Ωστόσο, αν εσύ θέλεις κάνε μια ακόμα Παρασκευή ή Σάββατο. Αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει. 

Σευχαριστω πολύ!!!

@Alekagala να σας ζήσει!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ εχω πυρετο κ δεν το σηκωνει ο γιατρος..μπορω να παρω depon λετε ή κατι για να πεσει? Ειμαι κ στη δουλεια κ δεν εχω να ρωτησω κανενα..

@Alekagala να σου ζησει! Παντα καλοτυχο να ειναι το μπουμπουκι σου

Ακυρο εντακει μπορω το σηκωσε ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω....  1:25 βγηκε ο ποντικο μικρούλης 3300 βαρος και 53πόντους υψος για 38βδομαδων που ημουνα μια χαρα παίδαρος βγηκε!!! Οταν βγηκε ζήτησα απο την αναισθβσιολογο να με κοιμησει γιατι ειχα και αλλο δρομο μπροστα μου και ετσι 14:30 με ανέβασαν στο δωματιο χωρις να με πανε σε δωμάτιο ανάνηψης....  Μαλλον λόγω της αποσωληνωσης των σαλπίγγων ειχα τρομερά υπερβολικά λοχεια και πολλο

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala να σου ζησει το μικρο!

@Ani ani περαστικά κορίτσι μου!!! Τι σου λαχε και σενα...αλλά έτσι είναι...ο καιρός αυτός έχει πολλές ιώσεις και κρυολογήματα... Υπομονή!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα το κανει αυτο το κόλλημα οεο??? Τελος παντων σημερα 3 μερα ειμαι μια χαρα,  τρωω κανονικότατα,  πηγα τουαλέτα γιαβτο νουμερο 2 και αυριο θα ειμαι σπιτάκι μου με τα παιδάκια μου να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας....  Παντως μεχρι στιγμής ο μικρούλης ειναι πολυ ήσυχος και λατρεύει το βυζι!!!! 

  • Μου αρέσει 7

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Alekagala είπε:

Μονο σε μενα το κανει αυτο το κόλλημα οεο??? Τελος παντων σημερα 3 μερα ειμαι μια χαρα,  τρωω κανονικότατα,  πηγα τουαλέτα γιαβτο νουμερο 2 και αυριο θα ειμαι σπιτάκι μου με τα παιδάκια μου να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας....  Παντως μεχρι στιγμής ο μικρούλης ειναι πολυ ήσυχος και λατρεύει το βυζι!!!! 

Να τον χαίρεσαι Αλέκα μου.. Καλή προσαρμογή!!!


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Όχι Ντεμη μου απλά συνήθως ζητάνε να κάνεις γύρω στις 3 χοριακες ανα 2 ή 3 ημέρες  για να δούμε αν διπλασιάζεται φυσιολογικά.  Πιστεύω επειδή εσενα είναι αρκετά χαμηλή έστω μια αύριο θα έπρεπε να κάνεις. Όμως για 3 μέρες πριν την καθυστέρηση,  είναι φυσιολογικά χαμηλή.  Εγώ είχα 36.

Εγω μια μονο εκανα και επειδη ηθελα εγω. Δεν μου τη ζητησε κανενας γιατρος.. 

πρίν από 22 λεπτά , Alekagala είπε:

Μονο σε μενα το κανει αυτο το κόλλημα οεο??? Τελος παντων σημερα 3 μερα ειμαι μια χαρα,  τρωω κανονικότατα,  πηγα τουαλέτα γιαβτο νουμερο 2 και αυριο θα ειμαι σπιτάκι μου με τα παιδάκια μου να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας....  Παντως μεχρι στιγμής ο μικρούλης ειναι πολυ ήσυχος και λατρεύει το βυζι!!!! 

Να τον χαιρεστε!! Καθε καλό ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alekagala είπε:

Μονο σε μενα το κανει αυτο το κόλλημα οεο??? Τελος παντων σημερα 3 μερα ειμαι μια χαρα,  τρωω κανονικότατα,  πηγα τουαλέτα γιαβτο νουμερο 2 και αυριο θα ειμαι σπιτάκι μου με τα παιδάκια μου να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας....  Παντως μεχρι στιγμής ο μικρούλης ειναι πολυ ήσυχος και λατρεύει το βυζι!!!! 

Κορίτσι μου να είναι γερό και τυχερό και πάντα χαμογελαστο! Και εσείς να είστε καλά να το χαίρεστε !!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani ani είπε:

Κοριτσια μ εχω πυρετο κ δεν το σηκωνει ο γιατρος..μπορω να παρω depon λετε ή κατι για να πεσει? Ειμαι κ στη δουλεια κ δεν εχω να ρωτησω κανενα..

@Alekagala να σου ζησει! Παντα καλοτυχο να ειναι το μπουμπουκι σου

Ακυρο εντακει μπορω το σηκωσε ο γιατρος

περαστικά!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

περαστικά!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!

πρίν από 58 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Alekagala να σου ζησει το μικρο!

@Ani ani περαστικά κορίτσι μου!!! Τι σου λαχε και σενα...αλλά έτσι είναι...ο καιρός αυτός έχει πολλές ιώσεις και κρυολογήματα... Υπομονή!

Σε ευχαριστω κοριτσι μ..ενταξει δεν αγχωνομαι..απλα μου ετυχε με ξεκουραση κ σουπες θα περασει φανταζομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...