Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα ! και εγω ειχα κανει προγεστρεονη την 20η μερα του κυκλου και ηταν 7,8 αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο ενδοκρινολογος ... και αυτοι οι γιατροι σε μπρεδευουν περισσοτερο.....

καλα θα δω πως θα παμε μεχρι Γεναρη, να δω και την περιοδο, ετσι κι αλλιως Γεναρη θα παω στην ενδοκρινολογο και θα κανονισω και γυναικολογο για ΠΑΠ και τον ρωταω τοτε αν ειναι να κανω και προγεστερονη να δουμε τι θα μου πει ;)

 

 

κοριτσια παιρνει καμια αλλη filicine? ειχατε συντομα αποτελεσματα? ενοω να αυξηθει η τιμη του φυλλικου στο αιμα σας

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vila είπε:

@andrianniΚορίτσι μου όχι η ενδοκρινολόγος δε μου είπε τίποτα για προγεστερόνη...μαλλον έπρεπε να το αναφέρω εγώ και αυτό! Τώρα που θα πάω σε καινούργιο γιατρό θα τα ζητήσω όλα! Κι εμένα το ίδιο μου λένε ότι δεν έχω σύνδρομο πολυκυστικων αλλά υφή πολυκυστικων.. δηλαδή ότι δίνω μια τέτοια εικόνα στον υπέρηχο αλλά όχι ορμονικά.. κάτι τέτοιο κατάλαβα. Πάντως είχε περάσει από το μυαλό μου γιατί σε τρεις κύκλους έχω δει καφέ υγρά μια βδομάδα μετά την ωορρηξία και ενώ χαιρομουν ότι είναι εμφύτευση τελικά δεν έγινε ποτέ!

@Irini123  καλώς μάς ήρθες! κάνε τεστακι και περιμένουμε θετικα νέα!

@caramel_83 μου ίσως και με μια φορά και εφόσον έχουν φτιάξει οι ορμόνες σου όλα είναι πιθανά!! Περίμενε 2-3 μέρες και κάνε ένα τεστ να μας φύγει η περιέργεια! Αχ μακάριιιιι!!

@ritaki13 καλώς ήρθες! Εύχομαι να μη χρειαστεί να παραγγείλεις τεστακια! Αλλά και αν χρειαστεί εμεις εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε! Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως γιατί κι εγώ δεν αναφέρω πουθενά το θέμα του παιδιού..δεν το συζητάω με κανέναν, μόνο εδώ με τα κορίτσια μου!

@Ani ani περαστικά!!

@Alekagala να σας ζήσει!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολύ!

 

θα χρειαστει δυστυχως γιατι μου ηρθε.. ελπιζω να καταφερω να τα χρησιμοποιησω σωστα!χθες δεν ειχα τπτ κ σημερα ηρθε κανονικα το πρωι φτουυυυ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , aspa80 είπε:

2η το πολύ 3η μέρα...γραφτες να τις εχεις και οταν αδιαθετησεις πας

Οχι .η προγεστερόνη θέλει 21η μέρα.μετρίεται μετά την ωορ.γι αυτό.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πρέπει να γίνει 7 μέρες μετα την ωορ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Οχι .η προγεστερόνη θέλει 21η μέρα.μετρίεται μετά την ωορ.γι αυτό.αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πρέπει να γίνει 7 μέρες μετα την ωορ.

ΝΑΙ!!!!Λάθος δικό μου!!Μπερδεύτηκα!!!Sorry, sorry!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλα θα δω πως θα παμε μεχρι Γεναρη, να δω και την περιοδο, ετσι κι αλλιως Γεναρη θα παω στην ενδοκρινολογο και θα κανονισω και γυναικολογο για ΠΑΠ και τον ρωταω τοτε αν ειναι να κανω και προγεστερονη να δουμε τι θα μου πει ;)

 

 

κοριτσια παιρνει καμια αλλη filicine? ειχατε συντομα αποτελεσματα? ενοω να αυξηθει η τιμη του φυλλικου στο αιμα σας

εγψ που επαιρνα μεχρι κ το Ιουνιο κ μετα το σταματησα γτ νευριασα που δεν εμενα εγκυος κ ειπα να μην φορτωνω τον οργανισμο μου με χαπια, ειχα τον Σεπτεμβριο 9 .. τωρα το παιρνω ξανα κ δεν ξερω ανα εχει ανεβει κ αλλο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

εγψ που επαιρνα μεχρι κ το Ιουνιο κ μετα το σταματησα γτ νευριασα που δεν εμενα εγκυος κ ειπα να μην φορτωνω τον οργανισμο μου με χαπια, ειχα τον Σεπτεμβριο 9 .. τωρα το παιρνω ξανα κ δεν ξερω ανα εχει ανεβει κ αλλο . 

filicine παιρνεις ? ή καποιο αλλο σκευασμα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , εχει καποια κοπελα μετρησει το ενδομητριο πριν την ωορηξια? εμενα μου ειπε αυτη την φορα οτι ειναι τριζωνικο και παχος 13,2... σαν πολυ μου φαινεται ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλα θα δω πως θα παμε μεχρι Γεναρη, να δω και την περιοδο, ετσι κι αλλιως Γεναρη θα παω στην ενδοκρινολογο και θα κανονισω και γυναικολογο για ΠΑΠ και τον ρωταω τοτε αν ειναι να κανω και προγεστερονη να δουμε τι θα μου πει ;)

 

 

κοριτσια παιρνει καμια αλλη filicine? ειχατε συντομα αποτελεσματα? ενοω να αυξηθει η τιμη του φυλλικου στο αιμα σας

Από 2,5 που είχα φυλλικό ,δηλαδή ανεπάρκεια ,έφτασα σε 3 μήνες 68!!!Όταν το είδα τρόμαξα αλλά μου είπε ο γιατρός οτι ειναι φυσιολογικό λογω filicine....Επαιρνα 1τη μερα πριν μεινω εγκυος  και συνεχιζω με 1.Με χυμό πορτοκάλι μου ειπαν για καλύτερη απορρόφηση.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κατι τις κοπέλες που μπορουν να μου πουν μια γνωμη. εγω που κανω προσπαθεια να μεινω εγκυος, πιστευετε οτι πρεπει να κανω καποιες εξετασεις για ελεγχο? η να παρω καποια συμπληρωματα πχ? φιλες μου πηρανε φυλλικο επειδη τους ειπε η γυναικολογος οτι ειναι καλο. 

εγω οπως ειπα δεν εχω βρει ακομα γυναικολογο για αυτο δε ξερω ποιον να ρωτησω, θα ξεκινησω να ψαχνω αυτες τις μερες καποιον απλα εχω αρχισει και αγχωνομαι. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

filicine παιρνεις ? ή καποιο αλλο σκευασμα?

Παιρνω filicine k τωρα που τελειωσε το κουτι παιρνω Fanolit . Ειναι το ιδιο σε περιεκτικοτητα 5 mg . 

υπαρχει και το fanomlit poy  εχει μικρη περιεκτικοτητα 0,5 mg( μη το παρεις , παρε την μεγαλυτερη δοση )


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , aspa80 είπε:

Από 2,5 που είχα φυλλικό ,δηλαδή ανεπάρκεια ,έφτασα σε 3 μήνες 68!!!Όταν το είδα τρόμαξα αλλά μου είπε ο γιατρός οτι ειναι φυσιολογικό λογω filicine....Επαιρνα 1τη μερα πριν μεινω εγκυος  και συνεχιζω με 1.Με χυμό πορτοκάλι μου ειπαν για καλύτερη απορρόφηση.

χυμο πορτοκαλι, απλα ενα ποτηρι την ημερα? ή οταν παιρνεις το χαπι πινεις εκεινη την στιγμη  και  ενα χυμο πορτοκαλι? σορι αν γινομαι κουραστικη αλλα θα ξεκινησω κι εγω κι εχω κι εγω ανεπαρκεια και η αληθεια ειναι οτι θελω συντομα να μου ανεβει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλα θα δω πως θα παμε μεχρι Γεναρη, να δω και την περιοδο, ετσι κι αλλιως Γεναρη θα παω στην ενδοκρινολογο και θα κανονισω και γυναικολογο για ΠΑΠ και τον ρωταω τοτε αν ειναι να κανω και προγεστερονη να δουμε τι θα μου πει ;)

 

 

κοριτσια παιρνει καμια αλλη filicine? ειχατε συντομα αποτελεσματα? ενοω να αυξηθει η τιμη του φυλλικου στο αιμα σας

εγω επαιρνα ινοφερτ απο το φεβρουαριο κ αφου εμεινα εγκυος ξεκινησα filicine...τωρα το σταματησα κ παιρνω ενα που εχει σιδηρο κ φολλικο μαζι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...