Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Έσπερος είπε:

@CMES, περιπου 45 ημερων, 4 κιλα κ κατι ηταν προχθες. 

Κανονικα τα μωρα χρειαζονται 150ml/κιλο/24ωρο. Αρα σε ενα παιδι 4 κιλα οι αναγκες ειναι 600ml την ημερα. Δεν ξερω ποσο απολυτο ειναι αυτο ομως αν κλαιει τι να κανεις; να το αφησεις; ο παιδιατρος τι λεει; εμενα πχ στην κορη μου που επινε μονο ξενο και κατι τρελες ποσοτητες καποια στιγμη η παιδιατρος μας ειπε να μαζευτουμε γιατι οι μεγαλες ποσοτητες προκαλουν αλλα προβληματα (πχ ζαχαρο, δυσαπορροφηση στο εντερο κλπ).


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κ εγω τετοια μανα ειμαι.εμενα ειναι 41 ημερων κ στο μπουκαλι του φτιαχνω 120ml.συνηθως τρωει 90-100-110.σε ενα γευμα βεβαια τρωει μονο 60ml αλλα μπορει να του φτιαξω συμπληρωμα στο επομενο.χτες πχ το μεσιμερι εφαγε μονο 60 ml κ το απογευμα εφαγε τα 120 κ εκανα κ 60 συμπληρωμα κ τα εφαγε κ αυτα.

καπου στα ιδια κινουμαστε, απλως εμενα ξεφυγε εδω κ 2 μερες. Βεβσια απο αυτα τα 60-70 κατα μεσο ορο ειναι μητρικο που λογιξα ειναι πιο ευπεπτο.

πρίν από 27 λεπτά , CMES είπε:

Κανονικα τα μωρα χρειαζονται 150ml/κιλο/24ωρο. Αρα σε ενα παιδι 4 κιλα οι αναγκες ειναι 600ml την ημερα. Δεν ξερω ποσο απολυτο ειναι αυτο ομως αν κλαιει τι να κανεις; να το αφησεις; ο παιδιατρος τι λεει; εμενα πχ στην κορη μου που επινε μονο ξενο και κατι τρελες ποσοτητες καποια στιγμη η παιδιατρος μας ειπε να μαζευτουμε γιατι οι μεγαλες ποσοτητες προκαλουν αλλα προβληματα (πχ ζαχαρο, δυσαπορροφηση στο εντερο κλπ).

επειδη ηταν σε φαση ανακτησης χαμενου εδαφους λογω τποσιτθσμου ηταν χαλαρη με τις ποσοτητες, αλλα δεν ειχαμε περασει το 100αρι. τωρα ομως παμε να περασουμε κ τα 120 κ θα την παρω για οδηγιες. Οπως σου εγραφα εθχαμε θεματα οταν πηγα να ελεγξω το φαγητο κ εετσι μπερδευτηκαμε παλι.... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μπαινω λιγάκι στα γρήγορα να ρωτήσω και εσάς: εσείς που δίνεται μπουκάλι έχετε κάνει δεύτερη τρύπα στην θηλή του μπιμπερο; εγώ έχω μπουκάλι της nuk με θηλή καουτσούκ, στην υπάρχουσα τρύπα βλέπω ότι γκρινιάζει αρκετά, και προσπάθησα να την ανοίξω λίγο χωρίς να την ξεχειλωσω γιατί μετά θα πνίγεται όταν πινει.. και πίνει πολύ λαίμαργα

..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , november rain είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μπαινω λιγάκι στα γρήγορα να ρωτήσω και εσάς: εσείς που δίνεται μπουκάλι έχετε κάνει δεύτερη τρύπα στην θηλή του μπιμπερο; εγώ έχω μπουκάλι της nuk με θηλή καουτσούκ, στην υπάρχουσα τρύπα βλέπω ότι γκρινιάζει αρκετά, και προσπάθησα να την ανοίξω λίγο χωρίς να την ξεχειλωσω γιατί μετά θα πνίγεται όταν πινει.. και πίνει πολύ λαίμαργα

..

Εχω ακουσει οτι απαγορευεται να ανοιξεις την τρυπα γιατι μετα θα εχει πιο εντονους κολικους! Γενικα προτιμησε θηλες σιλικονης οσο αποστειρωνεις γιατι ειναι πιο ανθεκτικες στην αποστειρωση απο τις καουτσουκ.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@november rainβασικα δεν ηξερα καν οτι ανοιγεις δευτερη τρυπα στις θηλες.κ εμενα ο μπεμπης τρωει πολυ λαιμαργα αλλα δεν εχω θεμα.εχουμε της nuk μπιμπερο κ θηλη σιλικονης anticolik κ μια χαρα τρωει.

Εγω απο χτες τα χω ψιλοφτυσει εχω να κοιμηθω κατι μερες γτ ο αντρας μου ειχε κατι δουλειες κ δεν μπορουσε να κρατησει τον μικρο οποτε νυχτα-μερα κοιμαμαι ορθια.απο χτες ο μικρος πειναει καθε 2ωρο ενω τρωμε καθε τρεις ωρες.το συγκεκριμενο γαλα ειναι υποαλεργικο κ ειναι ελαφρυ κ τωρα που σαραντισε κ δεν εχει καποιο προβλημα με το εντερακι του θα το αλλαξουμε.ελπιζω να σταματησει αυτο με το καθε 2 ωρες κλαμα- πεινα απο αυριο που θα μου πει ο παιδιατρος τι γαλα να του δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου.πως τα πατε;;εμεις εχουμε λιγη γκρινια απο χτες αλλα εγω σημερα κοιμηθηκα.τον κρατησε ο πατερας του ολο το πρωι (του εβγαλε λιγο την ψυχη βεβαια)κ ξεκουραστηκα αρκετα.εμαθε κ την αγκαλια τωρα λογο κολικων κ δεν κοιμαται στην καλαθουνα του αλλα χαλαλι του.

@CMESπως παει ο μπεμπης σου;;του εφυγαν τα σπυρακια;;

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο παμε πολυ καλυτερα!! Σχεδον εχουν φυγει!! Ευτυχως τελικα ακμη ηταν, του πλενω τη μουριτσα συνεχεια με ειδικο σαπουνακι και κρεμουλα μετα. Επισης αποφασισα να του δωσω λιγο πιπιλα γιατι δεν καθεται με τιποτα αγκαλια. Αν μετα το φαι ειναι ξυπνιος κλαιει μεχρι να τον βαλω στο στηθος ξανα αλλα δεν τρωει, μονο πιπιλαει. Αυτη η αισθηση της πιπιλας στο στηθος ειναι απαισια, αλλα δεσμευομαι κι εγω χωρις να του προσφερω τιποτα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα να ειναι σταφυλοκοκος γτ εχει κ συμτωματα οπως πυρετο κ νομιζω οτι τα σπυρακια του σταφυλοκοκου δεν ειναι μικρα.κ δεν βγαινουν στο προσωπο αλλα σε ολο το σωμα.εμενα τα ειχε εμφανισει στο χερακι του.η πιπιλα ειναι λυτρωση καποιες φορες κ εμενα την παιρνει οποτε θελει.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Δεν περιμενα να ειναι σταφυλοκοκος γτ εχει κ συμτωματα οπως πυρετο κ νομιζω οτι τα σπυρακια του σταφυλοκοκου δεν ειναι μικρα.κ δεν βγαινουν στο προσωπο αλλα σε ολο το σωμα.εμενα τα ειχε εμφανισει στο χερακι του.η πιπιλα ειναι λυτρωση καποιες φορες κ εμενα την παιρνει οποτε θελει.

Σωστα τα λες, τα ιδια μας ελεγε και η παιδιατρος και επεμενε οτι ειναι ακμη. Μας επηρεασαν ομως 2 οφθαλμιατροι, μια που ειδε το παιδι στο νοσοκομειο και ενας που μιλησαμε τηλεφωνικα και του στειλαμε φωτογραφιες!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , CMES είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Σωτήρια η πιπίλα τελικά! Λίγο διάλειμμα από το πιπίλισμα του στήθους μου γιατί δεν αντέχω άλλο!!

Χαχαχα ναι ειναιιιιι!!!!εμενα βεβαια με ταλαιπωρει οταν τον εχω στη καλαθουνα κ ολο του φευγει απο το στομα κ γκρινιαζει.παιζει να σηκωθω κ σαραντα φορες για να του την ξαναβαλω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Χαχαχα ναι ειναιιιιι!!!!εμενα βεβαια με ταλαιπωρει οταν τον εχω στη καλαθουνα κ ολο του φευγει απο το στομα κ γκρινιαζει.παιζει να σηκωθω κ σαραντα φορες για να του την ξαναβαλω.

Αχ αυτό είναι πρόβλημα! Αφού έλεγα πως αυτός που θα ανακαλύψει σύστημα να μη φεύγει η πιπίλα από τα μωρά και να μη βγάζουν τα παπούτσια τους (θα το ανακαλύψεις αργότερα αυτό) θα βγάλει πολλά λεφτά!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, CMES είπε:

Αχ αυτό είναι πρόβλημα! Αφού έλεγα πως αυτός που θα ανακαλύψει σύστημα να μη φεύγει η πιπίλα από τα μωρά και να μη βγάζουν τα παπούτσια τους (θα το ανακαλύψεις αργότερα αυτό) θα βγάλει πολλά λεφτά!!

Χαχα αφου λεω στον αντρα μου οτι θα την κολησω με σελοτειπ για να μην τρεχουμε καθε λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...