Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Αφού λοιπόν έχουμε όλες αγόρια... προτείνω να μετονομασουμε  το γκρουπακι σε 'θα γίνουμε πεθερές το Φεβρουάριο του 2048' με σήμα το διαβολάκι... μπουχαχαχαχα...

Καλησπέρα κορίτσια!! Με το καλό τα αγόρια μας!!

  • Μου αρέσει 3

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

@Konsta15 κλαίω με τη μετονομασία του γκρουπ που προτείνεις...:-D

Άρα με αυχενικές τελειώσαμε όλες?? Πολλά αγόρια... Κ στον Ιανουάριο πλειοψηφία με αγοράκια υπάρχει... :)


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Xaxa, το πιστεύετε ότι αυτό σκεφτόμουν; Πως θα 'χω να κάνω με νύφες μόνο! Και πως οι γιοι παντρεύονται αργά, άρα εγγόνι αν θα δω! Χαχαχα, όλα σχετικά είναι και ποτέ κανείς δεν ξέρει! Μα πραγματικά, μια μπέμπα δεν θα μπει στην παρέα; Σας λέω, έτσι είμαστε και στις μαμάδες Ιανουαρίου 2016, μόνο μία μπέμπα έχουμε στην παρέα και στις μαμάδες Φεβρουαρίου 16 τα ίδια.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συμπεθερες!! Τι μου κανετε? Εμείς το είδαμε το μικρό μας μια χαρά είναι ευτυχώς όλα καλά! Η υγεία μου είναι χάλια αλλά αφού μεγαλώνει το μωρό μου καλά χαλάλι, θα περάσει κ αυτό που θα πάει. . Το μόνο κακό ότι δεν έχω δυνάμεις για τον πρώτο μου γιο κ έχω πολλές τυψεις.. όλο ξάπλα κ χάλια με βλέπει ο καημένος κ δεν τον έχω παίξει σχεδόν καθόλου τόσους μήνες. Του μιλάω του τραγουδάω αλλά ξαπλωτα. Κρίμα το παιδάκι μου.. Εύχομαι να το σβήσει από τη μνήμη του.. ευτυχώς πάει παιδικό σταθμο κ κάνει πολλές δραστηριοτητες μες στη μέρα κ δεν τον έχω κλεισμενο στο σπιτι!

Εσείς όλες καλά?  Να γράφετε τα νέα σας! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, κορίτσια και μέλλουσες μαμάδες!

@Konsta15 μου, το αγόρι σου θα θυμάται μια μαμά στοργική μετά από χρόνια, τις πολλές λεπτομέρειες αυτής της ηλικίας δεν νομίζω να τις θυμάται, κι αυτό που θα μείνει θα είναι η αγάπη! Μετά θα 'ρθει κι ο αδερφούλης και η δημιουργική απασχόληση θα γίνεται μεταξύ τους! Κουράγιο και υπομονή για σένα για να γίνεις καλά και να αντέχεις και να μαγειρέψεις ωραία ωραία τον μπέμπη που έχεις στην κοιλιά κι όλα τα άλλα θα βρουν τον δρόμο τους! Διαβάστε παραμυθάκια και χουζουρέψτε στο κρεβάτι με αγκαλίτσες, δεν υπάρχει καλύτερο για τον μεγάλο σου! 

Άσε, από τύψεις μάλλον, με τη δεύτερη εγκυμοσύνη πάνε πακέτο!!! Εγώ έχω τύψεις που δεν βρίσκω χρόνο να πω πολλά στον μπεμπάκο στην κοιλιά και να τη χαϊδέψω και να γράψω κι ένα λεύκωμα για κείνον, όπως έκανα για τον μεγάλο μου. Είναι τόσο εντατικοί οι ρυθμοί με τον ζούζουνο εδώ πέρα, που ελάχιστος χρόνος υπάρχει για να σκεφτώ την εγκυμοσύνη μου. Τώρα είμαστε σε αναζήτηση νηπιαγωγού για το αγόρι μας, για να τον απασχολεί και να με βοηθάει στις παιδικές και στα σηκώματα, μαζί με μένα πάντα, οπότε κάπως πιστεύω να χαλαρώσουμε. 

Σας είπα ότι ακούω εδω και μια εβδομάδα περίπου τον μπεμπάκο; Οπότε κάνει πια αισθητή την παρουσία του και είναι πολύ κωλοτούμπας, χαχαχα, όλη την ώρα κολυμπάει εκεί μέσα! Με το καλό και σε όσες δεν τους έχουν ακούσει, είναι η πιο ωραία φάση από δω και πέρα.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια! @Konsta15 μου σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά κ μην στεναχωριέσαι για τον μεγάλο σου μπόμπιρα.. θα είναι μια θολή ανάμνηση κ μόλις έρθει το αδελφάκι του θα όλα μια χαρά!

Εμεις αυτές τις μέρες τρέχουμε γιατί αλλάξαμε σπίτι κ είχαμε μετακόμιση αλλά μπαίνουμε σιγά σιγά σε μια σειρά.. το ζουζουνι μου κ εμένα κουνιέται συνέχεια! Είναι πραγματικά απίστευτο! Σε τρεις εβδομάδες πάμε κ για τη Β επιπέδου.. ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρος! 

@Jo sephine καλή επιτυχία στην αναζήτηση νηπιαγωγού! Πραγματικά αξίζει.. είχα δουλέψει κ εγώ σε πολλές οικογένειες πριν πάρω το δρόμο της ξενιτιάς! 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι μου κάνετε; Σας ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σας λογάκια..ειλικρινά με παρηγόρησαν και με ηρέμησαν πολύ! @Jo sephine  και @Stephanie13 προσπαθώ να τραγουδάμε, να διαβάζουμε και να μαγειρεύουμε μαζί, πράγμα το οποίο δεν μου καταναλώνει πολλή ενέργεια (που δεν έχω!). Τα υπόλοιπα ο μπαμπάς μέχρι νεωτέρας! Για νηπιαγωγό καλά θα κάνεις από συναδέλφους που ξέρω και έκαναν το ίδιο. Τουλάχιστον δεν ένοιωσε το πρώτο ότι βαριέται αφόρητα "εξαιτίας του μικρού που τρώει το χρόνο της μαμάς". Οι ζήλιες βέβαια είναι ζήλιες, αλλά έχει την εναλλακτική και ο χρόνος κυλάει πιο ήρεμα. Ο δικός μου πάει παιδικό σταθμό, οπότε το δημιουργικό χρόνο τον έχει εκεί και εγώ θα έχω τον απαραίτητο χρόνο με το μωρό. 

@ekrs που χάθηκες καλέ;;

Χτες ο μικρός μου μου είπε ότι θα δώσει το ποδήλατό του στο μωρό να πάνε βόλτα και ήταν η πρώτη αναφορά στο τι θα κάνουμε όταν έρθει το μωρό και πραγματικά ήταν πολύ συγκινητικό!

Σήμερα είμαι 15+6εβδ και δεν έχω νοιώσει ακόμη το μωρό. Δεν σαν κρύβω ότι ανησυχώ λίγο...εσείς πότε το νοιώσατε ακριβώς; 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είπα να δώσω το παρόν κι εγώ αφού γεννάω μέσα Φεβρουαρίου. Έχω ήδη μια κόρη 5 που πηγαίνει στο νήπιο και περιμένουμε τη δεύτερη. Είμαι στη 19η εβδομάδα περίπου (αν και δευτερότοκη, με μπερδεύουν λίγο αυτές οι μετρήσεις).


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Maria_Chris, καλώς όρισες! Με το καλό σου εύχομαι! Ξέρεις ότι φέρνεις την πρώτη μπέμπα της παρέας μας, ε;

@Konsta15 μου, τι να το νιώσεις καλέ από τώρα; Έχω ακούσει κι εγώ διάφορα, αλλά η αλήθεια είναι ότι τον γιο μου τον ένιωσα 18+5 πρώτη φορά (στα γενέθλιά μου) και το δεύτερο το λουκουμάκι μου τώρα λίγο νωρίτερα, στις 17 ακριβώς, πάλι στα γενέθλιά μου μου το φύλαγε! Πιο νωρίς θα ήταν πολύ νωρίς νομίζω, άντε να ένιωθες τίποτα φευγαλέο πιστεύω. Στον γιο μου τον μεγάλο από τη μέρα που τον ένιωσα δεν πέρασε μέρα να μην τον ξανανιώσω, ενώ τώρα στον δεύτερο που τον ένιωσα μια εβδομάδα νωρίτερα, στις πρώτες μέρες δεν τον ένιωθα κάθε μέρα. Τώρα έχω αρχίσει, μια εβδομάδα μετά, να τον νιώθω τακτικά και ξεκάθαρα. Όχι κλωτσιές, αλλά σκουντήγματα και τουμπίτσες κάπως. Κάνε υπομονή και θα έχεις σύντομα μια γλυκιά παρέα μέσα στην κοιλιά σου!

Από κιλά πώς τα πάτε, κορίτσια; Εγώ πήρα μπρος τελικά, είμαι πια +5!!! Η κοιλίτσα ακόμα μικρή, αλλά πήγα και πήρα ρούχα εγκυμοσύνης που την αναδεικνύουν πολύ περισσότερο από τα κανονικά μου.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,καλως σας βρηκα!

Με το καλο τα μωρακια σας,κ εμενα αγορι,κολλητικο φαινεται!

Τί να σας πρωτοπω,πολυ δυσκολα τα δικα μου..Τελη Ιουνιου εμαθα για την εγκυμοσύνη,το χαρηκαμε για τρεις μερες και μετα σε εξετασεις αιματος που εκανα,μου βγηκαν θετικα αντιπηρυνικα αντισώματα και αντι ρο..διαγνωση;Σοβαρο αυτοανοσο,Συστηματικος Ερυθηματωδης Λυκος,που προκαλεί πρήξιμο κ εντονους πονους στις αρθρώσεις,δυσκολιες στη μετακινηση,απαγορεύεται ο ηλιος,εξάνθηματα,κ εμπλοκη οργανων,κατα βαση των νεφρων..Με την εγκυμοσύνη ή μετα απο αυτη,εκδηλωνεται,οι ορμονες το θρέφουν..Φανταστείτε το σοκ μου!Μου εδωσαν κορτιζονη κ πλακενιλ,ενα φαρμακο για το λυκο,κ αποδειχθηκα αλλεργικη κ γεμισα εξανθήματα!Απο τη στεναχωρια,ολο το πρωτο τριμηνο δεν ετρωγα σχεδον τιποτα σκεπτομενη οτι με περιμενει μια ζωη με πονους κ νοσοκομεια..

Δευτερο σοκ;;Πιθανοτητα εμβρυοκαρδιοπαθειας,σε βαθμο να πρεπει το παιδι να βαλει βηματοδότη, των θετικων αντισωματων ρο που εχω πο..Κανουμε ήδη υπέρηχους σε εμβρυοκαρδιολογο απο την 18η εβδομαδα κ πρέπει να συνεχισουμε μεχρι την 28η..ειμαι στη 19η τωρα..  

Να συνεχισω;;στην αυχενικη διαφανεια,μου βρηκαν προβλημα στις μητριαιες αρτηριες κ πολυ αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας κ προωρου τοκετου.Επισης,εκανα διαβητη κυησης που προς το παρον προσπαθω να ελεγξω με διατροφή..

Σημερα εκανα εξετασεις ουρων κ μου βρηκαν μειωμενο το ειδικο βάρος τους,που δειχνει προδιαθεση για νεφρικη νόσο.

Το παιδι μου το εχω ταξει στην Αγια Ειρηνη τη Χρυσοβαλαντου,κανω συνεχεια την προσευχή μου και προσπαθω να ειναι ηρεμη και να ξεχνιεμαι αλλα μου ειναι πολυ δυσκολο..Κι ολα αυτα προεκυψαν απο το πουθενα..

Γι αυτο κοριτσια,να χαιρεστε τις εγκυμοσυνες σας,να χαιρεστε την καθε στιγμη..

Δεν ηθελα να σας μαυρισω και συγγνωμη για το σεντονι,ευχομαι με τη βοηθεια του Θεου και των Αγίων να παμε καλα ολες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

@Maria_Chris καλωσήρθε η μοναδική κοριτσομάνα της παρέας! 

@Jo sephine στα τελευταία ποστ σας όλες λέγατε ότι το ακούγατε και ανησύχησα! Το πρώτο μου κ εγώ 18 εβδομάδων το άκουσα, αλλά καθημερινά μετά την 21η. Περιμένω την κωλοτούμπα μου λοιπόν!! Από κιλά δεν έχω παράπονο..παίρνω αβέρτα κ εγώ! Έχω ήδη πάρει 4 περίπου και συνεχίζω.... (ντροπή..!!)

@Farantou αρχικά να σε καλωσορίσω και να σου ευχηθώ τα καλύτερα κ εσένα! Έχω κ εγώ μια εγκυμοσύνη μέσα στους γιατρούς και τα νοσοκομεία, αλλά το θετικό είναι ότι τουλάχιστον το μωρό φαίνεται να είναι καλά και αυτό μου αρκεί ειλικρινά. Καταλαβαίνω ότι το να έχεις εσύ ένα σωρό προβλήματα και επιπλέον να μην ξέρεις και το παιδί τι και αν έχει είναι πολύ επιβαρυντικό ψυχολογικά, αφού το δικό μας κομμάτι υγείας το ελέγχουμε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και με όποιο κόστος (ψυχολογικό κλπ), αλλά τι γίνεται μέσα μας δεν μπορούμε να το ελέγξχουμε. Εύχομαι το Φλεβάρη να γεννηθεί ένα υγιέστατο μωρό και όλο αυτό να είναι ένα κακό όνειρο. Το πέρασα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (επίσης άσχημη με προβλήματα υγείας από το πουθενά όπως λες κ εσύ) και τα ξέχασα όλα μόλις μου είπαν ότι το μωρό δεν έχει επηρεαστεί, άσχετα που μου άφησε κ εμένα τα προβληματάκια μου. Η πίστη σου θα σε βοηθήσει και θα είμαστε εδώ να μοιράζεσαι τις αγωνίες σου.

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Konsta15,σε ευχαριστώ παρα πολυ!μακαρι να πανε ολα καλα!ελπιζω το δικο σου θεμα υγειας να μην ειναι σοβαρό και χρονιο,οπως το δικο μου και να πηγαινεις καλυτερα!

Ειμαι καθοδον για το γυναικολόγο,wish me luck girls!

Σας φιλω,καλο βραδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farantou, καλώς ήρθες, με το καλό σου εύχομαι να γεννηθεί το μωράκι σου υγιέστατο και γερότατο και να σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα. Τον διαβάζω συχνά το λύκο και αν έχω καταλάβει καλά ηρεμεί μετά την εγκυμοσύνη, σωστά; Oπότε σου εύχομαι ολόψυχα όλα καλά για το μωράκι, βήμα βήμα, θα δεις θα περάσει όλη αυτή η δύσκολη περίοδος αρκεί το μωράκι σου να είναι γερό και όλα αντιμετωπίσιμα. Και για σένα ψυχικό σθένος, που ήδη έχεις μεγάλο.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@Konsta15 τρέχω κ δεν φτάνω... Έχω ξεκινήσει ένα δίπλωμα κ έχω μαθήματα αρκετές ώρες την εβδομάδα, ταυτόχρονα φτιάχνουμε κάτι πράγματα στο σπίτι κ όλα τα συντονίζω εγώ που ευτυχώς δε δουλεύω... Αν όλα πάνε καλά μέχρι Τετάρτη έχω τελειώσει κ μετά ξεκινά το βάψιμο κ το δωμάτιο του μπέμπη!! Δευτέρα έχω β'επιπέδου κ ανυπομονούμε να δούμε το μωράκι μας. Από την 20η εβδομάδα τον νιώθω κάθε μέρα, άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο :)

@Maria_Chris καλωσόρισες!!! Χαμός θα γίνει με τη νύφη!!!

@Farantou καλωσόρισες κι εσύ!!! Μην αγχώνεσαι... Όλοι μας έχουμε δυσκολίες αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Η κουμπάρα μου έχει χρόνια λύκο. Είναι από τα πιο συνηθισμένα αυτοάνοσα κ από τη στιγμή που το ξέρεις κ κάνεις τη σωστή θεραπεία δεν έχεις λόγο να φοβάσαι. Εγώ έχω αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο που είναι συγγενές αυτοάνοσο με το λύκο... Το έμαθα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που δεν είχε καλό τέλος κ είμαι ευγνώμων γιατί τώρα το ξέρω κ μπορώ να το αντιμετωπίσω. Επίσης ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συνηθισμένο κ αν το προσέξεις δεν θα έχεις θέμα. Τον πρόωρο τοκετό μην τον φοβάσαι... Φίλη μου γέννησε στις 29 εβδομάδες κ όλα καλά. Μόνο που αργεί να πάρει αγκαλιά το μωράκι της. Είναι ήδη 5 εβδομάδες στο μαιευτήριο αλλά μεγαλώνει κ αναπτύσσεται μια χαρά. Άλλη γνωστή μου έπαθε γαστρεντερίτιδα κ γέννησε πρόωρα κ πάλι όλα πήγαν καλά. Είναι συνηθισμένο κ η ιατρική έχει προχωρήσει πολύ!! Καταλαβαίνω ότι σου έχουν πέσει όλα μαζί... Αλλά οι δυσκολίες πάνε σε αυτούς που μπορούν να τις αντέξουν. Έχε πίστη και όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Εσύ πρέπει να είσαι δυνατή για το μωρό σου... Κ αυτό επηρεάζεται από σένα. Εμένα η πρώτη εγκυμοσύνη μου δεν είχε καλό τέλος επειδή το μωράκι είχε κάποιο θέμα αλλά ο Θεός μου έδωσε δύναμη κ κατάφερα πολύ γρήγορα να ξεπεράσω αυτό που περάσαμε, να κοιτάξω μπροστά κ πλέον ξέρω ότι κ οι γιατροί παντογνώστες δεν είναι... Μιλούν με πιθανότητες κ μέχρι κάτι να γίνει σίγουρο παραμένει πιθανότητα... Κ εμένα μου μιλούσαν για σημεία και τέρατα που τελικά δεν ίσχυε τίποτα από αυτά.. οπότε μην το βάζεις κάτω... :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,σας ευχαριστώ!μου δινετε πολυ κουραγιο,η αληθεια ειναι οτι το χρειάζομαι κι ολες μας βεβαια γιατι,οπως λεει κι ο γιατρος μου,η εγκυμοσυνη ειναι οχι παντα προβλέψιμη και πρεπει να είμαστε προετοιμασμενοι για τα παντα.

Και κατι αλλο:το κεφαλακι σας το μετραει φυσιολογικο;;εμενα με εχει πιασει το παράπονο,μιας κ απο την αρχη μικρο μας βγαινει το bpd,και χθες,δεν ανεβηκε σχεδον καθολου απο την προηγούμενη φορα,αντιθετως εχει πεσει στο κατώτερο φυσιολογικο,σχεδον εκτος οριων,ενω ξ κοιλιτσα κ το.μηκος του μηριαιου οστου ειναι σχεδον πανω απο το μεσο ορο.

Ο γιατρος ειπε υπομονη,αν συνεχιστει και την επομενη φορα η χαμηλη μετρηση,δηλαδη μετα απο δυο βδομαδες που ειναι κ β επιπεδου,θα κανω αμνιοπαρακεντηση για συνδρομα(μικροκεφαλια κτλ).Κι ετσι,σε αναμμένα κάρβουνα παλι,ουφ!

Για την ακριβεια,οι μετρησεις στη 19η εβδομαδα ειναι bpd 41,8,ac 145,6 και fl 31.

Οι δικές σας μέτρησεις πώς ειναι;

Ευχομαι ο Θεουλης να ειναι κοντα σε ολες μας και να ευλογει τις κοιλιτσες μας☺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...