Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Οι μέρες της προετοιμασίας πέρασαν αύριο πάμε για εμβρυομεταφορα ( με κατεψυγμένα 4ης μέρας).

Υπάρχει καμία άλλη κοπέλα που να ξεκινάνε μαζί?

Κορίτσια μετά τι κάνατε?? Πώς την παλεύετε στο σπίτι? 

Γειά σας κι από μένα! Έβαλα κι εγώ 2 σήμερα και αρχίζει η αναμονή! Προσπαθώ για το δεύτερο κι ελπίζω να πετύχει!

Δεν θα κάτσω σπίτι, θα δουλεύω κανονικότατα, δεν μπορώ να πάρω άδεια, είμαι γιατρός στον ιδιωτικό τομέα οπότε αυτά είναι πολυτέλειες.

Αν είναι να γαντζωθούν, θα γαντζωθούν!

Ξεκινάμε λοιπόν, μαζί και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Francy είπε:

Γειά σας κι από μένα! Έβαλα κι εγώ 2 σήμερα και αρχίζει η αναμονή! Προσπαθώ για το δεύτερο κι ελπίζω να πετύχει!

Δεν θα κάτσω σπίτι, θα δουλεύω κανονικότατα, δεν μπορώ να πάρω άδεια, είμαι γιατρός στον ιδιωτικό τομέα οπότε αυτά είναι πολυτέλειες.

Αν είναι να γαντζωθούν, θα γαντζωθούν!

Ξεκινάμε λοιπόν, μαζί και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Τι ωραία francy!!

Χαίρομαι πολύ που βρήκα κάποια να πηγαίνουμε μαζί!!

Με το καλό εύχομαι!!

Καλή δύναμη κοπέλα μου! Και μην το παρακάνεις! 

Πότε σου είπε για χωριακη?? Εμένα σε δύο βδομάδες... :(

Λιγοτερο περίμενα αλλά δεν πειράζει... Ας ειναι καλά νέα κι ας περιμένω...

Εγώ θα γυρίσω στη δουλειά μετά την καθαρά Δευτέρα... Έως τότε χαλαρά στο σπίτι είπε ο γιατρός... 

Οπότε κλωσσαω...

Κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!! Είναι πολύ συγκινητικό!!

Δόξα τον Θεό υπάρχει κι αυτό το φόρουμ που βρίσκομαστε και καταλαβαινομαστε!!

Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Francy είπε:

Γειά σας κι από μένα! Έβαλα κι εγώ 2 σήμερα και αρχίζει η αναμονή! Προσπαθώ για το δεύτερο κι ελπίζω να πετύχει!

Δεν θα κάτσω σπίτι, θα δουλεύω κανονικότατα, δεν μπορώ να πάρω άδεια, είμαι γιατρός στον ιδιωτικό τομέα οπότε αυτά είναι πολυτέλειες.

Αν είναι να γαντζωθούν, θα γαντζωθούν!

Ξεκινάμε λοιπόν, μαζί και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Francy είπε:

Γειά σας κι από μένα! Έβαλα κι εγώ 2 σήμερα και αρχίζει η αναμονή! Προσπαθώ για το δεύτερο κι ελπίζω να πετύχει!

Δεν θα κάτσω σπίτι, θα δουλεύω κανονικότατα, δεν μπορώ να πάρω άδεια, είμαι γιατρός στον ιδιωτικό τομέα οπότε αυτά είναι πολυτέλειες.

Αν είναι να γαντζωθούν, θα γαντζωθούν!

Ξεκινάμε λοιπόν, μαζί και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Καλη επιτυχια κοπελα μου!!!Ολα να πανε τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , athinaida είπε:

Τι ωραία francy!!

Χαίρομαι πολύ που βρήκα κάποια να πηγαίνουμε μαζί!!

Με το καλό εύχομαι!!

Καλή δύναμη κοπέλα μου! Και μην το παρακάνεις! 

Πότε σου είπε για χωριακη?? Εμένα σε δύο βδομάδες... :(

Λιγοτερο περίμενα αλλά δεν πειράζει... Ας ειναι καλά νέα κι ας περιμένω...

Εγώ θα γυρίσω στη δουλειά μετά την καθαρά Δευτέρα... Έως τότε χαλαρά στο σπίτι είπε ο γιατρός... 

Οπότε κλωσσαω...

Κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!! Είναι πολύ συγκινητικό!!

Δόξα τον Θεό υπάρχει κι αυτό το φόρουμ που βρίσκομαστε και καταλαβαινομαστε!!

Φιλιά πολλά!!

Χοριακη την άλλη Παρασκευή ! 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και απο μένα!

Είμαι νέα στην παρέα σας και εγινα μελος γιατι απο τη στιγμή της εμβρυομεταφοράς και μετα νιωθω οτι θα σκασω απο αγχος, αγωνία και φοβο...Πρώτη εμρβυομεταφορα για εμας με μια αριστη βλαστοκυστη. Παρασκευη εχω τη χοριακη και χτες ειδα καφε βλεννα και εχω τρομοκρατηθει. Η γιατρος λεει να κανω υπομονη μεχρι την Παρασκευη και μονο αν δω αιμα να ανησυχησω...Μακαρι να πανε καλα ολα για ολες μας και συντομα επιτελους να ειμαστε μανουλες!!!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο μένα!

Είμαι νέα στην παρέα σας και εγινα μελος γιατι απο τη στιγμή της εμβρυομεταφοράς και μετα νιωθω οτι θα σκασω απο αγχος, αγωνία και φοβο...Πρώτη εμρβυομεταφορα για εμας με μια αριστη βλαστοκυστη. Παρασκευη εχω τη χοριακη και χτες ειδα καφε βλεννα και εχω τρομοκρατηθει. Η γιατρος λεει να κανω υπομονη μεχρι την Παρασκευη και μονο αν δω αιμα να ανησυχησω...Μακαρι να πανε καλα ολα για ολες μας και συντομα επιτελους να ειμαστε μανουλες!!!

Καλη επτυχια κοπελα μου!!η αναμονη ειναι οτι πιο δυσκολο κ δεν συνιθιζεται οσες κ αν κανεις.η αγωνια κ το αγχος ιδιο παντα...για τις καφε βλεννες καλα σου ειπε η γιατρος σου...υπομονη εως την παρασκευη..!!ειμαστε κοντα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Καλη επτυχια κοπελα μου!!η αναμονη ειναι οτι πιο δυσκολο κ δεν συνιθιζεται οσες κ αν κανεις.η αγωνια κ το αγχος ιδιο παντα...για τις καφε βλεννες καλα σου ειπε η γιατρος σου...υπομονη εως την παρασκευη..!!ειμαστε κοντα σου!

Κοριτσι μου ευχαριστω για την απαντηση και τα καλα σου λογια! Νιωθω τελειως πανικοβλημενη και ολοι μου λενε η θετικη ενεργεια κτλ παιζει ρολο αλλα αντε να βρεις ηρεμια! Εχω αγχωθει και που εχουμε μονο ενα, οποτε αν δεν παει καλα φτου και απο την αρχη...Αλλα ας σκεφτομαστε θετικα! Οσο γινεται!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστω για την απαντηση και τα καλα σου λογια! Νιωθω τελειως πανικοβλημενη και ολοι μου λενε η θετικη ενεργεια κτλ παιζει ρολο αλλα αντε να βρεις ηρεμια! Εχω αγχωθει και που εχουμε μονο ενα, οποτε αν δεν παει καλα φτου και απο την αρχη...Αλλα ας σκεφτομαστε θετικα! Οσο γινεται!

σωστα...πρεπει να σκεφτομαστε θετικα...αλλα παντα θα εχιες στο μυαλο σου τη λεξη μαχητρια γτ μια τετοια εισαι κ εσυ...κ αν τωρα δεν τα καταφερεις..θα γινει παρακατω..να εισαι σιγουρη...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassaki2006 said:

σωστα...πρεπει να σκεφτομαστε θετικα...αλλα παντα θα εχιες στο μυαλο σου τη λεξη μαχητρια γτ μια τετοια εισαι κ εσυ...κ αν τωρα δεν τα καταφερεις..θα γινει παρακατω..να εισαι σιγουρη...!!!

Ευχαριστώ παρα πολυ! Καλη δυναμη και σε σενα κοριτσι μου και να πανε ολα οπως τα επιθυμεις! Δυναμη και πιστη να εχουμε και θα πανε ολα καλα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυ! Καλη δυναμη και σε σενα κοριτσι μου και να πανε ολα οπως τα επιθυμεις! Δυναμη και πιστη να εχουμε και θα πανε ολα καλα!

σε ευχαριστω πολυ!!δυναμη εχουμε ολες....ειναι το μονο σιγουρο...!!η πιστη μας ταλαντευεται λιγο...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

σε ευχαριστω πολυ!!δυναμη εχουμε ολες....ειναι το μονο σιγουρο...!!η πιστη μας ταλαντευεται λιγο...!!!

Ακριβως ετσι! Μακαρι να υπηρχε κουμπι ηρεμιας και πιστης! Θα το πατουσα στο λεπτο! χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Francy είπε:

Γειά σας κι από μένα! Έβαλα κι εγώ 2 σήμερα και αρχίζει η αναμονή! Προσπαθώ για το δεύτερο κι ελπίζω να πετύχει!

Δεν θα κάτσω σπίτι, θα δουλεύω κανονικότατα, δεν μπορώ να πάρω άδεια, είμαι γιατρός στον ιδιωτικό τομέα οπότε αυτά είναι πολυτέλειες.

Αν είναι να γαντζωθούν, θα γαντζωθούν!

Ξεκινάμε λοιπόν, μαζί και ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Καλή σου επιτυχία!! Εγώ και στις δύο μου ετ που είχα θετικό αποτέλεσμα, απλά πρόσεξα τα βάρη και τις απότομες κινήσεις τις 3 πρώτες μέρες. Κατα τα άλλα επέστρεψα κανονικά στη δουλειά και την καθημερινότητα μου. Το αν θα γίνει εμφύτευση είναι καθαρά θέμα δυναμικής των εμβρύων... Το καθισιό κι η ξάπλα δεν συμβάλλουν σε κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλή σου επιτυχία!! Εγώ και στις δύο μου ετ που είχα θετικό αποτέλεσμα, απλά πρόσεξα τα βάρη και τις απότομες κινήσεις τις 3 πρώτες μέρες. Κατα τα άλλα επέστρεψα κανονικά στη δουλειά και την καθημερινότητα μου. Το αν θα γίνει εμφύτευση είναι καθαρά θέμα δυναμικής των εμβρύων... Το καθισιό κι η ξάπλα δεν συμβάλλουν σε κάτι.

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου παγοτουλα μου...σε 3 ετ που δεν πετυχαν στις 2 ξαπλα και στην αλλη καπως ετσι κ σε αυτη.στην προσπαθεια που εμεινα εγκυος δεν καθισα ξαπλα καμμια μερα προσεχα λιγο τις πρωτες μερες κ μετα μαινοβγαινα στο νοσοκομειο γτ ηταν εκει αρρωστος ο μπαμπας μου.οσο δεν το σκεφτομουν καν εγω εμεινα εγκυος...!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...