Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 25/2/2020 at 1:50 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Ακριβως ετσι! Μακαρι να υπηρχε κουμπι ηρεμιας και πιστης! Θα το πατουσα στο λεπτο! χαχαχα!

Σιγουρα αυτες τις μερες το μυαλο σου θα ειναι εκει..οσο και να θελουμε να μην το σκεφτομαστε δεν μπορουμε..αλλα κοριτσι μου τι να κανεις..υπομονη!!Βρες κατι να ασχολεισαι.

Και ολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε??

Υβόννη, άντε έφτασες στην πηγή... Κάνε λίγη ακομη υπομονή κι αύριο εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα! 

Francy τι κάνεις?? 

Βρε κορίτσια, όλα καλά... Αλλά αυτά τα utragestan και  τα cyclacur που πρέπει να τα βάζω κολπικά τρεις φορές την μέρα... Πολύ με ζοριζουν... Εσείς πώς την παλεύετε??

Μόνο εγώ είμαι η γκρινιάρα?? :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??

Υβόννη, άντε έφτασες στην πηγή... Κάνε λίγη ακομη υπομονή κι αύριο εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα! 

Francy τι κάνεις?? 

Βρε κορίτσια, όλα καλά... Αλλά αυτά τα utragestan και  τα cyclacur που πρέπει να τα βάζω κολπικά τρεις φορές την μέρα... Πολύ με ζοριζουν... Εσείς πώς την παλεύετε??

Μόνο εγώ είμαι η γκρινιάρα?? :(

Γειά σας!!! Οι μέρες περνούν αργά μεν αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι δε και να ασχολούμαι με τους αρρώστους μου (κ καμιά φορά ευγνωμωνώ τον Θεό, την τύχη μου που είμαι υγιής γιατί κι αυτό το ξεχνάμε συχνά!) και περιμένω την άλλη Παρασκευή να μάθω το αποτέλεσμα. 

Utrogestan, cyclacour, ivor, prolutex, medrol πάρε να 'χεις που λέμε! Χαμούλης και νιώθω σαν ώριμο πεπόνι! Δεν πολυγκρινιάζω γιατί το ξεχνάω ομολογουμένως αλλά πολύ ένεση και κακό! Χαλάλι άμα δεν πάνε στράφι!

Κουράγιο συνοδοιπόρισσες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Κορίτσια τι κάνετε??

Υβόννη, άντε έφτασες στην πηγή... Κάνε λίγη ακομη υπομονή κι αύριο εύχομαι να έχουμε ευχάριστα νέα! 

Francy τι κάνεις?? 

Βρε κορίτσια, όλα καλά... Αλλά αυτά τα utragestan και  τα cyclacur που πρέπει να τα βάζω κολπικά τρεις φορές την μέρα... Πολύ με ζοριζουν... Εσείς πώς την παλεύετε??

Μόνο εγώ είμαι η γκρινιάρα?? :(

Κοριτσι μου κι εγω αυτα τα κολπικα υποθετα δε τα μπορω καθολου!! Ειδικα οταν εχω να τα βαλω στη δουλεια ζοριζομαι πολυ! Υπομονη τί να κανουμε; Μην ακουσω να μου λεει το σπλαχνο μου μελλοντικα και στην εφηβεια ειμαι ανεξαρτητος/η και θα κανω οτι θελω γιατι θα θυμηθω ολα τα κοπλικα υποθετα που εβαλα για χαρη του!!! Χαχαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Francy είπε:

Γειά σας!!! Οι μέρες περνούν αργά μεν αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι δε και να ασχολούμαι με τους αρρώστους μου (κ καμιά φορά ευγνωμωνώ τον Θεό, την τύχη μου που είμαι υγιής γιατί κι αυτό το ξεχνάμε συχνά!) και περιμένω την άλλη Παρασκευή να μάθω το αποτέλεσμα. 

Υπομονή francy,

Έχεις δίκιο, να λέμε Δόξα τον Θεό, που είμαστε καλά!! Δεν είναι δεδομένο!!

To ivor τι φαρμακο είναι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου κι εγω αυτα τα κολπικα υποθετα δε τα μπορω καθολου!! Ειδικα οταν εχω να τα βαλω στη δουλεια ζοριζομαι πολυ! Υπομονη τί να κανουμε; Μην ακουσω να μου λεει το σπλαχνο μου μελλοντικα και στην εφηβεια ειμαι ανεξαρτητος/η και θα κανω οτι θελω γιατι θα θυμηθω ολα τα κοπλικα υποθετα που εβαλα για χαρη του!!! ΧαχαχαχαχαΧ

Χαχαχα!! Κι ο καλός μου το ίδιο λέει " έτσι και καταφέρουμε και κάνουμε μωράκι και μας βγει κ@λοπαιδο... Θα το σαπησω στο ξύλο με τόσα που έχουμε περασει..." Χαχαχα...

Έχεις δίκιο για τα κολπικά υπόθετα στη δουλειά, επιχείρηση εστεινα κάθε μέρα, για να απολυμανω το χώρο και τα χέρια μου... και από βδομάδα που θα ξαναγυρίσω τα ίδια θα κάνω πάλι...

Ασε τα  χαππια... Utrogestan, cyclacur, vibramicyn, prezolon, salospir, ενέσεις clexane... Παίρνω πιο πολλά χαπια από την γιαγιά μου, αλλά χαλάλι αν είναι να γίνει το θαυματακι!

Υβόννη αύριο σου εύχομαι ολόψυχα να δεις μια τριψήφια χοριακη!!

Ο Θεός ξέρει καλύτερα σε κάθε περίπτωση, εκείνος έχει το σχέδιο του, εμείς το ανακαλύπτουμε σταδιακά... Έτσι σκέφτομαι κι εγώ και ηρεμώ..

Καλό βράδυ, να έχεις πίστη στο όνειρο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Υπομονή francy,

Έχεις δίκιο, να λέμε Δόξα τον Θεό, που είμαστε καλά!! Δεν είναι δεδομένο!!

To ivor τι φαρμακο είναι??

Είναι ηπαρίνη (αντιπηκτικό) ενέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Χαχαχα!! Κι ο καλός μου το ίδιο λέει " έτσι και καταφέρουμε και κάνουμε μωράκι και μας βγει κ@λοπαιδο... Θα το σαπησω στο ξύλο με τόσα που έχουμε περασει..." Χαχαχα...

Έχεις δίκιο για τα κολπικά υπόθετα στη δουλειά, επιχείρηση εστεινα κάθε μέρα, για να απολυμανω το χώρο και τα χέρια μου... και από βδομάδα που θα ξαναγυρίσω τα ίδια θα κάνω πάλι...

Ασε τα  χαππια... Utrogestan, cyclacur, vibramicyn, prezolon, salospir, ενέσεις clexane... Παίρνω πιο πολλά χαπια από την γιαγιά μου, αλλά χαλάλι αν είναι να γίνει το θαυματακι!

Υβόννη αύριο σου εύχομαι ολόψυχα να δεις μια τριψήφια χοριακη!!

Ο Θεός ξέρει καλύτερα σε κάθε περίπτωση, εκείνος έχει το σχέδιο του, εμείς το ανακαλύπτουμε σταδιακά... Έτσι σκέφτομαι κι εγώ και ηρεμώ..

Καλό βράδυ, να έχεις πίστη στο όνειρο!!

Eυχαριστω πολυ κοριτσι μου για τα καλα σου λογια! Ο Θεος ξερει καλυτερα. Εγω σταυρωνω την κοιλιτσα μου με λαδακι, φοραω και τη ζωνιτσα της Παναγιτσας και οτι πει ο Θεος.

Εμενα εδω στη Γερμανια μονο Προγεστερονη μου δινουν...Αποφασισα να τους εμπιστευτω και να μην αρχισω να αγχωνομαι και γι'αυτο!

Υπομονη κα πιστη και σε σενα κοριτσι μου! Να πανε ολα καλα και μετα να αγχωνομαστε παρεα για τα επομενα σταδια, οπως πχ αν εφαγε ή οχι ολη τη φρουτοκρεμα!! Χιχιχιχι!

Καληνυχτα και στελνω απειρη θετικη ενεργεια!!!

3 hours ago, Francy said:

Γειά σας!!! Οι μέρες περνούν αργά μεν αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι δε και να ασχολούμαι με τους αρρώστους μου (κ καμιά φορά ευγνωμωνώ τον Θεό, την τύχη μου που είμαι υγιής γιατί κι αυτό το ξεχνάμε συχνά!) και περιμένω την άλλη Παρασκευή να μάθω το αποτέλεσμα. 

Utrogestan, cyclacour, ivor, prolutex, medrol πάρε να 'χεις που λέμε! Χαμούλης και νιώθω σαν ώριμο πεπόνι! Δεν πολυγκρινιάζω γιατί το ξεχνάω ομολογουμένως αλλά πολύ ένεση και κακό! Χαλάλι άμα δεν πάνε στράφι!

Κουράγιο συνοδοιπόρισσες!!!

Υγεια φυσικα να εχουμε πανω απ'ολα κοριτσι μου, πολυ σωστα τα λες! Θα περασουν οι μερες και ευχομαι να μπει ο Μαρτης με μια τεραστια χοριακη!!!!

Κουραγιο σε ολες μας και να θυμομαστε οτι οση συννεφια και να εχει, πανω απο τα συννεφα εχει παντα ηλιο! Καθε φορα που πεταω το σκεφτομαι αυτο και παιρνω θαρρος για καθε μικρο ή μεγαλο αγωνα που εχω να δωσω!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Χαχαχα!! Κι ο καλός μου το ίδιο λέει " έτσι και καταφέρουμε και κάνουμε μωράκι και μας βγει κ@λοπαιδο... Θα το σαπησω στο ξύλο με τόσα που έχουμε περασει..." Χαχαχα...

Έχεις δίκιο για τα κολπικά υπόθετα στη δουλειά, επιχείρηση εστεινα κάθε μέρα, για να απολυμανω το χώρο και τα χέρια μου... και από βδομάδα που θα ξαναγυρίσω τα ίδια θα κάνω πάλι...

Ασε τα  χαππια... Utrogestan, cyclacur, vibramicyn, prezolon, salospir, ενέσεις clexane... Παίρνω πιο πολλά χαπια από την γιαγιά μου, αλλά χαλάλι αν είναι να γίνει το θαυματακι!

Υβόννη αύριο σου εύχομαι ολόψυχα να δεις μια τριψήφια χοριακη!!

Ο Θεός ξέρει καλύτερα σε κάθε περίπτωση, εκείνος έχει το σχέδιο του, εμείς το ανακαλύπτουμε σταδιακά... Έτσι σκέφτομαι κι εγώ και ηρεμώ..

Καλό βράδυ, να έχεις πίστη στο όνειρο!!

Αχ @athinaida παιρνουμε ακριβως τα ιδια..συν φυλλικο και βιταμινη d..απορω κατι γεροντακια πως τα θυμουνται..δραμα..κ εγω αγχωνομαι λιγακι γιατι λεω ως ποτε θα τα παιρνω..σε ολη την εγκυμοσυνη;;πφφφ..αμαν αυτα α φαρμακα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υβόννη, έκανες χοριακη?? 

Περιμένουμε!!

Just now, Tweety1325 είπε:

Αχ @athinaida παιρνουμε ακριβως τα ιδια..συν φυλλικο και βιταμινη d..απορω κατι γεροντακια πως τα θυμουνται..δραμα..κ εγω αγχωνομαι λιγακι γιατι λεω ως ποτε θα τα παιρνω..σε ολη την εγκυμοσυνη;;πφφφ..αμαν αυτα α φαρμακα..

Μάλλον θα είμαστε στο ίδιο κέντρο... Στο Γέν...ς είσαι κι εσύ??

Πες μου πως τα πας tweety? Περνούν οι μέρες... Ποτε θα πας για υπέρηχο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Υβόννη, έκανες χοριακη?? 

Περιμένουμε!!

Κοριτσια μου, χοριακη 188!!! Αν καταλαβα καλα το νουμερο στα Γερμανικα χαχαχα!  Ειπε η γιατρος "das ist sehr gut" οποτε χαιρομαι!! Επαναληψη την Τεταρτη να δουμε πώς παει! Δε το πιστευω κοριτσια!!!

Να σας ευχαριστησω καταρχην για την παρεα και τη βοηθεια, χωρις καν να με ξερερε...Να σας πω επισης οτι ειμαι σιγουρη πως ολες θα τα καταφερουμε! Το κλαμα που εχω ριξει 2 χρονια τωρα ουτε στον εχθρο μου! Αλλα αφου εγω που μεγαλυτερη φοβητσιαρα δεν υπαρχει ειδα ενα πρωτο θετικο σημαδι, ειμαι σιγουρη οτι ολες θα το δουμε!!! Ειναι μεγαλος ο Θεος κοριτσια μου και καμια μας δε θα ξεχασει!

  • Μου αρέσει 10

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, χοριακη 188!!! Αν καταλαβα καλα το νουμερο στα Γερμανικα χαχαχα!  Ειπε η γιατρος "das ist sehr gut" οποτε χαιρομαι!! Επαναληψη την Τεταρτη να δουμε πώς παει! Δε το πιστευω κοριτσια!!!

Να σας ευχαριστησω καταρχην για την παρεα και τη βοηθεια, χωρις καν να με ξερερε...Να σας πω επισης οτι ειμαι σιγουρη πως ολες θα τα καταφερουμε! Το κλαμα που εχω ριξει 2 χρονια τωρα ουτε στον εχθρο μου! Αλλα αφου εγω που μεγαλυτερη φοβητσιαρα δεν υπαρχει ειδα ενα πρωτο θετικο σημαδι, ειμαι σιγουρη οτι ολες θα το δουμε!!! Ειναι μεγαλος ο Θεος κοριτσια μου και καμια μας δε θα ξεχασει!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!!!ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Υβόννη!!

Τι ευχάριστα νέα!!

Δόξα τω θεώ!!

Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!

Να σε έχει η Παναγία υπό την σκέπη Της!!

Θετικές σκέψεις κι όλα θα πάνε καλά!!

Να έχεις πίστη στο όνειρο!!

Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...