Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 1/3/2020 at 6:02 ΜΜ, Angel2019 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα οποια γνωριζει να με βοηθησει..

ειμαι πολυ απογοητευμενη σε αυτη τη φαση.... και πελαγωμενη!

πριν 18 μηνες εκανα την πρωτη διεγερση με menopur. Εβγαλα 8 ωαρια, γονηποηθηκαν τα 5 τα 2 εγιναν βλαστοκυστες, πολυ καλης ποιοτητας. Εβαλα ενα 5αα και εμεινα εγκυος! 20 εβδομαδα εκανα αμνιοπαρακεντηση γιατι φοβομουν ημουν 39 ετων, και χανω το μωρο απο χοριοεμνιονιτιδα...

καποιους μηνες μετα βαζω το κατεψυγμενο αδελφακι 4αβ, και κανω μια βιοχημικη κυηση. 
τον Οκτωβρη κανω δευτερη διεγερση με το ιδιο πρωτοκολλο, βγάζω 9 ωαρια, γονημοποιούνται 7, κάνω 4 βλαστοκυστες, απο 4αα έως 4ββ. Βαζω την πρωτη τιποτα, βαζω τις αλλες δυο τιποτα. Και τωρα σε φυσικο κυκλο θα βαλω την τελευταια....

ο γιατρος λεει οτι παρα το οτι ειναι μορφολογικα καλα εμβρυα, κατι θα εχουν και δεν εμφυτευονται. Αλλα εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι δεν κανουμε σωστα! 
 

σε αυτο τον κυκλο, ειπαμε να κανω φυσικο και να παρω και αυτο το ωαριο και να το μεταφερω μαζι με το τελευταιο κατεψυγμενο μου, και καναμε υπερηχους και αιματα και ολα καλα, κανω ovitrel και παω σε 36 ωρες Να το παρουμε, και δεν υπηρχε ωαριο πουθενα. Ειχε γινει ωορρυξια νωριτερα(;;;) 

θα μεταφερω σε 3 μερες το τελευταιο κατεψυγμενο μου. αλλα δεν ελπιζω τιποτα πια...

μπορει καποια να μου πει αν γινεται εται ατον φυσικο;; Μπορει να χαθει το ωαριο;; Μπορει να μου πει καποια γιατι δεν εμφυτευονται «καλα» μορφολογικα εμβρυα;;;

σας παρακαλω βοηθηστε με

Η lh ποσο ηταν οταν εκανες την ovitrelle? Αν ηταν πάνω απο 14 δίνουν κι αλλα σκευάσματα για να συγκρατήσουν την ωορρηξία.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα. Εγώ δεν είχα πάθει υπερδιέγερση, αλλά επειδή είχαν πάρει 18 ωάρια κι έχω και πολυκυστικές, είχα πρηστεί (όπως λες σαν 3 μηνών έγκυος) και πονούσα πολύ τις 3 πρώτες μέρες (ποοοολύ όμως). Μετά τις 3 μέρες, επανήλθα. Παρόλαυτα, δεν με προχώρησε σε ετ σε αυτό τον κύκλο και γενικά μου το είχε πει εξαρχής, ότι επειδή είχα το συγκεκριμένο ορμονικό προφίλ δεν ακολουθεί ετ στο καπάκι.

Ναι κι εγω πολυκυστικες , μου πηραν 16 ωαρια αυτη τη φορα 

Καναμε μικροτερες δοσεις μενοπουρ και αντι για οβιτρελ θα εκανα μιση δοση πρεγκνυλ αλλα η πρεγκνυλ ειχε τελειωσει και μου εδωσε μια chorion"κατι " παλι μιση δοση για να μην ερεθιστουν οι ωοθηκες 

Επισης μου εδωσε κι ενα χαπακι ντοστινεξ για να αποφυγουμε τα συμπτωματα οσο ειμαι ξαπλα δεν ποναω μου ειπε να μην περπαταω για να μην τριβονται μεταξυ τους οι ωοθηκες

Αστα μετα απο καθε οωληψια νομιζα θα πεθανω κυριολεκτικα 

Το καλοκαιρι που εκανα ωοληψια η κοιλια μου ηταν πραγματικα ολοστρογγυλη και με ρωτουσαν για το μωρο στην κοιλια...τα βραδια ξυπνουσα κι εκλαιγα απο τους πονους..απο τον πονο ηθελα να κανω εμετο.


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k είπε:

Ναι κι εγω πολυκυστικες , μου πηραν 16 ωαρια αυτη τη φορα 

Καναμε μικροτερες δοσεις μενοπουρ και αντι για οβιτρελ θα εκανα μιση δοση πρεγκνυλ αλλα η πρεγκνυλ ειχε τελειωσει και μου εδωσε μια chorion"κατι " παλι μιση δοση για να μην ερεθιστουν οι ωοθηκες 

Επισης μου εδωσε κι ενα χαπακι ντοστινεξ για να αποφυγουμε τα συμπτωματα οσο ειμαι ξαπλα δεν ποναω μου ειπε να μην περπαταω για να μην τριβονται μεταξυ τους οι ωοθηκες

Αστα μετα απο καθε οωληψια νομιζα θα πεθανω κυριολεκτικα 

Το καλοκαιρι που εκανα ωοληψια η κοιλια μου ηταν πραγματικα ολοστρογγυλη και με ρωτουσαν για το μωρο στην κοιλια...τα βραδια ξυπνουσα κι εκλαιγα απο τους πονους..απο τον πονο ηθελα να κανω εμετο.

Κι εγώ δεν μπορούσα να κινηθώ και να περπατήσω και θυμάμαι πως υπέφερα όταν πήγαινα για τσίσα κι έβαζα αυτή την ανεπαίσθητη δύναμη...άσπριζε το πρόσωπό μου... Κι εντωμεταξύ μου χε πει να πίνω πολλά υγρά...κι εγώ σκεφτόμουν ότι θα κατουριέμαι μετά και δεν έπινα... Τώρα, εφόσον σε προχωράει σε ετ, πιστεύω θα έχεις καλύτερη εικόνα, αλλιώς δεν θα το διακινδύνευε. Εμάς κατέληξαν σε βλαστοκύστες τα 4, τα 2 πρώτα τα βάλαμε μετά από 2 κύκλους κι είχα μια παλίνδρομη στην 8η βδομ., τα 2 επόμενα τα βάλαμε μετά από 1,5χρόνο περίπου (15 μήνες νομίζω) και τώρα είμαι στον μήνα μου..πρώτα ο Θεός κι η Παναγία σε λίγες μέρες γεννάω... Σου εύχομαι πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγώ δεν μπορούσα να κινηθώ και να περπατήσω και θυμάμαι πως υπέφερα όταν πήγαινα για τσίσα κι έβαζα αυτή την ανεπαίσθητη δύναμη...άσπριζε το πρόσωπό μου... Κι εντωμεταξύ μου χε πει να πίνω πολλά υγρά...κι εγώ σκεφτόμουν ότι θα κατουριέμαι μετά και δεν έπινα... Τώρα, εφόσον σε προχωράει σε ετ, πιστεύω θα έχεις καλύτερη εικόνα, αλλιώς δεν θα το διακινδύνευε. Εμάς κατέληξαν σε βλαστοκύστες τα 4, τα 2 πρώτα τα βάλαμε μετά από 2 κύκλους κι είχα μια παλίνδρομη στην 8η βδομ., τα 2 επόμενα τα βάλαμε μετά από 1,5χρόνο περίπου (15 μήνες νομίζω) και τώρα είμαι στον μήνα μου..πρώτα ο Θεός κι η Παναγία σε λίγες μέρες γεννάω... Σου εύχομαι πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!

Αχ με το καλο το μπεμπακι :wub:

Ναι κι εμενα το ιδιο μου ειχαν πει πολλα υγρα και πολυ πρωτεινη οσο επινα υγρα τοσο μεγαλωνε η κοιλια και δεν μπορουσα μετα ουτε να φαω...δεν πονουσα στα τσισα αλλα απο το αλλο εκανα 10 μερες να παω τουαλετα

Σε αυτην την εξωσωματικη παιρνω ενα κουταλακι ντουφαλακ καθε βραδυ 

  • Μου αρέσει 1

UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Εγω δεν ειχα ποτε δυσκοιλιοτητα και ευχομαι να μην εχω αργοτερα χαχα! Αν πινεις τοσο νερο ειναι λογικο να μην εχεις δυσκοιλιοτητα παντως. Και αφου κανεις διατροφη δεν μου κανει εντυπωση να παει ρολοι το εντερακι!

Καλημέρα Υβόννη μου ,πως είσαι σήμερα ;; εισαι στη δουλειά;;; εγω χθες κοιμήθηκα από της 9 τωρα τελευταία μου ερχετε νύστα νωρις ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xrusa1 said:

Καλημέρα Υβόννη μου ,πως είσαι σήμερα ;; εισαι στη δουλειά;;; εγω χθες κοιμήθηκα από της 9 τωρα τελευταία μου ερχετε νύστα νωρις ...

καλημερα κοριτσι μου!! Πολυ καλο σημαδι η νυστα! Εγω σε καμια ωρα φευγω για τη δουλεια. Επισης χτες επεσα ξερη για υπνο! Εχω λιγο αγωνια για το γιατρο αυριο, ελπιζω να ειναι ολα καλα! Εσυ πώς εισαι; Ευχομαι πολυ καλυτερα σημερα!!!!! Καλη καλη επιτυχια για αυριο, θα σε εχω στην προσευχη μου!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Καλη επιτυχια στα κοριτσια της παρεας μας που εχουν τη χοριακη τους συντομα! Ευχομαι τριψηφια νουμερα και πολλα χαμογελα!

Εγω κοριτσια μου αυριο θα παω στο κεντρο να με δουν και εγω αγχωθει λιγο. Ελπιζω να τα βρουν ολα καλα. Μη γελασετε, φοβαμαι οτι θα παω και θα μου πουν οτι εχει γινει λαθος και δεν ηταν σωστη η χοριακη την Παρασκευη!! Τοσο ηρεμη χαχαχαχα!!!

Πολλα φιλια σε ολες και να εχετε μια τελεια μερα!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!

Καλη επιτυχια στα κοριτσια της παρεας μας που εχουν τη χοριακη τους συντομα! Ευχομαι τριψηφια νουμερα και πολλα χαμογελα!

Εγω κοριτσια μου αυριο θα παω στο κεντρο να με δουν και εγω αγχωθει λιγο. Ελπιζω να τα βρουν ολα καλα. Μη γελασετε, φοβαμαι οτι θα παω και θα μου πουν οτι εχει γινει λαθος και δεν ηταν σωστη η χοριακη την Παρασκευη!! Τοσο ηρεμη χαχαχαχα!!!

Πολλα φιλια σε ολες και να εχετε μια τελεια μερα!

Καλημερα κοπελα μου!!!κανενα λαθος δεν θα εχει γινει κ σαφεστατα θα εχει γινει πολυ καλη τριψηφια!!θα περιμενουμε τα νεα σου....:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Καλημερα κοπελα μου!!!κανενα λαθος δεν θα εχει γινει κ σαφεστατα θα εχει γινει πολυ καλη τριψηφια!!θα περιμενουμε τα νεα σου....:)

Ευχαριστω κοριτσι μου καλο!! Η γνωστες παρανοιες ειναι αυτες χαχαχα! Παω να διορθωσω γραπτα τωρα απο την εξεταστικη και θα βγαλω εκει την ενταση χεχεχεχχε!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου καλο!! Η γνωστες παρανοιες ειναι αυτες χαχαχα! Παω να διορθωσω γραπτα τωρα απο την εξεταστικη και θα βγαλω εκει την ενταση χεχεχεχχε!

και πολυ καλα θα κανεις....δωστου να καταλαβει καλη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

καλημερα κοριτσι μου!! Πολυ καλο σημαδι η νυστα! Εγω σε καμια ωρα φευγω για τη δουλεια. Επισης χτες επεσα ξερη για υπνο! Εχω λιγο αγωνια για το γιατρο αυριο, ελπιζω να ειναι ολα καλα! Εσυ πώς εισαι; Ευχομαι πολυ καλυτερα σημερα!!!!! Καλη καλη επιτυχια για αυριο, θα σε εχω στην προσευχη μου!

Καλή επιτυχία ολόψυχα στο εύχομαι !!!! Η αλήθεια μεγάλη μερα αυριο κ για μένα....η νύστα δε ξερω ισως δεν κοιμάμαι τη νύχτα καλα μαλλον αλλα εχθες απίστευτο με πήρε σχεδόν αρθια τοσο νωρίς....το στήθος ομως με ριχνει εχω κόλλημα....εσυ πως είσαι σου πέρασαν όλα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 είπε:

Καλή επιτυχία ολόψυχα στο εύχομαι !!!! Η αλήθεια μεγάλη μερα αυριο κ για μένα....η νύστα δε ξερω ισως δεν κοιμάμαι τη νύχτα καλα μαλλον αλλα εχθες απίστευτο με πήρε σχεδόν αρθια τοσο νωρίς....το στήθος ομως με ριχνει εχω κόλλημα....εσυ πως είσαι σου πέρασαν όλα;

πας για χοριακη αυριο χρυσα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

αντε με το καλο σου ευχομαι μια τριψηφια χοριακη!!ποια μερα θα ειναι αυριο??βλάστοκυστες εβαλες??

Αύριο είναι 13μερα ...ήταν 3 έμβρυα 3 μέρας...το 3 βέβαια μου είπε ο γιατρός πηγαινε πιο αργά ...σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου μακάρι αυτή τη φορα να είναι τυχερη μου ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...