Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

34 minutes ago, Tweety1325 said:

Ναι μεχρι να παω για τον πρωτο υπερηχο ειχα αγχος αν θα το δω..τωρα εχω αγχος να ακουσω την καρδουλα..ε μετα οπως λες θα ηρεμησω..θα εχουμε αλλα στο μυαλο μας..ξεκινησα να κοιταω στο ιντερνετ μωρουδιακα για να ξεχνιεμαι..χαχαχαχα...φιλακια και σε εσας γλυκια μου..ποτε εισαι για υπερηχο;;;

Να κοιτας μωρουδιακα και ετσι θα στελνεις και θετικη ενεργεια στο μωρακι σου!!! Εμεις δεν εχω ιδεα ποτε παμε για υπερηχο. Εδω στη Γερμανια δε λενε και πολλα...Θα παω Τεταρτη για επαναληψη χοριακης και ειπε η γιατρος επειδη ακομη δε θα δουμε κατι, θα κανουμε μετα υπερηχο. Τί σημαινει μετα δεν εχω ιδεα. Τεταρτη ομως θα ρωτησω! Ειναι αλλο στυλ εδω γενικα απο την Ελλαδα. Κοιτανε την δευτερη χοριακη στην εβδομαδα και μετα κανουν υπερηχο.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Να κοιτας μωρουδιακα και ετσι θα στελνεις και θετικη ενεργεια στο μωρακι σου!!! Εμεις δεν εχω ιδεα ποτε παμε για υπερηχο. Εδω στη Γερμανια δε λενε και πολλα...Θα παω Τεταρτη για επαναληψη χοριακης και ειπε η γιατρος επειδη ακομη δε θα δουμε κατι, θα κανουμε μετα υπερηχο. Τί σημαινει μετα δεν εχω ιδεα. Τεταρτη ομως θα ρωτησω! Ειναι αλλο στυλ εδω γενικα απο την Ελλαδα. Κοιτανε την δευτερη χοριακη στην εβδομαδα και μετα κανουν υπερηχο.

Καταλαβα...Καθε μερος με τα δικα του..τι να κανουμε..σημασια εχει οτι ειχες μια τελεια χοριακη..και ολα θα πανε πολυ καλα!!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tweety1325 said:

Καταλαβα...Καθε μερος με τα δικα του..τι να κανουμε..σημασια εχει οτι ειχες μια τελεια χοριακη..και ολα θα πανε πολυ καλα!!

Να εισαι καλα κοριτσι μου!! Να πανε ολα καλα σε ολους μας ευχομαι! Ως τοτε...υπομονη και θετικη ενεργεια! Τί αλλο να κανουμε;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, καλημερα...

σήμερα(5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα) όλη την ημέρα νιωθω σαν να ανακατευομαι...

Το έχει πάθει καμία σας?? Να είναι καμια παρενέργεια?? 

Θα πάω να ψάξω τις συνταγές στα κουτιά...

Από το cyclacur θα είναι μάλλον....

"Συχνές ανεπιθύμητες ενέργειες: πόνος στο στομάχι, ναυτία..."

Βαρατε βιολιτζηδες.... Ωραία θα περάσουμε!!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, athinaida said:

Βρε κορίτσια, καλημερα...

σήμερα(5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα) όλη την ημέρα νιωθω σαν να ανακατευομαι...

Το έχει πάθει καμία σας?? Να είναι καμια παρενέργεια?? 

Θα πάω να ψάξω τις συνταγές στα κουτιά...

Από το cyclacur θα είναι μάλλον....

"Συχνές ανεπιθύμητες ενέργειες: πόνος στο στομάχι, ναυτία..."

Βαρατε βιολιτζηδες.... Ωραία θα περάσουμε!!

Καλημερα κοριτσι μου!

Είσαι καλυτερα σημερα; Ευχομαι ναι και να εχεις μια τελεια Κυριακη!!

Επειδη ολες μας εχουμε και αγχος, νομιζω καμια φορα αυτο προκαλει ανακατεμα. Εγω λεω αν συνεχισει να ρωτησεις το γιατρο για τα φαρμακα, για να μην ανησυχεις οχι τιποτε αλλο.

Εγω προσωπικα εχω παντα ανακατεμα την 9-10 μερα μετα την ωορρηξια μου και το ιδιο φυσικα επαθα και σε αυτο τον κυκλο, παρολο που ηταν ο κυκλος της εξωσωματικης. Οι ορμονες αυτη τη στιγμη κανουν παρτυ μεσα μας οποτε ολα αυτα νομιζω ειναι φυσιολογικα, συν το αγχος οπως ειπα που δε βοηθαει και πολυ!

Υπομονη λιγες μερουλες ακομη και θα περασουμε οντως πολυ ωραια οταν θα μας πεις την τελεια χοριακη σου!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θα ηθελα οποια γνωριζει να με βοηθησει..

ειμαι πολυ απογοητευμενη σε αυτη τη φαση.... και πελαγωμενη!

πριν 18 μηνες εκανα την πρωτη διεγερση με menopur. Εβγαλα 8 ωαρια, γονηποηθηκαν τα 5 τα 2 εγιναν βλαστοκυστες, πολυ καλης ποιοτητας. Εβαλα ενα 5αα και εμεινα εγκυος! 20 εβδομαδα εκανα αμνιοπαρακεντηση γιατι φοβομουν ημουν 39 ετων, και χανω το μωρο απο χοριοεμνιονιτιδα...

καποιους μηνες μετα βαζω το κατεψυγμενο αδελφακι 4αβ, και κανω μια βιοχημικη κυηση. 
τον Οκτωβρη κανω δευτερη διεγερση με το ιδιο πρωτοκολλο, βγάζω 9 ωαρια, γονημοποιούνται 7, κάνω 4 βλαστοκυστες, απο 4αα έως 4ββ. Βαζω την πρωτη τιποτα, βαζω τις αλλες δυο τιποτα. Και τωρα σε φυσικο κυκλο θα βαλω την τελευταια....

ο γιατρος λεει οτι παρα το οτι ειναι μορφολογικα καλα εμβρυα, κατι θα εχουν και δεν εμφυτευονται. Αλλα εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι δεν κανουμε σωστα! 
 

σε αυτο τον κυκλο, ειπαμε να κανω φυσικο και να παρω και αυτο το ωαριο και να το μεταφερω μαζι με το τελευταιο κατεψυγμενο μου, και καναμε υπερηχους και αιματα και ολα καλα, κανω ovitrel και παω σε 36 ωρες Να το παρουμε, και δεν υπηρχε ωαριο πουθενα. Ειχε γινει ωορρυξια νωριτερα(;;;) 

θα μεταφερω σε 3 μερες το τελευταιο κατεψυγμενο μου. αλλα δεν ελπιζω τιποτα πια...

μπορει καποια να μου πει αν γινεται εται ατον φυσικο;; Μπορει να χαθει το ωαριο;; Μπορει να μου πει καποια γιατι δεν εμφυτευονται «καλα» μορφολογικα εμβρυα;;;

σας παρακαλω βοηθηστε με

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angel2019 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα οποια γνωριζει να με βοηθησει..

ειμαι πολυ απογοητευμενη σε αυτη τη φαση.... και πελαγωμενη!

πριν 18 μηνες εκανα την πρωτη διεγερση με menopur. Εβγαλα 8 ωαρια, γονηποηθηκαν τα 5 τα 2 εγιναν βλαστοκυστες, πολυ καλης ποιοτητας. Εβαλα ενα 5αα και εμεινα εγκυος! 20 εβδομαδα εκανα αμνιοπαρακεντηση γιατι φοβομουν ημουν 39 ετων, και χανω το μωρο απο χοριοεμνιονιτιδα...

καποιους μηνες μετα βαζω το κατεψυγμενο αδελφακι 4αβ, και κανω μια βιοχημικη κυηση. 
τον Οκτωβρη κανω δευτερη διεγερση με το ιδιο πρωτοκολλο, βγάζω 9 ωαρια, γονημοποιούνται 7, κάνω 4 βλαστοκυστες, απο 4αα έως 4ββ. Βαζω την πρωτη τιποτα, βαζω τις αλλες δυο τιποτα. Και τωρα σε φυσικο κυκλο θα βαλω την τελευταια....

ο γιατρος λεει οτι παρα το οτι ειναι μορφολογικα καλα εμβρυα, κατι θα εχουν και δεν εμφυτευονται. Αλλα εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι δεν κανουμε σωστα! 
 

σε αυτο τον κυκλο, ειπαμε να κανω φυσικο και να παρω και αυτο το ωαριο και να το μεταφερω μαζι με το τελευταιο κατεψυγμενο μου, και καναμε υπερηχους και αιματα και ολα καλα, κανω ovitrel και παω σε 36 ωρες Να το παρουμε, και δεν υπηρχε ωαριο πουθενα. Ειχε γινει ωορρυξια νωριτερα(;;;) 

θα μεταφερω σε 3 μερες το τελευταιο κατεψυγμενο μου. αλλα δεν ελπιζω τιποτα πια...

μπορει καποια να μου πει αν γινεται εται ατον φυσικο;; Μπορει να χαθει το ωαριο;; Μπορει να μου πει καποια γιατι δεν εμφυτευονται «καλα» μορφολογικα εμβρυα;;;

σας παρακαλω βοηθηστε με

φυσικά κ μπορείς να χάσεις το ωάριο τ μήνα...γίνεται.κ πιο νωρίς ωορρηξία...είναι σύνηθες αυτό....όσο γιατί δεν εμφυτεύουν τα καλά τα εμβρυα δεν ξέρω να σ απαντήσω...Ίσως ένας εμβρυολογοςνα σ λύσει την απορία η κ ο γιατρός σ..καλή επυτθχια να έχεις σε ό,τι κανεις. βάλε δύναμη κ προχωρά θα τα καταφέρεις κ συ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angel2019 είπε:

Κοριτσια θα ηθελα οποια γνωριζει να με βοηθησει..

ειμαι πολυ απογοητευμενη σε αυτη τη φαση.... και πελαγωμενη!

πριν 18 μηνες εκανα την πρωτη διεγερση με menopur. Εβγαλα 8 ωαρια, γονηποηθηκαν τα 5 τα 2 εγιναν βλαστοκυστες, πολυ καλης ποιοτητας. Εβαλα ενα 5αα και εμεινα εγκυος! 20 εβδομαδα εκανα αμνιοπαρακεντηση γιατι φοβομουν ημουν 39 ετων, και χανω το μωρο απο χοριοεμνιονιτιδα...

καποιους μηνες μετα βαζω το κατεψυγμενο αδελφακι 4αβ, και κανω μια βιοχημικη κυηση. 
τον Οκτωβρη κανω δευτερη διεγερση με το ιδιο πρωτοκολλο, βγάζω 9 ωαρια, γονημοποιούνται 7, κάνω 4 βλαστοκυστες, απο 4αα έως 4ββ. Βαζω την πρωτη τιποτα, βαζω τις αλλες δυο τιποτα. Και τωρα σε φυσικο κυκλο θα βαλω την τελευταια....

ο γιατρος λεει οτι παρα το οτι ειναι μορφολογικα καλα εμβρυα, κατι θα εχουν και δεν εμφυτευονται. Αλλα εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι δεν κανουμε σωστα! 
 

σε αυτο τον κυκλο, ειπαμε να κανω φυσικο και να παρω και αυτο το ωαριο και να το μεταφερω μαζι με το τελευταιο κατεψυγμενο μου, και καναμε υπερηχους και αιματα και ολα καλα, κανω ovitrel και παω σε 36 ωρες Να το παρουμε, και δεν υπηρχε ωαριο πουθενα. Ειχε γινει ωορρυξια νωριτερα(;;;) 

θα μεταφερω σε 3 μερες το τελευταιο κατεψυγμενο μου. αλλα δεν ελπιζω τιποτα πια...

μπορει καποια να μου πει αν γινεται εται ατον φυσικο;; Μπορει να χαθει το ωαριο;; Μπορει να μου πει καποια γιατι δεν εμφυτευονται «καλα» μορφολογικα εμβρυα;;;

σας παρακαλω βοηθηστε με

Καλησπέρα! Ναι το ωάριο σε φυσικό κύκλο μπορεί να χαθεί, το ωοθηλάκιο μπορεί να σπάσει σε ανύποπτο χρόνο.  

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια είχε κάνει ovitrelle η κοπέλα, δεν είναι εντελώς φυσικός ο κυκλος να σπάσει όποτε θέλει το ωοθυλακιο...

Τι να πω, δεν γνωρίζω... Ένα χρόνο έκανα ωοληψιες κάθε μήνα, με διεγέρσεις και χωρίς( πάντα ομως με ovitrelle)... ούτε μια φορά δεν είχαμε χάσει ωάριο... Αλλά ίσως πάλι να είναι θέμα οργανισμού...

Σε κάθε περίπτωση, κρατησε το θετικό ότι έχεις πετύχει εγκυμοσυνη, δεν είναι δεδομένο, να ξέρεις....

Από εκεί και πέρα πρέπει να εχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου! Μην διστάσεις να πας κι αλλού, αν την έχεις χάσει... Εύχομαι σύντομα να τελειώσει η περιπέτεια σου !!

Αντε, καλή σαρακοστή κορίτσια!!!! Μακάρι  αυτό  το  Πάσχα να  μας βρει  όλες  έγκυες!!!

Υ.γ Σήμερα δεν έχω αναγουλες!! Lol!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2020 at 4:00 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου καλη επιτυχια! Λοιπον μην μου ανησυχεις! Πονους περιοδου, καφε υγρα και ειδα και αιμα πριν 3 μερες ωραιοτατο και κοκκινο, ουτε καν ροζ...Λεω ηρθε η περιοδος ενταξει παει...Και τελικα ηταν απο το σπορι! Θετικη σκεψη, τη ζωνουλα να φορας και σταυρωνε την κοιλιτσα σου και ολα καλα θα πανε!! Περιμενουμε ομορφα νεα! Δε θα μας αφησει η Παναγιτσα. Δοκιμασιες ειναι ολα...Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!

Καλημέρα Υβόννη καλη Σαρακοστή!!! τι κάνεις όλα καλα;;; 

On 28/2/2020 at 4:17 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι καθολου! Καθε προσπαθεια ειναι με τελειως αλλα δεδομενα! Η φυση εχει τον τελευταιο ρολο μετα την εμβρυομεταφορα και φυσικα ο Θεος και ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα!

Παντως οτι μου λες τα ειχα κι εγω...Και πονο ειχα εντονο μια μερα και πονακια περιοδου ολη την ωρα. Μεχρι και αιμα ειδα οπως σου ειπα! Οκ καθε οργανισμος διαφορετικος αλλα μοιαζουν τοσο τα συμπτωματα εγκυμοσυνης και περιοδου που ακρη δε βγαινει. Και δυστυχως ολες μας με τοσο κλαμα τοσα χρονια εχουμε μαθει να σκεφτομαστε αρνητικα...Μεσα σου εχεις κατι αυτη τη στιγμη που θελει σιγουρα να ξεκινησει το ταξιδι της ζωης! Εχε εμπιστοσυνη και σε εκεινο και στο Θεο!

Εκεί εχω τ θαρρει μου στο θεο ας είναι η τελευταία προσπάθεια μου ....Είμαι στην 8 μέρα σήμερα...και το στήθος μια πριζεται μια ξεπριζεται...αν είχα κι εγω κουμπάκι που λες κι εσυ θα το πατούσα χα χα χα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, xrusa1 said:

Καλημέρα Υβόννη καλη Σαρακοστή!!! τι κάνεις όλα καλα;;; 

Εκεί εχω τ θαρρει μου στο θεο ας είναι η τελευταία προσπάθεια μου ....Είμαι στην 8 μέρα σήμερα...και το στήθος μια πριζεται μια ξεπριζεται...αν είχα κι εγω κουμπάκι που λες κι εσυ θα το πατούσα χα χα χα 

Καλημερα κοριτσι μου! Καλη Σαρακοστη! Βεβαια εδω στα ξενα δεν ειναι αργια και δουλευω...Εσύ τι κανεις; Ελπιζω να εισαι καλα και ψυχραιμη οσο γινεται!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Καλη Σαρακοστη! Βεβαια εδω στα ξενα δεν ειναι αργια και δουλευω...Εσύ τι κανεις; Ελπιζω να εισαι καλα και ψυχραιμη οσο γινεται!!!!

Δουλεύεις σήμερα ε;έπεσε η ψυχολογία μου μου φαίνεται ξεπριστικε το στήθος μου ...δεν τα βλέπω  θετικά τα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

Δουλεύεις σήμερα ε;έπεσε η ψυχολογία μου μου φαίνεται ξεπριστικε το στήθος μου ...δεν τα βλέπω  θετικά τα πράγματα....

Χρυσα μου οχι μην πεφτεις! Κι εμενα ξεπρηστηκε και δεν ειναι πρησμενο καθολου πλεον. Το δικο μου ειχε γινει τουμπανο στην ωοληψια και μετα σιγα σιγα ξεπρηζοταν και εδω και μια βδομαδα δεν ειναι πρησμενο. Επειδη τα συμπτωματα δεν ειναι ιδια σε ολες τις κοπελες, εγω λεω κανε λιγο υπομονη! Εγω δεν ειχα ανησυχησει με το στηθος γιατι  η κουμπαρα μου σε ολη την εγκυμοσυνη της δεν ειχε καθολου πρηξιμο οποτε ηξερα οτι δεν ειναι σημαδι θετικο ή αρνητικο. 2 μερουλες εμειναν!! Ειναι πολυ πολυ νωρις για συμπτωματα! Σκεψου αν δεν ειχαμε κανει εξωσωματικη, δε θα ειχαμε ιδεα οτι εχουμε κατι μεσα μας!  Εγω λεω παρε αγκαλιτσα τον αντρουλη σου και βαλτε μια ταινιουλα να δειτε και φαε και λιγο χαλβα και για μενα που δεν εχω εδω!!! Εχω ενα θετικο προαισθημα για σενα, δεν ξερω γιατι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Χρυσα μου οχι μην πεφτεις! Κι εμενα ξεπρηστηκε και δεν ειναι πρησμενο καθολου πλεον. Το δικο μου ειχε γινει τουμπανο στην ωοληψια και μετα σιγα σιγα ξεπρηζοταν και εδω και μια βδομαδα δεν ειναι πρησμενο. Επειδη τα συμπτωματα δεν ειναι ιδια σε ολες τις κοπελες, εγω λεω κανε λιγο υπομονη! Εγω δεν ειχα ανησυχησει με το στηθος γιατι  η κουμπαρα μου σε ολη την εγκυμοσυνη της δεν ειχε καθολου πρηξιμο οποτε ηξερα οτι δεν ειναι σημαδι θετικο ή αρνητικο. 2 μερουλες εμειναν!! Ειναι πολυ πολυ νωρις για συμπτωματα! Σκεψου αν δεν ειχαμε κανει εξωσωματικη, δε θα ειχαμε ιδεα οτι εχουμε κατι μεσα μας!  Εγω λεω παρε αγκαλιτσα τον αντρουλη σου και βαλτε μια ταινιουλα να δειτε και φαε και λιγο χαλβα και για μενα που δεν εχω εδω!!! Εχω ενα θετικο προαισθημα για σενα, δεν ξερω γιατι!

Ενώ με πονάει τωρα τα νεύρα μου !!!! απλά έχω συνδυάσει ότι το στήθος παει πακέτο με την εγκυμοσύνη ....πηγαμε βολτα πριν λιγο ηρθαμε αλλα ένιωθα χαλια...έπεσε η διάθεση μου λεω παλι τα ιδια....τι να σκεφτώ που έχω συνηθίσει το αρνητικό ....και παει και η δυσκοιλιότητα...Κάθε πρωί κανονικα ...λεω οι εγκυμονούσες έχουν τέτοια ; παλι την ήπιαμε την πορτοκαλάδα λεω ....ηπια και 2 ρακες ειμαι από Κρήτη ..χα χα χα  και λεω εβιβα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

Ενώ με πονάει τωρα τα νεύρα μου !!!! απλά έχω συνδυάσει ότι το στήθος παει πακέτο με την εγκυμοσύνη ....πηγαμε βολτα πριν λιγο ηρθαμε αλλα ένιωθα χαλια...έπεσε η διάθεση μου λεω παλι τα ιδια....τι να σκεφτώ που έχω συνηθίσει το αρνητικό ....

Να σου πω να γελασεις; Για μενα σκουρα θηλη παει πακετο με εγκυμοσυνη! Και εβαζα τον αντρα μου να βλεπει τη θηλη μου καθε 2 ωρες αν σκουρυνε χαχαχα! Φυσικα δεν ειναι σκουρα ακομη! Λογικα ειναι νωρις (ελπιζω να πηγαινουμε καλα δηλαδη, αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη). Δεν παει τιποτα πακετο! Απλα με τοση αναμονη θελουμε ενα σημαδι! Εγω ειχα προσευχηθει κιολας να δω ενα σημαδι, τοσο αγχος ειχα...Ξερω οτι δε γινεται να μη φοβασαι αλλα ο μεσος ορος επιτυχιας δεν ειναι η πρωτη φορα. Στατιστικα μιλωντας (ειμαι και μαθηματικος βλεπεις) εχεις πολυ καλες πιθανοτητες!!! Λιγο υπομονη ακομη! Παει και η μερα σημερα!

Στην υγεια σου η ρακη κοριτσι μου! Η γιαγια μου ειναι απο Κρητη χιχιχι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...