Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, xrusa1 είπε:

Ενώ με πονάει τωρα τα νεύρα μου !!!! απλά έχω συνδυάσει ότι το στήθος παει πακέτο με την εγκυμοσύνη ....πηγαμε βολτα πριν λιγο ηρθαμε αλλα ένιωθα χαλια...έπεσε η διάθεση μου λεω παλι τα ιδια....τι να σκεφτώ που έχω συνηθίσει το αρνητικό ....και παει και η δυσκοιλιότητα...Κάθε πρωί κανονικα ...λεω οι εγκυμονούσες έχουν τέτοια ; παλι την ήπιαμε την πορτοκαλάδα λεω ....ηπια και 2 ρακες ειμαι από Κρήτη ..χα χα χα  και λεω εβιβα

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου, 3 μέρες πριν την χοριακη ξεπρηστηκα κοιλιά και στήθος και μου πέρασε η δυσκοιλιότητα που είχα από την προγεστερόνη. Περίμενα να αδιαθετησω με λίγα λόγια, αλλά είχα θετική χοριακη. Μην δίνεις λοιπόν σημασία σε τέτοια σημάδια, ο γιατρός μου είπε ότι τα πρηξιματα γενικά αυτήν την περίοδο έχουν σχέση και με τη διατροφή, δλδ αν τρως αλάτι που κάνει κατακράτηση ( βοηθάει και η προγεστερόνη σε αυτό). Σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Να σου πω να γελασεις; Για μενα σκουρα θηλη παει πακετο με εγκυμοσυνη! Και εβαζα τον αντρα μου να βλεπει τη θηλη μου καθε 2 ωρες αν σκουρυνε χαχαχα! Φυσικα δεν ειναι σκουρα ακομη! Λογικα ειναι νωρις (ελπιζω να πηγαινουμε καλα δηλαδη, αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη). Δεν παει τιποτα πακετο! Απλα με τοση αναμονη θελουμε ενα σημαδι! Εγω ειχα προσευχηθει κιολας να δω ενα σημαδι, τοσο αγχος ειχα...Ξερω οτι δε γινεται να μη φοβασαι αλλα ο μεσος ορος επιτυχιας δεν ειναι η πρωτη φορα. Στατιστικα μιλωντας (ειμαι και μαθηματικος βλεπεις) εχεις πολυ καλες πιθανοτητες!!! Λιγο υπομονη ακομη! Παει και η μερα σημερα!

Στην υγεια σου η ρακη κοριτσι μου! Η γιαγια μου ειναι απο Κρητη χιχιχι!

εδώ εμείς περνάμε γενικα πολυ καλα...αν δε μαζευτούμε σε εξοχικά  μετόχια κλπ παρεα εμεις δεν καταλαβαίνουμε....δεν πανα πήγα σήμερα ισα ισα προσποιητά να μη δώσω βάση....δε ξέρω πια ενώ πέρασα όλες τις μερες τελεια ....αυτές τις τελευταίες ειδικά σήμερα που ένιωσα και ένα δυνατό πονο το πρωί και τέλος λεω αυτο ήταν μήνυμα της περιόδου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

εδώ εμείς περνάμε γενικα πολυ καλα...αν δε μαζευτούμε σε εξοχικά  μετόχια κλπ παρεα εμεις δεν κατεβαίνουμε....δεν πανα πήγα σήμερα ισα ισα προσποιητά να μη δώσω βάση....δε ξέρω πια ενώ πέρασα όλες τις μερες τελεια ....αυτές τις τελευταίες ειδικά σήμερα που ένιωσα και ένα δυνατό πονο το πρωί και τέλος λεω αυτο ήταν μήνυμα της περιόδου...

Και αν ειναι μηνυμα θετικο;;;;;;;;;;; Εμενα να ξερεις πονακια περιοδου με συντροφευουν ακομη! Φοβαμαι κι εγω μη δω καμια περιοδο και τσεκαρω κρυφα στο γραφειο το σερβιετακι χαχαχα! Ρεζιλι θα γινβ καμια μερα! Τωρα εισαι καλυτερα; Ελπιζω ναι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου, 3 μέρες πριν την χοριακη ξεπρηστηκα κοιλιά και στήθος και μου πέρασε η δυσκοιλιότητα που είχα από την προγεστερόνη. Περίμενα να αδιαθετησω με λίγα λόγια, αλλά είχα θετική χοριακη. Μην δίνεις λοιπόν σημασία σε τέτοια σημάδια, ο γιατρός μου είπε ότι τα πρηξιματα γενικά αυτήν την περίοδο έχουν σχέση και με τη διατροφή, δλδ αν τρως αλάτι που κάνει κατακράτηση ( βοηθάει και η προγεστερόνη σε αυτό). Σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!

Όχι κορίτσι μου είμαι και σε διατροφή από διαιτολόγο 10 μερες τωρα ....και από νερό υποχρεωτικά 2.5 λίτρα ...όχι δεν ειναι από κατακράτηση γιατι κάνω τη διατροφή αυστηρά από τη διαιτολόγο και ξεπριστηκα και από φάρμακα γενικα.Ηταν βέβαια και μίνι εξωσωματική

Just now, Υβόννη είπε:

Και αν ειναι μηνυμα θετικο;;;;;;;;;;; Εμενα να ξερεις πονακια περιοδου με συντροφευουν ακομη! Φοβαμαι κι εγω μη δω καμια περιοδο και τσεκαρω κρυφα στο γραφειο το σερβιετακι χαχαχα! Ρεζιλι θα γινβ καμια μερα! Τωρα εισαι καλυτερα; Ελπιζω ναι!

ειμαι λιγο καλύτερα Ναι ....αλλα εχω κουραστεί να περνω μηδενικά....εσυ μια χαρα θα πας και μη φοβάσαι θα δεις ...και ξερεις τις στεναχωρεί ότι φοράω τη ζωνουλα και δεν πρέπει την αμφισβητώ ενώ δεν ειναι ετσι ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

Όχι κορίτσι μου είμαι και σε διατροφή από διαιτολόγο 10 μερες τωρα ....και από νερό υποχρεωτικά 2.5 λίτρα ...όχι δεν ειναι από κατακράτηση γιατι κάνω τη διατροφή αυστηρά από τη διαιτολόγο και ξεπριστηκα και από φάρμακα γενικα.Ηταν βέβαια και μίνι εξωσωματική

ειμαι λιγο καλύτερα Ναι ....αλλα εχω κουραστεί να περνω μηδενικά....εσυ μια χαρα θα πας και μη φοβάσαι θα δεις ...και ξερεις τις στεναχωρεί ότι φοράω τη ζωνουλα και δεν να την αμφισβητώ ενώ δεν ειναι ετσι ....

Στατιστικα η 3 φορα παει παντα καλυτερα! Εχω δει παρα πολλες ερευνες για το θεμα. Αν δεις ειναι ο μεσος ορος επιτυχιας! Μακαρι να μην ειχε χρειαστει να πας 3 φορα αλλα τωρα εγινε και οταν δεις το μωρακι σου δε θα το αλλαζεις με κανενα που θα ερχοταν ισως νωριτερα! Ισως τωρα ειναι καλυτερη στιγμη για σενα να ερθει! Εκανα κι εγω προσευχουλα για σενα τωρα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Στατιστικα η 3 φορα παει παντα καλυτερα! Εχω δει παρα πολλες ερευνες για το θεμα. Αν δεις ειναι ο μεσος ορος επιτυχιας! Μακαρι να μην ειχε χρειαστει να πας 3 φορα αλλα τωρα εγινε και οταν δεις το μωρακι σου δε θα το αλλαζεις με κανενα που θα ερχοταν ισως νωριτερα! Ισως τωρα ειναι καλυτερη στιγμη για σενα να ερθει! Εκανα κι εγω προσευχουλα για σενα τωρα!

Σε Ευχαριστώ πολυ απο το Θεό να το βρεις αυτό που κάνεις για μένα....Τώρα ότι ήταν να κάνω το έκανα και με το παραπάνω....Μέχρι και σε διαιτολόγο παω ....πινω νερο2.5 λίτρα και την κάνω αυστηρά...εχω δει και διάφορα από το πρήξιμο των φαρμάκων,αν και πήρα λιγα γιατι κάναμε μίνι εξωσωματικη

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

Δε Ευχαριστώ πολυ απο το Θεό να το βρεις αυτό που κάνεις για μένα....Τώρα ότι ήταν να κάνω το έκανα και με το παραπάνω....Μέχρι και σε διαιτολόγο παω ....πινω νερο2.5 λίτρα και την κάνω αυστηρά...εχω δει και διάφορα από το πρήξιμο των φαρμάκων,αν και πήρα λιγα γιατι κάναμε μίνι εξωσωματικη

 

Κι εγω σε διαιτα!!! Σκεψου επρεπε να χασω 30 κιλα για να μπορεσω να ξεκινησω....Ειχα παρει πολλα κιλα και εδω η γιατρος ηταν αυστηρη και δε με αφηνε να ξεκινησω αν δε τα εχανα...Ενα χρονο διαιτα, γυμναστικη και κλαμα! Και να μην ξερω ποτε θα φυγουν τα ρημαδια τα κιλα! Αυτο εμενα με κουρασε...Περιμενα να αδυνατισω για να ξεκινησω... Ενα ρακος μιλαμε ημουν περισυ...Αυτο να σκεφτεσσι παντως! Εκανες οτι καλυτερο μπορεις! Και με το παραπανω!! Ο Θεος ξερει τι θελεις και θα στο δωσει κοριτσι μου! Χαμογελο εστω και με το ζορι!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κι εγω σε διαιτα!!! Σκεψου επρεπε να χασω 30 κιλα για να μπορεσω να ξεκινησω....Ειχα παρει πολλα κιλα και εδω η γιατρος ηταν αυστηρη και δε με αφηνε να ξεκινησω αν δε τα εχανα...Ενα χρονο διαιτα, γυμναστικη και κλαμα! Και να μην ξερω ποτε θα φυγουν τα ρημαδια τα κιλα! Αυτο εμενα με κουρασε...Περιμενα να αδυνατισω για να ξεκινησω... Ενα ρακος μιλαμε ημουν περισυ...Αυτο να σκεφτεσσι παντως! Εκανες οτι καλυτερο μπορεις! Και με το παραπανω!! Ο Θεος ξερει τι θελεις και θα στο δωσει κοριτσι μου! Χαμογελο εστω και με το ζορι!

Εγώ δεν είχα παραπανίσια κιλά τόσο...ήταν μόνο 7 ....αυτα τα έχανα από μόνη μου...Τώρα είχα μπλοκάρει και ευτυχώς με βοήθησε πολύ το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusa1 said:

Εγώ δεν είχα παραπανίσια κιλά τόσο...ήταν μόνο 7 ....αυτα τα έχανα από μόνη μου...Τώρα είχα μπλοκάρει και ευτυχώς με βοήθησε πολύ το πρόγραμμα

Παντα κολλαει λιγο η ζυγαρια. Εγω χαρηκα που τα εχασα απλα επειδη ειχα αγχος δεν το απολαυσα...Δεν εβλεπα το αποτελεσμα της απωλειας, εβλεπα ποσα μενουν ακομη για να ξεκινησω...Τωρα παλι πρεπει να προσεχω εννοειται αλλα εχω συνηθισει τωρα. Με το προγραμμα παντως θα βοηθησεις και την εγκυμοσυνη υστερα! Οποτε τιποτα δεν παει χαμενο χιχιχιχι!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Μου θυμίζεις τον εαυτό μου, 3 μέρες πριν την χοριακη ξεπρηστηκα κοιλιά και στήθος και μου πέρασε η δυσκοιλιότητα που είχα από την προγεστερόνη. Περίμενα να αδιαθετησω με λίγα λόγια, αλλά είχα θετική χοριακη. Μην δίνεις λοιπόν σημασία σε τέτοια σημάδια, ο γιατρός μου είπε ότι τα πρηξιματα γενικά αυτήν την περίοδο έχουν σχέση και με τη διατροφή, δλδ αν τρως αλάτι που κάνει κατακράτηση ( βοηθάει και η προγεστερόνη σε αυτό). Σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!

Όχι κορίτσι μου είμαι σε διατροφή 10 μερες τωρα από διαιτολόγο κΙ έχω δει διαφορα ....ξεπριστηκα και από τα λίγα φάρμακα που πήρα ..κάναμε μίνι εξωσωματική κΙ πινω νερο 2.5 λίτρα ...σε ευχαριστώ πολύ πάντως να σαι καλα 

Just now, Υβόννη είπε:

Παντα κολλαει λιγο η ζυγαρια. Εγω χαρηκα που τα εχασα απλα επειδη ειχα αγχος δεν το απολαυσα...Δεν εβλεπα το αποτελεσμα της απωλειας, εβλεπα ποσα μενουν ακομη για να ξεκινησω...Τωρα παλι πρεπει να προσεχω εννοειται αλλα εχω συνηθισει τωρα. Με το προγραμμα παντως θα βοηθησεις και την εγκυμοσυνη υστερα! Οποτε τιποτα δεν παει χαμενο χιχιχιχι!

ας ειμαι εγω και θα τα κάνω όπως πρέπει...Αλλά και η δυσκοιλιότητα να πάει έτσι εύκολα;;; εσένα σταματησε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/2/2020 at 6:53 ΜΜ, athinaida είπε:

Βρε κορίτσια, καλημερα...

σήμερα(5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα) όλη την ημέρα νιωθω σαν να ανακατευομαι...

Το έχει πάθει καμία σας?? Να είναι καμια παρενέργεια?? 

Θα πάω να ψάξω τις συνταγές στα κουτιά...

Από το cyclacur θα είναι μάλλον....

"Συχνές ανεπιθύμητες ενέργειες: πόνος στο στομάχι, ναυτία..."

Βαρατε βιολιτζηδες.... Ωραία θα περάσουμε!!

Μπορει και απο τη προγεστερονη κοριτσακι μου..εχει τετοια συμπτωματα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλη Σαρακοστή!!

Αύριο παμε στο γιατρο να δουμε τι μπορει να εφταιξε αν και κανεις δεν ξερει αλλα θα περιμενω καποιες απαντησεις!! Κ να κανονισουμε ποιο θα ειναι το επομενο βημα

Εσεις ελπιζω ολες καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, xrusa1 said:

Όχι κορίτσι μου είμαι σε διατροφή 10 μερες τωρα από διαιτολόγο κΙ έχω δει διαφορα ....ξεπριστηκα και από τα λίγα φάρμακα που πήρα ..κάναμε μίνι εξωσωματική κΙ πινω νερο 2.5 λίτρα ...σε ευχαριστώ πολύ πάντως να σαι καλα 

ας ειμαι εγω και θα τα κάνω όπως πρέπει...Αλλά και η δυσκοιλιότητα να πάει έτσι εύκολα;;; εσένα σταματησε

Εγω δεν ειχα ποτε δυσκοιλιοτητα και ευχομαι να μην εχω αργοτερα χαχα! Αν πινεις τοσο νερο ειναι λογικο να μην εχεις δυσκοιλιοτητα παντως. Και αφου κανεις διατροφη δεν μου κανει εντυπωση να παει ρολοι το εντερακι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα απο αυριο θα ειμαι κι εγω στο club σας :)

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα κανω ετ μετα απο οωληψια ( παντα παθαινα υπερδιεγερση ωοθηκων ) και τα βαζαμε καταψυξη και πηγαιναμε στον επομενο κυκλο την ετ

Αυτη τη φορα τα συμπτωματα μου ειναι ηπια νιωθω εναν αμυδρο πονο στην δεξια ωοθηκη ειμαι λιγο πρησμενη ( μπορω ανετα να το παιξω 3 μηνων εγκυος)  και εχω πολυ συχνοουρια νομιζω ο,τι εχει τουμπανιαστει μεσα μου πιεζει την κυστη μου καθε μια ωρα πρεπει να παω για πιπι διαφορετικα ποναω

Ειναι φυσιολογικο ; το νιωθατε κι εσεις μετα την οωληψια ; αυριο πρεπει πριν την εμβρυομεταφορα να πιω 5 ποτηρια νερο για να εχει καθαρη εικονα ο γιατρος  καθως  τοποθετει τα εμβρυα 

Εχω ψιλοπελαγωσει τι να κανω ποσο θα αντεξω αν κατουριεμαι πολυ :oops: 


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k είπε:

Καλησπερα κι απο εμενα απο αυριο θα ειμαι κι εγω στο club σας :)

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα κανω ετ μετα απο οωληψια ( παντα παθαινα υπερδιεγερση ωοθηκων ) και τα βαζαμε καταψυξη και πηγαιναμε στον επομενο κυκλο την ετ

Αυτη τη φορα τα συμπτωματα μου ειναι ηπια νιωθω εναν αμυδρο πονο στην δεξια ωοθηκη ειμαι λιγο πρησμενη ( μπορω ανετα να το παιξω 3 μηνων εγκυος)  και εχω πολυ συχνοουρια νομιζω ο,τι εχει τουμπανιαστει μεσα μου πιεζει την κυστη μου καθε μια ωρα πρεπει να παω για πιπι διαφορετικα ποναω

Ειναι φυσιολογικο ; το νιωθατε κι εσεις μετα την οωληψια ; αυριο πρεπει πριν την εμβρυομεταφορα να πιω 5 ποτηρια νερο για να εχει καθαρη εικονα ο γιατρος  καθως  τοποθετει τα εμβρυα 

Εχω ψιλοπελαγωσει τι να κανω ποσο θα αντεξω αν κατουριεμαι πολυ :oops: 

Καλησπέρα. Εγώ δεν είχα πάθει υπερδιέγερση, αλλά επειδή είχαν πάρει 18 ωάρια κι έχω και πολυκυστικές, είχα πρηστεί (όπως λες σαν 3 μηνών έγκυος) και πονούσα πολύ τις 3 πρώτες μέρες (ποοοολύ όμως). Μετά τις 3 μέρες, επανήλθα. Παρόλαυτα, δεν με προχώρησε σε ετ σε αυτό τον κύκλο και γενικά μου το είχε πει εξαρχής, ότι επειδή είχα το συγκεκριμένο ορμονικό προφίλ δεν ακολουθεί ετ στο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...