Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, athinaida είπε:

Tweety μπράβο! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!

Ellie εύχομαι να ακούσουμε κι από εσένα αύριο ευχάριστα νέα!!

Κι εγώ είχα ευχάριστα σήμερα!

Το ενδομήτριο ανταποκρίθηκε και από 6,1 την Παρασκευή πήγε στα 9mm σήμερα...

Οπότε κανονισαμε εμβρυομεταφορα την ερχόμενη Δευτέρα, πρώτα ο Θεός!!

Πίστη, κορίτσια και υπομονή! 

Ας γίνει το θέλημα του Θεού!!

Φιλιά πολλά!!

Τελεια...υπεροχα νεα..!!!δυναμη κ συνεχίζουμε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, athinaida είπε:

Tweety μπράβο! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!

Ellie εύχομαι να ακούσουμε κι από εσένα αύριο ευχάριστα νέα!!

Κι εγώ είχα ευχάριστα σήμερα!

Το ενδομήτριο ανταποκρίθηκε και από 6,1 την Παρασκευή πήγε στα 9mm σήμερα...

Οπότε κανονισαμε εμβρυομεταφορα την ερχόμενη Δευτέρα, πρώτα ο Θεός!!

Πίστη, κορίτσια και υπομονή! 

Ας γίνει το θέλημα του Θεού!!

Φιλιά πολλά!!

Μπραβο athinaida ειδες που βοηθησε η θεραπια..?μια χαρα ειναι το 9 κ θα ανεβει κ αλλο

Σε ευχαριστω το πρωι θα παω αλλα σημερα αγχωθηκα πολυ γμτ χωρις λογο!

Δεν περναγε η ωρα στη δουλεια κ το σκεφτομουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Κάνε υπομονή ellie,

τον έφαγες τον γάιδαρο!! Κάποιες ώρες έμειναν!!

Άντε να μας πεις αύριο κι εσύ τα ευχάριστα εύχομαι!!

Από πότε έχεις γυρίσει στην δουλειά??

Σημερα 1η μερα πηρα 6 μερες αδεια απο παρασκευη σε παρασκευη.ειναι γραφειο αλλα εχει πιεση κ εκατσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , athinaida είπε:

Tweety μπράβο! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!

Ellie εύχομαι να ακούσουμε κι από εσένα αύριο ευχάριστα νέα!!

Κι εγώ είχα ευχάριστα σήμερα!

Το ενδομήτριο ανταποκρίθηκε και από 6,1 την Παρασκευή πήγε στα 9mm σήμερα...

Οπότε κανονισαμε εμβρυομεταφορα την ερχόμενη Δευτέρα, πρώτα ο Θεός!!

Πίστη, κορίτσια και υπομονή! 

Ας γίνει το θέλημα του Θεού!!

Φιλιά πολλά!!

Τελεια κοριτσι μου!!!Παρα πολυ καλα!!!Αντε αντε ερχεται κ η σειρα σου!!!!

Just now, EllieV είπε:

Μπραβο athinaida ειδες που βοηθησε η θεραπια..?μια χαρα ειναι το 9 κ θα ανεβει κ αλλο

Σε ευχαριστω το πρωι θα παω αλλα σημερα αγχωθηκα πολυ γμτ χωρις λογο!

Δεν περναγε η ωρα στη δουλεια κ το σκεφτομουν συνεχεια

Να σου πω οτι δεν ειναι λογικο ...ψεμματα θα σου πω..ετσι ημουν κ εγω..αλλα κατα βαθος πιστευα θα ειμαι..ετσι και εσυ..να εχεις πιστη και θα το δεις θα ερθει..ειμαι σιγουρη!!!καλη επιτυχια!!!Σηκω με αισιοδοξια το πρωι και βουρ για τριψηφιο!!!

πρίν από 48 λεπτά , Renula είπε:

Εγώ ενώ ήμουν έτοιμη για να ξεκινήσω διέγερση, ανακαλύφθηκε ενα ινομοίωμα και ένα μικρός πολύποδας, έγινε υστεροσκόπηση οπότε αναμένουμε ένα κύκλο να "επουλωθεί" το ενδομήτριο

Δεν πειραζει κοριτσι μου!!!Καθε εμποδιο για καλο!!!κανε λιγο υπομονη κ θα δεις που εγινε για να ερθει κ σε εσενα η επιτυχια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό κορίτσια στις νέες μαμάδες και σε αυτές που κάποια στιγμή θα γίνουμε μαμάδες.. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Εγώ προσπαθώ για παιδί με τον άντρα μου προχθές έκανα τεστ εγκυμοσύνης το predictor και βγήκε θετικό και πήρα άλλο ένα μετά από 2 μέρες αλλά ήταν πολύ μπέρδεμα το συγκεκριμένο και βγήκε αρνητικό.. Έχω σκάσει.. Υπάρχει περίπτωση να βγει πρώτα θετικό και μετά αρνητικό? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 είπε:

Δεν πειραζει κοριτσι μου!!!Καθε εμποδιο για καλο!!!κανε λιγο υπομονη κ θα δεις που εγινε για να ερθει κ σε εσενα η επιτυχια!!!

Τι να πω... χαμηλή FSH, πολύ καλή ΑΜΗ, άριστο πάχος ενδομητρίου... όλα καλά... ήμουν έτοιμη, αλλά ήρθε ο "σκόπελος"...


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Erm.. είπε:

Με το καλό κορίτσια στις νέες μαμάδες και σε αυτές που κάποια στιγμή θα γίνουμε μαμάδες.. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Εγώ προσπαθώ για παιδί με τον άντρα μου προχθές έκανα τεστ εγκυμοσύνης το predictor και βγήκε θετικό και πήρα άλλο ένα μετά από 2 μέρες αλλά ήταν πολύ μπέρδεμα το συγκεκριμένο και βγήκε αρνητικό.. Έχω σκάσει.. Υπάρχει περίπτωση να βγει πρώτα θετικό και μετά αρνητικό? 

Τι εννοείς πολύ μπέρδεμα? Έχεις κάνει εξωσωματική? Γιατί σε αυτή την περίπτωση το πρώτο μπορεί να βγήκε θετικό από την ovitrell . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renula είπε:

Τι να πω... χαμηλή FSH, πολύ καλή ΑΜΗ, άριστο πάχος ενδομητρίου... όλα καλά... ήμουν έτοιμη, αλλά ήρθε ο "σκόπελος"...

Για καλο ειναι ειμαι σιγουρη!!Θα το δεις!!

2 ώρες πρίν, Erm.. είπε:

Με το καλό κορίτσια στις νέες μαμάδες και σε αυτές που κάποια στιγμή θα γίνουμε μαμάδες.. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Εγώ προσπαθώ για παιδί με τον άντρα μου προχθές έκανα τεστ εγκυμοσύνης το predictor και βγήκε θετικό και πήρα άλλο ένα μετά από 2 μέρες αλλά ήταν πολύ μπέρδεμα το συγκεκριμένο και βγήκε αρνητικό.. Έχω σκάσει.. Υπάρχει περίπτωση να βγει πρώτα θετικό και μετά αρνητικό? 

Οταν λες πολυ μπερδεμα;;;μηπως εκανες κατι λαθος;;γιατι δεν κανεις μια χοριακη;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ο γυναικολόγος μου μου είπε να περιμένω αλλά εγώ δεν μπορώ καταλαβαίνετε! Λέτε να πάω να κάνω χοριακη από μόνη μου? Μπερδεμα εννοώντας ότι στην αρχή ήμουν στην τουαλέτα όπου δεν έχει καλό φωτισμό και δεν έβλεπα καν αχνή γραμμή και μετά από κάνα 20 λεπτο και βάλε είδα μια πολύ πολύ αχνή γραμμή ίσα που φαινόταν στο φως!!! Τι να υποθέσω? Το δεύτερο το τεστ το έκανα πολύ αργά το βράδυ παίζει ρολο? 

7 ώρες πρίν, nikol82! είπε:

Τι εννοείς πολύ μπέρδεμα? Έχεις κάνει εξωσωματική? Γιατί σε αυτή την περίπτωση το πρώτο μπορεί να βγήκε θετικό από την ovitrell . 

Όχι δεν έχω κάνει εξωσωματική γ αυτο μου έκανε εντύπωση περίμενα να βγει πολύ θετικό γιατί το πρώτο ήταν ξεκάθαρα θετικό και στο δεύτερο ούτε που φαινόταν η γραμμή πολύ αργά από την στιγμή που έκανα το τεστ φάνηκε ελάχιστα! Τι να υποθέσω? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες

 

Το πρωι πηγα για χοριακη κ αναμενω το απογευμα το αποτελεσμα..Σηκωθηκα με ενα απιστευτο αγχος κ καθολου καλη διαθεση..τωρα αναμονη μεχρι το απογευμα κ βλεπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημερα σε ολες

 

Το πρωι πηγα για χοριακη κ αναμενω το απογευμα το αποτελεσμα..Σηκωθηκα με ενα απιστευτο αγχος κ καθολου καλη διαθεση..τωρα αναμονη μεχρι το απογευμα κ βλεπουμε

καλημερα...καλη επιτυχια να εχεις μια τελειια χοριακη!!!!!περιμενουμε νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημερα σε ολες

 

Το πρωι πηγα για χοριακη κ αναμενω το απογευμα το αποτελεσμα..Σηκωθηκα με ενα απιστευτο αγχος κ καθολου καλη διαθεση..τωρα αναμονη μεχρι το απογευμα κ βλεπουμε

Καλημερα!!!Διωξε το αγχος κοριτσι μου και περιμενε μεχρι το απογευματακι που θα δεις την θετικη σου χοριακη!!!Καλη επιτυχια!!!πηγαινε μια βολτιτσα,για ενα καφεδακι!!!Κατι να ξεχαστεις!!!Να περασει η ωρα πιο γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tweety1325 είπε:

Καλημερα!!!Διωξε το αγχος κοριτσι μου και περιμενε μεχρι το απογευματακι που θα δεις την θετικη σου χοριακη!!!Καλη επιτυχια!!!πηγαινε μια βολτιτσα,για ενα καφεδακι!!!Κατι να ξεχαστεις!!!Να περασει η ωρα πιο γρηγορα!!!

Ευχαριστω

Μακαρι να μπορουσα να παω βολτα αλλα ειμαι στη δουλεια:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...