Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγω μόλις την έκανα, θα ξέρω γύρω στις 12:30

Πασχαλίτσα μου καλή επιτυχία στη χοριακη σου σήμερα!!! Με το καλό να δούμε μια τριψήφια χοριακη!

Να σαι καλα κορίτσι μου!! Σου ευχομαι μια τεράστια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπήκα να πω πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τα αποτελέσματα! Όλα να πάνε καλά ❤️

@Amugdalo θύμισε μου, πότε έχεις υπέρηχο? Όσο για τα συμπτώματα μη το ψάχνεις, είναι μια τρέλα. Εγώ έχει κάνα δυο μέρες που νιώθω καλύτερα κι έχω αγχωθεί. Μια μέρα έτσι, μια αλλιώς, σκέτη παράνοια..

Το ξέρεις όμως ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες με πολύ ήπια συμπτώματα η και καθόλου. Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θα το δεις ❤️

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μπήκα να πω πολύ καλή επιτυχία στα κορίτσια μου περιμένουν τα αποτελέσματα! Όλα να πάνε καλά ❤️

@Amugdalo θύμισε μου, πότε έχεις υπέρηχο? Όσο για τα συμπτώματα μη το ψάχνεις, είναι μια τρέλα. Εγώ έχει κάνα δυο μέρες που νιώθω καλύτερα κι έχω αγχωθεί. Μια μέρα έτσι, μια αλλιώς, σκέτη παράνοια..

Το ξέρεις όμως ότι υπάρχουν εγκυμοσύνες με πολύ ήπια συμπτώματα η και καθόλου. Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θα το δεις ❤️

Μακάρι να πάνε για όλες μας αλλά είμαι απίστευτα μες την ενέργεια και έχω παραξενεύτει.υπερηχο έχω τη Δευτέρα ωστόσο το απόγευμα θα πεταχτώ για μια χοριακη... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Μακάρι να πάνε για όλες μας αλλά είμαι απίστευτα μες την ενέργεια και έχω παραξενεύτει.υπερηχο έχω τη Δευτέρα ωστόσο το απόγευμα θα πεταχτώ για μια χοριακη... 

Σίγουρα είναι καλό να πας? Ελπίζω να μη σε αγχωσει άδικα το αποτέλεσμα.. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Σίγουρα είναι καλό να πας? Ελπίζω να μη σε αγχωσει άδικα το αποτέλεσμα.. 

Θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αλλιώς μέχρι τη Δευτέρα! Μα προβληματιζομαι γιατί ούτε τσιμπήματα δεν έχω στη κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αλλιώς μέχρι τη Δευτέρα! Μα προβληματιζομαι γιατί ούτε τσιμπήματα δεν έχω στη κοιλιά 

Μα ούτε εγώ έχω τσιμπήματα. Αν τις άλλες μετρήσεις τις έκανες πρωί κι αυτή την κάνεις απόγευμα θα μπερδευτείς. Αν θέλεις να δεις απλά ότι ανέβηκε, οκ. Ελπίζω να σε καθυσηχασει το αποτέλεσμα και να περάσεις ένα ήρεμο σκ πριν τον υπέρηχο.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μα ούτε εγώ έχω τσιμπήματα. Αν τις άλλες μετρήσεις τις έκανες πρωί κι αυτή την κάνεις απόγευμα θα μπερδευτείς. Αν θέλεις να δεις απλά ότι ανέβηκε, οκ. Ελπίζω να σε καθυσηχασει το αποτέλεσμα και να περάσεις ένα ήρεμο σκ πριν τον υπέρηχο.

Ξέρω τι πρέπει να υπολογίζω πάνω κάτω αλλά αυτό π λες θέλω να δω αν έχει αυξηθεί τουλ να μην δω καμία πτώση. Τπτ στη κοιλια δεν νιώθεις κ εσύ? Κ τα ουτρο - σικλακουρ τα περνώ και πλέον δεν νιώθω ούτε ζαλάδα ούτε αυτό το μαστουρωμα.δεν θέλω να αγχώνομαι βγαίνει από μόνο του. Εν τω μεταξύ ο γιατρός ποτέ δεν μ είπε σταματά τη δουλειά_ έχω καφέ  take away Και έρχομαι μόνο 3 βαρδυες την εβδομάδα αλλά κ γι αυτό ο άντρας μ ισχυρίζεται ότι δεν πρέπει να το κάνω και με κάνει να νιώθω τύψεις.. Λες. Και δεν θέλω να κάθομαι εγώ αλλά δεν γίνεται να προσλάβω κ άλλο άτομο και μετά να μην προχωρήσει για ακόμη μια φορά η κύηση και να πρέπει να ξανά διώχνω κοσμο... Αχ τι να κάνω βρε κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αλλιώς μέχρι τη Δευτέρα! Μα προβληματιζομαι γιατί ούτε τσιμπήματα δεν έχω στη κοιλιά 

Μην ασχολείσαι πολύ με τις χοριακες, εμένα ποτέ δεν διπλασιάστηκαν ακριβώς χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. Άσε που αν έχει ξεπεράσει τις 1000 μονάδες ανεβαίνει πιο αργά...Ο γιατρός μου είπε ότι σημασία έχει τι δείχνει ο υπέρηχος. Θα έλεγα να περιμένεις μέχρι την Δευτέρα αν μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Ξέρω τι πρέπει να υπολογίζω πάνω κάτω αλλά αυτό π λες θέλω να δω αν έχει αυξηθεί τουλ να μην δω καμία πτώση. Τπτ στη κοιλια δεν νιώθεις κ εσύ? Κ τα ουτρο - σικλακουρ τα περνώ και πλέον δεν νιώθω ούτε ζαλάδα ούτε αυτό το μαστουρωμα.δεν θέλω να αγχώνομαι βγαίνει από μόνο του. Εν τω μεταξύ ο γιατρός ποτέ δεν μ είπε σταματά τη δουλειά_ έχω καφέ  take away Και έρχομαι μόνο 3 βαρδυες την εβδομάδα αλλά κ γι αυτό ο άντρας μ ισχυρίζεται ότι δεν πρέπει να το κάνω και με κάνει να νιώθω τύψεις.. Λες. Και δεν θέλω να κάθομαι εγώ αλλά δεν γίνεται να προσλάβω κ άλλο άτομο και μετά να μην προχωρήσει για ακόμη μια φορά η κύηση και να πρέπει να ξανά διώχνω κοσμο... Αχ τι να κάνω βρε κορίτσια 

Εμένα ξεκίνησαν πονάκια χαμηλά πριν από τέσσερις μέρες περίπου, δηλαδή στις 6w4d. Καταλαβαίνω το θέμα με τη δουλειά και τα άγχη σας.. Οι γιατροί συστήνουν διακοπή εργασίας μόνο όταν υπάρχει αιμορραγία ή ιστορικό. Όπως λένε οι περισσότεροι, έγκυες είμαστε, όχι άρρωστες. Δεν είναι κακό να εργάζεσαι, απλά προσπάθησε να κάθεσαι σε κάθε ευκαιρία. Θα περιμένω νέα σου!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσιααααααααααα δεν το πιστεύωωωωωωω 503.5 ουαουυυυυυυυυυυυυυυυ

Συγχαρητήρια κοπελαραμου!!! Αντε όλα τέλεια να πάνε!!!! 

Just now, Balloo είπε:

Εμένα ξεκίνησαν πονάκια χαμηλά πριν από τέσσερις μέρες περίπου, δηλαδή στις 6w4d. Καταλαβαίνω το θέμα με τη δουλειά και τα άγχη σας.. Οι γιατροί συστήνουν διακοπή εργασίας μόνο όταν υπάρχει αιμορραγία ή ιστορικό. Όπως λένε οι περισσότεροι, έγκυες είμαστε, όχι άρρωστες. Δεν είναι κακό να εργάζεσαι, απλά προσπάθησε να κάθεσαι σε κάθε ευκαιρία. Θα περιμένω νέα σου!

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου και μόνο που ασχολείσαι με τους προβληματισμούς μου. Θα σας στείλω το απογεθ α όταν πάρω τα αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσιααααααααααα δεν το πιστεύωωωωωωω 503.5 ουαουυυυυυυυυυυυυυυυ

Ουαααουουου... Μπράβο κορίτσι μου!! Πάρε βαθιά ανάσα τώρα!! Μίλησες με το γιατρό? Θα επαναλάβει??? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσιααααααααααα δεν το πιστεύωωωωωωω 503.5 ουαουυυυυυυυυυυυυυυυ

Πωωωω μπραβοοοο τι χαρα τι ανακουφιση βασικα γιατί να χαρεις σιγουρα θα φοβασαι..:-) με το φοβο θα ειμαστε αλλα τι μας νοιαζει μετα απο αυτο.. βημα βημα ετσι; Και οχι αγχος τωρα προσεχε!! Ολα χαλαρααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...