Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκοιστικες αλλά επειδή περιέχουν κυρίως ινοσοτολη που την έχουν όλα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται για την γονιμότητα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά με τις βιταμίνες για βελτίωση γονιμότητας. 

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, teta2 είπε:

Λόγω ηλικίας , είμαι 43. Είχα επίσης κάνει μια λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση, με αμη 2,1 λόγω του χειρουργείου αλλά με πολύ καλές ορμονικές για την ηλικία.μου ( fsh 8 ).

@eleni17Δε καταλαβαινω ειμαι 42 εχω αμη 0,3 κ fsh 17 δε μου ειπε αμεσως δανεικα ..χωρις να εχω θεμα με τα δανεικα ετσι; Το τονιζω..στο γραφω μηπως και βοηθηθεις περισσοτερο..τι να πω και γω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

Λόγω ηλικίας , είμαι 43. Είχα επίσης κάνει μια λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση, με αμη 2,1 λόγω του χειρουργείου αλλά με πολύ καλές ορμονικές για την ηλικία.μου ( fsh 8 ).

Εκανες διεγερση ή φυσικους,

Just now, Nephelie είπε:

@eleni17Δε καταλαβαινω ειμαι 42 εχω αμη 0,3 κ fsh 17 δε μου ειπε αμεσως δανεικα ..χωρις να εχω θεμα με τα δανεικα ετσι; Το τονιζω..στο γραφω μηπως και βοηθηθεις περισσοτερο..τι να πω και γω..

Ουτε εμενα μου προτειναν δανεικα...

Τι να πω βρε κοριτσια...βρισκω σε καθε ωοληψια ωαριο..ο Σφακ λεει ειναι καλο αυτο, μας λεει πραγματα για την ποιοτητα τους.. 

Καλο κουράγιο  σε ολες!!

Σας φιλω


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Εκανες διεγερση ή φυσικους,

Ουτε εμενα μου προτειναν δανεικα...

Τι να πω βρε κοριτσια...βρισκω σε καθε ωοληψια ωαριο..ο Σφακ λεει ειναι καλο αυτο, μας λεει πραγματα για την ποιοτητα τους.. 

Καλο κουράγιο  σε ολες!!

Σας φιλω

Αγαπημένη ποτέ πας για εμβρυομεταφορα;;ακόμα μαζεύεις;;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Αγαπημένη ποτέ πας για εμβρυομεταφορα;;ακόμα μαζεύεις;;

@nadiaki165 μου!!

Θα κανω υστεροσκοπηση  κ αν ειμαι οκ με την φλεγμονή  στον επομενο κυκλο παω για ετ....

Εσυ με τον νεο γιατρο πως πας??

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Εκανες διεγερση ή φυσικους,

Ουτε εμενα μου προτειναν δανεικα...

Τι να πω βρε κοριτσια...βρισκω σε καθε ωοληψια ωαριο..ο Σφακ λεει ειναι καλο αυτο, μας λεει πραγματα για την ποιοτητα τους.. 

Καλο κουράγιο  σε ολες!!

Σας φιλω

Ε ναι, Μια χαρα θα πας! Καλό βραδακι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Εκανες διεγερση ή φυσικους,

Ουτε εμενα μου προτειναν δανεικα...

Τι να πω βρε κοριτσια...βρισκω σε καθε ωοληψια ωαριο..ο Σφακ λεει ειναι καλο αυτο, μας λεει πραγματα για την ποιοτητα τους.. 

Καλο κουράγιο  σε ολες!!

Σας φιλω

Έκανα μια ήπια διέγερση που έδωσε δύο έμβρυα και δύο φυσικούς που έδωσαν από ένα έμβρυο ο καθένας, συνολικά έβαλα 4 τριών ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Έκανα μια ήπια διέγερση που έδωσε δύο έμβρυα και δύο φυσικούς που έδωσαν από ένα έμβρυο ο καθένας, συνολικά έβαλα 4 τριών ημερών.

Οποτε σε 3 μηνες ξεμπερδεψες! Εισαι πολυ τυχερη!!! Να χαιρεσαι το μωρο σου!!! Να μας δινεις κ μας κουράγιο...

Εγω το εχω πει. Αν τα καταφερω θα δινω κουραγιο στις ανω των 40 που μας τρομοκρατουν οι στατιστικες!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Οποτε σε 3 μηνες ξεμπερδεψες! Εισαι πολυ τυχερη!!! Να χαιρεσαι το μωρο σου!!! Να μας δινεις κ μας κουράγιο...

Εγω το εχω πει. Αν τα καταφερω θα δινω κουραγιο στις ανω των 40 που μας τρομοκρατουν οι στατιστικες!!

Ναι ήμουν πολύ τυχερή! Σ' ευχαριστώ πολύ, σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

@nadiaki165 μου!!

Θα κανω υστεροσκοπηση  κ αν ειμαι οκ με την φλεγμονή  στον επομενο κυκλο παω για ετ....

Εσυ με τον νεο γιατρο πως πας??

Αν κ έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια επικοινωνούμε καλύτερα!!κ εγώ θα κάνω υστεροσκοπηση/σκρατσιν κ θα ξεκινήσω στα καπάκια διέγερση.

αντε αντε κοντεύεις...κάθε μέρα κ πιο κοντά στο όνειρο σου!!!


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Οποτε σε 3 μηνες ξεμπερδεψες! Εισαι πολυ τυχερη!!! Να χαιρεσαι το μωρο σου!!! Να μας δινεις κ μας κουράγιο...

Εγω το εχω πει. Αν τα καταφερω θα δινω κουραγιο στις ανω των 40 που μας τρομοκρατουν οι στατιστικες!!

Συγνώμη που θα παρέμβω.... Η Τέτα επιβεβαιώνει τις στατιστικές..... είναι το 15% των άνω των 42 που είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Σε αυτές τις περιπτώσεις παλεύουμε όλες να χωρέσουμε και να ήμαστε εμείς τυχερές και η εξαίρεση .....και όχι ο κανόνας!!! Τύχη βουνό κορίτσια μου και πολύ επιμονή και πίστη στον εαυτό μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ydroxoos76 είπε:

Συγνώμη που θα παρέμβω.... Η Τέτα επιβεβαιώνει τις στατιστικές..... είναι το 15% των άνω των 42 που είχαν τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Σε αυτές τις περιπτώσεις παλεύουμε όλες να χωρέσουμε και να ήμαστε εμείς τυχερές και η εξαίρεση .....και όχι ο κανόνας!!! Τύχη βουνό κορίτσια μου και πολύ επιμονή και πίστη στον εαυτό μας!

Το ποσοστό σύλληψης  και τελειομηνη εγκυμοσύνης σε ηλικία πάνω από 42-43 είναι τόσο "υψηλό"? Μην παρεξηγηθω. Ξέρετε πως το λέω. Γιατί εγώ  για κάτω από 10 %ακούω.. Μονοψήφιο νούμερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Το ποσοστό σύλληψης  και τελειομηνη εγκυμοσύνης σε ηλικία πάνω από 42-43 είναι τόσο "υψηλό"? Μην παρεξηγηθω. Ξέρετε πως το λέω. Γιατί εγώ  για κάτω από 10 %ακούω.. Μονοψήφιο νούμερο. 

μονοψήφιο ξέρω κ εγω οτι ειναι, αλλα αν σκεφτούμε με μαθηματικά δε πρόκειται καμια να προχωρήσει παρακάτω... θέλει ψυχή, επιμονή κ χρήμα να ρέει, τωρα το τελευταιο που θα βρεθεί δε ξέρω, αλλα χωρίς χρήμα δε γίνεται  τπτ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

μονοψήφιο ξέρω κ εγω οτι ειναι, αλλα αν σκεφτούμε με μαθηματικά δε πρόκειται καμια να προχωρήσει παρακάτω... θέλει ψυχή, επιμονή κ χρήμα να ρέει, τωρα το τελευταιο που θα βρεθεί δε ξέρω, αλλα χωρίς χρήμα δε γίνεται  τπτ 

Συμφωνω και εγώ και καλά κάνουμε και προσπαθούμε.. Αλλα καλό είναι να ξέρουμε τις πιθανότητες. Εγω τείνω να καταλήξω ότι χρειάζονται χρήματα, χρήματα και τύχη.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Συμφωνω και εγώ και καλά κάνουμε και προσπαθούμε.. Αλλα καλό είναι να ξέρουμε τις πιθανότητες. Εγω τείνω να καταλήξω ότι χρειάζονται χρήματα, χρήματα και τύχη.. 

καλά ναι, μην ονειροπολούμε, αλλα ξερεις ο πρώτος εξωσωματικός που επισκέφτηκα, που δεν ήξερα την τυφλά μου τότε εννοείται, έχοντας μόλις κλείσει τα 40 τι ποσοστά μου ειπε οτι είχα; 40%!!! τα σκέφτομαι τωρα κ δε ξέρω αν πρέπει να κλαιω η να γελάω. Μας κοροϊδεύουν οι ίδιοι οι γιατροί ρε μες στα μουτρα μας. Απ αυτούς ξεκινάνε ολα, κοροϊδεύουν τον κοσμο για να τα τσεπώνουν. Μιλαμε τους εχω πολυ στη μπούκα, σκατοφαρα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Το ποσοστό σύλληψης  και τελειομηνη εγκυμοσύνης σε ηλικία πάνω από 42-43 είναι τόσο "υψηλό"? Μην παρεξηγηθω. Ξέρετε πως το λέω. Γιατί εγώ  για κάτω από 10 %ακούω.. Μονοψήφιο νούμερο. 

όχι κορίτσι μου δυστυχώς το ποσοστό εγκυμοσύνης τελειομηνης είναι πολύ μικρότερο και δυστυχώς μονοψήφιο....

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...