Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Και εγώ το ίδιο είχα, με θετική χοριακη. Αν δεν πονάς είναι καλό σημάδι. Κανονικά με τα φάρμακα που παίρνουμε δεν έρχεται περίοδος.. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Το ίδιο κ γω.. Είχα καφέ υγρά για 5μερες κ πήρα θετική χοριακη!!! Καλο σημάδι!! Με τι καλο αυριο!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Με το καλό κι εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Άντε με το καλό κ εσυ αύριο...!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

Με το καλο!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλη επιτυχία με τις χοριακες σας! Ευχομαι όλες σύντομα να εχετε στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας!

Σας στέλνω γιατι εχω δίλημμα για τη δικη μου χοριακη που κανονικα ειναι το Σάββατο. Εκανα την 3η μου ετ με 2 έμβρυα 3ης μερας.. Ειμαι έτοιμη να παω αυριο πρωι να την κανω (θα ναι η 10η μερα) θα δείξει κατι;; Τι λέτε; Ή να κρατηθώ μεχρι μεθαυριο;; Οι ωρες αυτες μου φαίνονται ατέλειωτες κ δεν κρατιέμαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 

Εγώ πάλι κλασικά αγχωμένη σχεδόν μια εβδο. Αδα μετά τη πρώτη χοριακη η οποία διπλαδιαστηκε όμως βρε κορίτσια ούτε ένα σύμπτωμα. Αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά. Θα πήγαινα για χοριακη αλλά είμαι στη δουλειά. Πείτε όλες εσείς με τα θετικά αποτελέσματα έχετε όλα αυτά που περιγράφετε δλδ, θα τρελαθώ 

6 ώρες πρίν, Pasxalitsa87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλη επιτυχία με τις χοριακες σας! Ευχομαι όλες σύντομα να εχετε στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας!

Σας στέλνω γιατι εχω δίλημμα για τη δικη μου χοριακη που κανονικα ειναι το Σάββατο. Εκανα την 3η μου ετ με 2 έμβρυα 3ης μερας.. Ειμαι έτοιμη να παω αυριο πρωι να την κανω (θα ναι η 10η μερα) θα δείξει κατι;; Τι λέτε; Ή να κρατηθώ μεχρι μεθαυριο;; Οι ωρες αυτες μου φαίνονται ατέλειωτες κ δεν κρατιέμαι!! 

Καλύτερα περίμενε κοριτσάκι μου 2 μέρες ακόμα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Εγώ πάλι κλασικά αγχωμένη σχεδόν μια εβδο. Αδα μετά τη πρώτη χοριακη η οποία διπλαδιαστηκε όμως βρε κορίτσια ούτε ένα σύμπτωμα. Αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά. Θα πήγαινα για χοριακη αλλά είμαι στη δουλειά. Πείτε όλες εσείς με τα θετικά αποτελέσματα έχετε όλα αυτά που περιγράφετε δλδ, θα τρελαθώ 

Καλύτερα περίμενε κοριτσάκι μου 2 μέρες ακόμα! 

Αμυγδαλακι μου πόσο σε καταλαβαίνω να ξερες!!!! Λογικά δεν θα έχεις κάθε μέρα συμπτώματα....τι να πω κι εγώ. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, poca είπε:

καλησπερα κοριτσια. Ειναι να κανω χοριακη αυριο ,θα ειναι η 9η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Σημερα ομως εχω κατι καφε υγρα πρωτη φορα και εχω λιγο πανικοβληθει. 

Εχει καμια σχετικη εμπειρια; υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται με περίοδο ενω παιρνω προγεστερόνη;

κορίτσι πήγες για την χοριακή σου? καλά αποτελέσματα!

Just now, Τουτουνι είπε:

Αμυγδαλακι μου πόσο σε καταλαβαίνω να ξερες!!!! Λογικά δεν θα έχεις κάθε μέρα συμπτώματα....τι να πω κι εγώ. 

Τουτούνι μου φυσικά και σε εσένα!

ειναι καμια αλλη για χοριακή σήμερα?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

κορίτσι πήγες για την χοριακή σου? καλά αποτελέσματα!

Τουτούνι μου φυσικά και σε εσένα!

ειναι καμια αλλη για χοριακή σήμερα?

Εγω μόλις την έκανα, θα ξέρω γύρω στις 12:30

6 ώρες πρίν, Pasxalitsa87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλη επιτυχία με τις χοριακες σας! Ευχομαι όλες σύντομα να εχετε στις αγκαλιές σας τα μωράκια σας!

Σας στέλνω γιατι εχω δίλημμα για τη δικη μου χοριακη που κανονικα ειναι το Σάββατο. Εκανα την 3η μου ετ με 2 έμβρυα 3ης μερας.. Ειμαι έτοιμη να παω αυριο πρωι να την κανω (θα ναι η 10η μερα) θα δείξει κατι;; Τι λέτε; Ή να κρατηθώ μεχρι μεθαυριο;; Οι ωρες αυτες μου φαίνονται ατέλειωτες κ δεν κρατιέμαι!! 

Πασχαλίτσα μου καλή επιτυχία στη χοριακη σου σήμερα!!! Με το καλό να δούμε μια τριψήφια χοριακη!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Εγώ πάλι κλασικά αγχωμένη σχεδόν μια εβδο. Αδα μετά τη πρώτη χοριακη η οποία διπλαδιαστηκε όμως βρε κορίτσια ούτε ένα σύμπτωμα. Αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά. Θα πήγαινα για χοριακη αλλά είμαι στη δουλειά. Πείτε όλες εσείς με τα θετικά αποτελέσματα έχετε όλα αυτά που περιγράφετε δλδ, θα τρελαθώ 

Καλύτερα περίμενε κοριτσάκι μου 2 μέρες ακόμα! 

Καλημέρα! Μου θυμίζεις μια φίλη μου που το μόνο σύμπτωμα που είχε ήταν  λίγες καούρες τον 9ο, ενώ εγώ έκανα εμετό από την αρχή μέχρι το τέλος! Φαντάζομαι προτιμ

Just now, Amugdalo είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Εγώ πάλι κλασικά αγχωμένη σχεδόν μια εβδο. Αδα μετά τη πρώτη χοριακη η οποία διπλαδιαστηκε όμως βρε κορίτσια ούτε ένα σύμπτωμα. Αγχώνομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά. Θα πήγαινα για χοριακη αλλά είμαι στη δουλειά. Πείτε όλες εσείς με τα θετικά αποτελέσματα έχετε όλα αυτά που περιγράφετε δλδ, θα τρελαθώ 

Καλύτερα περίμενε κοριτσάκι μου 2 μέρες ακόμα! 

Προτιμας το πρώτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Αχ δεν είναι αυτό καλη μου είναι ότι έχω τόσες αποβολές που είμαι τρομοκρατημένη και αγχώνομαι ότι πάλι κάτι δεν θα πάει καλά! Έχω ένα μόνιμο άγχος! 

Συγνώμη δεν ήξερα ακριβώς την ιστορία σου! Έχεις δίκιο να είσαι πιο αγχωμενη από τις υπόλοιπες αλλά δεν βοηθαει καθόλου το άγχος, πίστεψε με! Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, προσπάθησε να εισαι όσο πιο χαλαρή γίνεται, είναι καλό και για το μωράκι. Όσο για τα συμπτώματα, μην το ψάχνεις πολύ. Τώρα μπορεί να.μην έχεις, σε λίγο καιρό θα πρηστεις , μετά θα ξεπρηστεις, μετά θα έχεις πονακια , μετά δεν θα έχεις... έτσι πάει μέχρι τέλος. Εγώ έπιανα το στήθος μου για να δω αν είναι.πρησμενο μέχρι τον 8ο σχεδόν! Τώρα το σκέφτομαι και γελάω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...