Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα! Καλά αποτελέσματα και με το καλό να έχεις μια θετική χοριακή!

Γενικά, υπάρχει η άποψη ότι τις πρώτες μέρες καλό είναι να είσαι στο σπίτι ήρεμα χωρίς να κάνεις δουλειές κλπ! Τουλάχιστον, στο δικό μου κέντρο μας λένε για 2-3 μέρες σπίτι (όχι ακινησία)! Βέβαια, υπάρχουν και κορίτσια που από την αρχή είναι πιο δραστήρια! Εσύ να κάνεις ό,τι θεωρείς ότι είναι σωστό! Καλό θα ήταν βέβαια μετά τις πρώτες μέρες να κινείσαι λίγο παραπάνω, γιατί και η τελείως ακινησία δεν είναι καλή! Γενικά να είσαι χαλαρή! Αν είναι να γίνει η εμφύτευση, θα γίνει! Μην αγχώνεσαι! Διάβασε κανένα βιβλίο, δες καμία σειρά, βγες με το σύντροφό σου έναν χαλαρό περίπατο κι όλα θα πάνε καλά!

Καλή επιτυχία!

 

 

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι σε όλες θετικές απαντήσεις από την χοριακή...  

Λέω από αύριο να σηκωθώ και να βγω από το σπίτι γιατί δεν παλεύεται έτσι... 

Είμαι στην αναμονή και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες και να πάω να δω τα αποτελέσματα επιτέλους αν και θέλω να σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, No Name said:

Γεια σας κορίτσια... πως είστε  ;  έκανα και εγώ εμβριομεταφορα το Σάββατο και δεν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα... είναι καλό η κακό ; γιατί διάβασα εδώ ότι πάτε και για περπάτημα και όλα φυσιολογικά! Εγώ αγχώνομαι λίγο γιατί είναι η πρώτη μου εξωσωματική και τα κορίτσια εκεί μου είπανε να μην κάνω και Πολλά πράγματα και να ξεκουραστώ.... Τελικά τι είναι καλό να κάνω?!?!?!?!

Και εμένα ο γιατρός μου είπε καναπέ και κρεβάτι για 4 ημέρες αυστηρά! Το έκανα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω καλά με την απόφαση αυτή. Πιστεύω θα ήταν καλύτερα να περπατάω για λίγο έξω, να αναπνέω καθαρό αέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπε να προσέχω γενικά τις πρώτες μέρες αλλά να κινούμε μέσα στο σπίτι χωρίς να κάνω δουλειές και να σηκώνω βάρη απλά να κινούμε μέσα... Όχι να βγω έξω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημέρα. Παίρνεις ουτρο από το στόμα; Ειναι πολυ συνηθισμένες οι ζαλάδες όταν παίρνεις ουτρο από το στόμα. Εγώ έχω φτάσει στα πρόθυρα λιποθυμίας.. Μου έριχνε νερο ο σύζυγος στο πρόσωπο.Ειναι απολύτως φυσιολογικά με τη λήψη προγεστερονης όσα περιγράφεις. 

καλησπέρα anoulious παίρνω outroκολπικα όχι απο το στώμα... αλλα μπόρει και είναι και το ίδιο!! σήμερα δεν έχω κανενα σύμπτωμα έφυγε και το πρίξιμο απο την κοιλια έφυγε και ο πονοκέφαλος σταμάτησε να πονά και το στήθος... τι να πώ?? μάλλον το σώμα μου μου μιλάει και εγω κάνω πως δεν το ακούω και ακόμα ελπιζω...

Εσύ κούκλα μου σε τι φάση είσαι? (αν δε γίνομαι αδιάκριτη)?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name said:

Και εμένα μου είπε να προσέχω γενικά τις πρώτες μέρες αλλά να κινούμε μέσα στο σπίτι χωρίς να κάνω δουλειές και να σηκώνω βάρη απλά να κινούμε μέσα... Όχι να βγω έξω... 

Και εγώ έκανα το Σάββατο έμβρυομεταφορά. Μπερδεύτηκα πριν και είπα Δευτέρα! Έχω χάσει το μυαλό μου! Εγώ δεν νιώθω κανένα απολύτως σύμπτωμα! Γι' αυτό λέω από αύριο να κινηθώ μπας και νιώσω κάτι! Έστω ενα σημαδάκι μικρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

καλησπέρα anoulious παίρνω outroκολπικα όχι απο το στώμα... αλλα μπόρει και είναι και το ίδιο!! σήμερα δεν έχω κανενα σύμπτωμα έφυγε και το πρίξιμο απο την κοιλια έφυγε και ο πονοκέφαλος σταμάτησε να πονά και το στήθος... τι να πώ?? μάλλον το σώμα μου μου μιλάει και εγω κάνω πως δεν το ακούω και ακόμα ελπιζω...

Εσύ κούκλα μου σε τι φάση είσαι? (αν δε γίνομαι αδιάκριτη)?

Δεν μπορεις να ξερεις.Μονο η χοριακη θα δειξει.Εγω σε φαση ταλαιπωριας..Με δωρεα ωαριων.Καλη επιτυχια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν μπορεις να ξερεις.Μονο η χοριακη θα δειξει.Εγω σε φαση ταλαιπωριας..Με δωρεα ωαριων.Καλη επιτυχια

 

Just now, anoulious είπε:

Δεν μπορεις να ξερεις.Μονο η χοριακη θα δειξει.Εγω σε φαση ταλαιπωριας..Με δωρεα ωαριων.Καλη επιτυχια

καλή μας επιτυχία και εύχομαι να είμαστε όλες μας κοντά στον στόχο μας και να κρατήσουμε το ή τα μωράκια μας αγκαλιά συνρομα!!

  • Μου αρέσει 3

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia!! είπε:

Και εγώ έκανα το Σάββατο έμβρυομεταφορά. Μπερδεύτηκα πριν και είπα Δευτέρα! Έχω χάσει το μυαλό μου! Εγώ δεν νιώθω κανένα απολύτως σύμπτωμα! Γι' αυτό λέω από αύριο να κινηθώ μπας και νιώσω κάτι! Έστω ενα σημαδάκι μικρό! 

Καλή επιτυχία να Έχουμε λοιπόν Ούτε εγώ έχω συμπτώματα μόνο λίγο φουσκομαρα και θέλω να τρώω συνέχεια.. νιώθω κ λίγα τσιμπιματακια καμία φορά... αν επιτρέπετε που έκανες την εμβριομεταφορα;;; Μήπως είμασταν μαζί;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, No Name said:

Καλή επιτυχία να Έχουμε λοιπόν Ούτε εγώ έχω συμπτώματα μόνο λίγο φουσκομαρα και θέλω να τρώω συνέχεια.. νιώθω κ λίγα τσιμπιματακια καμία φορά... αν επιτρέπετε που έκανες την εμβριομεταφορα;;; Μήπως είμασταν μαζί;;;

Οχι δεν μπορεί να είμασταν μαζί! Εγώ είμαι στην Κύπρο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα Σάββατο γενεσσις εμβρυομεταφορα..σήμερα πήγα στη δουλειά μου...δεν νιώθει Ω κάτι το ιδιαίτερο πέρα από το όταν περνώ ουτρο νυστάζω .δεν ξέρω τι να πω...αλλά δεν θα μπορούσα να κάτσω σπίτι..όλο σκέφτομαι την έκβαση και τρελαινομαι

Α ο γιατρός μου μου είπε μέχρι Δευτέρα χαλαρά σπίτι κ μετά οκ..έκατσα μέχρι τρίτη..το μειονέκτημα είναι ότι η πολυκατοικία δεν έχει ασανσέρ

Link to comment
Share on other sites

Just now, ANAMONH said:

Εγώ έκανα Σάββατο γενεσσις εμβρυομεταφορα..σήμερα πήγα στη δουλειά μου...δεν νιώθει Ω κάτι το ιδιαίτερο πέρα από το όταν περνώ ουτρο νυστάζω .δεν ξέρω τι να πω...αλλά δεν θα μπορούσα να κάτσω σπίτι..όλο σκέφτομαι την έκβαση και τρελαινομαι

Α ο γιατρός μου μου είπε μέχρι Δευτέρα χαλαρά σπίτι κ μετά οκ..έκατσα μέχρι τρίτη..το μειονέκτημα είναι ότι η πολυκατοικία δεν έχει ασανσέρ

Εγώ θα μείνω σπιτι και τις 2 εβδομάδες! 15 του μήνα θα επιστρέψω! Και εγώ θέλω να σηκωθώ από τον καναπέ και να πάω πίσω στη δουλειά! Δεν θα περάσουν με τίποτα οι μέρες στο σπίτι! Από την άλλη φοβάμαι μην κρυωσω έξω, μην με κολλήσουν κακενα μικρόβιο στη δουλειά! Δεν ξέρω τι να κάνω η αλήθεια! Άσε που σπίτι είμαι όλο στο Google και διαβάζω ότι να ναι! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Georgia!! said:

Εγώ θα μείνω σπιτι και τις 2 εβδομάδες! 15 του μήνα θα επιστρέψω! Και εγώ θέλω να σηκωθώ από τον καναπέ και να πάω πίσω στη δουλειά! Δεν θα περάσουν με τίποτα οι μέρες στο σπίτι! Από την άλλη φοβάμαι μην κρυωσω έξω, μην με κολλήσουν κακενα μικρόβιο στη δουλειά! Δεν ξέρω τι να κάνω η αλήθεια! Άσε που σπίτι είμαι όλο στο Google και διαβάζω ότι να ναι! 

Γεια σου κοπέλα μου και ευχομαι τα καλύτερα!!Μεινε μακριά από google!Να σκέφτεσαι ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να κανεις πολλά για να το επηρεάσεις.Να είσαι ήρεμη και να προσεχείς τη διατροφή σου.Και όλα θα γινουν ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Γεια σου κοπέλα μου και ευχομαι τα καλύτερα!!Μεινε μακριά από google!Να σκέφτεσαι ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να κανεις πολλά για να το επηρεάσεις.Να είσαι ήρεμη και να προσεχείς τη διατροφή σου.Και όλα θα γινουν ❤️❤️

Ξεκίνησα από σήμερα να αφήνω το κινητό στην άκρη! Αλήθεια λες. Ότι είναι να γίνει θα γίνει ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...