Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρα πολύ καιρό να γράψω!! Μόλις προχώρησα σε εμβρυομεταφορά 4ης μέρας πολύ καλών μοριδιων (ένα στάδιο πριν την βλαστοκυστη) . Όλα πήγαν πολύ καλά! Δόξα τω Θεώ! Απλά όπως γνωρίζετε, έχω αγωνία με το αποτέλεσμα! Καθώς ήμουν στην κλινική κ περίμενα ξαπλωμένη, μου ήρθε φτέρνισμα κ φτερνιστηκα.... Πολύ φοβάμαι μήπως επηρέασε αρνητικά αυτό το φτέρνισμα.. εσείς φοβοσασταν όπως εγώ;... 

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία εύχομαι!!! 
Κι εγώ φοβόμουν πάρα πολύ. Μιας κ έχω κ χρόνια αλλεργική ρινίτιδα κ το φτέρνισμα πάει σύννεφο!!! Νομίζω όμως ότι δεν κινδυνεύουν τα εμβρυάκια σου από αυτό, αλλά καλό θα ήταν βέβαια να ρωτούσες κ τον γιατρό σου. Για να σαι εσυ πιο ήσυχη. 
 
Ολα με το καλό εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρα πολύ καιρό να γράψω!! Μόλις προχώρησα σε εμβρυομεταφορά 4ης μέρας πολύ καλών μοριδιων (ένα στάδιο πριν την βλαστοκυστη) . Όλα πήγαν πολύ καλά! Δόξα τω Θεώ! Απλά όπως γνωρίζετε, έχω αγωνία με το αποτέλεσμα! Καθώς ήμουν στην κλινική κ περίμενα ξαπλωμένη, μου ήρθε φτέρνισμα κ φτερνιστηκα.... Πολύ φοβάμαι μήπως επηρέασε αρνητικά αυτό το φτέρνισμα.. εσείς φοβοσασταν όπως εγώ;... 

Όχι βρε μη φοβάσαι αλίμονο κι αν με έναν φτέρνισμα  χάνονταν μωρά!

Πολυ καλή επιτυχία ευχομαι. ΝΑ μάς λες τα νέα σου.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Προσέχω όσο μπορώ.... Αρχές Φεβρουαρίου (4/2) θα πάω για β-χοριακη!! Θέλω να χαίρομαι αλλά θέλω κ να συγκρατούμαι... Φοβάμαι κ είμαι πολύ συγκρατημένη μετά από τόσα αρνητικά αποτελέσματα...σε αντίθεση με τον άντρα μου που μου επισημαίνει συνεχώς να είμαι αισιόδοξη!! Είμαι!!! Απλά φοβούμενη για το χειρότερο, κραταω μικρό καλάθι... Εσείς περιμένετε αποτέλεσμα ή είχατε ευχάριστα νέα;;!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Προσέχω όσο μπορώ.... Αρχές Φεβρουαρίου (4/2) θα πάω για β-χοριακη!! Θέλω να χαίρομαι αλλά θέλω κ να συγκρατούμαι... Φοβάμαι κ είμαι πολύ συγκρατημένη μετά από τόσα αρνητικά αποτελέσματα...σε αντίθεση με τον άντρα μου που μου επισημαίνει συνεχώς να είμαι αισιόδοξη!! Είμαι!!! Απλά φοβούμενη για το χειρότερο, κραταω μικρό καλάθι... Εσείς περιμένετε αποτέλεσμα ή είχατε ευχάριστα νέα;;!!

Καλημέρα, εύχομαι αυτή τη φορά να ερθει κ να μείνει! 

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Απο συμπτώματα Να περιμένω κάτι ή όχι ; Εσείς είχατε;

Καλύτερα όχι! Ξεγελούν παρά πολύ τα συμπτώματα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Απο συμπτώματα Να περιμένω κάτι ή όχι ; Εσείς είχατε;

Ναι ξεγελούν, εγώ είχα κ τις δύο φορές, τη πρώτη βιοχημική τη δεύτερη αρνητική. Μάλλον η προγεστερονη τα προκαλεί. Όσο μπορείς να μη το σκέφτεσαι.

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρα πολύ καιρό να γράψω!! Μόλις προχώρησα σε εμβρυομεταφορά 4ης μέρας πολύ καλών μοριδιων (ένα στάδιο πριν την βλαστοκυστη) . Όλα πήγαν πολύ καλά! Δόξα τω Θεώ! Απλά όπως γνωρίζετε, έχω αγωνία με το αποτέλεσμα! Καθώς ήμουν στην κλινική κ περίμενα ξαπλωμένη, μου ήρθε φτέρνισμα κ φτερνιστηκα.... Πολύ φοβάμαι μήπως επηρέασε αρνητικά αυτό το φτέρνισμα.. εσείς φοβοσασταν όπως εγώ;... 

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Για να σου δώσω παράδειγμα όταν έκανα την εμβρυομεταφορά είχα πεθάνει στον πόνο από την έντονη τάση για ούρηση δεν άντεξα και πήγα τουαλέτα μετά από δέκα λεπτά που είχα κάνει την εμβρυομεταφορά. Μετά πήγα άλλες δύο φορές σε διάστημα μισής ώρας. Είμαι έγκυος και σε δύο εβδομάδες γεννάω. Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλύτερα όχι! Ξεγελούν παρά πολύ τα συμπτώματα.

Ευχαριστώ πολύ.... Ξέρεις... είναι οι ελπίδες που γεννιούνται δειλά δειλά κάθε μέρα.... Θα δείξει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; (Συγγνώμη αν τα έχεις γράψει πολλάκις πιο πάνω κ δεν τα πρόσεξα, αν δεν θέλεις μην απαντάς! Θα το καταλάβω!..)

4 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Ναι ξεγελούν, εγώ είχα κ τις δύο φορές, τη πρώτη βιοχημική τη δεύτερη αρνητική. Μάλλον η προγεστερονη τα προκαλεί. Όσο μπορείς να μη το σκέφτεσαι.

Εγω την πρώτη φορά με λίγα πονάκια βιοχημική  και την δεύτερη με καθόλου συμπτώματα, αρνητική . Γι αυτό δεν ξέρω τι να περιμένω! Αχ! Άσε!!! Το στήθος πάντως ακόμα πριν την εμβρυομεταφορά, με πονούσε κ ήταν πρησμένο!!! Το ίδιο κ τώρα! 

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Για να σου δώσω παράδειγμα όταν έκανα την εμβρυομεταφορά είχα πεθάνει στον πόνο από την έντονη τάση για ούρηση δεν άντεξα και πήγα τουαλέτα μετά από δέκα λεπτά που είχα κάνει την εμβρυομεταφορά. Μετά πήγα άλλες δύο φορές σε διάστημα μισής ώρας. Είμαι έγκυος και σε δύο εβδομάδες γεννάω. Μην ανησυχείς!

Τι τέλεια!!!! Γέννας σε 2 βδομάδες;;; Υπέροχα!!!!! Μπράβο!!!! Σε μας μας έφερναν πάπια για να ουρησουμε, αλλά εγώ δεν τα κατάφερα!!! Δεν ξέρω γιατί!!! Έτσι περίμενα 45 λεπτά ξαπλωμενη κ έπειτα πήγα τουαλέτα!!! Αχ όμως τι όμορφα που είναι να περιμένεις να γνωρίσεις το παιδάκι σου!!! Με το καλό σου εύχομαι!!! Αν επιτρέπεται, ποια είναι η δική σου ιστορία πριν την τελειομηνη κύηση; 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Ξέρεις... είναι οι ελπίδες που γεννιούνται δειλά δειλά κάθε μέρα.... Θα δείξει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; (Συγγνώμη αν τα έχεις γράψει πολλάκις πιο πάνω κ δεν τα πρόσεξα, αν δεν θέλεις μην απαντάς! Θα το καταλάβω!..)

Εγω την πρώτη φορά με λίγα πονάκια βιοχημική  και την δεύτερη με καθόλου συμπτώματα, αρνητική . Γι αυτό δεν ξέρω τι να περιμένω! Αχ! Άσε!!! Το στήθος πάντως ακόμα πριν την εμβρυομεταφορά, με πονούσε κ ήταν πρησμένο!!! Το ίδιο κ τώρα! 

Έχω ένα παιδάκι 5.5 χρόνων και προσπαθούμε για αδερφάκι μιας αλλά ειναινδυσκολο. Είμαι 40 χρόνων , στα φάρμακα δεν ανταποκρίνομαι ιδιαίτερα και τα έμβρυα που δίνω μέτρια . Έχω 2 αρνητικές ετ ως τώρα αλλά έχω 2 έμβρυα μέτρια ποκυ στην κατάψυξη. Σχεδιάζω να πάρω με φυσικό κύκλο το ωάριο του μήνα και αν γονιμοποιηθεί να μεταφέρω 3 αλλιώς τα 2 που ήδη έχω. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έχω ένα παιδάκι 5.5 χρόνων και προσπαθούμε για αδερφάκι μιας αλλά ειναινδυσκολο. Είμαι 40 χρόνων , στα φάρμακα δεν ανταποκρίνομαι ιδιαίτερα και τα έμβρυα που δίνω μέτρια . Έχω 2 αρνητικές ετ ως τώρα αλλά έχω 2 έμβρυα μέτρια ποκυ στην κατάψυξη. Σχεδιάζω να πάρω με φυσικό κύκλο το ωάριο του μήνα και αν γονιμοποιηθεί να μεταφέρω 3 αλλιώς τα 2 που ήδη έχω. 

Αχ με το καλό σου εύχομαι!!!! Μακάρι να πας για τα 3 !!! Κ όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Αχ με το καλό σου εύχομαι!!!! Μακάρι να πας για τα 3 !!! Κ όλα να πάνε καλά!!!

ΟΛΕς να έχουμε καλή επιτυχία. Τα παιδιά είναι δώρο θεού 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Ξέρεις... είναι οι ελπίδες που γεννιούνται δειλά δειλά κάθε μέρα.... Θα δείξει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; (Συγγνώμη αν τα έχεις γράψει πολλάκις πιο πάνω κ δεν τα πρόσεξα, αν δεν θέλεις μην απαντάς! Θα το καταλάβω!..)

Εγω την πρώτη φορά με λίγα πονάκια βιοχημική  και την δεύτερη με καθόλου συμπτώματα, αρνητική . Γι αυτό δεν ξέρω τι να περιμένω! Αχ! Άσε!!! Το στήθος πάντως ακόμα πριν την εμβρυομεταφορά, με πονούσε κ ήταν πρησμένο!!! Το ίδιο κ τώρα! 

Τι τέλεια!!!! Γέννας σε 2 βδομάδες;;; Υπέροχα!!!!! Μπράβο!!!! Σε μας μας έφερναν πάπια για να ουρησουμε, αλλά εγώ δεν τα κατάφερα!!! Δεν ξέρω γιατί!!! Έτσι περίμενα 45 λεπτά ξαπλωμενη κ έπειτα πήγα τουαλέτα!!! Αχ όμως τι όμορφα που είναι να περιμένεις να γνωρίσεις το παιδάκι σου!!! Με το καλό σου εύχομαι!!! Αν επιτρέπεται, ποια είναι η δική σου ιστορία πριν την τελειομηνη κύηση; 

 

 

 

Εγώ προσπαθούσα τρία χρόνια μέχρι να φτάσω στην εξωσωματική. Το μόνο θέμα φανερό ήταν ότι είχα μια σάλπιγγα μόνο ανοιχτή και είχα και μια ατροφική οωθηκη λόγω κάποιου χειρουργείου σπάνια έως καθόλου έκανα οωρρηξια από εκείνη. Έκανα λοιπόν εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο πρώτη φορά στα 29 μου. Ευτυχώς πηγε καλά πήραμε 12 βλαστοκυστες. Έβαλα τις δύο πιάσανε και οι δύο. Δυστυχώς το ένα μωράκι προχώρησε βέβαια, το δεύτερο σταμάτησε και δεν πρόλαβα καν να ακούσω καρδιά. Τώρα περιμένω το αγοράκι μου με ανυπομονησία και δεν το πιστεύω ότι τα κατάφερα! Να ξέρεις όταν πετύχεις και προχωρά η εγκυμοσύνη τα ξεχνάς όσα δύσκολα πέρασες... Εύχομαι κορίτσι μου σε λίγες μέρες να μας πεις ότι είσαι έγκυος! Από συμπτώματα να σου πω εγώ είχα μόνο έντονη πείνα ξαφνικά άρχισα να νιώθω ότι πεινάω πολύ περισσότερο από πριν σε σημείο που αν δεν έτρωγα ποναγε το στομάχι μου , επίσης είχα και συχνοουρια. Αυτά τρεις τέσσερις μέρες πριν τη χοριακή ξεκίνησαν. Είχα και υπνηλία και ενοιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στην κυριολεξία. Αλλά αυτό δεν ξέρω ίσως οφειλόταν στην προγεστερόνη που έπαιρνα.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Ξέρεις... είναι οι ελπίδες που γεννιούνται δειλά δειλά κάθε μέρα.... Θα δείξει!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; (Συγγνώμη αν τα έχεις γράψει πολλάκις πιο πάνω κ δεν τα πρόσεξα, αν δεν θέλεις μην απαντάς! Θα το καταλάβω!..)

Εγω την πρώτη φορά με λίγα πονάκια βιοχημική  και την δεύτερη με καθόλου συμπτώματα, αρνητική . Γι αυτό δεν ξέρω τι να περιμένω! Αχ! Άσε!!! Το στήθος πάντως ακόμα πριν την εμβρυομεταφορά, με πονούσε κ ήταν πρησμένο!!! Το ίδιο κ τώρα! 

Τι τέλεια!!!! Γέννας σε 2 βδομάδες;;; Υπέροχα!!!!! Μπράβο!!!! Σε μας μας έφερναν πάπια για να ουρησουμε, αλλά εγώ δεν τα κατάφερα!!! Δεν ξέρω γιατί!!! Έτσι περίμενα 45 λεπτά ξαπλωμενη κ έπειτα πήγα τουαλέτα!!! Αχ όμως τι όμορφα που είναι να περιμένεις να γνωρίσεις το παιδάκι σου!!! Με το καλό σου εύχομαι!!! Αν επιτρέπεται, ποια είναι η δική σου ιστορία πριν την τελειομηνη κύηση; 

 

 

 

Για το στήθος τώρα που το έγραψες όντως εμένα τη πρώτη φορά ήταν πιο πρησμένο σε κάποιες φάσεις ενώ τη δεύτερη τίποτα, ενώ έπαιρνα κ παραπάνω προγεστερονη. Αλλα κ πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε πριν τη χοριακη...

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ,

σας παρακολουθώ καιρό άλλα δεν έχω γράψει..σήμερα πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης μου μετά απο 8ημερες έμβρυο μεταφοράς σε βλαστό κύστες 5ημερων.. ο γιατρός που είχε πει να κάνω στις 9 μέρες αλλά πηγα μια μέρα νωρίτερα..

το αποτέλεσμα..85.....μου είπε να επαναλάβω αύριο παλι .. Εχει καμια κοπελα γνώμη πως της φαινεται η χοριακη; 
εύχομαι σε όλες μας τα καλυτερα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...