Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Wanna be mama είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Μπορεί να είναι κάποιο αγγείο της μήτρας που έσπασε..συμβαίνει και αυτό λόγω αντιπηκτικών η σαλοσπιρ αν παιρνεις..το είχε πάθει μιΑ γνωστή μου..ποτέ είσαι για υπέρηχο? Απλά συζήτησε το με το γιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ANAMONH είπε:

Μπορεί να είναι κάποιο αγγείο της μήτρας που έσπασε..συμβαίνει και αυτό λόγω αντιπηκτικών η σαλοσπιρ αν παιρνεις..το είχε πάθει μιΑ γνωστή μου..ποτέ είσαι για υπέρηχο? Απλά συζήτησε το με το γιατρο

Ναι επαιρνα σαλοσπιρ των 100 μεχρι και εχθες. Μου ειπε να το σταματήσω απο σημερα. Για υπερηχο δεν προλαβα να κανονισω, ηταν για αυτη την Πέμπτη τωρα θα εξαρτηθεί και απο το πως θα ειναι οι επόμενες μερες! Ας ελπισουμε το καλυτερο για ολες μας!!

Just now, koukou84 είπε:

Ναι για τον υπέρηχο έχουν δίκιο και εμένα ο γιατρός μου το ίδιο μου είχε πει, ξαπλα και έρχεσαι κατευθείαν όταν θα καθαρίσεις. Ευχομαι πραγματικά να μην είναι τίποτα και σύντομα να δεις την ομορφότερη εικόνα!!

Σε ευχαριστώ πολυ :)) θθα σας πω αυριο τα νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα Δεύτερη μέρα με καφέ υγρά!!

Είμαι πολύ αγχωμένη αύριο πρωί θα πάω για χωρίακη 

Ελπίζω όλα καλά να πάνε.. να μας πεις!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wanna be mama είπε:

Ναι επαιρνα σαλοσπιρ των 100 μεχρι και εχθες. Μου ειπε να το σταματήσω απο σημερα. Για υπερηχο δεν προλαβα να κανονισω, ηταν για αυτη την Πέμπτη τωρα θα εξαρτηθεί και απο το πως θα ειναι οι επόμενες μερες! Ας ελπισουμε το καλυτερο για ολες μας!!

Ειδικά το σαλοσπιρ δημιουργεί συχνά αιμορραγία..κ για αυτό οι γιατροί το κόβουν για λίγο..οπότε μην αγχώνεσαι..είμαι σίγουρη από αυτό ειναι..ξεαγχωσου και όλα καλά θα πανε

Αχ αυτός ο μήνας πολύ αγχωτικος..ελπίζω να έχει θετική έκβασ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ελπίζω όλα καλά να πάνε.. να μας πεις!!

Σε ευχαριστώ πολύ κουλά μου!! Εννοείτε θα σας πω!!!  υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να είναι μαζί μου τώρα και να έχει χωρίακη αύριο?

Τα καφέ είναι ακόμα εδώ πάντως αλλά δεν έχω τίποτε άλλο από συμπτώματα


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κουλά μου!! Εννοείτε θα σας πω!!!  υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να είναι μαζί μου τώρα και να έχει χωρίακη αύριο?

Τα καφέ είναι ακόμα εδώ πάντως αλλά δεν έχω τίποτε άλλο από συμπτώματα

Άντε λίγο ακόμα έμεινε για να τελειώσει η αγωνία σου!!! Τα καφέ μπορεί να είναι κ καλό σημάδι!!! Πότε μην απογοητεύεσαι!!! Βαθιές αναπνοές κ εσωτερική προσευχή !! Εμένα αυτά ήταν οι σύμμαχοί μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!

Σας ευχαριστώ όλες για την αμέριστη συμπαράσταση !!! μόλις πήγα και έδωσα αίμα σε 1 ωρίτσα θα έχω το αποτέλεσμα!!!

ΛΕς να έχουμε εκπληκτική χοριακή;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

ΛΕς να έχουμε εκπληκτική χοριακή;

Θα είναι μεγάλη έκπληξη!! χλωμό το κόβω αλλά ποτέ δε ξέρεις.... λίγο έμεινε και θα δούμε!!! εμένα πάντως τα κεφέ υγρά εδώ είναι ακόμα δεν έχουν σταματήσει 3 μέρα σήμερα!!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Θα είναι μεγάλη έκπληξη!! χλωμό το κόβω αλλά ποτέ δε ξέρεις.... λίγο έμεινε και θα δούμε!!! εμένα πάντως τα κεφέ υγρά εδώ είναι ακόμα δεν έχουν σταματήσει 3 μέρα σήμερα!!

Πφφφφφ τι να πω .

Πότε είναι να αδιαθετησεις κανονικά;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια!!! πάμε για την επόμενη.

Ερώτηση εγώ μπορώ να κάνω φυσικό τροποποιημένο αυτό το μήνα δλδ μόλις αδιαθετήσω? ή δεν κάνει? από ότι κατάλαβα το μεγαλύτερο κόστος της όλης διαδικασίας είναι η ωοληψία δλδ εάν πας με φυσικούς η τροποποιημένουν κάθε μήνα θέλεις τουλάχιστον 2.000 το μήνα κάθε μήνα? ωχ παναγία μου!!! θα αρχίσω και βιταμίνες και θα ζητήσω και από το γιατρό να κάνω υστεροσκόπιση λαπαροσκόπιση ερα τεστ τουλάχιστον όταν με το καλό βρεθούν κάποια καλά εμβρυάκια να μην έχω στο μυαλό ου και άλλους παράγοντες αποτυχίας... κάτι άλλο πρέπει να κάνω?

 

  • Λυπημένη/-ος 4

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσια δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια!!! πάμε για την επόμενη.

Ερώτηση εγώ μπορώ να κάνω φυσικό τροποποιημένο αυτό το μήνα δλδ μόλις αδιαθετήσω? ή δεν κάνει? από ότι κατάλαβα το μεγαλύτερο κόστος της όλης διαδικασίας είναι η ωοληψία δλδ εάν πας με φυσικούς η τροποποιημένουν κάθε μήνα θέλεις τουλάχιστον 2.000 το μήνα κάθε μήνα? ωχ παναγία μου!!! θα αρχίσω και βιταμίνες και θα ζητήσω και από το γιατρό να κάνω υστεροσκόπιση λαπαροσκόπιση ερα τεστ τουλάχιστον όταν με το καλό βρεθούν κάποια καλά εμβρυάκια να μην έχω στο μυαλό ου και άλλους παράγοντες αποτυχίας... κάτι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Εντάξει δεν πειράζει! Υγεία και όλα θα γίνουν!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! said:

κορίτσια δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια!!! πάμε για την επόμενη.

Ερώτηση εγώ μπορώ να κάνω φυσικό τροποποιημένο αυτό το μήνα δλδ μόλις αδιαθετήσω? ή δεν κάνει? από ότι κατάλαβα το μεγαλύτερο κόστος της όλης διαδικασίας είναι η ωοληψία δλδ εάν πας με φυσικούς η τροποποιημένουν κάθε μήνα θέλεις τουλάχιστον 2.000 το μήνα κάθε μήνα? ωχ παναγία μου!!! θα αρχίσω και βιταμίνες και θα ζητήσω και από το γιατρό να κάνω υστεροσκόπιση λαπαροσκόπιση ερα τεστ τουλάχιστον όταν με το καλό βρεθούν κάποια καλά εμβρυάκια να μην έχω στο μυαλό ου και άλλους παράγοντες αποτυχίας... κάτι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Καθάρισε καλά την καρδιά και το μυαλό και συνέχισε :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσια δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια!!! πάμε για την επόμενη.

Ερώτηση εγώ μπορώ να κάνω φυσικό τροποποιημένο αυτό το μήνα δλδ μόλις αδιαθετήσω? ή δεν κάνει? από ότι κατάλαβα το μεγαλύτερο κόστος της όλης διαδικασίας είναι η ωοληψία δλδ εάν πας με φυσικούς η τροποποιημένουν κάθε μήνα θέλεις τουλάχιστον 2.000 το μήνα κάθε μήνα? ωχ παναγία μου!!! θα αρχίσω και βιταμίνες και θα ζητήσω και από το γιατρό να κάνω υστεροσκόπιση λαπαροσκόπιση ερα τεστ τουλάχιστον όταν με το καλό βρεθούν κάποια καλά εμβρυάκια να μην έχω στο μυαλό ου και άλλους παράγοντες αποτυχίας... κάτι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό, ειλικρινά...

Λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση με την πρώτη αποτυχία; Δηλαδή τόσο εύκολα να σε ανοίξουν; Eνώ ήδη είχες δείγματα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στην ανταπόκριση στα φάρμακα και στην ποιότητα των ωαρίων; Υπάρχουν πολύ πιο απλοί και ανώδυνοι τρόποι για να διερευνήσεις κάποια πράγματα. Αν θέλεις να κάνεις καλή διερεύνηση, άσε για λίγο στην άκρη εντελώς τον εξωσωματιστή σου και τη διαδικασία της εξωσωματικής (εξάλλου θα πρέπει να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου) και απευθύνσου σε 3 ειδικότητες: ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής, ουρολόγο με ειδίκευση στα ανδρολογικά και εξειδικευμένο αιματολόγο (εφόσον είσαι στη Θεσσαλονίκη, δεν υπάρχει πλέον κατάλληλη από τη Λευκού). Για τις 2 πρώτες ειδικότητες δε μπορώ να σε βοηθήσω, δυστυχώς...Επίσης, διάβασε και ενημερώσου σχετικά με τον τρόπο ζωής και την ποιότητα των ωαρίων (σου είχα γράψει κάποια πράγμα επιγραμματικά και είμαι εδώ για ό,τι θέλεις να ρωτήσεις) και τήρησε ένα πρόγραμμα για 3 μήνες, διότι τόσο χρειάζονται τα ωάριά σου να ωριμάσουν. Το ίδιο ισχύει και για τα σπεματοζωάρια. Αυτό βέβαια που σου προτείνω φαντάζει ο δύσκολος δρόμος, θα το δεις στην πορεία... Ο πιο εύκολος είναι αυτός που γράφεις παραπάνω, δηλαδή να παραμείνεις στο δρόμο των εξωσωματικών, να κάνεις όλες αυτές τις ακριβές εξετάσεις που ο εξωσωματιστής σου δεν φαντάζομαι να σου φέρει αντίρρηση να τις κάνεις, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι τίποτα από αυτά δεν είναι της παρούσης.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

κορίτσια δυστυχώς απέτυχε η προσπάθεια!!! πάμε για την επόμενη.

Ερώτηση εγώ μπορώ να κάνω φυσικό τροποποιημένο αυτό το μήνα δλδ μόλις αδιαθετήσω? ή δεν κάνει? από ότι κατάλαβα το μεγαλύτερο κόστος της όλης διαδικασίας είναι η ωοληψία δλδ εάν πας με φυσικούς η τροποποιημένουν κάθε μήνα θέλεις τουλάχιστον 2.000 το μήνα κάθε μήνα? ωχ παναγία μου!!! θα αρχίσω και βιταμίνες και θα ζητήσω και από το γιατρό να κάνω υστεροσκόπιση λαπαροσκόπιση ερα τεστ τουλάχιστον όταν με το καλό βρεθούν κάποια καλά εμβρυάκια να μην έχω στο μυαλό ου και άλλους παράγοντες αποτυχίας... κάτι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Μην το βάζεις κάτω όμως. Συνέχισε τις προσπάθειες κ κοίτα μόνο μπροστά!! Αν έχεις εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου, κάνε ο,τι σου πούνε κ όχι ο,τι διαβάζεις από το ίντερνετ... Μπορεί να μας βοηθαει αλλά μας αγχωνει κι όλας.... Εγώ αυτό πάθαινα τουλάχιστον!!! Αλλά εμπιστευτηκα την εμπειρία κ τις επιτυχίες που είχαν οι γιατροί στην κλινική κ έκανα ο,τι μου είπαν!!! Η αλήθεια είναι πως αυτό το τεστ ΕΡΑ δεν το ήξερα καν από δω το γνώρισα, αλλά δεν το έχω κάνει. Από κει κ πέρα σου εύχομαι κάθε επιτυχία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...