Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Georgia!! είπε:

Εγώ έκανα έμβρυομεταφορά το προηγούμενο Σάββατο, 5 ημερών βλαστοκυστες. Κανονικά πρέπει να πάω για χοριακη το Σάββατο αλλά μάλλον θα πάω Παρασκευή! 

Καλή επιτυχία εύχομαι!!!

εγω μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι το καφέ που βλέπω είναι είτε εμφύτευση που κατά τη διάρκεια της έσπασε κάποιο αγγείο της μήτρας το οποίο καθυστερημένα το αποβάλει η μήτρα και επειδή έχει οξυγονωθεί είναι καφέ είτε ανοίξω σε πολύ μικρό % των γυναικών που παρόλο που περνούν προφέσορες μη αδιαθετούν κανονικά ή ότι αποβάλω βιοχημική δλδ. Και μου είπε να μην κάνω τίποτα και να περιμένω εάν δω κόκκινο αίμα να τον πάρω τηλ. Αλλιώς μου άλλαξε την ημερομηνία χωριακης και μου είπε να πάω Τρίτη αντί για Τετάρτη .


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είμαι σήμερα στη 9η μέρα ετ εχθές είχα έναν έντονο πόνο δεξιά στη κοιλιά μου και από εχθές αισθάνομαι όλα τα συμπτώματα περιόδου κανονικά είναι να αδιαθετήσω ΄σήμερα.

Έχω περίεργα συμπτώματα συνήθως αισθάνομαι κατάθλιψη & αισθάνομαι τα όργανα στη κοιλία μου να κουνιούνται και συνήθωσ μετά αδιαθετώ. ααα σήμερα το πρωί είδα και λίγο καφέ!! από ότι φαίνεται δε θα προλάβω καν να κάνω χωριακή που είναι την τετάρτη.

Εάν αδιαθετίσω κανονικά στη μέρα μου αυτό τι σημένει? ότι έπρεπε να πάρω περισσότερη προγεστερόνη?

Αισθάνομαι πολύ άσχημα!

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως δεν μπορεί να σου έρθει η περίοδος από την στιγμή που παίρνεις τόσα φάρμακα!! Πονάκια περιόδου μπορεί να είναι κ καλό σημάδι!!! Μην απογοητεύεσαι κ μην ανησυχείς γτ μπορεί να'ναι χωρίς λόγο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως δεν μπορεί να σου έρθει η περίοδος από την στιγμή που παίρνεις τόσα φάρμακα!! Πονάκια περιόδου μπορεί να είναι κ καλό σημάδι!!! Μην απογοητεύεσαι κ μην ανησυχείς γτ μπορεί να'ναι χωρίς λόγο!!! 

Καλησπέρα Deppybach υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που αδιαθετούν γυναίκες παρόλο που περνούν προγεστερωνη μόλις μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός που μίλησα μαζί του εμένα το θέμα μου δεν είναι τα Πονάκια είχα εχθές ένα πολύ οξύ πόνο και σήμερα έχω όλη μέρα καφέ υγρά έως και κομματάκια θα έλεγα συγνώμη για την περιγραφή .


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Καλησπέρα Deppybach υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που αδιαθετούν γυναίκες παρόλο που περνούν προγεστερωνη μόλις μου το επιβεβαίωσε ο γιατρός που μίλησα μαζί του εμένα το θέμα μου δεν είναι τα Πονάκια είχα εχθές ένα πολύ οξύ πόνο και σήμερα έχω όλη μέρα καφέ υγρά έως και κομματάκια θα έλεγα συγνώμη για την περιγραφή .

Α ναι; Τότε με συγχωρείς..δεν ήξερα πως μπορεί να έρθει η περίοδος με τόσα φάρμακα.. ελπίζω πάντως να είναι για καλό αυτά τα σημάδια που βλέπεις!!.... Μακάρι να ήξερα κ να σου έλεγα... Πάντως κ γιατρούς που ρώτησα δεν υπάρχουν σίγουρα συμπτώματα εμφύτευσης... Είναι αναλόγως την γυναίκα... Εγώ για παράδειγμα δεν είχα τίποτα απολύτως... 

1 ώρα πρίν, Georgia!! είπε:

Εγώ έκανα έμβρυομεταφορά το προηγούμενο Σάββατο, 5 ημερών βλαστοκυστες. Κανονικά πρέπει να πάω για χοριακη το Σάββατο αλλά μάλλον θα πάω Παρασκευή! 

Άντε καλή επιτυχία να έχετε κορίτσια!!!! Μέσα απ'την καρδιά μου!!! Να ξέρατε πόσο μα πόσο σας καταλαβαίνουμε όλες οι κοπέλες εδώ!!!.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα Δεύτερη μέρα με καφέ υγρά!!

Είμαι πολύ αγχωμένη αύριο πρωί θα πάω για χωρίακη 

Καλη επιτυχια για αυριο!! Βλαστοκυστες εχεις βαλει; Ποια μερα μετα την ετ εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Καλη επιτυχια για αυριο!! Βλαστοκυστες εχεις βαλει; Ποια μερα μετα την ετ εισαι;

όχι 3 ημερών 1 εμβρυάκι!

Είμαι στη 10 μέρα Ο γιατρός μου είχε πει να πάω την τετάρτη δλδ στη 12 μέρα και τώρα μου είπε να πάω αύριο στην 11.


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α οκ! Οποτε δεν υπαρχει λογος να πας νωριτερα, ελεγα μηπως ειχες βλαστοκυστες οποτε μπορει να εδειχνε και πιο πριν, ετσι για να σου φυγει η αγωνια...Θα δεις ολα καλα θα πανε! Υπομονη μεχρι αυριο, κανε πραγματα για να γεμισει η μερα σου και θα περασει χωρις να το καταλαβεις! Ολα τα καλα για αυριο σου ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wanna be mama είπε:

Γεια σας κορίτσια γραφω πρωτη φορα και δεν ειμαι σιγουρη οτι γραφω στο σωστο μερος. Ειμαι 4 εβδομάδων και 6 ημερων μετα απο εμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ης μέρας, με χοριακη 1/2 130 3/2 286 5/2 733. Οι γιατροί μου λενε ότι η χοριακες ειναι εξαιρετικές ομως στις 6/2 ειχα λιγο καφε και μετα αίμα κόκκινο αλλά μονο στο σκουπισμα. Στις 7/2 για να ηρεμισω εκανα παλι χοριακη οπου ηταν 1947, ο γιατρος ειπε οτι παμε τέλεια και να μην ανησυχω. Από το μεσημερι μετα τη χοριακη ομως εχω αίμα κατακοκκινο και πολύ σαν περίοδος με κομμάτια (συγνωμη για την περιγραφή) που κραταει μεχρι και τωρα αλλες ωρες περισσοτερο αλλες λιγοτερο. Φοβαμαι οτι απέβαλα, πόνους δεν εχω εκτός απο λιγο βάρος που ενοιωθα χαμηλά χθες το μεσημερι μέχρι και χθες το απογευμα. Ειχε καμια παρομοια εμπειρία που να εξελιχθηκε ομαλα; ακομα δεν εχουμε κανει υπερηχο γιατι ειναι νωρις.

Καλημερα! Είχα εγώ λίγο αίμα για 2-3 μερες. Κατευθείαν με έβαλε να κάνω lentogest και ξαπλα μέχρι να καθαρίσω. Και εγώ καπου τις ίδιες μέρες με σένα είχα δει το αίμα και με πήγε εκτακτως για υπέρηχο την 5η εβδομάδα(ενώ μου είχε κλείσει την 6η εβδομάδα) λόγω προηγούμενης αποβολής.  Τσεκάρατε καθόλου προγεστερονη&οιστραδιολη;  Στην περίπτωση μου πήγαν όλα καλά είχα μια μικρή αποκόλληση στον ενα σάκο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, koukou84 είπε:

Καλημερα! Είχα εγώ λίγο αίμα για 2-3 μερες. Κατευθείαν με έβαλε να κάνω lentogest και ξαπλα μέχρι να καθαρίσω. Και εγώ καπου τις ίδιες μέρες με σένα είχα δει το αίμα και με πήγε εκτακτως για υπέρηχο την 5η εβδομάδα(ενώ μου είχε κλείσει την 6η εβδομάδα) λόγω προηγούμενης αποβολής.  Τσεκάρατε καθόλου προγεστερονη&οιστραδιολη;  Στην περίπτωση μου πήγαν όλα καλά είχα μια μικρή αποκόλληση στον ενα σάκο. 

Δεν εχω μετρήσει καθόλου προγεστερόνη και οιστραδιόλη μετα την εμβριομεταφορα ουτε μου το ζητησαν. Πινω βεβαια και cyclacure και utrogestan απο πριν.. Μακαρι να εξελιχθεί οπως σε σενα! Για υπέρηχο τους ρωτησα και μου ειπαν οχι οσο υπαρχει αίμα. Μονο να ξανα κανω χοριακη αύριο για να δουμε αν μιλαμε για αποβολη ή οχι. Δεν περνανε οι ωρες στο κρεββάτι με τόση αγωνία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happykar είπε:

Α οκ! Οποτε δεν υπαρχει λογος να πας νωριτερα, ελεγα μηπως ειχες βλαστοκυστες οποτε μπορει να εδειχνε και πιο πριν, ετσι για να σου φυγει η αγωνια...Θα δεις ολα καλα θα πανε! Υπομονη μεχρι αυριο, κανε πραγματα για να γεμισει η μερα σου και θα περασει χωρις να το καταλαβεις! Ολα τα καλα για αυριο σου ευχομαι!!

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι να έχει φωλιάσει το σποράκι και ασ με κοψωχωλίαζει...

Είσαι και εσύ σε αναμονή από ετ??


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Love!!! said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα Δεύτερη μέρα με καφέ υγρά!!

Είμαι πολύ αγχωμένη αύριο πρωί θα πάω για χωρίακη 

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε νέα σου :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wanna be mama είπε:

Δεν εχω μετρήσει καθόλου προγεστερόνη και οιστραδιόλη μετα την εμβριομεταφορα ουτε μου το ζητησαν. Πινω βεβαια και cyclacure και utrogestan απο πριν.. Μακαρι να εξελιχθεί οπως σε σενα! Για υπέρηχο τους ρωτησα και μου ειπαν οχι οσο υπαρχει αίμα. Μονο να ξανα κανω χοριακη αύριο για να δουμε αν μιλαμε για αποβολη ή οχι. Δεν περνανε οι ωρες στο κρεββάτι με τόση αγωνία. 

Ναι για τον υπέρηχο έχουν δίκιο και εμένα ο γιατρός μου το ίδιο μου είχε πει, ξαπλα και έρχεσαι κατευθείαν όταν θα καθαρίσεις. Ευχομαι πραγματικά να μην είναι τίποτα και σύντομα να δεις την ομορφότερη εικόνα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia!! είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε νέα σου :x

Σε ευχαριστώ Γεωργία μου!!! η αλήθεια είναι πως δεν έχω πολλές ελπίδες ένα θαυματάκι περιμένω και εγώ!! 


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...