Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Βικυκαβ είπε:

Δευτέρα μου ειπαν απο το κέντρο να παω για χοριακη ,οιστραδιολη και προγεστερόνη...Πως περνάνε τώρα αυτές οι μέρες...αλλο άγχος, θα πηγαίνουν ολα καλά;

Να περάσεις όμορφα τα Χριστούγεννα κ να μην έχεις άγχος. Σκέψου ότι αν δεν πήγαινες τόσο νωρίς δεν θα το ήξερες. Άστο να εξελιχθεί κ να μη κουράζεσαι...

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα Χριστούγεννα σε ολο το κοσμο..σε ολες τις γυναίκες που προσπαθούν, σε εκείνες που περιμενουν το θαυμα τους...

Και ευχαριστω ολα τα κορίτσια της ομαδας..

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και Χρονια Πολλά...Είμαι πολύ χαρούμενη, έκανα τη χοριακη μου σήμερα και Δοξα το Θεό, είναι καλή...763,στην 11ημερα ετ.Σε όλες,ευχομαι τα καλύτερα χωρίς ταλαιπωρία..μη χάνετε τη πίστη σας..Και ευχομαι σε όλες μας να παει καλά αυτη η χρονιά που έρχεται,με οτι και να κάνετε..

 

Μπράβο σου κορίτσι!!! Χαιρομαι πολύ για σένα! 
Ολα με το καλό!!! <3 <3 <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και Χρονια Πολλά...Είμαι πολύ χαρούμενη, έκανα τη χοριακη μου σήμερα και Δοξα το Θεό, είναι καλή...763,στην 11ημερα ετ.Σε όλες,ευχομαι τα καλύτερα χωρίς ταλαιπωρία..μη χάνετε τη πίστη σας..Και ευχομαι σε όλες μας να παει καλά αυτη η χρονιά που έρχεται,με οτι και να κάνετε..

 

Είδες που στα έλεγα;;;;;;μου μυρίζονται 2 ζουζουνακια!!! Καλη συνέχεια και με το καλό να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! 
Χρονια πολλά σε όλες τις συναγωνίστριες!! Ευχομαι το 2021 να φέρει σε όλες μας ότι ποθεί η καρδούλα μας! Υγεια πρωτίστως και όλα θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Βικυκαβ said:

Κορίτσια μου καλησπέρα και Χρονια Πολλά...Είμαι πολύ χαρούμενη, έκανα τη χοριακη μου σήμερα και Δοξα το Θεό, είναι καλή...763,στην 11ημερα ετ.Σε όλες,ευχομαι τα καλύτερα χωρίς ταλαιπωρία..μη χάνετε τη πίστη σας..Και ευχομαι σε όλες μας να παει καλά αυτη η χρονιά που έρχεται,με οτι και να κάνετε..

 

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Τελικά είχες κάποια συμπτώματα? Ποια προσπάθεια σου είναι? Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει κάπου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2020 at 2:08 ΠΜ, Καντι είπε:

Τόσα χρόνια εχω κανει ολα τα πρωτόκολλα. Και πάνω απο 10 ωοληψιες.

 Απο τους εντελώς φυσικούς και φυσικούς τροποποιημένους πέντε στο σύνολο μου πήραν στο σύνολο 21 ωάρια απο αυτα προέκυψαν έξι βλαστοκυστες.

Kαλησπερα κ χρονια πολλα! Εφοσον εχεις μεγαλη εμπειρια απ οτι βλεπω κ εχεις δοκιμασει τα παντα...πιστευεις με τροποποιημενο φυσικο  βγαινουν καλυτερα ποιοτικα ωαρια σε σχεση με κανονικη διεγερση (βραχυ πρωτοκολλο) ; επισης για το gonal ποια ειναι η γνωμη σου;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και Χρονια Πολλά...Είμαι πολύ χαρούμενη, έκανα τη χοριακη μου σήμερα και Δοξα το Θεό, είναι καλή...763,στην 11ημερα ετ.Σε όλες,ευχομαι τα καλύτερα χωρίς ταλαιπωρία..μη χάνετε τη πίστη σας..Και ευχομαι σε όλες μας να παει καλά αυτη η χρονιά που έρχεται,με οτι και να κάνετε..

 

Να πάνε όλα καλά, συγχαρητήρια!!!

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Kαλησπερα κ χρονια πολλα! Εφοσον εχεις μεγαλη εμπειρια απ οτι βλεπω κ εχεις δοκιμασει τα παντα...πιστευεις με τροποποιημενο φυσικο  βγαινουν καλυτερα ποιοτικα ωαρια σε σχεση με κανονικη διεγερση (βραχυ πρωτοκολλο) ; επισης για το gonal ποια ειναι η γνωμη σου;; 

Όχι δεν νομιζω οτι αλλάζει η ποιότητα των ωαρίων. Ισως οταν μιλάμε για μεγάλους αριθμούς διέγερσης να μην ειναι ολα το ίδιο καλα, αλλα και πάλι δεν το πολυπιστεύω.

 Με τα φαρμακα επισης σε καθε κοπελα ταιριάζουν διαφορετικά. Με τα Gonal πάντα πήγαινα καλα, αντιθέτως με τα Pergoveris που ορκίζονται οι κοπέλες πηγαν στράφι οι διεγέρσεις μου.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι δεν νομιζω οτι αλλάζει η ποιότητα των ωαρίων. Ισως οταν μιλάμε για μεγάλους αριθμούς διέγερσης να μην ειναι ολα το ίδιο καλα, αλλα και πάλι δεν το πολυπιστεύω.

 Με τα φαρμακα επισης σε καθε κοπελα ταιριάζουν διαφορετικά. Με τα Gonal πάντα πήγαινα καλα, αντιθέτως με τα Pergoveris που ορκίζονται οι κοπέλες πηγαν στράφι οι διεγέρσεις μου.

Σοβαρα ε; κ το pergoveris θεωρειται το τοπ φαρμακο αυτη τη στιγμη αφου ειναι το πιο συγχρονο κ ακριβο ... εισαι ακομα μια αποδειξη οτι το καθε φαρμακο λειτουργει διαφορετικα ατη καθεμια μας...κ μενα το menopur δε μου ταιριαξε καθολου κ τωρα θα κανω τροποποιημενο με gonal...αν δε παει καλα τοτε θα δοκιμασω το pergoveris...ευχαριστω για την απαντηση σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, koukou84 είπε:

Είδες που στα έλεγα;;;;;;μου μυρίζονται 2 ζουζουνακια!!! Καλη συνέχεια και με το καλό να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! 
Χρονια πολλά σε όλες τις συναγωνίστριες!! Ευχομαι το 2021 να φέρει σε όλες μας ότι ποθεί η καρδούλα μας! Υγεια πρωτίστως και όλα θα τα καταφέρουμε! 

Ναι,υπάρχει αυτή η υποψία της δίδυμης κυησης...Δευτερα θα παμε για υπέρηχο, αν η χοριακη της Πέμπτης είναι εντάξει..Οτι μας χαρισει ο Χριστουλης ...Καλή συνέχεια και σε εσένα...Μακαρι,απο τα βαθη της ψυχής μου για ολες τις γυναίκες...

1 ώρα πρίν, HopeLove είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Τελικά είχες κάποια συμπτώματα? Ποια προσπάθεια σου είναι? Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει κάπου. 

Ευχαριστώ πολύ!!!Σύμπτωμα μέχρι σήμερα, ουδένα...ουδένα όμως...Είναι η πρώτη προσπάθεια, με 2 βλαστοκυστες 5 ημερων..Οτι καλυτερο και σε εσένα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Χρονιά!!!Ενω ξεκινησα δυναμικά τώρα βρίσκομαι κάπως πιο πίσω..Η 1η χοριακη 28/12  763 επόμενη 31/12  2600 στις 4/1  7900 και 7/1 11950 απο τα μισά και μετά δε διπλασιαζεται όπως θα έπρεπε, στις 04/01( 5η εβδομαδα)στο υπέρηχο ειδαμε ένα σάκο και λεκιθικο ασκό , οχι εμβρυο..ο εξωσωματικος μου μειωσε ciclacyr k utrogestan κ ο γιατρός μου ,εδωσε φυλικο ...και ειπε ξανα υπερηχο στις 11/01 ,υπαρχει καποιο κορίτσι που να μην διπλασιαζοταν η χοριακη και να εξελίχθηκε φυσιολογικά;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Χρονιά!!!Ενω ξεκινησα δυναμικά τώρα βρίσκομαι κάπως πιο πίσω..Η 1η χοριακη 28/12  763 επόμενη 31/12  2600 στις 4/1  7900 και 7/1 11950 απο τα μισά και μετά δε διπλασιαζεται όπως θα έπρεπε, στις 04/01( 5η εβδομαδα)στο υπέρηχο ειδαμε ένα σάκο και λεκιθικο ασκό , οχι εμβρυο..ο εξωσωματικος μου μειωσε ciclacyr k utrogestan κ ο γιατρός μου ,εδωσε φυλικο ...και ειπε ξανα υπερηχο στις 11/01 ,υπαρχει καποιο κορίτσι που να μην διπλασιαζοταν η χοριακη και να εξελίχθηκε φυσιολογικά;;

ΚΑλημερα και καλή χρόνια!

Μην κανείς άλλες χοριακες δεν χρειάζεται.

απο κάποιο σημείο και μετά δεν διπλασιάζεται. Ο υπέρηχος ήταν μια χαρά και την επόμενη θα ακούσετε καρδιά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βικυκαβ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Χρονιά!!!Ενω ξεκινησα δυναμικά τώρα βρίσκομαι κάπως πιο πίσω..Η 1η χοριακη 28/12  763 επόμενη 31/12  2600 στις 4/1  7900 και 7/1 11950 απο τα μισά και μετά δε διπλασιαζεται όπως θα έπρεπε, στις 04/01( 5η εβδομαδα)στο υπέρηχο ειδαμε ένα σάκο και λεκιθικο ασκό , οχι εμβρυο..ο εξωσωματικος μου μειωσε ciclacyr k utrogestan κ ο γιατρός μου ,εδωσε φυλικο ...και ειπε ξανα υπερηχο στις 11/01 ,υπαρχει καποιο κορίτσι που να μην διπλασιαζοταν η χοριακη και να εξελίχθηκε φυσιολογικά;;

Καλημερα και καλη χρόνια!!! Από αυτά που έχω διαβάσει και εγώ από κάποια στιγμή και μετά η χοριακη δεν διπλασιάζεται. Εγώ σκέψου έκανα 3 μόνο και όταν έφτασα στο 2500 δεν με έβαλε να κάνω άλλη. Την 5η εβδομάδα και εγώ μόνο σάκους είδα. Στις 7&3 είδα καρδούλες να αναβοσβήνουν. Οπότε είναι μια χαρά όλα. Μην αγχώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω παρα πολύ καιρό να γράψω!! Μόλις προχώρησα σε εμβρυομεταφορά 4ης μέρας πολύ καλών μοριδιων (ένα στάδιο πριν την βλαστοκυστη) . Όλα πήγαν πολύ καλά! Δόξα τω Θεώ! Απλά όπως γνωρίζετε, έχω αγωνία με το αποτέλεσμα! Καθώς ήμουν στην κλινική κ περίμενα ξαπλωμένη, μου ήρθε φτέρνισμα κ φτερνιστηκα.... Πολύ φοβάμαι μήπως επηρέασε αρνητικά αυτό το φτέρνισμα.. εσείς φοβοσασταν όπως εγώ;... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...