Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Silvii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,

σας παρακολουθώ καιρό άλλα δεν έχω γράψει..σήμερα πηρα τα αποτελέσματα της χοριακης μου μετά απο 8ημερες έμβρυο μεταφοράς σε βλαστό κύστες 5ημερων.. ο γιατρός που είχε πει να κάνω στις 9 μέρες αλλά πηγα μια μέρα νωρίτερα..

το αποτέλεσμα..85.....μου είπε να επαναλάβω αύριο παλι .. Εχει καμια κοπελα γνώμη πως της φαινεται η χοριακη; 
εύχομαι σε όλες μας τα καλυτερα!!!!!

Πολλά καλή!!! Συγχαρητηρια!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Πολλά καλή!!! Συγχαρητηρια!!!!!

Ευχαριστω πολυυυ!!! 
εχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά οπως πολλα ζευγάρια απο οτι διαβάζω..ελπίζω η αυριανή να ειναι εξίσου καλη!!

και το 2021 να φυλάει για όλες μας ενα υγειες παιδάκι!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Silvii είπε:

Ευχαριστω πολυυυ!!! 
εχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά οπως πολλα ζευγάρια απο οτι διαβάζω..ελπίζω η αυριανή να ειναι εξίσου καλη!!

και το 2021 να φυλάει για όλες μας ενα υγειες παιδάκι!!!! 

Περιμένουμε νέα σου αύριο ναι; Να πάνε όλα καλά!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σημερα έκανα και εγώ ετ αναμονή μέχρι 12/2.

μετέφερα 1 μέτρια ποιότητας που είχα φρέσκο 3 μέρας με 4 κύτταρα.

δε μου έδωσαν πολλές πιθανότητες αλλά η ελπίδα πάντα φωλιάζει στην ψυχούλα μας!!

  • Μου αρέσει 7

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σημερα έκανα και εγώ ετ αναμονή μέχρι 12/2.

μετέφερα 1 μέτρια ποιότητας που είχα φρέσκο 3 μέρας με 4 κύτταρα.

δε μου έδωσαν πολλές πιθανότητες αλλά η ελπίδα πάντα φωλιάζει στην ψυχούλα μας!!

Λες να τα καταφέρει το σκαθαράκι κ να μείνουμε όλοι μ@λ@κ..;;;;;;;;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 10:39 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Εγώ προσπαθούσα τρία χρόνια μέχρι να φτάσω στην εξωσωματική. Το μόνο θέμα φανερό ήταν ότι είχα μια σάλπιγγα μόνο ανοιχτή και είχα και μια ατροφική οωθηκη λόγω κάποιου χειρουργείου σπάνια έως καθόλου έκανα οωρρηξια από εκείνη. Έκανα λοιπόν εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο πρώτη φορά στα 29 μου. Ευτυχώς πηγε καλά πήραμε 12 βλαστοκυστες. Έβαλα τις δύο πιάσανε και οι δύο. Δυστυχώς το ένα μωράκι προχώρησε βέβαια, το δεύτερο σταμάτησε και δεν πρόλαβα καν να ακούσω καρδιά. Τώρα περιμένω το αγοράκι μου με ανυπομονησία και δεν το πιστεύω ότι τα κατάφερα! Να ξέρεις όταν πετύχεις και προχωρά η εγκυμοσύνη τα ξεχνάς όσα δύσκολα πέρασες... Εύχομαι κορίτσι μου σε λίγες μέρες να μας πεις ότι είσαι έγκυος! Από συμπτώματα να σου πω εγώ είχα μόνο έντονη πείνα ξαφνικά άρχισα να νιώθω ότι πεινάω πολύ περισσότερο από πριν σε σημείο που αν δεν έτρωγα ποναγε το στομάχι μου , επίσης είχα και συχνοουρια. Αυτά τρεις τέσσερις μέρες πριν τη χοριακή ξεκίνησαν. Είχα και υπνηλία και ενοιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στην κυριολεξία. Αλλά αυτό δεν ξέρω ίσως οφειλόταν στην προγεστερόνη που έπαιρνα.

Ευχαριστώ πολύ!!!! Πάντως κ γω με μια σάλπιγγα είμαι κ κάνω πολύ συχνά ωορρηξία από την μεριά της κλειστής σάλπιγγας!!! Έκανα συνολικά 5 προσπάθειες κ 3 φορες εμβρυομεταφορα.. ελπίζοντας να είναι κ η τελευταία. Στην κλινική που πήγα τώρα ένιωσα περισσότερο σιγουριά κ αισιοδοξία.. βέβαια αναμένω αποτέλεσμα β-χοριακης, αλλά δεν παύει να ένιωσα ασφάλεια αυτή τη φορά.. Γενικά από την αρχή έχω βάλει δύο 3ης μέρας (με αποτέλεσμα βιοχημική κύηση) , δύο άριστες βλαστοκυστες (μηδενική χοριακη) κ τώρα δύο μοριδια 4ης μέρας. Ελπίζω για το καλύτερο.. Συμπτώματα δεν νομίζω πως έχω.. Θα δείξει.

On 27/1/2021 at 1:38 ΠΜ, Moomin είπε:

Για το στήθος τώρα που το έγραψες όντως εμένα τη πρώτη φορά ήταν πιο πρησμένο σε κάποιες φάσεις ενώ τη δεύτερη τίποτα, ενώ έπαιρνα κ παραπάνω προγεστερονη. Αλλα κ πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε πριν τη χοριακη...

Σίγουρα η β-χοριακη θα είναι αυτή που θα μας ξεκαθαρίσει το τοπίο!! Αλλά ακούς κ άλλες που είχαν διάφορα συμπτώματα κ έμειναν αλλά κ το αντίθετο!!! Όπως επίσης κάποιες δεν είχαν κ έμειναν αλλά κ το αντίθετο!! Δεν ξέρεις τι να περιμένεις παρά μόνο να παρακαλάς για ένα ευχάριστο αποτέλεσμα με μια μεγάλη β-χοριακη που θα ταξιδέψει στα ουράνια εμάς κ τους συντρόφους μας!!!..

 

 

On 26/1/2021 at 10:39 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Εγώ προσπαθούσα τρία χρόνια μέχρι να φτάσω στην εξωσωματική. Το μόνο θέμα φανερό ήταν ότι είχα μια σάλπιγγα μόνο ανοιχτή και είχα και μια ατροφική οωθηκη λόγω κάποιου χειρουργείου σπάνια έως καθόλου έκανα οωρρηξια από εκείνη. Έκανα λοιπόν εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο πρώτη φορά στα 29 μου. Ευτυχώς πηγε καλά πήραμε 12 βλαστοκυστες. Έβαλα τις δύο πιάσανε και οι δύο. Δυστυχώς το ένα μωράκι προχώρησε βέβαια, το δεύτερο σταμάτησε και δεν πρόλαβα καν να ακούσω καρδιά. Τώρα περιμένω το αγοράκι μου με ανυπομονησία και δεν το πιστεύω ότι τα κατάφερα! Να ξέρεις όταν πετύχεις και προχωρά η εγκυμοσύνη τα ξεχνάς όσα δύσκολα πέρασες... Εύχομαι κορίτσι μου σε λίγες μέρες να μας πεις ότι είσαι έγκυος! Από συμπτώματα να σου πω εγώ είχα μόνο έντονη πείνα ξαφνικά άρχισα να νιώθω ότι πεινάω πολύ περισσότερο από πριν σε σημείο που αν δεν έτρωγα ποναγε το στομάχι μου , επίσης είχα και συχνοουρια. Αυτά τρεις τέσσερις μέρες πριν τη χοριακή ξεκίνησαν. Είχα και υπνηλία και ενοιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στην κυριολεξία. Αλλά αυτό δεν ξέρω ίσως οφειλόταν στην προγεστερόνη που έπαιρνα.

Πόσο τέλεια!!!! Μπράβο!!!! Με το καλό σου εύχομαι!! Μακάρι για όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Πάντως κ γω με μια σάλπιγγα είμαι κ κάνω πολύ συχνά ωορρηξία από την μεριά της κλειστής σάλπιγγας!!! Έκανα συνολικά 5 προσπάθειες κ 3 φορες εμβρυομεταφορα.. ελπίζοντας να είναι κ η τελευταία. Στην κλινική που πήγα τώρα ένιωσα περισσότερο σιγουριά κ αισιοδοξία.. βέβαια αναμένω αποτέλεσμα β-χοριακης, αλλά δεν παύει να ένιωσα ασφάλεια αυτή τη φορά.. Γενικά από την αρχή έχω βάλει δύο 3ης μέρας (με αποτέλεσμα βιοχημική κύηση) , δύο άριστες βλαστοκυστες (μηδενική χοριακη) κ τώρα δύο μοριδια 4ης μέρας. Ελπίζω για το καλύτερο.. Συμπτώματα δεν νομίζω πως έχω.. Θα δείξει.

Σίγουρα η β-χοριακη θα είναι αυτή που θα μας ξεκαθαρίσει το τοπίο!! Αλλά ακούς κ άλλες που είχαν διάφορα συμπτώματα κ έμειναν αλλά κ το αντίθετο!!! Όπως επίσης κάποιες δεν είχαν κ έμειναν αλλά κ το αντίθετο!! Δεν ξέρεις τι να περιμένεις παρά μόνο να παρακαλάς για ένα ευχάριστο αποτέλεσμα με μια μεγάλη β-χοριακη που θα ταξιδέψει στα ουράνια εμάς κ τους συντρόφους μας!!!..

 

 

Πόσο τέλεια!!!! Μπράβο!!!! Με το καλό σου εύχομαι!! Μακάρι για όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα!!

Μακάρι κορίτσι μου στο εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου. Πότε έχεις χοριακή ; Μην κοιτάς συμπτώματα σε κάθε μία είναι διαφορετικά και τα φανερά ξεκινούν μετά την 6η εβδομάδα.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Λες να τα καταφέρει το σκαθαράκι κ να μείνουμε όλοι μ@λ@κ..;;;;;;;;

Χα χα χα καλημέρα!!!

τι να πω μακάρι!!!

ο Γιατρός μου είπε ότι σε αυτή τη δουλειά έχουμε δει τα πάντα και ποτέ δεν ξέρεις εάν θέλει να μείνει θα μείνει!!! Εγώ το μόνο που εύχομαι είναι να βολευτεί εκεί μέσα ... του μιλάω από εχθές και το εμψυχώνω !!!

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου στο εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου. Πότε έχεις χοριακή ; Μην κοιτάς συμπτώματα σε κάθε μία είναι διαφορετικά και τα φανερά ξεκινούν μετά την 6η εβδομάδα.

Σε ευχαριστώ πολύ!!... Β-χοριακη θα πάω να κάνω 4/2 !!! Ανυπομονώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!... Β-χοριακη θα πάω να κάνω 4/2 !!! Ανυπομονώ!!! 

Κούκλα μου εύχομαι κάθε επιτυχία 3 και καλή δε λένε!!! Πίστεψε το και θα γίνει!!! Εσυ 4/2 εγώ 10/2 κοντά είμαστε... άνοιξε το χορό και έρχομαι και εγώ!!!

εσενα τι ποιότητας είναι τα ζουζούνια σου;;

σου είπαν κάτι γιατί τις προηγούμενες φορές δεν προχώρησε;

  • Ευχαριστώ 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Love!!! είπε:

Χα χα χα καλημέρα!!!

τι να πω μακάρι!!!

ο Γιατρός μου είπε ότι σε αυτή τη δουλειά έχουμε δει τα πάντα και ποτέ δεν ξέρεις εάν θέλει να μείνει θα μείνει!!! Εγώ το μόνο που εύχομαι είναι να βολευτεί εκεί μέσα ... του μιλάω από εχθές και το εμψυχώνω !!!

Και έχει απόλυτο δίκιο. Μπράβο του πήρε αυτό το ρίσκο.

Και ο δικός μου γιατρός μου έχει πει ακριβώς το ίδιο. Σκεψου ότι κοπέλα έμεινε έγκυος με εξωσωματική όπου στον ίδιο κύκλο είχε πάρει serpafar.

Οποτε τίποτα δεν είναι απίθανο. Αντιθέτως όλα είναι τυχερά. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Love!!! είπε:

Κούκλα μου εύχομαι κάθε επιτυχία 3 και καλή δε λένε!!! Πίστεψε το και θα γίνει!!! Εσυ 4/2 εγώ 10/2 κοντά είμαστε... άνοιξε το χορό και έρχομαι και εγώ!!!

εσενα τι ποιότητας είναι τα ζουζούνια σου;;

σου είπαν κάτι γιατί τις προηγούμενες φορές δεν προχώρησε;

Όχι δεν μου είπε κανείς τπτ!!!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει εμπεριστατωμένη άποψη επ αυτού.... Η μήτρα διαβάζει το γονιμοποιημένο ωάριο κ είναι εκείνη που θα επιλέξει να το απορροφήσει! Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει!!! Οπότε.... Τι να πω?!! Ελπίζω να τα καταφέρουν τα ζουζούνια μου αυτή τη φορά!!! 4ης μέρας άριστα μοριδια έβαλα!! Άντε μωρέ! Καλή μας επιτυχία!!! Όλα να πάνε καλά!!! Ελπίζω να έχω θετικά αποτελέσματα για να σας εμψύχωσω!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...