Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχω καιρό να μπω στο φόρουμ... Καταρχάς συγχαρητήρια στα κορίτσια που πήραν το πολυπόθητο θετικό... Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Στα κορίτσια που είναι στην αναμονή να δουν ένα τεράστιο νούμερο στη χοριακης τους! 

Εγώ έχω ένα παιδάκι 3,5 χρ απτην πρώτη μου εξωσωματικη ( έκανα προσπάθειες 7 χρόνια με φάρμακα και σπερματενχυσεις και μια διέγερση που δεν ολοκληρώθηκε) και νιώθω πλέον έτοιμη να κάνω ένα παιδάκι ακόμα αφού φυσιολογικα δεν έρχεται με τπτ (ανεξήγητη υπογονημοτητα) 

Έχω 3 βλαστόκυστες στην κρύο συντήρηση από το 2016... Έχει κάποιο κορίτσι κρατημένα τόσα χρόνια γονιμοποιημενα ωάρια.... Κάποια που έκανε με κρύο συντηρημένο έμβρυο μεταφορά...; 

 

Εμενα ενα χρόνο ηταν ο μικρός στην κατάψυξη.

  • Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχω καιρό να μπω στο φόρουμ... Καταρχάς συγχαρητήρια στα κορίτσια που πήραν το πολυπόθητο θετικό... Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Στα κορίτσια που είναι στην αναμονή να δουν ένα τεράστιο νούμερο στη χοριακης τους! 

Εγώ έχω ένα παιδάκι 3,5 χρ απτην πρώτη μου εξωσωματικη ( έκανα προσπάθειες 7 χρόνια με φάρμακα και σπερματενχυσεις και μια διέγερση που δεν ολοκληρώθηκε) και νιώθω πλέον έτοιμη να κάνω ένα παιδάκι ακόμα αφού φυσιολογικα δεν έρχεται με τπτ (ανεξήγητη υπογονημοτητα) 

Έχω 3 βλαστόκυστες στην κρύο συντήρηση από το 2016... Έχει κάποιο κορίτσι κρατημένα τόσα χρόνια γονιμοποιημενα ωάρια.... Κάποια που έκανε με κρύο συντηρημένο έμβρυο μεταφορά...; 

 

Με το καλό αστα μου!! Κάθε επιτυχία!!!

εγω Δεν έχω καθόλου στην κατάψυξη αλλά από όσο ξέρω δεν παίζει ρόλο ο χρόνος σε αυτό το τοπικ νομίζω είχα διαβάσει την ιστορία μιας κοπέλας που έκανε 2 κοριτσάκια με διαφορά 4 χρόνια από την ίδια ωοληψια και τις θεό ρούσε αδελφούλες!!

  • Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ερώτηση σήμερα είμαι στην 3 μέρα έμβρυομεταφοράς έχω τρομερό πονοκέφαλο όλη μέρα και δε μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ κάπου... είναι αναμενόμενο αυτό το έχει πάθει κάποια καπέλα;;

Depon κάνει να πάρω;

εκτος αυτού εχθές είχα βγει για χαλαρό περπάτημα και ζαλιστικά και σήμερα έχω μια ανακάτωμαρα  που δε μπορώ να φάω επιπλέον έχω δέκατα 37.1 και ένα φούσκωμα σα να είμαι έγκυος χα χα χα...

ειναι φυσιολογικά όλα αυτά που αισθάνομαι;

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση σήμερα είμαι στην 3 μέρα έμβρυομεταφοράς έχω τρομερό πονοκέφαλο όλη μέρα και δε μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ κάπου... είναι αναμενόμενο αυτό το έχει πάθει κάποια καπέλα;;

Depon κάνει να πάρω;

εκτος αυτού εχθές είχα βγει για χαλαρό περπάτημα και ζαλιστικά και σήμερα έχω μια ανακάτωμαρα  που δε μπορώ να φάω επιπλέον έχω δέκατα 37.1 και ένα φούσκωμα σα να είμαι έγκυος χα χα χα...

ειναι φυσιολογικά όλα αυτά που αισθάνομαι;

Love!!! Δεν νομίζω ο πονοκέφαλος να είναι σύμπτωμα την εμβρυομεταφοράς. Πιστεύω πως ο πονοκέφαλος κ η ζαλάδα αλλά κ η ανακατωσουρα κ το φούσκωμα  οφείλονται στην προγενέστερονη , λογικά (μήπως) , παίρνεις δια στόματος τα utrogestan ? Προσωπικά αυτην την άποψη έχω. Αλλά καλύτερα αύριο να ρωτήσεις κ τον γιατρό σου!.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω αγχωθεί υπερβολικά και δεν ξέρω τι να κάνω. Τη Δευτερα έκανα για πρώτη φορά εμβρυομεταφορα και την Τρίτη πιεστηκα πάρα πολύ στην τουαλέτα γιατί έχω τρομερή δυσκοιλιοτητα. Φοβάμαι ότι έκανα ζημιά! Είναι δυνατόν να διακοπεί η διαδικασία εμφύτευσης επειδή πιεστηκα τόσο στη τουαλέτα? Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα και σκέφτομαι ότι με την βλακεία μου θα χάλασα την διαδικασια! Το έχει πάθει κάποια να μου πει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Georgia!! said:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω αγχωθεί υπερβολικά και δεν ξέρω τι να κάνω. Τη Δευτερα έκανα για πρώτη φορά εμβρυομεταφορα και την Τρίτη πιεστηκα πάρα πολύ στην τουαλέτα γιατί έχω τρομερή δυσκοιλιοτητα. Φοβάμαι ότι έκανα ζημιά! Είναι δυνατόν να διακοπεί η διαδικασία εμφύτευσης επειδή πιεστηκα τόσο στη τουαλέτα? Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα και σκέφτομαι ότι με την βλακεία μου θα χάλασα την διαδικασια! Το έχει πάθει κάποια να μου πει?

Καλημέρα! Καμία ζημιά δεν έκανες, η δυσκοιλιότητα είναι λόγω των φαρμάκων και του άγχους που έχουμε! 
αλλα μην πιέζεσαι στην τουαλέτα γιατί δεν κάνει γενικότερα καλό. Ξεκινά να τρως δαμάσκηνα και ακτινίδια και αν δεν δεις ότι σε βοηθάει, επικοινώνησε με τον γιατρό/μαία για το αν μπορείς να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει. 
κακο πάντως δεν έκανες! 
Καλα αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από το άγχος και την αγωνία δεν είπα ούτε γεια :) Σας χαιρετώ όλες και εύχομαι σε όλες να εχετε πολύ θετικά αποτελέσματα! Εγώ κάνω παρθενική εμφάνιση! Πρώτη μου εξωσωματική! Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα. Δεν έχω φουσκώσει καν από τα φάρμακα. Δεν μου συμβαίνει τίποτα απολύτως. Μόνο δυσκοιλιοτητα. Και μετά το περιστατικό στην τουαλετα λέω τέλος! Τίποτα δεν θα γίνει! Μακάρι να κάνω λάθος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia!! είπε:

Από το άγχος και την αγωνία δεν είπα ούτε γεια :) Σας χαιρετώ όλες και εύχομαι σε όλες να εχετε πολύ θετικά αποτελέσματα! Εγώ κάνω παρθενική εμφάνιση! Πρώτη μου εξωσωματική! Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα. Δεν έχω φουσκώσει καν από τα φάρμακα. Δεν μου συμβαίνει τίποτα απολύτως. Μόνο δυσκοιλιοτητα. Και μετά το περιστατικό στην τουαλετα λέω τέλος! Τίποτα δεν θα γίνει! Μακάρι να κάνω λάθος! 

Καλή επιτυχία!!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia!! said:

Από το άγχος και την αγωνία δεν είπα ούτε γεια :) Σας χαιρετώ όλες και εύχομαι σε όλες να εχετε πολύ θετικά αποτελέσματα! Εγώ κάνω παρθενική εμφάνιση! Πρώτη μου εξωσωματική! Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα. Δεν έχω φουσκώσει καν από τα φάρμακα. Δεν μου συμβαίνει τίποτα απολύτως. Μόνο δυσκοιλιοτητα. Και μετά το περιστατικό στην τουαλετα λέω τέλος! Τίποτα δεν θα γίνει! Μακάρι να κάνω λάθος! 

έχεις την αγωνία σου και ζητάς και συγνώμη? άσε μας τώρα!

όλα καλά θα πάνε και μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί είναι τελείως υποκειμενικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση σήμερα είμαι στην 3 μέρα έμβρυομεταφοράς έχω τρομερό πονοκέφαλο όλη μέρα και δε μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ κάπου... είναι αναμενόμενο αυτό το έχει πάθει κάποια καπέλα;;

Depon κάνει να πάρω;

εκτος αυτού εχθές είχα βγει για χαλαρό περπάτημα και ζαλιστικά και σήμερα έχω μια ανακάτωμαρα  που δε μπορώ να φάω επιπλέον έχω δέκατα 37.1 και ένα φούσκωμα σα να είμαι έγκυος χα χα χα...

ειναι φυσιολογικά όλα αυτά που αισθάνομαι;

Καλημέρα. Παίρνεις ουτρο από το στόμα; Ειναι πολυ συνηθισμένες οι ζαλάδες όταν παίρνεις ουτρο από το στόμα. Εγώ έχω φτάσει στα πρόθυρα λιποθυμίας.. Μου έριχνε νερο ο σύζυγος στο πρόσωπο.Ειναι απολύτως φυσιολογικά με τη λήψη προγεστερονης όσα περιγράφεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Georgia!! said:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω αγχωθεί υπερβολικά και δεν ξέρω τι να κάνω. Τη Δευτερα έκανα για πρώτη φορά εμβρυομεταφορα και την Τρίτη πιεστηκα πάρα πολύ στην τουαλέτα γιατί έχω τρομερή δυσκοιλιοτητα. Φοβάμαι ότι έκανα ζημιά! Είναι δυνατόν να διακοπεί η διαδικασία εμφύτευσης επειδή πιεστηκα τόσο στη τουαλέτα? Δεν έχω και καθόλου συμπτώματα και σκέφτομαι ότι με την βλακεία μου θα χάλασα την διαδικασια! Το έχει πάθει κάποια να μου πει?

Καλημερα, κ εγω το ιδιο ακριβως περασα κ φρικαρα... Μου ειπε ο ιατρος να παιρνω lipicol, ενα κουταλακι το πρωι κ ενα το βραδυ.. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Καλημερα, κ εγω το ιδιο ακριβως περασα κ φρικαρα... Μου ειπε ο ιατρος να παιρνω lipicol, ενα κουταλακι το πρωι κ ενα το βραδυ.. Καλη επιτυχια!

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα! Είναι μεγάλη ανακούφιση να μιλάς με κοπέλες που περνάνε τα ίδια με σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια... πως είστε  ;  έκανα και εγώ εμβριομεταφορα το Σάββατο και δεν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα... είναι καλό η κακό ; γιατί διάβασα εδώ ότι πάτε και για περπάτημα και όλα φυσιολογικά! Εγώ αγχώνομαι λίγο γιατί είναι η πρώτη μου εξωσωματική και τα κορίτσια εκεί μου είπανε να μην κάνω και Πολλά πράγματα και να ξεκουραστώ.... Τελικά τι είναι καλό να κάνω?!?!?!?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name είπε:

Γεια σας κορίτσια... πως είστε  ;  έκανα και εγώ εμβριομεταφορα το Σάββατο και δεν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα... είναι καλό η κακό ; γιατί διάβασα εδώ ότι πάτε και για περπάτημα και όλα φυσιολογικά! Εγώ αγχώνομαι λίγο γιατί είναι η πρώτη μου εξωσωματική και τα κορίτσια εκεί μου είπανε να μην κάνω και Πολλά πράγματα και να ξεκουραστώ.... Τελικά τι είναι καλό να κάνω?!?!?!?!

Καλησπέρα! Καλά αποτελέσματα και με το καλό να έχεις μια θετική χοριακή!

Γενικά, υπάρχει η άποψη ότι τις πρώτες μέρες καλό είναι να είσαι στο σπίτι ήρεμα χωρίς να κάνεις δουλειές κλπ! Τουλάχιστον, στο δικό μου κέντρο μας λένε για 2-3 μέρες σπίτι (όχι ακινησία)! Βέβαια, υπάρχουν και κορίτσια που από την αρχή είναι πιο δραστήρια! Εσύ να κάνεις ό,τι θεωρείς ότι είναι σωστό! Καλό θα ήταν βέβαια μετά τις πρώτες μέρες να κινείσαι λίγο παραπάνω, γιατί και η τελείως ακινησία δεν είναι καλή! Γενικά να είσαι χαλαρή! Αν είναι να γίνει η εμφύτευση, θα γίνει! Μην αγχώνεσαι! Διάβασε κανένα βιβλίο, δες καμία σειρά, βγες με το σύντροφό σου έναν χαλαρό περίπατο κι όλα θα πάνε καλά!

Καλή επιτυχία!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name είπε:

Γεια σας κορίτσια... πως είστε  ;  έκανα και εγώ εμβριομεταφορα το Σάββατο και δεν σηκώνομαι απο το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα... είναι καλό η κακό ; γιατί διάβασα εδώ ότι πάτε και για περπάτημα και όλα φυσιολογικά! Εγώ αγχώνομαι λίγο γιατί είναι η πρώτη μου εξωσωματική και τα κορίτσια εκεί μου είπανε να μην κάνω και Πολλά πράγματα και να ξεκουραστώ.... Τελικά τι είναι καλό να κάνω?!?!?!?!

Εμενα μου ειχε πει να περπαταω στο σπιτι για να αιματωνεται η μητρα.εγω οχι μονο δε περπαταγα ημουν μονο καναπε κρεβατι κολλημένη στο νετφλιξ ξεχνιομουνα, ακομα και εκει ετρωγα..αγχος δεν ειχα ομως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...