Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Deppybach είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σας! Για όσες δεν με θυμούνται θα κάνω μια περίληψη:

* Έχω κάνει 5 εξωσωματικες

* 3 εμβρυομεταφορες

* Μια β-χοριακη με 9 μόλις μονάδες της πρώτης εμβρυομεταφοράς, δηλαδή βιοχημική κύηση.

* Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την 3η μου εμβρυομεταφορά! Η β-χοριακη είναι 75,60 !!!!!!!

Πετάμε από την χαρά μας!!!! Έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετα... Τώρα η αγωνία μας είναι λίγο πιο γλυκιά!!! Περιμένουμε πως κ πως να ανεβαίνει η β-χοριακη!!! Το Σάββατο που θα ξαναπάρω αποτέλεσμα β-χοριακης θα σας ενημερώσω κ παλι!!! 

Θα σας πω για τα συμπτώματα μετά την εμβρυομεταφορά!!! Δεν είχα τίποτα!!!! Τα μόνα που υπήρχαν(πρήξιμο στο στήθος) ήταν από την προγενέστερονη, δηλαδή τα ουτροτζεσταν!!! Τπτ άλλο!!!

Εύχομαι όλα να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! Κυριολεκτικά!!!! Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.... 

Έλααααααααα τι όμορφα νέα επιτέλους!!!!!! Καλούς  διπλασιασμους ευχομαι και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό.

Αρα 3η και τυχερή. Ποσα έμβρυα είχατε βάλει;

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έλααααααααα τι όμορφα νέα επιτέλους!!!!!! Καλούς  διπλασιασμους ευχομαι και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό.

Αρα 3η και τυχερή. Ποσα έμβρυα είχατε βάλει;

Ναιιίιι!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Κ σε σένα εύχομαι ο,τι καλύτερο!!!! Είχα βάλει 2 μοριδια τεσσάρων ημερών!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ναιιίιι!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Κ σε σένα εύχομαι ο,τι καλύτερο!!!! Είχα βάλει 2 μοριδια τεσσάρων ημερών!! 

Ναι μας πεις το Σάββατο ποσό θα είναι. Μακαρι να έπιασαν και τα δυο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach said:

Ναιιίιι!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Κ σε σένα εύχομαι ο,τι καλύτερο!!!! Είχα βάλει 2 μοριδια τεσσάρων ημερών!! 

Καλους διπλασιασμους!!! Μονο χαρες κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Deppybach είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σας! Για όσες δεν με θυμούνται θα κάνω μια περίληψη:

* Έχω κάνει 5 εξωσωματικες

* 3 εμβρυομεταφορες

* Μια β-χοριακη με 9 μόλις μονάδες της πρώτης εμβρυομεταφοράς, δηλαδή βιοχημική κύηση.

* Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την 3η μου εμβρυομεταφορά! Η β-χοριακη είναι 75,60 !!!!!!!

Πετάμε από την χαρά μας!!!! Έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετα... Τώρα η αγωνία μας είναι λίγο πιο γλυκιά!!! Περιμένουμε πως κ πως να ανεβαίνει η β-χοριακη!!! Το Σάββατο που θα ξαναπάρω αποτέλεσμα β-χοριακης θα σας ενημερώσω κ παλι!!! 

Θα σας πω για τα συμπτώματα μετά την εμβρυομεταφορά!!! Δεν είχα τίποτα!!!! Τα μόνα που υπήρχαν(πρήξιμο στο στήθος) ήταν από την προγενέστερονη, δηλαδή τα ουτροτζεσταν!!! Τπτ άλλο!!!

Εύχομαι όλα να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! Κυριολεκτικά!!!! Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.... 

Μπράβο!!!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια ήρεμη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Moomin είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, συγχαρητήρια!

Ευχαριστώ πολύ!!!! Κ σε σένα εύχομαι ο,τι καλύτερο!!!! 

πρίν από 14 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Καλους διπλασιασμους!!! Μονο χαρες κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

Να'σαι καλά!!!!! Τώρα αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο!!! Οι τιμές!!!!! Όλα να πάνε καλά σε όλες μας!!!!

Just now, *Μυρτώ είπε:

Μπράβο!!!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια ήρεμη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Αχ!!! Μακάρι!!!! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!!! Κ συ εύχομαι όλα καλά να σου πάνε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με το Καλό κορίτσι μου και τελικά δεν πρέπει να τα παρατάς ποτέ πολλα συγχαρητήρια σου εύχομαι τα καλύτερα μου έδωσες πολύ δύναμη..... και εγώ στην αναμονή είμαι περιμένω να περάσουν οι μέρες και να δω θετική χοριακη...  είμαι να πάω 13 του μηνός Αχ πραγματικά αυτή η αναμονή σε σκοτώνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, συγχαρητήρια!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!

Just now, No Name είπε:

Με το Καλό κορίτσι μου και τελικά δεν πρέπει να τα παρατάς ποτέ πολλα συγχαρητήρια σου εύχομαι τα καλύτερα μου έδωσες πολύ δύναμη..... και εγώ στην αναμονή είμαι περιμένω να περάσουν οι μέρες και να δω θετική χοριακη...  είμαι να πάω 13 του μηνός Αχ πραγματικά αυτή η αναμονή σε σκοτώνει 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Να σου πω κάτι; Είχα τρελαθεί τις ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά κ γω!!! Έκλαιγα χωρίς λογο, τρελαίνουν!!! Την τελευταία μέρα, μια μέρα δηλαδή πριν την β-χοριακη, είπα στον σύζυγό μου : "ως εδώ!!! Δε θα τρελαθώ!!! Φτάνει!!! Ο,τι έγινε έγινε!!!! Εγώ έκανα ο,τι μπορούσα, εσύ κ οι γιατροί το ίδιο!!! Ο Θεός τώρα έχει λόγο!" Κ πραγματικά ηρέμησα. Αφού ξύπνησα, πήγα για εξέταση β-χοριακης, γύρισα σπίτι κ ξανακοιμηθηκα!! Δεν αγχώθηκα άλλο!!! Έπειτα με πήραν τηλέφωνο κ όταν μου ανακοίνωσαν τα θετικά αποτελέσματα, τους είπα είστε σίγουροι; Αλήθεια τώρα; Κ γελούσαν! Λοιπόν!!! Όσο είναι εφικτό, προσπαθείτε να είστε ήρεμες!!! Εύχομαι όλες μας να έχουμε θετικότατα αποτελέσματα κάθε φορά!!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σας! Για όσες δεν με θυμούνται θα κάνω μια περίληψη:

* Έχω κάνει 5 εξωσωματικες

* 3 εμβρυομεταφορες

* Μια β-χοριακη με 9 μόλις μονάδες της πρώτης εμβρυομεταφοράς, δηλαδή βιοχημική κύηση.

* Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από την 3η μου εμβρυομεταφορά! Η β-χοριακη είναι 75,60 !!!!!!!

Πετάμε από την χαρά μας!!!! Έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετα... Τώρα η αγωνία μας είναι λίγο πιο γλυκιά!!! Περιμένουμε πως κ πως να ανεβαίνει η β-χοριακη!!! Το Σάββατο που θα ξαναπάρω αποτέλεσμα β-χοριακης θα σας ενημερώσω κ παλι!!! 

Θα σας πω για τα συμπτώματα μετά την εμβρυομεταφορά!!! Δεν είχα τίποτα!!!! Τα μόνα που υπήρχαν(πρήξιμο στο στήθος) ήταν από την προγενέστερονη, δηλαδή τα ουτροτζεσταν!!! Τπτ άλλο!!!

Εύχομαι όλα να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! Κυριολεκτικά!!!! Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.... 

Συγχαρητηρια!!!! Υπομονη, ψυχραιμια και καλους διπλασιασμους!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Να σου πω κάτι; Είχα τρελαθεί τις ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά κ γω!!! Έκλαιγα χωρίς λογο, τρελαίνουν!!! Την τελευταία μέρα, μια μέρα δηλαδή πριν την β-χοριακη, είπα στον σύζυγό μου : "ως εδώ!!! Δε θα τρελαθώ!!! Φτάνει!!! Ο,τι έγινε έγινε!!!! Εγώ έκανα ο,τι μπορούσα, εσύ κ οι γιατροί το ίδιο!!! Ο Θεός τώρα έχει λόγο!" Κ πραγματικά ηρέμησα. Αφού ξύπνησα, πήγα για εξέταση β-χοριακης, γύρισα σπίτι κ ξανακοιμηθηκα!! Δεν αγχώθηκα άλλο!!! Έπειτα με πήραν τηλέφωνο κ όταν μου ανακοίνωσαν τα θετικά αποτελέσματα, τους είπα είστε σίγουροι; Αλήθεια τώρα; Κ γελούσαν! Λοιπόν!!! Όσο είναι εφικτό, προσπαθείτε να είστε ήρεμες!!! Εύχομαι όλες μας να έχουμε θετικότατα αποτελέσματα κάθε φορά!!!! 

Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω θετικές εγκυμοσύνες... Γιατί ξέρω πώς είναι να το θες τόσο πολύ... περιμένω 4 χρόνια αυτό το θαυμα... Και σε κάθε μου περίοδο απογοιτεύομουν όλο  και πιο πολύ.. μέχρι που είχα πέσει σε κατάθλιψη... Δεν ήθελα να μιλήσω με κανέναν έκλαιγα   .. Γιατί νόμιζα ότι έφταιγα εγώ... μέχρι που πήρα την απόφαση να επισκεφθώ τον γυναικολόγο μου τελικά το πρόβλημα ήταν του άντρα μου βγήκε με αζωοσπερμια.. τρελάθηκα... Και μετά αποφασίσαμε την εξωσωματική εννοείτε με (βιοψία στους όρχεις) Αφού δεν υπήρχε άλλη λύση , η Πρώτη μου προσπάθεια.  και ναμε και εγώ στη αναμονή περιμένοντας να γίνει το θαύμα... <3

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, No Name είπε:

Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω θετικές εγκυμοσύνες... Γιατί ξέρω πώς είναι να το θες τόσο πολύ... περιμένω 4 χρόνια αυτό το θαυμα... Και σε κάθε μου περίοδο απογοιτεύομουν όλο  και πιο πολύ.. μέχρι που είχα πέσει σε κατάθλιψη... Δεν ήθελα να μιλήσω με κανέναν έκλαιγα   .. Γιατί νόμιζα ότι έφταιγα εγώ... μέχρι που πήρα την απόφαση να επισκεφθώ τον γυναικολόγο μου τελικά το πρόβλημα ήταν του άντρα μου βγήκε με αζωοσπερμια.. τρελάθηκα... Και μετά αποφασίσαμε την εξωσωματική εννοείτε με (βιοψία στους όρχεις) Αφού δεν υπήρχε άλλη λύση , η Πρώτη μου προσπάθεια.  και ναμε και εγώ στη αναμονή περιμένοντας να γίνει το θαύμα... <3

Ομοιοπαθουσα...άντε να μας πάνε όλα καλά..

Just now, ANAMONH είπε:

Ομοιοπαθουσα...άντε να μας πάνε όλα καλά..ίδια ιστορία ακριβώς..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happykar είπε:

Συγχαρητηρια!!!! Υπομονη, ψυχραιμια και καλους διπλασιασμους!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Αχ μακαριιιιι!!!! Τώρα ανυπομονώ να έρθει το Σάββατο!!!! Ενώ πριν λίγες μέρες έλεγα δε θέλω να έρθει η μέρα της πρώτης εξετάσεις γτ φοβόμουν πολύ!!! Τώρα φοβάμαι ναι μεν αλλά είναι αλλιωτικος φόβος!! 

Just now, No Name είπε:

Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω θετικές εγκυμοσύνες... Γιατί ξέρω πώς είναι να το θες τόσο πολύ... περιμένω 4 χρόνια αυτό το θαυμα... Και σε κάθε μου περίοδο απογοιτεύομουν όλο  και πιο πολύ.. μέχρι που είχα πέσει σε κατάθλιψη... Δεν ήθελα να μιλήσω με κανέναν έκλαιγα   .. Γιατί νόμιζα ότι έφταιγα εγώ... μέχρι που πήρα την απόφαση να επισκεφθώ τον γυναικολόγο μου τελικά το πρόβλημα ήταν του άντρα μου βγήκε με αζωοσπερμια.. τρελάθηκα... Και μετά αποφασίσαμε την εξωσωματική εννοείτε με (βιοψία στους όρχεις) Αφού δεν υπήρχε άλλη λύση , η Πρώτη μου προσπάθεια.  και ναμε και εγώ στη αναμονή περιμένοντας να γίνει το θαύμα... <3

Από το 2016 προσπαθούσαμε με τον άντρα μου μέχρι που είχαμε πει το 2018 να ξεκινήσουμε να το ψάξουμε... Από τότε ξεκίνησε ο μικρός μας Γολγοθάς... Με χαμηλής ποιότητας ωάρια... Με ωάρια που όταν γονιμοποιούνταν δεν αναπτύσσονταν καλά... Με βιοχημική.... Με αρνητική β-χοριακη.... Και τώρα.... Με μια θετική β-χοριακη θέλω να χαρώ... Χαιρομαιιιιι!!! Απλά φοβάμαι ταυτόχρονα!!! Είναι ανάμεικτα!!! Εύχομαι να σας λέω καλά νέα κ να  δω καλά νέα σας!!! 

Just now, ANAMONH είπε:

Ομοιοπαθουσα...άντε να μας πάνε όλα καλά..

Όλα θα πάνε καλά..... Το εύχομαι για όλες μας!!!! Μέσα από την καρδιά μουυυυυ!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Αχ μακαριιιιι!!!! Τώρα ανυπομονώ να έρθει το Σάββατο!!!! Ενώ πριν λίγες μέρες έλεγα δε θέλω να έρθει η μέρα της πρώτης εξετάσεις γτ φοβόμουν πολύ!!! Τώρα φοβάμαι ναι μεν αλλά είναι αλλιωτικος φόβος!! 

Από το 2016 προσπαθούσαμε με τον άντρα μου μέχρι που είχαμε πει το 2018 να ξεκινήσουμε να το ψάξουμε... Από τότε ξεκίνησε ο μικρός μας Γολγοθάς... Με χαμηλής ποιότητας ωάρια... Με ωάρια που όταν γονιμοποιούνταν δεν αναπτύσσονταν καλά... Με βιοχημική.... Με αρνητική β-χοριακη.... Και τώρα.... Με μια θετική β-χοριακη θέλω να χαρώ... Χαιρομαιιιιι!!! Απλά φοβάμαι ταυτόχρονα!!! Είναι ανάμεικτα!!! Εύχομαι να σας λέω καλά νέα κ να  δω καλά νέα σας!!! 

Όλα θα πάνε καλά..... Το εύχομαι για όλες μας!!!! Μέσα από την καρδιά μουυυυυ!!!! 

Μην αγχώνεσαι καθόλου ο Θεός ξέρει τη κάνει.. όλα καλά θα πάνε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...