Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να ρωτήσω για τις σκάλες. Έμεινα κλεισμένη στο διαμέρισμα (πρώτος όροφος) εδώ και μια εβδομάδα γιατί αποφεύγω τα σκαλιά! Θέλω να πάω έξω για μια βόλτα με τα πόδια. Κάνει πολύ κακό εάν κατεβαίνω και ανεβαίνω μια φορά την ημέρα? Επίσης θέλω να πω ότι διαβάζω παντού ότι απαγορευονται οι σκαλες αλλά δεν λέει κάπου γιατί και έχω μείνει μέρες με την απορία! 

ΥΓ: Ο άντρας μου έχει πάθει πανικό και θέλει να ακολουθούμε κατά γράμμα τα ΠΆΝΤΑ που μας είπε ο γιατρός να αποφεύγουμε! Ούτε μια σταγόνα καφέ δεν έχω πιει από την ημέρα τις εμβρυομεταφοράς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Georgia!! said:

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να ρωτήσω για τις σκάλες. Έμεινα κλεισμένη στο διαμέρισμα (πρώτος όροφος) εδώ και μια εβδομάδα γιατί αποφεύγω τα σκαλιά! Θέλω να πάω έξω για μια βόλτα με τα πόδια. Κάνει πολύ κακό εάν κατεβαίνω και ανεβαίνω μια φορά την ημέρα? Επίσης θέλω να πω ότι διαβάζω παντού ότι απαγορευονται οι σκαλες αλλά δεν λέει κάπου γιατί και έχω μείνει μέρες με την απορία! 

ΥΓ: Ο άντρας μου έχει πάθει πανικό και θέλει να ακολουθούμε κατά γράμμα τα ΠΆΝΤΑ που μας είπε ο γιατρός να αποφεύγουμε! Ούτε μια σταγόνα καφέ δεν έχω πιει από την ημέρα τις εμβρυομεταφοράς! 

Καλημερα! Ο καθε γιατρος δινει τις δικες του οδηγιες, εσυ να ακους το γιατρο σου για να νιωθεις οτι κανεις τα παντα. Εμενα μου ειχε πει οχι σκαλες κ ενα καφε την ημερα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα καφέ πίνω και εγώ..και εγώ είμαι στον δεύτερο όροφο και επειδή από την Τετάρτη μέρα πάω στη δουλειά.προσπαθω να ανεβοκατεβαίνω μια φορά..στις προηγούμενες φορές που είχα και επιτυχημένες εμφυτεύσεις αλλά δεν προχώρησαν τα ίδια ακολούθησα.απλα αρχίζω να πιστεύω αν είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει..αυτό εντάξει που δεν κάνω σίγουρα είναι να σηκώνω βάρος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!βλέπω τόσο ωραία νεααααα..... Που έγραψα χωρίς να διαβάσω όλα τα μηνύματα από τη χαρά μου!!!Πάμε βουρ όλες εγκυουλες 2021!!!!σας το εύχομαι από την καρδιά μου...:wub:

Εγω με τη σειρά μου έχω κάνει 2 εξωσ...2 εμβρ... αλλά δυστυχώς τίποτα...μετά συνέχισα με μια ωραία υστεροσκοπηση(κάτι βρήκαμε και εκει)....Και επειδή και η χαμηλή μου αμη δίνει πολύ λίγα αποτελέσματα πάω για φυσικό...ανυπομονώ τόσο να φτάσω στην εμβρ....Που το ζω μαζί σας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να ρωτήσω για τις σκάλες. Έμεινα κλεισμένη στο διαμέρισμα (πρώτος όροφος) εδώ και μια εβδομάδα γιατί αποφεύγω τα σκαλιά! Θέλω να πάω έξω για μια βόλτα με τα πόδια. Κάνει πολύ κακό εάν κατεβαίνω και ανεβαίνω μια φορά την ημέρα? Επίσης θέλω να πω ότι διαβάζω παντού ότι απαγορευονται οι σκαλες αλλά δεν λέει κάπου γιατί και έχω μείνει μέρες με την απορία! 

ΥΓ: Ο άντρας μου έχει πάθει πανικό και θέλει να ακολουθούμε κατά γράμμα τα ΠΆΝΤΑ που μας είπε ο γιατρός να αποφεύγουμε! Ούτε μια σταγόνα καφέ δεν έχω πιει από την ημέρα τις εμβρυομεταφοράς! 

Γεωργία μου καλησπέρα!!! Αυτό για τις σκάλες δεν το γνωρίζω.... Αλλά καλό είναι να κάνεις ο,τι σου λένε οι γιατροί. Στην δική μου περίπτωση οι γιατροί μου, μου είπαν απλά να προσέχω να μην κάνω βαριές δουλειές...για σκάλες  κ σε τι όροφο μένω δεν ενδιαφέρθηκαν. Οι γιατροί λένε απλά να μην κάνεις βαριές δουλειές. Από κει κ πέρα άλλες κοπέλες λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά πάνε κ στην δουλειά τους!... Νομίζω πως αυτό που δεν θέλουν είναι να μην κάνει έντονες συσπάσεις η μήτρα, που με την γυμναστική μπορεί να κάνει. Αλλά σκεψου ότι καθημερινά γίνονται θεμητες κ μη, συσπάσεις σε όλα τα όργανα μας ακόμα κ στην μήτρα. Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο... οπότε γνώμη μου είναι να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί χωρίς υπερβολές κ εντάσεις!!! 

Just now, Fofi16_87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!βλέπω τόσο ωραία νεααααα..... Που έγραψα χωρίς να διαβάσω όλα τα μηνύματα από τη χαρά μου!!!Πάμε βουρ όλες εγκυουλες 2021!!!!σας το εύχομαι από την καρδιά μου...:wub:

Εγω με τη σειρά μου έχω κάνει 2 εξωσ...2 εμβρ... αλλά δυστυχώς τίποτα...μετά συνέχισα με μια ωραία υστεροσκοπηση(κάτι βρήκαμε και εκει)....Και επειδή και η χαμηλή μου αμη δίνει πολύ λίγα αποτελέσματα πάω για φυσικό...ανυπομονώ τόσο να φτάσω στην εμβρ....Που το ζω μαζί σας...

Σου εύχομαι ολόψυχα ο,τι καλύτερο!!!! Κάνε υπομονή!! Ο Θεός δεν ξεχνάει!!! Αυτό κατάλαβα.... Όλα καλά να πάνε για όλες μας.... Εφοπλισου με υπομονή!..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach είπε:

Γεωργία μου καλησπέρα!!! Αυτό για τις σκάλες δεν το γνωρίζω.... Αλλά καλό είναι να κάνεις ο,τι σου λένε οι γιατροί. Στην δική μου περίπτωση οι γιατροί μου, μου είπαν απλά να προσέχω να μην κάνω βαριές δουλειές...για σκάλες  κ σε τι όροφο μένω δεν ενδιαφέρθηκαν. Οι γιατροί λένε απλά να μην κάνεις βαριές δουλειές. Από κει κ πέρα άλλες κοπέλες λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά πάνε κ στην δουλειά τους!... Νομίζω πως αυτό που δεν θέλουν είναι να μην κάνει έντονες συσπάσεις η μήτρα, που με την γυμναστική μπορεί να κάνει. Αλλά σκεψου ότι καθημερινά γίνονται θεμητες κ μη, συσπάσεις σε όλα τα όργανα μας ακόμα κ στην μήτρα. Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο... οπότε γνώμη μου είναι να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί χωρίς υπερβολές κ εντάσεις!!! 

Σου εύχομαι ολόψυχα ο,τι καλύτερο!!!! Κάνε υπομονή!! Ο Θεός δεν ξεχνάει!!! Αυτό κατάλαβα.... Όλα καλά να πάνε για όλες μας.... Εφοπλισου με υπομονή!..

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....μετά από όσες σφαλιάρες έφαγα ένα χρόνο τώρα....βλέπω ότι γίνομαι πιο δυνατή και το πείσμα μου ακόμα πιο μεγάλο!!!αλλά και εγώ αυτό κατάλαβα ο Θεός δεν ξεχνά...Και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα αποτελέσματα της 2ης β-χοριακης!! Από 75,60 της πρώτη φορά, ανέβηκε σε 153 !!!! Χαρήκαμε πολύ!!!!! Αχ Θεέ μου!!!! Τι ανακούφιση!!!!!! Εύχομαι να την νιώσετε όλες!!!! Θα ξανακάνω μια ακομα β-χοριακη τη Δευτέρα!!! Απλά τώρα θα πρέπει να περάσουν 2 βδομάδες σίγουρα για να πάμε να κάνουμε τον υπέρηχο!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσι μου έκανες χοριακη σήμερα; 

Ναιιιιιι!!!! Ανέβηκε στα 153!!!!! Δόξα τω Θεώ!!!!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Μόλις πήρα αποτελέσματα της 2ης β-χοριακης!! Από 75,60 της πρώτη φορά, ανέβηκε σε 153 !!!! Χαρήκαμε πολύ!!!!! Αχ Θεέ μου!!!! Τι ανακούφιση!!!!!! Εύχομαι να την νιώσετε όλες!!!! Θα ξανακάνω μια ακομα β-χοριακη τη Δευτέρα!!! Απλά τώρα θα πρέπει να περάσουν 2 βδομάδες σίγουρα για να πάμε να κάνουμε τον υπέρηχο!

Ναιιιιιι!!!! Ανέβηκε στα 153!!!!! Δόξα τω Θεώ!!!!!!

Μπράβο κορίτσι..μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Deppybach είπε:

Μόλις πήρα αποτελέσματα της 2ης β-χοριακης!! Από 75,60 της πρώτη φορά, ανέβηκε σε 153 !!!! Χαρήκαμε πολύ!!!!! Αχ Θεέ μου!!!! Τι ανακούφιση!!!!!! Εύχομαι να την νιώσετε όλες!!!! Θα ξανακάνω μια ακομα β-χοριακη τη Δευτέρα!!! Απλά τώρα θα πρέπει να περάσουν 2 βδομάδες σίγουρα για να πάμε να κάνουμε τον υπέρηχο!

Ναιιιιιι!!!! Ανέβηκε στα 153!!!!! Δόξα τω Θεώ!!!!!!

Πολύ καλή, μπράβο!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είμαι σήμερα στη 9η μέρα ετ εχθές είχα έναν έντονο πόνο δεξιά στη κοιλιά μου και από εχθές αισθάνομαι όλα τα συμπτώματα περιόδου κανονικά είναι να αδιαθετήσω ΄σήμερα.

Έχω περίεργα συμπτώματα συνήθως αισθάνομαι κατάθλιψη & αισθάνομαι τα όργανα στη κοιλία μου να κουνιούνται και συνήθωσ μετά αδιαθετώ. ααα σήμερα το πρωί είδα και λίγο καφέ!! από ότι φαίνεται δε θα προλάβω καν να κάνω χωριακή που είναι την τετάρτη.

Εάν αδιαθετίσω κανονικά στη μέρα μου αυτό τι σημένει? ότι έπρεπε να πάρω περισσότερη προγεστερόνη?

Αισθάνομαι πολύ άσχημα!


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Love!!! said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είμαι σήμερα στη 9η μέρα ετ εχθές είχα έναν έντονο πόνο δεξιά στη κοιλιά μου και από εχθές αισθάνομαι όλα τα συμπτώματα περιόδου κανονικά είναι να αδιαθετήσω ΄σήμερα.

Έχω περίεργα συμπτώματα συνήθως αισθάνομαι κατάθλιψη & αισθάνομαι τα όργανα στη κοιλία μου να κουνιούνται και συνήθωσ μετά αδιαθετώ. ααα σήμερα το πρωί είδα και λίγο καφέ!! από ότι φαίνεται δε θα προλάβω καν να κάνω χωριακή που είναι την τετάρτη.

Εάν αδιαθετίσω κανονικά στη μέρα μου αυτό τι σημένει? ότι έπρεπε να πάρω περισσότερη προγεστερόνη?

Αισθάνομαι πολύ άσχημα!

Νομίζω ότι οι πόνοι περιόδου δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κακό σημάδι! Βέβαια δεν έχω εμπειρία, το λέω από αυτά που διαβαζω εδώ και εκεί. Χθες μόνο αυτό έψαχνα γιατί και εγώ έχω πόνους περιόδου 2 μέρες τώρα. Είναι δυνατόν να αδιαθετουμε με τόσα φάρμακα που παίρνουμε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia!! είπε:

Νομίζω ότι οι πόνοι περιόδου δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κακό σημάδι! Βέβαια δεν έχω εμπειρία, το λέω από αυτά που διαβαζω εδώ και εκεί. Χθες μόνο αυτό έψαχνα γιατί και εγώ έχω πόνους περιόδου 2 μέρες τώρα. Είναι δυνατόν να αδιαθετουμε με τόσα φάρμακα που παίρνουμε? 

Δεν ξέρω κούκλα μου... πονάκια έχω όλη τη περίοδο τησ αναμονής κατα περιόδους πάνε και έρχονται ... εχθές το βράδυ είχα οξύ πόνο. (όχι περιόδου) εγώ κατάλαβα ότι αδιαθετώ γιατί κουνιούνται τα όργανα στη κοιλιά μου πριν αδιαθετήσω. κ εχθές το είχα και σήμερα καφέ το πρωί σήμερα ήταν και η μέρα να αδιαθετήσω!! κανονικά από όσο ξέρω όταν είσαι σε αγωγή με προγεστερόνη δεν αδιαθετείς παρά μόνο εάν την κόψεις.

Εσύ κούκλα μου σε ποια μέρα είσαι? πότε είναι να πας για χωρικακή?

Τα πονάκια αυτά που περιγράφεις πάντως δε π΄ρπει να σε ανησυχούν είναι φυσιολογικό να υπάρχουν!!

 


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! said:

Δεν ξέρω κούκλα μου... πονάκια έχω όλη τη περίοδο τησ αναμονής κατα περιόδους πάνε και έρχονται ... εχθές το βράδυ είχα οξύ πόνο. (όχι περιόδου) εγώ κατάλαβα ότι αδιαθετώ γιατί κουνιούνται τα όργανα στη κοιλιά μου πριν αδιαθετήσω. κ εχθές το είχα και σήμερα καφέ το πρωί σήμερα ήταν και η μέρα να αδιαθετήσω!! κανονικά από όσο ξέρω όταν είσαι σε αγωγή με προγεστερόνη δεν αδιαθετείς παρά μόνο εάν την κόψεις.

Εσύ κούκλα μου σε ποια μέρα είσαι? πότε είναι να πας για χωρικακή?

Τα πονάκια αυτά που περιγράφεις πάντως δε π΄ρπει να σε ανησυχούν είναι φυσιολογικό να υπάρχουν!!

 

Εγώ έκανα έμβρυομεταφορά το προηγούμενο Σάββατο, 5 ημερών βλαστοκυστες. Κανονικά πρέπει να πάω για χοριακη το Σάββατο αλλά μάλλον θα πάω Παρασκευή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...